Trzeźwe myslenie dziś najdroższe w cenie

Czyli wspomnienia ze wsi umarłej.

Zastanawiałem się nad upadkiem wszelkich autorytetow, gdy wpadł sąsiad z krową za pazuchą.
Postawił ją z hukiem na stole i opadł na krzesło.

" Tak się q... o mnie martwią i troszczą, że są gotowi zamknąć mnie w domu, pozbawić dostępu do świeżego powietrza, do wszelkich rozrywek, barów i innej gastronomii, pozostawić bez grosza przy duszy, zagłodzić a nawet zamknąć żebym tylko nie zachorował na jedynie słuszną chorobę" - powiedział jednym tchem.

" Przecież ty też nie hodujesz świń i innych bydlaków tak długo aż zdechną ze starości. Co jakiś czas robisz reset." - powiedziałem.

" No jak nie jak tak. A pamiętasz tą kaczkę od sąsiadki co byla tak stara, ze gotowales ja dwa dni na parze.." 

" No jak nie jak tak " - przytaknalem skwapliwie i dodałem. " Pewnie, ze umierają i wyszczepione  ale jest to śmierć inna, wzniosła jakby. Umierają w przekonaniu, że zrobili wszystko co w ich mocy aby śmierci uniknąć. To jest postawa godna w przeciwieństwie do śmierci nieszczepow"

" E tam " - machnął reka i z wyraźnym niesmakiem skrzywił gębę. " Glupcy to najlepszy elektorat. Kiedy musisz być przekonywany, namawiany, naciskany, okłamywany, przekupywany, zmuszany,zawstydzany,zastraszany, oskarzany, penalizowany, karany mandatami, straszony więzieniem, kryminalizowany itd. Jeśli wszystko to jest konieczne aby uzyskać twoją zgodę musisz byc absolutnie pewnym, ze to co się reklamuje i namolnie zachwala nie jest i nie może być dla twojego dobra" 

" Chyba nieźle wkurzony " - pomyślałem. 
Poszedłem w poszukiwaniu szkła i zagrywki.

" Jedyną rzeczą aby zamienić ludzi w niewolników jest strach. Jeśli znajdziesz coś, co ich przestraszy mozesz zmusić ich do zrobienia wszystkiego i to niezależnie od systemu sprawowania władzy. Tak długo przekupywali elektorat wyborczy aż budżetówka przekroczyła 50%.".

Wróciłem i postawiłem dwa kieliszki i słoik leszczy w octowej zalewie.

" Ludziska oduczyli się obserwacji otoczenia. Przestali wierzyć własnym oczom i uszom. Wierzą tylko w to co widzą i słyszą w telewizorze. Jak w telewizji powiedzieli to musi być prawda" - powiedział, obserwujac jak otwieram słoik z leszczami.

" Gdyby szpryca ratowała życie, to ludzie walczyliby o nią jak glodne lwy o żarcie " - dodał i złapał krowę za szyjkę.

Nalał i powiedział " biez pal litra nie razbieriosz".

W periodyku Nature z 1.12.2021 artykuł nr 1347 czytamy, ze ( resume) amantadyna to tani i łatwo dostępny oraz skuteczny lek na Covid- 19.

Artykuł złożono do publikacji rok temu!
Ile to można było ludzi uratoeac w ciągu roku.

W tym i innym kontekście można posłuchać na platformie Odysee wywiad dr R. Fuellmilch z dr David Martin o patentach ( może to otworzy co poniektórym oczy - choć wątpię )

Podnieśliśmy i wypiliśmy, " Nie ma to jak zdrowy chłopski rozsądek " - powiedział wypuszczając z sykiem powietrze.

" To bardzo rzadkie dobro w tych q.. czasach " 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-12-2021 [17:10] - AŁTORYDET | Link:

Amantydyna nie jest lekiem na Covid-19! Lekarz Bodnar, nie opracowal żadnej terapii leczenia amantydyną! Nie ma Pan bladego pojęcia o badaniach klinicznych leków, to po co się Pan krztusi na ten temat? Założę się, że nie rozumie Pan podstawowych pojęć z farmakokinetyki czy farmakodynamiki, ale rekomenduje Pan jak ekspert. Po kiego grzyba?

