Teoria spiskowa - Wolne Miasto Gdańsk ( WMB )

Teoria spiskowa – Wolne Miasto Gdańsk ( WMG )

Dlaczego " apolityczny " TK spotyka się akurat w Gdańsku a " apolityczny " prezydent Paweł A w tej hucpie antypolskiej uczestniczy i ją organizuje.

Paweł A. - Został skazany prawomocnym wyrokiem z wpisem do rejestru skazanych więc nie powinno sie używać jego pełnego nazwiska.

Oczywiście dalej jest " człowiekiem honoru " jak " człowiekami honoru " byli ci co zakładali w 1986 roku TK.

Od 1995 roku Gdańsk jest formalnie WMG – Wolnym Miastem Gdańsk.

2.08.1945 roku na konferencji poczdamskiej alianci oddali obszar WMG pod polską jurysdykcję na pięćdziesiąt lat. Mandat wygasł więc w 1995 roku.

Sprawdzone. Niemieckie stanowisko jest – status miasta Danzig jest zgodnie z międzynarodowym prawem niejednoznaczny. Póki co

Istnieje Rada WMG  z siedzibą obecnie bodajże we Frankfurcie nad Menem. Istnieje też Senat WMG na wygnaniu. Senat złożył do ONZ petycję o zbadanie stanu prawnego WMG zgodnie z prawem międzynarodowym i przywrócenie statusu jako Freie Stadt Danzig - WMG.

ONZ bada petycję.

Coś niepokojącego się dzieje ponieważ: garnizon WP przeniesiono z Gdańska do Gdyni, Poczta Polska przeniosła się do Lublina a jednostka lotnicza z Pruszcza Gdańskiego ( dawniej WMG ) też zmieniła siedzibę.

Dalej -  niemieckie fundacje finansowane w lwiej części z budżetu niemieckiego czują się w WMG  i nie tylko jak u siebie. Finansują bez żenady kolacyjki dla prezesa " polskiego " TK Rzeplińskiego et consortes na niby trzydziestolecie " apolitycznego " organu. A ten się głupio uśmiecha i nie rozumie w czym problem. Pewnie, że nie rozumie. Prawo nie zabrania. Jako wybitny prawnik stoi przecież w służbie prawa.

Prezes polskiego TK pije i zakąsza za pieniądze niemieckiego podatnika.

A my do"  mewki  nędzy " płacimy mu miesięcznie nie małą przecież pensyjkę.

Nie będę wspominał lebenslaufu i zawodowego werdegangu prezesa polskiego póki co TK.

Nie chcem  ale muszem  – prezes Rzepliński pracował latami w Max Planck Iinstitute. Gdzie ? W Reichu – Freiburg, Frankfurt am Main i Heidelberg –  oczywiście – wzystko zgodnie z prawem od 1988 do 1997.( za tv Republika ). W oficjalnych hagiografiach o tym cicho sza.

" Dla hoho pracujesz Hans "
" Bruner ty świnio "

Nie wyobrażam sobie by szef niemieckiego Bundesgerichtshof – u w Karlsruhe -  TK ( kto by nim nie był – kobieta a jakże ) brał udział w kolacyjkach finansowanych przez jakąś polską fundację sponsorowaną przez rząd.

Gdzież one są ? Są ( tysiące )  ale głównie zajmują się wyłudzaniem gotówki od tubylców. Przepraszam z góry wszystkie, które się tym nie zajmują.

Jeśli  coś takiego miałoby  miejsce to już następnego dnia prezeska niemieckiego TK musiałaby – popełnić polityczne " harakiri ".No, powiedzmy , że swoją kadencje przesiedziałaby bez mocy decyzyjnej a na pożegnanie dostałaby złoty zegarek.

W Polsce nie musi. Polacy są wyrozumiali. A co tam – wypił i zakąsił na koszt wroga. Pardon wrogów już nie mamy – przyjaciół inaczej. Chwała mu za to.

Nikomu też nie przeszkadza, że niemieckie kancelarie prawnicze wykupują  nieruchomości w Polsce szczególnie w Gdańsku – mieszkania i parcele i co się da. Paweł A zapomniał wpisać kilku mieszkań – słabą ma pamięć.

Niech wykupują. A co tam ze sobą do Reichu nie wezmą.

Daimler może w okolicach " Breslau " to inni mogą też  Co z tego ? Da zarobić tubylcom – oraz wypić i zakąsić  miejscowym notablom.

Niemcy są państwem poważnym. Do 1990 roku na mapach dawne tereny Rzeszy określano jako – terytoria  niemieckie pod chwilową polską administracją.

A Freie Stadt Danzig ?
Przyjdzie czas to ONZ rozstrzygnie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

27-10-2016 [06:55] - anakonda | Link:

Temat goracy czy niewygodny? Nawet dyzurni germanofobisci cicho siedza.
No dobrze, uzupelnie:

juz w marcu 1952 roku Stalin zaproponowal zachodowi zjednoczenie Niemiec.
( tzw. " Noty Stalina " )
W czasie rozmow Kohla i Gorbaczowa na temat zjednoczenia Niemiec padla
takze propozycja strony rosyjskiej " kupna " okregu Kaliningradzkiego.
( Königsberger Bezirk )

http://www.ostdeutsches-forum....

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-10-2016 [19:11] - rolnik z mazur | Link:

Pewnie niewygodny. %0 miliardów baksów to chyba nie była wygórowana cena biorąc pod uwagę obecna sytuację, Dzieki za cenne wskazówki. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-10-2016 [19:15] - rolnik z mazur | Link:

Sorry 50 miliardów USD

Obrazek użytkownika anakonda

27-10-2016 [20:09] - anakonda | Link:

Ja tego nie wymyslilem, wiadomo jednak, ze Rosja
w tamtym czasie byla w powaznym kryzysie gospodarczym.

p.s.

O " pakcie Ribbentrop Molotow " tez w 1939 roku malo kto wiedzial.