Od 17.09.1939 Polska jest w stanie wojny z Ruskimi

Agresja Ruskich zaczęła się identycznie, jak obecna na Ukrainę. No, prawie identycznie, bo z jednej strony napadli na nas Niemcy, a z drugiej strony Ruscy. A mogło być zupełnie identycznie, bo na niegdysiejszym szczycie NATO-Rosja w Bukareszcie, Putin zaproponował Polsce podział Ukrainy (por.:https://naszeblogi.pl/48659-merkel-i-putin-maja-tajny-plan-podzialu-polski). Nie mam dobrej opinii o panu Klichu, ale w tej sprawie oddaję mu honor - zachował się przyzwoicie.

Wróćmy do tytułowej daty i agresji Ruskich na Polskę. Część oddziałów podjęła walkę obronną. Większość oficerów WP i generałów została zamordowana, w tym w Katyniu, Starobielsku, Kozielsku i wielu innych miejscach kaźni. Po wojnie nigdy nie zawarliśmy pokoju z Ruskimi. Cały czas udawano, że nie ma tematu, pokój domyślano, ale liczą się fakty. A fakt jest taki, że chociaż nie ma wymiany ognia, jesteśmy w trakcie wojny z Ruskimi. Mam wrażenie, że Putin zamierzał tę nie zakończoną wojnę wznowić. Tylko zaczął od Ukrainy, która nie jest członkiem NATO i wydawała się łatwiejszym przeciwnikiem.

W tym miejscu wyrażę szacunek do heroicznej postawy Ukraińców. Może wielu będzie to dezawuować, ale należy dostrzec tytaniczną, wręcz, pracę, zabiegi, Prezydenta Dudy i Premiera Morawieckiego, Min. Rau i wielu innych osób, którzy odbyli niezliczone spotkania z politykami Zachodu oraz z ichnimi mediami, która to praca owocuje sankcjami na Ruskich od wolnego świata. Nie będę się rozpisywał, co powinien zrobić rząd. Należy, czasami, nie przeszkadzać.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

28-02-2022 [21:38] - kat | Link:

Do krwi ostatniej kropli żył bronic będziemy ducha , aż się rozpadnie w proch i pył sowiecka zawierucha

Obrazek użytkownika J z L

28-02-2022 [22:13] - J z L | Link:

Ukraińcy potrzebują pomocy humanitarnej. Caritas działa, parafie działają, zakony działają, malutkie, prawie nieznane organizacje pomocowe działają, zwykli ludzie działają, a gdzie jest WOŚP i Złoty Melon.
Ni ma

Obrazek użytkownika Adam66

01-03-2022 [05:50] - Adam66 | Link:

Trochę inne spojrzenie na Ukrainę:
https://mega.nz/file/U5E1maTT#...
A dla znających angielski też ciekawy materiał:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika slav-77

08-03-2022 [19:33] - slav-77 | Link:

Polecam uwadze najnowszy sondaż na temat Wojny na Ukrainie i stosunku rodaków:
https://tgmresearch.pl/wojna-na-ukrainie-2022.html