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-12-2021 [17:17] - Tezeusz | Link:

Nie doi krówki, nie wyrzuca obornika od świń, taki z niego rolnik jak lekarz na Covida. Ale ma chłep marzenia..wolno mu  niech marzy , że jest muuuuuundry.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [18:15] - rolnik z mazur | Link:

@ Tezeusz ku,

I nie mam pyska pelnego frazesów o patriotyzmie jak ty chlopcze i nie mam jeszcze wielu rzeczy madralo. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [18:13] - rolnik z mazur | Link:

@ altorydet,

Czytałeś ten artykuł? .. Próbowałeś tego lekarstwa ?
Nie jestem ekspertem ani autorydetem. Mam zdrowy rozsądek chlopcze. Im bardziej się pienisz tym bardziej mnie przekonujesz ..

Obrazek użytkownika Pers

09-12-2021 [18:20] - Pers | Link:

Waldek
Dyżurni ORMOwcy kowida już na stanowiskach :)
Ciekawe ilu z nich dociągnie do wiosny?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [18:55] - rolnik z mazur | Link:

@ Jarek,
ORMO czuwa. Niedługo trójki kowidowe będą chodzić i sprawdzać kto ile razy wyszczpawkowany.
Wiosna moze być dla nich ciężka. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

09-12-2021 [19:02] - Pers | Link:

Waldek
//Niedługo trójki kowidowe będą chodzić i sprawdzać kto ile razy wyszczpawkowany.//
No to niech do mnie przyjdą :)
Na własnych nogach do domu nie wrócą...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [20:41] - rolnik z mazur | Link:

Jarek,
Tępić q..i złodziei. Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-12-2021 [19:22] - Tezeusz | Link:

Persik uważaj byś się nie zaraził bo nie dociągniesz do Wigilii sovieticus

Obrazek użytkownika Ryan

09-12-2021 [21:16] - Ryan | Link:

pers
z tego co wiem to sowieckich szurów niewielu
więc uważaj

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-12-2021 [18:33] - Pani Anna | Link:

Zapytał  mnie dzisiaj przez telefon jeden taki,  co ma niby  do mnie interes czy jestem zaszczepiona. A bo co? - odpowiedziałam grzecznie. Bo gdybym była,  to by się pofatygował osobiście. On jest już po trzeciej dawce.  Skoro jesteś po trzeciej dawce,  czyli w 300% zabezpieczony w 100% skuteczną szczepionką,  to czego się boisz i co cię obchodzi,  czy  ja jestem zaszczepiona? 
MILCZENIE.  No... ale...
Odłożyłam słuchawkę.  Szkoda czasu na taką "logikę ".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [18:41] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anno,

Logiki to juz dawno zadnej nie ma. Ba, logiki to juz dawno przestali uczyc nawet na studiach. No cóż ! Tajie q... czasy min. dzieki taki jak autorytet i tezeuszek. Pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-12-2021 [21:47] - Kazimierz Kozio... | Link:

mozna sobie drwic ze kowidianie wynalezli logike o jakiej sie filozofom nie snilo ale uczciwiej bedzie nazwac te brednie wprost tak jak je odbieraja prosci ludzie odporni na propagande. z drugiej strony logika kowidian moze byc forma powiklania poszczepiennego. ktoz zadecydowal ze powiklanie musi sie zamanifestowac niedomaganiem ciala. to ze im sie rzuca na psyche widac, slychac i czuc. chorobe z nienawisci mozna probowac leczyc. gorzej z niedwracalnymi zmianami w mozgu z powodu pernamentnego niedotlenienia i zakwaszenia krwi dwutlenkiem wegla 

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-12-2021 [13:22] - Pani Anna | Link:

@ Kazimierz Kozio...
Z tymi powikłaniami rzucającymi się  na psyche kowidian może Pan mieć rację.  Coś musi być na rzeczy, bo wszyscy zapewne jesteśmy zaszczepieni na ospe, polio, gruźlicę,  krztusiec  -   wszystko to są jak wiemy choroby śmiertelnie niebezpieczne,  a nigdy, przenigdy nie widziałam wcześniej takiej histerii, nienawiści,  życzenia śmierci i chęci segregacji/wykluczenia osób nieszczepionych. Nagle wszyscy znają się na saturacji i respiratorach, gorączka w sezonie grypowym, katar i kaszel i już histeryczne wpisy w internecie oraz prośby o modlitwę...
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

09-12-2021 [17:53] - JanAndJan | Link:

