#Piotrowicze

Właśnie jesteśmy obiektem kolejnej, dobrze zorganizowanej nagonki na PiS. Tym razem zamiast Misiewicza, ofiarą stał się Piotrowicz. Ale filozofia ataku i strategia ta sama - szczególnie w internecie. PO używa hashtagu #Piotrowicze  Warto, abyśmy tym razem nie dali się kopać po tyłku jak ostatni frajerzy. Na marginesie - Misiewicz został oczyszczony z zarzutów...

Poniżej prezentuję listę członków PZPR i TW z PO. Lista pochodzi od Pawła Kukiza i wziąłem jej ze strony DoRzeczy źródło 
PROŚBA. Wrzucajmy poszczególne nazwiska z tej listy na Twitterze i na FaceBooku  - koniecznie z hashtagiem  #Piotrowicze

1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.

3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”.

4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”.

5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.

6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.

7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.

8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.

9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.

10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.

11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.

12. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;

13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.

14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.

15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.

16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.

17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.

18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.

19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.

20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).

21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.

22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg `Trybuny’ po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia: `z powodów rodzinnych’.

23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych’. Wg `Trybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2016 [01:03] - Jabe | Link:

PO nie miała dekomunizacji na sztandarach. Ugrupowanie głoszące potrzebę oczyszczenia z komunistycznej spuścizny nie może się bronić, mówiąc „oni są tacy jak my, a może nawet gorsi”. PO to odrębny temat.

Czy poseł Piotrowicz jest jedynym PZPR-owcem wśród posłów PiS? Gdzie jest lista? Z drugiej strony, czy któryś z posłów Platformy maczał palce w walce z opozycją?

Po raz kolejny podano tamtym na tacy broń do walki z PiS-em. Warto było?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-12-2016 [11:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

Prezes wziął sobie do serca znaną zasadę "W moim sztabie to ja decyduję kto jest ...ubekiem"

Obrazek użytkownika Dementator

10-12-2016 [02:25] - Dementator | Link:

Misiewicz, którego nazwisko stało się już symbolem nepotyzmu PiSowskiego i "dobrej zmiany", za sprawą swojego szefa i w porozumieniu z Prok.Gen. powrócił na dawne stanowiska w MON. A tow. prokurator nadal idzie w zaparte i łże jak najęty opowiadając bzdety jak to pomagał w stanie wojennym dysydentom, za co był prześladowany ( i pewnie za to oraz za kierowanie szkoleniami partyjnymi w prokuraturze dostał krzyż zasługi).

Obrazek użytkownika Anna Borycka

10-12-2016 [16:26] - Anna Borycka | Link:

Misiu, dobrze wiemy że wszystkie kapusie i byłe komuchy są bebe, no pod warunkiem że nie wspierają i nie należą do PO,KOD i PSL. Bo jeśli należą, to są obrońcami demokracji. Ja się z tego śmieję i pewnie cała Polska :)

Obrońcy demokracji zyskali ostatnio wsparcie weterana tej walki, niejakiego Stefana Michnika, zdrajcy i zbrodniarza.

Obrazek użytkownika Dementator

10-12-2016 [19:25] - Dementator | Link:

Horpyni się cosik pokićkało:to chodzi o tow.prokuratora Piotrowicza z PiS, paniusiu,a ten ex-ubek z opozycji już został odstawiony, w przeciwieństwie do tow.prok., którego PiS wraz z Horpynią broni jak niepodległości.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

11-12-2016 [05:38] - Anna Borycka | Link:

Misiu, taki jesteś oblatany i nie wiesz że ja nie jestem z obozu rządzącego? Pokażesz mi choćby jedno moje zdanie w którym bronię Piotrowicza i jemu podobnych? Nie pokażesz Misiu, bo jesteś typowe durne POgłowie zarażone lemingozą.
Co do ubeka niby odstawionego, to nadal z boku doradza koderastom (!) jak mordować i niszczyć - to spec Jaruzela. Ale w twoim KODzie są jeszcze gorsi: zbrodniarze z rodzinnymi tradycjami, złodzieje i wszelka swołocz, której ucięto lub utnie się koryto i przywileje - i to już niedługo. Pani Ujejska trafnie to nazwała: Komitet Obrony Dupy przed kryminałem - bo to niektórych czeka.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-12-2016 [08:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

"nie wiesz że ja nie jestem z obozu rządzącego" A szkoda, wzmocniłabyś go ......intelektualnie.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

11-12-2016 [12:20] - Anna Borycka | Link:

PiS nie potrzebuje adwokatów pierdokratów typu: "wielkopolskiDziuniek" czy tutejszy akademicki łże demencjał - bo radzi sobie doskonale wbrew waszym wróżbom i poradom.

Obrazek użytkownika Ręce opadają

11-12-2016 [15:26] - Ręce opadają | Link:

Czytając tę - jak się sama określiła - Babcię moherową - po prostu vide: mój nick.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-12-2016 [14:59] - Anna Borycka | Link:

Nie sama nie sama, to jeden dziad z POgłowia tak określił normalne kobiety w Polsce. Ponieważ muszę się czymś różnić od tej sk...wionej części mojego pokolenia, to przyjęłam to pogardliwe w założeniu tego dziada określenie, jako mój znak w sieci.
Chcesz tu grać role takiego dziada? To ja ci dziadu powiem tak: Moher to brzmi dumnie! I mam w dupie co takiemu jak ty opada, a nie trudno zgadnąć co najczęściej, kiedy zbliżają się do kobiety :))))