KOD idzie! Nie umrzyjcie tylko ze śmiechu

Widziałem różne hasła na manifestacjach. Na jednej, która miała miejsce na początku lat 90-tych  usłyszeć można było taki zaśpiew: "Jaruzelski smok wawelski", czy "Lech Wałęsa kupa mięsa". Jednak hasła jakie królują na manifestacjach KOD-u swoją głupotę, tępotą umysłową i zacietrzewieniem przebijają wszystkie inne. Przedstawię Państwu ranking 10 najlepszych tekstów, które na pewno zapadną wam głęboko w pamięci. Ostrzegam: czytasz na własną odpowiedzialność. Miejsce 10 - DYKTATURA

Według Wikipedii (podstawowego źródła wiedzy Bronisława Komorowskiego) "Dyktatorzy nie wyłaniają przedstawicieli społeczeństwa w wolnych wyborach i pozostają poza faktyczną kontrolą społeczeństwa. Cechami charakterystycznymi dla dyktatury są: używanie siły wobec przeciwników politycznych, brak szacunku wobec praw obywatelskich, czy dowolność stanowienia systemu prawnego. Źródłem takiego modelu władzy może być m.in. pochodzenie czy przewaga wojskowa."
Naprawdę w Polsce mamy podobną sytuację jak ta opisana powyżej? A może niektórzy mają zbyt wiele politycznych dioptrii.

Miejsce 9 - SZEMRANE TOWARZYSTWO
 

 No to przypomnijmy wiadomość z listopada 2012r.

"Graś i Hajdarowicz spotkali się w nocy przed domem Grasia"
 oraz z czerwca 2015r.

"Skok Platformy Obywatelskiej na Trybunał Konstytucyjny. Nocna zmiana w Senacie"

Miejsce 8 -FASZYZM

Była dyktatura? Była. Czas na faszyzm i Jarosława Kaczyńskiego obowiązkowo z rozdziawioną buziuchną.
Oto jak "faszyzm" niszczy Polskę (wiadomość  z 04.05.2016r.):
"Komisja Europejska podniosła prognozy dotyczące tempa rozwoju polskiej gospodarki. Nasz kraj ma w tym roku rozwijać się w tempie 3,7 procent PKB."

  Miejsce 7 - WYKORZYSTANIE BOHATERÓW FILMOWYCH
 

Hasło bardzo głębokie. Oczywiście TW Bolek ma tak wielkie ego, że "choćby przyszło tysiąc atletów"... Poza tym do Bolka dołączyła Tola Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Razem w duecie to oni mogą nawet przejść do ćwierćfinału Eurowizji. Naprawdę.

Miejsce 6 - BIEŃKOWSKA JEST DUMNA

Te hasło niosła pewnie persona, która straciła ciepłą posadkę i teraz w myśl słów pani Elżbiety Bieńkowskiej czuje się jak idiota.

Miejsce 5 -CZYŻBY SABOTAŻ?
 

Może źle interpretuję ten napis, ale czytając linijka po linijce układa się on w taki przekaz:
"PREZYDENT I RZĄD KOD ZDRAJCAMI KONSTYTUCJI I TRYBUNAŁU"
Czyżby nasi tam byli?

Miejsce 4 -AFORYZM - BROŃ OBOSIECZNA

 

Jerzy Lec napisał również taki tekst:"Na­wet w je­go mil­cze­niu były błędy językowe." Zapewne dedykował go przywódcy Nowoczesnej.
I może jeszcze jeden, specjalnie dla przegranej PO:
"Niech so­bie ten przy­pis przeczy­ta eli­ta, że każda śmietan­ka na de­ser jest bita."
  
Miejsce 3 -WZROST TO NIE WSZYSTKO
 

Jakim potężnym człowiekiem jest Jarosław Kaczyński. Kreuje projekty rządowe i .... opozycyjne. Bez prezesa opozycja nie mogłaby istnieć. Po co? Dla jakiś ustaw? Przecież wiadomo, że opozycja woli ustawki. I te ciągłe przytyki do wzrostu Jarosława, który niższy jest od Wałęsy czy Kwaśniewskiego o jakieś 2 cm. Strach pomyśleć co by było, gdyby przywódca PIS miał 190 cm wzrostu i był przystojnym szatynem z...  włosami do ramion.