Długo Pan kazał na siebie czekać. A tu: Vox Populi Vox Dei. I to, ten najczystszym tonem, zygmuntowskim - bo prosto z roli, z mazurskiej + (tak, tak - ten plus) z tego, co nas boli. No i rogacizna na stole, tzn. wniesiona nie rogata, dopiero po konsumpcji rogi... (wiem, wiem ryzykowny temat. Gdyż albo rogata dusza wyłazi, albo rogi się ujawniają... życie, Panie - życie).
Do rzeczy. Ujął Pan w formie, jaką lubię - bulwersujący mnie - problem sekciarstwa proszczepionkowego. Plemię zaszprycowanych manifestuje minimum myślenia, maksimum wiary, podparte emocjonalnymi wynurzeniami.. no comments. Pańskie wpisy, to powrót do normalności. Dziękuję. Pozdrawiam. Proszę częściej.
Ps. Przyszła mi do głowy taka myśl..a może, Ci wszyscy nowocześni, podatni na telewizor i tępą propagandę, nie mają poczucia humoru, dystansu do siebie? Oni wierzą, że jak MM mówi, iż nowy ład, zrobi im dobrze - to zrobi. Tak samo iniekcje.. A przecież, każden jeden rozumny wi, że jak MM mówi, to..mówi.
PZDR

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [18:46] - rolnik z mazur | Link:

@ JanAndJan

Wq... il mnie ten tezeuszek tom napisal co mysli vox populi o tej hucpie szytej niciami grubymi. Dzięki .A moze po prostu są sprzedajnymi kurw...mi i dostają kasę. Pzdr.

Obrazek użytkownika JanAndJan

09-12-2021 [18:56] - JanAndJan | Link:

Lubię tę "siekierkę" u Pana. Proszę częściej. Czytam wszystkie Pańskie komentarze. Wiem, wiem... perły rzucane..
Ale, wynurzenia np. P. Kudły i jemu podobnych (Miś się chowa, przy tej agitce), wymagają Pańskiej riposty.  Krótko i na temat. A, że nie kumate one.. jak mają widzieć i słyszeć, kiedy telewizor wyprasował wszystkie fałdy, a szare wybielił. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-12-2021 [19:20] - Tezeusz | Link:

"moze po prostu są sprzedajnymi kurw...mi i dostają kasę. "
Piszesz o sobie małorolny komuszku. A pensjonacik to za jaką kaskę ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [19:19] - rolnik z mazur | Link:

@ tezeuszku
dobrze wiesz o kim pisze i nie strugaj glupka.

Obrazek użytkownika angela

09-12-2021 [18:36] - angela | Link:

"Ludziska oduczyli się obserwacji otoczenia",  to prawda, inaczej widzieliby pełne szpitale chorych nie zaszczepionych. 
A szczepień wymagają sami przedsiebiorcy, nie rząd,  ktorzy chcą chronić innych przed chorobą, zeby nie zamknąć calych hal produkcyjnych.

A tych umierajacych zaszczepionych powinno sie zweryfikowac, czy certyfikatu nie kupili czy dostali od znajomego lekarza.
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-12-2021 [18:01] - JanAndJan | Link:

Wyklęty powstań ludu z ziemii, powstańcie... Zapomniała Pani napisać jeszcze o znakowaniu bydła , o pardon - o stygmatyzowaniu niepokornych, czyt. nie zaszczepionych + obozik jakiś + gnębienie rodziny + ... Tak. Zgadzam się z Panią. W tej sytuacji, to byłaby dobra zmiana.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [18:51] - rolnik z mazur | Link:

@ Angelo,
Trup się gęsto ściele i służby o czwartej w nocy krążą po mieście i ładuje je na ciężarówki i wywożą diabli wiedzą gdzie. Naprawdę. Oglądaj więcej tv to niedługo w kagańcu będziesz w domu siedziala i drżała że strachu. A w Święta zaprosisz tylko wyszczepionych  Pzdr serdecznie 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

09-12-2021 [19:30] - Roz Sądek | Link:

@JanAndJan
Spojrzałem i widzę, że ma Pan konto na NB już od 8 godzin i paru minut. Jak na taki staż, to daje Pan czadu, że hej.
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

09-12-2021 [20:25] - JanAndJan | Link:

Wolny dzień i temat c19...przemyślenia i pomysły niektórych blogerów...nie napawają optymizmem. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ryan

09-12-2021 [21:19] - Ryan | Link:

Ale się tu nadmiarowej swołoczy antyszczepieniowej zleciało
​Co to dziś święto foliarzy czy wyznawców ósmego dnia tygodnia

Obrazek użytkownika J z L

09-12-2021 [21:34] - J z L | Link:

ryan
DND
Czyli Dzien Nadmiarowego Debila
tyle w temacie tej dziczy

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [21:52] - rolnik z mazur | Link:

J z Lądku,
cham jesteś i prostak. Dobrze, ze wyp...do Ladku i nie zasmiecasz polskiej ziemi. 

