13 grudnia, rocznica z emeryturami w tle

Dzisiaj wieczorem powinnam „odpalić” tradycyjną buteleczkę z jakimiś spirytualiami, wszak to już 35 lat, jak przyleźli po mnie 13 grudnia 1981 o godz. 00.20 po północy.
Niestety, jakoś nie mam nastroju, a nie mam go z prostej przyczyny – jeśli ponad rok po objęciu władzy przez ekipę nareszcie (mimo różnych słabości) normalną, czyli nie zblatowaną z żadnym zewnętrznym ośrodkiem władzy oraz zdecydowanie antykomunistyczną - po ulicy łażą bezkarnie i na różnych portalach wrzeszczą równie bezkarnie byłe trepy LWP i SBeki, to ja nie widzę powodu do świętowania.

Wiecie, o co te post-sowieckie dranie drą mordy? Wytłumaczę to przejrzyście.
Oto każdy z normalnych emerytów z PRL ma emeryturę liczoną od swojej średniej pensji w ciągu 10 lat, po 1.3% za każdy rok pracy. A SB i LWP mają liczone nie od średniej, tylko od ostatniej pensji i 2,6% za każdy rok pracy, czyli dwa razy tyle. Podstawa, czyli kwota bazowa to dla normalnych 0,24 średniej krajowej, a dla trepów i bandytów 0,4 ostatniej ich pensji. Tak na oko ich emerytury są co najmniej dwa razy wyższe od świadczeń zwykłych ludzi, którzy zarabiali podobne pieniądze i pracowali równie długo w PRL. A niewielu tak zarabiało, bo średnia wynagrodzeń, zwłaszcza w SB, była zdecydowanie wyższa. Teraz te gnoje bezkarnie łażą i lżą przyzwoitych ludzi, bo władza próbuje im zrównać wypłaty z przeciętnymi dochodami reszty emerytów.

Wiem, że to bardzo niepolityczne z mojej strony i nie należy tego robić, ale mówię tylko we własnym imieniu - dzisiaj, w przeddzień rocznicy, chciałabym zobaczyć tylko jedno, jak polewaczki dają im czadu na mrozie. Niech posmakują choć raz tego, co robili nam wiele razy. Tyle, że nawet mrozu nie ma....

Za PO do rozbijania Marszów Niepodległości były pełne siły policyjne, po Antykomora przyleźli o 6-tej rano, że już nie wspomnę o tym biednym kibicu, co przesiedział prawie cztery lata za bezdurno - i pies z kulawą nogą nie pisnął w UE. Dzisiaj próbują nas uwalić m.in. za to, że chcemy ciut uszczuplić gratyfikacje dla bandytów  i ośmielamy się modlić publicznie za ofiary Smoleńska.
Dlaczego Mazguła, płk w stanie spoczynku,  nie jest jeszcze aresztowany za zdradę stanu i nawoływanie do puczu wojskowego? Dlaczego cała banda agentów, szalejąca w przestrzeni medialnej i szkalująca porządnych ludzi w sposób już zupełnie nieprzytomny, nie jest namierzona i nie ma rozpoczętych działań prawnych przeciwko nim? Ile jeszcze będziemy tolerować bezkarność zdrajców i zaprzańców?

I jeszcze jeden problem. PiS ma nadal dużą przewagę w sondażach, ale niestety ona powolutku spada. Rośnie znowu przygłupom z KOD/Nowoczesnej. Dlaczego? A to proste, skoro mogą byle neptki szkalować władzę bezkarnie, to musi być coś na rzeczy, prawda? Tak myśli zwykły człowiek, który nie ma czasu na szukanie, sprawdzanie informacji itp. Skoro władza nie reaguje, to znaczy, że ma coś za uszami.

Droga Władzo PiS, już tatuś Wołodyjowskiego powiedział słynne zdanie > „jak się nie będą ciebie bać, to się będą z ciebie śmiać” . Śmiech to najbardziej skuteczna broń, wiedział to dobrze Napoleon. Dlatego tak tylko pytam dzisiaj, z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – ile jeszcze mamy czekać na zwykłą sprawiedliwość???
 

 

http://www.fokus.tv/news/emerytura-na-starych-zasadach-jak-wyliczyc-wysokosc-swiadczen/8674
http://www.info.policja.pl/inf/organizacja/zarobki-policjantow/47709,Zarobki-policjantow.html
http://www.infor.pl/prawo/emerytury/emerytury-mundurowe/302105,Jaka-jest-wysokosc-emerytury-mundurowej.html
http://www.wskazniki.gofin.pl/9,292,2433,2,kwota-bazowa-dla-nauczycieli.html
http://wyborcza.pl/1,97654,17744226,Emerytura_przedsiebiorcy.html

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-12-2016 [14:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Droga Władzo PiS, już tatuś Wołodyjowskiego powiedział słynne zdanie > „jak się nie będą ciebie bać, to się będą z ciebie śmiać” . Śmiech to najbardziej skuteczna broń, wiedział to dobrze Napoleon."
Za śmiech z Prezesa i jego kamaryli, ile latek Pani proponuje, przy budowie przekopu na mierzei? Czy może od razu... ołów.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-12-2016 [14:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Droga Władzo PiS, już tatuś Wołodyjowskiego powiedział słynne zdanie > „jak się nie będą ciebie bać, to się będą z ciebie śmiać” . Śmiech to najbardziej skuteczna broń, wiedział to dobrze Napoleon."
Za śmiech z Prezesa i jego kamaryli, ile latek Pani proponuje, przy budowie przekopu na mierzei? Czy może od razu... ołów.

