Główne powody napaści Rusków na Ukrainę

Można wyróżnić trzy główne powody/motywy kierujące polityką Putina. Pierwszego nie wymienię, bo byłby to pretekst wypowiedzi różnych mędrków i innych głupków oraz celowych manipulatorów. Co więcej, Putin i jego generałowie mogą być nieświadomi, że są narzędziem w rękach mądrzejszych.

Powód drugi ma podłoże w demografii, gdzie biali, europejscy Ruscy będą wkrótce mniejszością w Rosji. Putin patrzy na Zachód, a z tyłu robi się mu żółto. Do tego muzułmanie i koniec Rusków w Rosji. Około 40 mln. Ukraińców, albo i więcej, radykalnie zmieniłoby tę tragiczną sytuację. Rosja, to państwo kolonialne, na przestrzeni dziejów różne ludy podbite przez Rusinów, spróbowali prastarej metody podboju, zamiast przekonać Ukraińców dobrocią.

Trzeci powód ma podłoże w perspektywie odejścia świata od węglowodorów. Satrapa i jego klika wpadli na pomysł, że zrabują zbrojnie spichlerz świata, jakim są czarnoziemy na Ukrainie. Zresztą, może mało kto to zauważa, ale ten spichlerz chcą "oswoić" Chiny. Ten nowy Jedwabny Szlak, to nie tylko korytarz handlowy, ale też obudowa w różnych firm, które się zainstalują i powoli zaczną dominować na docelowym obszarze. W tej przestrzeni Rosja i Chiny są konkurencją.

Ciekawie wygląda matriks interesów na dużej części Syberii. Chiny mają w niewoli Ujgurów i stąd wywodzą swe pretensje do dużej części Syberii. Problem w tym, że istnieje tzw. organizacja turkijska, nie mylić z turecką, która rości pretensję do tego samego terenu. Dodam jeszcze, że status obserwatora w tej organizacji mają Węgry! Robi się ciekawie?

To tylko zarys problemu, nie jego omówienie.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [19:15] - u2 | Link:

biali, europejscy Ruscy będą wkrótce mniejszością w Rosji

Wojna z Ukrainą ten nieuchronny proces tylko ... przyśpiesza :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-03-2022 [19:34] - Kaczysta | Link:

Były minister obrony Gruzji Irakli Okruaszwili przyłączył się do zagranicznych ochotników, walczących na Ukrainie z Rosją 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

08-03-2022 [21:12] - piastolsztyn | Link:

Dobre pomysły działają i to błyskawicznie. Czyżbym zasłużył na wpisanie na listę osobistych wrogów Putina i Łukaszenki?

Obrazek użytkownika paparazzi

09-03-2022 [00:02] - paparazzi | Link:

Nie waść pan sobie jaja robi. Nie przystoi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-03-2022 [21:40] - Kazimierz Kozio... | Link:

powody napaści? można też spekulować inaczej: kto, jakie państwa stworzyły sprzyjającą atmosferę do inwazji której rzekomo nie można było uniknąć? 
kto może odnieść korzyści z tej wojny? banksterzy oczywiście nie kryją się z teoriami skuteczności resetu poprzez wojnę światową ale depopuliści też trzymają kciuki za eskalacją konfliktu. 
co do chin obawiam się że nie o jedwabne biznesy i Syberię się rozchodzi a o zbuntowaną wyspę.
co do "perspektywy odejścia świata od węglowodorów" - nie ma i jeszcze długo takiej perspektywy nie będzie, jest tylko propaganda głównie w eurokołchozie

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [21:44] - u2 | Link:

kto, jakie państwa stworzyły sprzyjającą atmosferę do inwazji której rzekomo nie można było uniknąć? 

Bez przesady, Putler od dekad planował wojnę z Ukrainą i się do niej przygotowywał. Wojny nie można było uniknąć. Cokolwiek by kraje zachodu nie zrobiły to Putler uważał to za przejaw słabości, którą należy wykorzystać przeciwko zachodowi.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-03-2022 [22:08] - RinoCeronte | Link:

Poza tym jak to zauważył Henryk Sienkiewicz, Ukraina jest kluczem do zapanowania nad Rusią. Dalej to już tylko Księstwo Moskiewskie, teren raczej mało wartościowyt.

Obrazek użytkownika u2

08-03-2022 [22:12] - u2 | Link:

Póki co Putler ma gwarancje Chińczyków, ale Chińczycy to naród cierpliwy i czekają aż Putler się wykrwawi. Potraktowali Putlera jak chłopca na posyłki :-)