Miejsce 2 -500+

  Przyznać muszę, że tego przekazu nie rozumiem. Mam dwa warianty interpretacyjne: 1) Pierwsze dziecko Wałęsy nigdy nie zagłosuje na PIS, 2) Lech Wałęsa - jako pierwsze dziecko III RP -  nigdy nie zagłosuje na PIS. Jeśli macie Państwo inne skojarzenia, chętnie ich wysłucham.

Miejsce 1 - EUROPA

No kto mógł być autorem tego hasła? Wie każdy i chyba nie trzeba nic więcej dodawać.
 

***

Poniżej kilka haseł, które nie weszły do pierwszej dziesiątki. Głupie, wulgarne i nie na temat. Zresztą jak cała ta kodowa korporacja.
 

 

 

 

 

 ***

I już na koniec. Proszę zobaczyć, że te towarzystwo nie potrafi nawet zaprezentować zwykłego napisu na własnym banerze. Pogniecione to, niewyraźne zupełnie jak liderzy tego przedsięwzięcia.

 

 

https://vimeo.com/eniknochal
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-05-2016 [17:04] - xena2012 | Link:

jak tu prezentować baner z napisem kiedy trzeba patrzeć w kamerę czy aby korzystnie uchwyci i jeszcze nie dać się wypchać z pierwszego szeregu innym też spragnionym tego miejsca.

Obrazek użytkownika Enik Nochal

08-05-2016 [17:34] - Enik Nochal | Link:

W pierwszym rzędzie to idzie Andrzej Miszk (facecik w żółtej kamizeleczce). Ten sam co głodował 39 dni, tzn. nie jadł drugiego i kompotu :)
Towarzystwo zabawne. Ciekawe, czy ktoś z nich wierzy w narrację Schetyny?
https://www.facebook.com/Prof....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-05-2016 [12:36] - zbieracz śmieci | Link:

Miał szansę zostac kodu z głodu męczęnnikiem ale nie został.Mówił umrę jak nie opublikują wyroku ,nieopublikowali a on żyje.
Ponoc to "przedsiebiorca"a na miesiac firmę porzucił iupadła a on w żółtym kubraczku za 5 zł od godziny dogina.
Szkoda marszów bo widowisko dobre ale schetyna powiedział stop ,żadnych marszów a zapowidał milion na kiwnięcie palcem.

Obrazek użytkownika Lektor

08-05-2016 [19:43] - Lektor | Link:

Popatrzmy na tych "polityków" z PO maszerujących w sobotę i rzucających głupkowate hasła i zdania do mikrofonu. To jest karykatura polityki, to są ludzie niezdolni do dialogu i samodzielnego myślenia.

To był ostatni marsz głupoty i głupich. To są ostatnie podrygi postkomunistycznego śmierdzącego bagna. Pomału pójdą w niepamięć, bo durnota jaką prezentują nie może trwać długo. Wielu uczestników tego marszu , zwołanych przymusowo wyznawało, że już nigdy więcej. Oczewiście tzzeba być czujnym, ale żadnego poważniejszego zagrażenia z tej strony nie ma dla Polski. Jeśli skończymy reorganizację służb specjalnych (nowe ministerstwo bezpieczeństwa), prokuratury i wreszcie sądownictwa (http://niezalezna.pl/80104-kom... ), to oni nie będą mieć już o co „walczyć”. Ta grupa polskojęzycznych przygłupów musi zniknąć ze sceny politycznej Polski.

Obrazek użytkownika KaczyKuper

09-05-2016 [08:26] - KaczyKuper | Link:

Mi najbardziej się podobała "wykształcona" Pihowicz czy jak jej tam, kiedy wrzeszczała do mikrofonu, że "...z tego przystanka historycznego...". To słowo "przystanka" po prostu bezcenne :)

Obrazek użytkownika jdj

09-05-2016 [10:18] - jdj | Link:

Jak spożytkować siłę KOD? mam pomysł
- puścić ich na nowo-budowaną szosę, niech udepczą - nie trzeba będzie walcować ...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-05-2016 [15:57] - NASZ_HENRY | Link:

KOD idzie, do miliona brakuje mu jeszcze 955 tysięcy ;-)