Mocne przykłady miłosierdzia bezdomnym i ubogim

To nagranie nie należy do gładkich i przyjemnych uspokajaczy religijnych. Jest o cierpieniu, brudzie, smrodzie, wymiotach, robakach na żywych ludziach. Ale to nagranie jest budujące, bo mówi o sensie miłosierdzia.

Redaktor Jacek Pechman z portalu Kołobrzeg Wiary, zaprosił mnie do poprowadzenia dyskusji o bezdomności "Bóg wśród bezdomnych" w realizowanym tu cyklu „Kołobrzeski Areopag Wiary”. Miejsce spotkania było metaforycznie urocze, bo była to wieża kołobrzeskiej bazyliki.

Do wieży, przybyli siostra Katarzyna Mierzejewska szarytka, pan Tadeusz Lewandowski z Domu św. Michała Archanioła na Roli koło Lipia, przedstawiciele Domu Miłosierdzia z Koszalina i koszalińskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, siostra Judyta, bracia Franciszek i Wawrzyniec a także brat Tomasz Ciesielski posługujący w Belgii wśród bezdomnych.

Rozmówcy młodzi i bardzo młodzi a już doświadczeni i mówiący nie frazesami a prawdziwym sercem miłosiernym. Nastawienie do rozmowy miałem zawodowo sceptyczne, ale muszę przyznać, oglądając nagranie, że młodzi ludzie zaskoczyli mnie swą dojrzałością. Zaskoczyli i obezwładnili. Innym rodzajem świadectwa jest wypowiedź pana Tadeusz Lewandowskiego, który miłosierdzie dla bezdomnych i ubogim okazuje wraz z żoną Elżbietą. Jeszcze bardziej specyficznym mocną opowieścią jest praca brata Tomasza na ulicach sytej Europy w Belgii, gdzie zobaczył on tłumy bezdomnych narkomanów.

Organizatorami „Kołobrzeskiego Areopagu Wiary” są: portal Kołobrzeg Wiary i Internetowa Telewizja Diecezjalna „Dobre Media”.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-05-2022 [19:06] - u2 | Link:

Kiedy byłem w Watykanie i widziałem na żywo świętego JP2 na placu świętego Piotra to już po uroczystości wracając do Rzymu zauważyłem kolejkę młodych ludzi. Okazało się, że wszyscy stoją po darmowy posiłek, który serwują im klerycy.