Prof. Andrzej Nowak rozmawia z Bronisławem Wildsteinem

Spotkanie wokół najnowszej książki Bronisława Wildsteina „Wobec wojny, zarazy i nicości". Rozmowę z autorem prowadził prof. Andrzej Nowak
Książka ta jest próbą naszkicowania panoramy naszej epoki. Nie tylko jednak. Wychodząc od zdarzeń i dokumentów, ludzi i ich relacji, dzieł sztuki i kultury masowej, zastanawiamy się nad kondycją współczesnego człowieka. Nad przyczynami i konsekwencjami zjawisk, które stanowią o stanie naszej cywilizacji. Punktem wyjścia obserwacji jest Polska, ale patrząc z jej perspektywy, dostrzegamy uzależnienie naszego kraju od polityczno-cywilizacyjnych warunków całego kontynentu i fenomenów globalnych. Szczególne miejsce na mapie świata pozwala poprzez historię Polski analizować zjawiska uniwersalne. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

19-03-2023 [06:14] - Maverick | Link:

Wykład dla ciemniaków:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-03-2023 [07:32] - jazgdyni | Link:

Widać, że za ciemniaka się nie uważasz. Jaki uniwersytet skończyłeś i gdzie znajdę twoje publikacje? Somewhere Over The Rainbow?

Obrazek użytkownika Maverick

19-03-2023 [07:40] - Maverick | Link:

Of course not I'm not ciemniak !! I'm a free spirit and free minded sovereign citizen and that means a member of a political movement of people who oppose taxation, question the legitimacy of government, and believe that they are not subject to the law. Because all laws where given to me by GOD. That's why I even  got myself a nickname "Maverick".

I was borned a leader and not follower, and I'ii never follow retards that cabal installed in Poland.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [07:08] - Czesław2 | Link:

Czyli drań anarchista. Wolny anarchista. Skoro wolny, to nie pracuje, pracują na niego. Tylko skąd prąd w gniazdku. I gdzie jego prywatne drogi?