Wróg u bram ale nie lękajcie się !

Wróg u bram ale nie lękajcie się !

Nie lękajcie się - powiedział  Sleepy Joe na placu zamkowym w Warszawie - niegdyś placu małego  żydowskiego  miasteczka  na niemiecko ruskim pograniczu. 

Nie lękajcie się.

To było słabe i deprymujące przemówienie. 

Ukraińcy i Rosjanie walczcie dalej do ostatniego z was.

Będziemy się za was modlić. 

Potem nasi wierni Polacy. 

Ukraińcy walczą dzielnie  dalej przeciwko ruskim a wy nie lękajcie się na razie - powiedział szef światowego hegemona ( obawiam sie trupa w zbroi ) - starzec z demencją i pampersem między nogami - tak to wybrzmiało.

My nie wiemy co dalej i nie mamy planu. 

Pewnie, że nie mamy planu. 

To nie jest tak jak myślicie. 

To kto ma to wiedzieć ?

Sojusznicy z USA nie wiedzą, NATO nie wie to kto ma wiedzieć co z tym fantem zrobić?

Czy w naszym interesie Polski  jest wkroczyć na Ukrainę i zrobić bęcki ruskim razem z Ukraińcami  ?

Pewnie tak. 

Ale tylko  w tym przypadku, gdybyśmy byli pewni zwycięstwa.

Ale nie mamy tej pewności więc nie można ryzykować. 

By w ten sposób  przypodobać się hegemonowi a  w razie klęski stracić wszystko i zginąć za waszą wolność…?

Czy to leży w interesie Polski ? 

W interesie Polski jest, by ta wojna na Ukrainie trwała jak najdłużej - właśnie do ostatniego ruska i ukraińca. 

Wiem, że to niezbyt popularne ale tu kłania się Realpolitik - głowa jest wyżej niż serce.

A w tym czasie trzeba się zbroić. 

Ani Ukraina ani Rosja nigdy nie były przyjaźnie nastawione do Polski.

Oczywiście trzeba wykazać daleko idącą pomoc humanitarną dla kobiet i dzieci - ofiar wojny.  

To pozostaje poza dyskusją.  

Nie zapominajmy, że amerykańskie gwarancje są tyle warte co angielskie w 1939 roku.

Ta wojna rusko - ukraińska  jest tylko pierwszą kampanią tej trzeciej światowej więc trzeba się przygotować na długi czas i nie dać się wciągnąć w jej początek.

Może się uda wziąć tym razem udział w paradzie zwycięstwa. 

Nadzieja umiera ostatnia.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tomaszek

27-03-2022 [14:57] - Tomaszek | Link:

Wiesz co Rolniku . 100 na 100 . "Za gaz i ropę waszą i naszą ". A w zasadzie to ich .

Obrazek użytkownika sake3

27-03-2022 [18:30] - sake3 | Link:

Nie jest w naszym interesie wkraczać na Ukrainę robić ruskim becki i nie wkroczylismy. Ale musimy pytać dlaczego ludzie z obleganych miast na Ukrainie w tym dzieci są przez Rosjan wywożeni w głab Rosji bądź na Sachalin? Komu zależy aby Ukraina stała się bezludną pustynią? Doradca Putina Petr Akopow  przewiduje,że ofensywa Rosji zwiastuje nadejście nowego świata i nowego porządku na gruzach.Ten nowy świat poprzez upadek i zniszczenie Ukrainy będzie zwieńczeniem pracy pokoleń które postanowiły zrekompensować swojemu narodowi upadek Związku Radzieckiego.Jej państwowosc zostanie zorganizowana i przywrócona Rosji. Putin zagrał pokerowo i powiedział Zachodowi ,,sprawdzam''.Jeżeli reakcja Zachodu okaże się ślamazarna to będzie sygnał że Zachód już się nie liczy. Im bardziej Ukraina zostanie ukarana tym większą porażkę i upokorzenie otrzyma Zachód.W nawiązaniu do mojego przydługiego tekstu chcę spytać czy wizytę Bidena i jego przemówienie odbiera Pan jako to upokorzenie?

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-03-2022 [19:20] - Pani Anna | Link:

Tak szczerze,  to nic mnie to już nie obchodzi.  Debile jak byli debilami tak są nimi nadal, tylko przekwalifikowali się z emanacji i wyplaszczania krzywej wirusa na strategię wojskową. Nic nie zrozumieli. Ileż można tego słuchać.  Będzie co ma być. Ukraina niech sobie radzi sama, a ukraińskimi kobietami i dziećmi niech się zajmują Ukraińcy i ci, którzy są do tego powołani. Ha, ha marzenie ścięte głowy,  nie po to ma się Polskę za miedza.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

28-03-2022 [16:21] - Jarosław Banaś | Link:

Za ostro. Przemówienia to deklaracje. Konkrety w gabinetach. Historycznie, pierwszy raz mamy takiego sojusznika. Potwierdziła się polityka, linia polityczna braci Kaczyńskich. Więc Pana krytyczne przygnębienie w mojej ocenie, nie racjonalne. Ale oczywiście z poważaniem, że trzeba też tak na problem spoglądać. 

Obrazek użytkownika Jan1797

28-03-2022 [17:33] - Jan1797 | Link:

Kompletnie mi nie przeszkadza, że foliarze błyskawicznie stali się pacyfistami. Nawet gdyby przekwalifikowali się z płaskich w gładkie nie posunę się do wyzywania ich de… w szparagach. Cel, oby marzeniem ściętej głowy pozostało, że nasi powrócą do haratania szparagów za 3o eurocentów. Ławeczka z flachą jest przyczyną hemoroidów nie Polska za miedzą :-)