Tajne banknoty serii E-71 – historia ujawniona

Historia banknotów o kryptonimie „E-71”, jak również związane z nimi i niewyjaśnione do chwili obecnej zagadki, mogłyby posłużyć za kanwę scenariusza dobrego filmu sensacyjnego. W jednym ze skarbców Narodowego Banku Polskiego były przechowywane od dziesięcioleci trzy drewniane wojskowe skrzynie opatrzone przywieszką „tajne specjalnego znaczenia”. Po latach, w maju 2015 r., przystąpiono do prac mających na celu wyjaśnienie przeznaczenia przechowywanych skrzyń i ustalenie ich faktycznej zawartości. Po ich komisyjnym otwarciu okazało się, że znajdowały się tam trzy komplety materiałów służących do produkcji banknotów o kryptonimie „E-71” - przygotowanych na wypadek możliwego konfliktu zbrojnego. Jeden komplet został przekazany do PWPW, pozostałe dwa znajdują się obecnie w dyspozycji NBP.

Tajne banknoty „E-71” zostały zaprojektowane i wyprodukowane w okresie reżimu komunistycznego na wypadek konfliktu zbrojnego pomiędzy Związkiem Sowieckim i jego satelitami a państwami NATO. Czemu w rzeczywistości służyły tajne banknoty, jaki przyświecał władzom komunistycznym cel by je wyprodukować oraz co się stało z banknotami „E-71” po upadku komunizmu w Polsce – tego wszystkiego dowiecie się Państwo podczas wykładu poprowadzonego przez Piotra Woyciechowskiego – p.o. dyrektora Departamentu Centrum Pieniądza.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

05-08-2022 [10:57] - Czesław2 | Link:

Teraz takich archaicznych metod władcy świata nie stosują. Jak ktoś podpadnie, bez wyroku sądu, (administracyjnie jak za Cara) , jak w Kanadzie, blokuje się konto.

Obrazek użytkownika Maverick

06-08-2022 [00:06] - Maverick | Link:

wARTO posłuchać o nadchodzącym upadku dolara. https://ontherightsideradio.co...