Sting i jego czciciele

Sobota 30 lipca 2022 roku. Cały świat wstrzymuje oddech i zamiera w bezruchu. Oto Maciej Stuhr, zostaje zaproszony na scenę przez samego Stinga. Koncertujący w Polsce artysta podczas bisów prosi Stuhra, aby ten przetłumaczył jego przesłanie dotyczące wojny na Ukrainie i potrzebie walki o wolność i demokrację. Podekscytowany Stuhr zanim jeszcze ochłonął po tym otarciu się o „boga” napisał: „Nie ma słów, które opisałyby, czym była ta chwila dla mnie”. To jest właśnie infantylizm, czyli przejaw u osoby dorosłej cech i zachowań typowych dla małego dziecka. Od razu zaznaczę, że bardzo lubię muzykę Stinga i cenię go szczególnie jako wokalistę o bardzo charakterystycznym niepowtarzalnym głosie. Niektóre jego przeboje są legendarne. No, ale daleki jestem od dziecinnej błazenady polskich celebrytów wpychających Stinga na cokół i robiących z niego wszech autorytet od wszystkiego, a szczególnie od polityki oraz walki o demokrację i prawa człowieka. Nad banalnym przesłaniem Stinga dotykającym spraw, o których maestro nie ma zielonego pojęcia spuszczę zasłonę milczenia. Wystarczy, że Stuhr i spółka doznali orgazmu, a artysta zainkasował gigantyczne honorarium.  

Pamiętam, że w marcu tego roku Sting miał wystąpić na gali „Wiktorów” transmitowanej przez TVP, ale do występu nie doszło, ponieważ do gwiazdora zaapelowały polskie „gwiazdki” prosząc, aby nie występował w „reżimowej telewizji Kurskiego”. Pisał do Stinga Maciej Orłoś, Mariusz Szczygieł no i oczywiście Maciej Stuhr zwrócił się do niego słowami: „Zatem kochany Stingu! Jestem twoim wielkim fanem! Jestem nominowany do jednej z nagród w gali, którą masz uświetnić. Niestety z wielu powodów nie zobaczymy się tego wieczoru. Szkoda”.
Wszystkich przebiła jednak „gwiazda” TVN, Monika „Stokrotka” Olejnik obiecując Stingowi swoją statuetkę SuperWikotora w nagrodę za odwołanie przyjazdu na galę organizowaną przez TVP.

Przyznam, że zarówno wtedy, kiedy Sting nie dotarł do Polski jak i teraz gdy w końcu nas zaszczycił koncertem na Stadionie Narodowym nieźle ubawiłem się obserwując zachowania celebrytów-pajaców gotowych lizać Stingowi buty. Nie wiem czy „Stokrotka” Olejnik wręczyła mu w końcu tę statuetkę i czy oprócz Stuhra brytyjska gwiazda poklepała jeszcze kogoś po karczychu. Jestem jednak pewien, że Sting zachowując  poważną minę pokerzysty sam musiał się nieźle bawić. Mógłby tych wszystkich idiotów traktujących go niczym niedościgły wzorzec moralności i etyki sprowadzić na ziemię opowiadając jak w swoim życiu bohatersko walczył o demokrację i prawa człowieka.

W 2006 roku, kiedy dobiegał końca akt ludobójstwa dokonywany przez Putina na narodzie czeczeńskim pan Sting wystąpił na koncercie w Moskwie. Wcześniej tego samego roku zagrał i zaśpiewał prywatnie do kawiorowego kotleta na urodzinach przyjaciela Putina, znanego magnata metalurgicznego. Za ten urodzinowy koncert dostał milion dolarów, a za zaśpiewanie na bis przeboju Shape Of My Heart otrzymał dodatkowe 200 tyś. dolarów. W 2016 roku już po rosyjskiej agresji na Ukrainę i aneksji Krymu Sting zagrał dla rodziny ściśle związanego z reżimem Putina miliardera Michaiła Gutsieriewa. Towarzyszyła mu wtedy Jenifer Lopez. Podobno cała ta huczna impreza kosztowała miliard dolarów. Nie tylko Sting łakomił się na pieniądze oligarchów związanych ze zbrodniarzem Putinem. Podobne koncerty dawali: Cher, Mariah Carey, Madonna, Christina Aguilera, Elton John i Eric Clapton.

Przeglądam internet i zwijam się ze śmiechu czytając te wszystkie peany o tym jak to:
„Sting przerwał koncert w Warszawie i wypowiedział ważne słowa o ataku na demokrację".

„Sting przerwał swój koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie i wygłosił przemówienie o demokracji”

„Sting zaapelował o walkę z kłamstwem i walkę o wolność”

Prawdziwy bohater z tego Stinga, tylko dlaczego podczas koncertów w Rosji nie obudził się w nim ten zapał do walki o wolności i demokrację? Dlaczego w światowej stolicy kłamstwa to kłamstwo go nie uwierało? Dlaczego do dziś nie zadeklarował gotowości do charytatywnego koncertu w Kijowie, który zmyłby jego dawne winy? Odpowiedź nasuwa się sama i brzmi: Za pieniądze klezmer gra, a stado fagasów z Warszawki i Krakówka liże mu stopy i włazi bez mydła w jego gwiazdorską d…  

Felieton ukazał się w tygodniku „Warszawska Gazeta”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-08-2022 [15:52] - u2 | Link:

Cher, Mariah Carey, Madonna

Madonna ostro pojechała po Putlerze tuż po 24 lutym tego roku, więc jest rozgrzeszona.