Obrazek użytkownika eska

12-12-2016 [15:27] - eska | Link:

Nie jestem mściwa, proponuję tylko odebranie przywilejów i ukradzionej kasy. I jednorazowo polewaczkami po łbie :)))

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

12-12-2016 [16:49] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Bardzo Pani mściwa, jak można pozbawiać zasłużonych dla Ojczyzny funkcjonariuszy rozkoszy dostania gazem po oczach?

A w sprawie meritum - może to zamierzona taktyka. Pozwolić się zdzichom ponakręcać i poodsłaniać. Już uwierzyli, że nic im nie grozi, dlatego są tacy bezczelni i coraz bezczelniejsi.

Myślę, że w jakimś momencie miecz Damoklesa spadnie. Tylko na tę chwilę musi być przygotowany aparat sądowniczy, bo inaczej byłby kapiszon, a nie miecz Damoklesa.

Przynajmniej taką muszę mieć nadzieję, bo inaczej bym z obrzydzenia dostał torsji.

Obrazek użytkownika eska

12-12-2016 [17:06] - eska | Link:

Jakby gazem, to dostaną odszkodowania za trwałe okaleczenie, a sądy nadal, niestety, rozgrzane.
Też mam nadzieje, ale jakby z dnia na dzień mniejszą - bo nóż mi się w kieszeni otwiera na tę bezczelność!

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

12-12-2016 [17:59] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No właśnie, sądy - przynajmniej niektóre - wciąż rozgrzane, a sprawiedliwość poszła się czochrać. Od miesięcy słychać, że cichaczem p. Ziobro robi tam porządek, ale nie widać na razie specjalnie efektów. Zdzichy harcują sobie swobodnie i napraszają się o krzyż, byle pluszowy.

A tymczasem p. Miernik siedzi, zbiór zastrzeżony się nie odstrzegł, Gronkiewicz-Waltz, co to we wrześniu już spakowała była szczoteczkę do zębów, wciąż nocuje w domu, aneks do raportu z likwidacji WSI się nie odaneksował, nie wieda kto spalił budkę pod ruską ambasadą, winnych przetrzymywania niewinnych ludzi latami bez wyroku nie widać, nawet oczywistego łapownika nie można było przytrzymać...

A, zrzędzę, przepraszam. Ale ma Pani rację, że władzy jawnie bezsilnej ludzie na dłuższą metę nie poprą, choćby była nie wiem jak szczodra, bo siła władzy jest gwarancją codziennego bezpieczeństwa. Zajmowała się Pani znaczeniem kapliczek, to Pani pewno zauważyła przy okazji, jakie znaczenie miała w dawnych wiekach górująca na wzgórzu za miastem czy wsią - szubienica. Nie budziła grozy, jak to nam wmówili dziewiętnastowieczni neurotycy, ale poczucie bezpieczeństwa. Zapewniała ład społeczny. Było trochę badań archeologicznych, przy niektórych obiektach nie znaleziono śladów ani jednej egzekucji. Wystarczyło, że były.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-12-2016 [17:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Tylko na tę chwilę musi być przygotowany aparat sądowniczy," Sędzia Kryże, będzie miał szansę na podtrzymanie rodzinnych tradycji.

Obrazek użytkownika eska

12-12-2016 [18:12] - eska | Link:

zdzichu, zamknij ten czerwony ryj, bo w końcu ktoś ci go zamknie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-12-2016 [19:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czyżbym przypadkowo dotknął jakiś wstydliwych spraw. Pani reakcja typowa dla aparatu.

Obrazek użytkownika Domasuł

12-12-2016 [18:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

I jednorazowo sciezka zdrowia

Obrazek użytkownika rzhqjj

12-12-2016 [16:46] - rzhqjj | Link:

zdzichu, jak nie rozumiesz to po kiego cholere sie wyrywasz do odpowiedzi? Siedz cicho i sie ucz. Czytaj co napisano i próbuj zrozumiec. I skad ten ołów? To twoi przodkowie do nas strzelali i tak ci juz zostalo? Idz ty, zdzichu, ogarnij sie troche. I mysl. To ci moze pomóc. Chociaz moze juz nie. Za pózno.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

12-12-2016 [17:02] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Pan Zdzichu musi o tym ołowiu. Przed stanem wojennym też ubecja rozpuszczała pogłoski, że Solidarność ma listy proskrypcyjne, znaczy drzwi partyjnym i będzie zabijać. Tak go nauczyli w młodości łgać i robić naiwnym wodę z mózgu i zostanie mu to do śmierci - tyle, że teraz może to robić w Internecie.

Obrazek użytkownika Galiński

12-12-2016 [16:23] - Galiński | Link:

Z tą polewaczką trafiła Pani w sedno, też bym chciał to zobaczyć.
Poza tym za UB/SB i trepów, którzy szykowali się przez lata do uderzenia na zachód, a największą kampanią był Stan Wojenny, nikt nie płacił składek do ZUS.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-12-2016 [17:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

"trepów, którzy szykowali się przez lata do uderzenia na zachód" Przewodniczący Solidarności P. Duda też był szykowany do uderzenia. Z tych prawie 350 000 pod bronią większość stanowili normalni ludzie ze wsi i miast, którzy nie mieli wejść w komisjach lekarskich, lub wychowani byli w tradycji, że facetem chłopiec staje się po odbyciu służby. Trepy ginęłyby w najmniejszej ilości.

Obrazek użytkownika marsie

12-12-2016 [18:23] - marsie | Link:

A jednak, droga "esko" - Na zdrowie! I proszę nie przejmować się idiotami, również tymi "wielkopolskimi".

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-12-2016 [20:36] - Marek1taki | Link:

Emerytury i tak mają wyższe niż gdyby zrównać wszystkie do najniższej. ZUS dla utrwalaczy władzy ludowej jest broniony do ostatniego wnuczka ich ofiar.