Minister Finansów do dymisji - jeszcze dziś, natychmiast

Na początek zacznę od opowieści o Aleksandrze Macedońskim. Dano mu do rozwiązania Węzeł Gordyjski. Ten wyciągnął miecz i go rozciął, bo to też było rozwiązanie. Tę historię przywołuję nie bez powodu, bo Min. Kościński narobił węzłów i supełków bez liku, gdzie ten sławetny, to betka, pikuś.

Zacznę od zanegowania podstawowej zasady, gdy się przekracza pewien próg, to wpada się w wyższą skalę podatkową. Zanegowanie tej zasady sprawia, że brak elementarnej równości wobec prawa, osób w identycznej, czy też równoważnej sytuacji finansowej. Podam tylko dwa przykłady. W pierwszym mąż, czy żona pracuje i zarabia np. 180 tys. PLN rocznie, a drugie zajmuje się wychowaniem dzieci. W drugim oboje małżonkowie pracują i zarabiają razem 180 tys. PLN, W pierwszym przypadku dochód dzieli się na dwa, ale ulga dla klasy średniej jest tylko dla jednej, pracującej osoby. Dzieci może być kilkoro, mogą chorować, może  to być mała miejscowość, gdzie nie ma możliwości opieki nad dziećmi itd., itd. Nic, tylko złożyć skargę do RPO.

Druga sytuacja, gdy pracownik przekroczy próg o 50 groszy, a wtedy straci wstecznie całą ulgę dla krasy średniej, wstecz, za cały rok. A ktoś zarobi o 50 groszy mniej i ma tę ulgę. Gdzie tu prawo, gdzie sprawiedliwość. Pomijam już debilne detale, gdzie roczne zarobki mieszczą się w skali, ale w jakimś miesiącu wpadnie premia, lub nadgodziny i za ten miesiąc już nie ma tej ulgi. Czym tacy pracownicy zawinili Kościńskiemu?

Tu nie ma czego łatać, tylko naprawę zacząć od wyrzucenia Kościńskiego, a może nawet samego Morawieckiego. Więcej, należy pana Kościńskiego objąć dozorem policyjnym, aby nie uciekł przed aresztem i rozprawą sądową. Poczekam, aż zakończą się zmiany legislacyjne i jeśli nie będzie zmian, osobiście złożę wniosek do RPO. Prowadzenie zmian może być powodem do nie podjęcia sprawy przez RPO, bo ten rozpatruje sprawy w postaci finalnej.

Z całym szacunkiem, ale Pan Kaczyński winien uwzględnić fakt, że powyższe napisał przyjaciel, nie wróg. Jak mam oceniać osobę (Kościńskiego), która twierdzi, że jeśli wynagrodzenie netto w styczniu będzie niższe,  niż według starych zasad, to należy te stare zasady zastosować. Ale zaraz potem dodaje, że rozliczenie za cały rok będzie według nowych zasad. Czy ten pan szuka matołów? To byłaby swoista pożyczka. Jeśli powyższe, dla Pana Kaczyńskiego, za mało, to niech przejdzie na emeryturę, odchodząc z polityki. To gorzkie słowa i proszę się nie obrażać, bo napisał je przyjaciel, z powodów merytorycznych, kierujący się elementarną uczciwością, prawem i sprawiedliwością, nie tylko z nazwy.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

20-01-2022 [20:26] - mjk1 | Link:

Szanowny ekonomisto z dużym doświadczeniem.
Ubiegłej nocy pewien bloger, zwany pieszczotliwie jazgotem, napisał tutaj tekst o poborze opłat za śmieci.
Nie o śmieci mu jednak chodziło a o elementarne zasady prawa.
Napisał jasno i wyraźnie, że ktoś, kto pobiera od kogokolwiek jakąkolwiek opłatę pod przymusem jest przestępcą i od tej zasady nie ma żadnych wyjątków.
Pan natomiast proponuje negocjacje z przestępcą a w razie ich niepowodzenia, odwołanie do sędziego, który jest opłacany przez przestępcę i całkowicie od niego zależny.
W związku z powyższym mam tylko dwa pytania:
1. Na co Pan liczy w negocjacjach i ewentualnym procesie?
2. Komu, gdziekolwiek i kiedykolwiek udało się osiągnąć pomyślny wynik takich negocjacji, czy wygrać takowy proces.
Za informację byłbym naprawdę wdzięczny.      
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-01-2022 [21:36] - piastolsztyn | Link:

Tylko przestępca uzywaja słowa przestepca, bk.  W pracy, jakbym pracowal, jak Kościński, wyleciałbym na zbity pysk w  podskokach.  Założenia polskiego ładu piękne,  ale wykonanie ich zaprzeczeniem. Typowy bubel.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-01-2022 [22:00] - piastolsztyn | Link:

Dodam jeszcze, że zebrałem rzetelną wiedzę merytoryczną.  Ideologię proszę głosić pod budka z piwem. 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-01-2022 [18:27] - piastolsztyn | Link:

Premier Morawiecki do dymisji. Oglosil dziś, ze wycofuje się z dyskryminacji emerytów i rodziców samotnie wychowujących dzieci.  Nic  tylko przyklasnąć, ale..  Należy zacząć od spraw podstawowych, gdzie osoby w identycznej sytuacji finansowej sa traktowane przez prawo identycznie. Poczekam na cykl nowelizacji i zaskarżę to do RPO. Przykro to pisać,  bo piszę to, jako przyjaciel. 

Nie bez powodu przywolalem Aleksandra Macedońskiego.  Premier do dymisji, natychmiast. 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-01-2022 [10:15] - piastolsztyn | Link:

Dodam ciekawostkę. Mój szwagier pracuje w firmie produkcyjnej i w styczniu otrzymał ok. 1900 PLN na rękę. Nie wiem, ile zarabiał on wcześniej, ale mówi, że stracił kilka stów. 

Niedawno Kościński bajdurzył, ze jak ktos zarobil w tym przedziale mniej, niz wczesniej, to nalezy pensję wyliczyc wg starych zasad. OK, ake zaraz potem dodał, ze rozliczenie roczne wg nowych zasad, czyli pozyczka, którą trzeba zwrocic w rozliczeniu rocznym. A Morawiecki dalej brnie w debilizmy Kościńskiego i ogłasza debilizmy z ludzką twarzą, jak onegdaj socjalizm. Obaj do dymisji, tu i teraz. Poczekam na koniec idiotycznej twiórczoscii inteligentnych inaczej i całość zaskarżę do RPO. Ta ustawa lamie podstawowe prawo rownosci wibec prawa osib w tej samej sytuacji.