PS. Z Tuskiem spotykał się dwa razy niejaki Bono z U2, nie mylić z u2, czyli moim nickiem. No i oczywiście pouczał Polacks, jak mają głosować. Z podobnymi apelami występował Roger Waters z kamandy Pinka Floyda. Takie celebryckie wsparcie totalniaków w Poland wskazuje na oderwanie sie od rzeczywistości celebrytów, no i ich jazdę po kaskę. :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [21:41] - Tomaszek | Link:

Niejaki Bono z  U2 to przedstawiciel bardzo "ciekawej " mentalności . Chuj meczący jak koza prał kasę po IRA . Bo co jak milionowe honoraria nadaje się do tego lepiej . Żeby było jaśniej to Irlandzka UPA  była organizacją przy której nasi chłopcy ze WSI czy Dziad z Pershingiem to dzieciaki spod trzepaka . Żaden Ajryś na wyspach nie podpieprzył peta z parapeta bez "podatku" Nie pamiętam już tytułów filmów na te tematy , które obejrzałem , ale to jest to . Żeby było dalej to parę lat temu zawaliła się fabryka szwalnia w Bangladeshu , zginęło kilkaset dzieciaków , poranionych tysiąc czy dwa . Oczywiście Bono wspomógł rodziny koncertem . Drugą stroną tej historii było to że fabryki te należały do funduszy kontrolowanych przez "dobroczyńcę ". "Irlandczyk" , który wystawił Briggsoawi napad stulecia , który jako jedyny nie pierdnął w pasiaki a działę zwinął największą , dożył swoich dni bez oznak przecietnej nawet zamożności . Po sobie nie pozostawił nic . Facet , który to wyśledził i nakręcił o tym film i obiecał ciąg dalszy "zmienił zdanie " i nie nakręcił . Nawet jeszcze podobno żyje . Tak że U-bocie podziękuj Tomaszkowi , że ci bardziej "chwalebną " interpretację nicka dorobił , bo kojarzenie z tym chujem możesz teraz odkręcać na co innego . Nic fajnego ten U-bot ale nie ten chuj .

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [22:04] - Tomaszek | Link:

Aha 
A ci w awatarze to " Czerwone Gitary" ?

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [16:05] - sake3 | Link:

Nie tylko kalisc ale i aktorzy pożądliwiepatrzą na kasę która ma okazję spłynąć na nich pospełnieniu zyczeń Kremla. Steven Seagal ,wprawdzie nico przebrzmiała gwiazda ekranu ma zaimkasować olbrzymią kwotę za nakręcenie i udział w filmie o poszukiwaniu nazistów na Ukrainie.W trosce by film wypadł najbardziej prawdziwie pan Seagal osobiście przemierza Ukrainę i podobno natyka się co rusz na nazistów błąkających się tam w setkach tysięcy.Gdyby tak jeszcze ta hollywoodzka gwiazda wiedziała co to jest nazizm i naziści a nawet cokolwiek w życiu o tym słyszała.

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [16:12] - sake3 | Link:

Znowu kot przeleciał przez klawiaturę.Miało być wokaliści.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [22:01] - Tomaszek | Link:

Sake
Ci wokaliści to kaliści pomylił się twój kot mniej niż Ty . I kulturalnie mu wyszło . Mi niestety , patrząc na te ryje tak nieczęsto wychodzi .
Pogratuluj kotkowi .

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-08-2022 [18:03] - Chatar Leon | Link:

Szczur... Niedawny wyznawca tez Putina i Anodiny, rechoczący z "tu polewu".

Obrazek użytkownika u2

19-08-2022 [20:55] - u2 | Link:

Maciej Stuhr rzucił alkohol. Pomogła mu jego druga żona

https://viva.pl/ludzie/newsy/m...

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [21:07] - sake3 | Link:

A co nas to obchodzi że jakiś Stuhr rzucił alkohol?

Obrazek użytkownika u2

19-08-2022 [21:16] - u2 | Link:

Trzeba poznać przeciwnika, jego słabe i silne strony. A że teraz w czasie wojny jest moda celebrycka na walenie w Polskę to tym bardziej trzeba uważać na celebrytów nadających na Polskę publicznie. :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [21:49] - Tomaszek | Link:

Najlepiej to ich wygwizdać  koncercie . Coś w rodzaju defenestracji praskiej . Jednej z nielicznych chlubnych kart z historii Czech .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-08-2022 [22:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Fakt. Katoliccy wielmożowie byli wyrzuceni w historii Pragi przynajmniej dwa razy przez okno. Raz rękoma husytów, a drugi rękoma protestantów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [21:52] - Tomaszek | Link:

Nie alkohol , tylko puste butelki .

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [22:06] - Tomaszek | Link:

Leon
Obejrzałeś sobie kto jeszcze rechotał ? Fajna lista płac ?