Obrazek użytkownika Pers

09-12-2021 [22:03] - Pers | Link:

Waldek
// Dobrze, ze wyp...do Ladku//
Nie miał wyjścia. Ma kosę na Szmulkach za zaczepianie nieletnich.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

09-12-2021 [21:46] - Marek Kudła | Link:

@ Rolnik
Boże mój kochany, ten znowu wrócił z urlopu !  A tak było spokojnie, normalnie, merytorycznie - i masz babo placek - wrócił !  Wrócił i od razu nerwy zaczęły grać jak na koncercie !  Poziom publikacji spadł raptownie na pysk, bydło, świnie i smród zawładnął NB i ten odruch wymiotny !  Jedź, jedź chłopie, i nie wracaj tutaj nigdy więcej !!
https://www.bing.com/videos/se...

Obrazek użytkownika Pers

09-12-2021 [22:00] - Pers | Link:

@kudla
//bydło, świnie i smród zawładnął NB i ten odruch wymiotny !//
Bardzo celna autokrytyka kudla.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-12-2021 [22:10] - rolnik z mazur | Link:

@ kudłaty

wróciłem, zeby popatrzeć na twoją tępą facjatę w garniaku - istny sekretarz POP i  kierownik udoju z PGR. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-12-2021 [20:48] - Marek Kudła | Link:

@ rolnik
Ty chłopie potrzebujesz dutki !
Dutka jest to przyrząd do poskramiania koni .  Gdy na wardze konia zaciska się te kawałki drewna, koń po prostu baranieje. Zastyga w oburzeniu i zdziwieniu.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-12-2021 [21:03] - rolnik z mazur | Link:

@ kudłaty
A nie mowilem zes z PGR u. Z zacnego działu czyszczenia kopyt z gówna
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-12-2021 [21:13] - JanAndJan | Link:

Ale... bardziej baranieje czy raczej zastyga? Proszę wybaczyć poufałość (upublicznił Pan, zakładam - swój - wizerunek), na załączonej fotografii ma Pan wyraz twarzy taki, jaki raczył Pan opisać.. I, przy okazji - dziękuję Panu za informację nt. dutki. Do teraz byłem przekonany, iż to są w gwarze góralskiej pieniądze. Widzi Pan, teraz takie czasy - człowiek podejrzliwym jest -  wszedzie wietrzy podstęp.. Czy to, może - jednak (może, jednak) nie było Freudowskie przejęzyczenie? I, Pan występuje za "dutki"? Jak to mówią: jasne sytuacje tworzą przyjaciół...

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-12-2021 [17:49] - Tomaszek | Link:

I krowa ma u niego pół litra . Upadek całkowity .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-12-2021 [20:01] - rolnik z mazur | Link:

@ Tomaszek,
nie tobie o tym sądzić Tomaszku. Moze u was ma  pol litra u nas 0,7. A o upadku - to wszystko przed tobą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-12-2021 [20:29] - Tomaszek | Link:

I widzisz ? Gówno prawda , bo krowa jak Elvis jest tylko jedna od zawsze https://maxliquor.com/smirnoff.... Starsze wykonanie było z uchem do prowadzenia , stąd krowa . Zdawałoby się że rolnik a nie wiesz jak krowa prawdziwa wygląda .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-12-2021 [21:07] - rolnik z mazur | Link:

@ Tomaszek,
krowa to krowa i kazdy wie jak wygląda. Czy ma ucho czy nie. Tak samo jak kazdy but sportowy to adidas. Dla niektórych juz nie.A Smirnoff a u nas niet w magazinie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-12-2021 [23:21] - Tomaszek | Link:

Koń jaki jest każdy widzi , ale krowa ma pół galona i miała nawet w PRL w Peweksie .  I taką ją pamiętam .A właściwie to nie do ostatniej lufy pamiętam . 
Cześć jej pamięci.

Obrazek użytkownika juur

10-12-2021 [15:40] - juur | Link:

Komentarze pod notką w sposób wyraźny pokazują jak na portalu z definicji prawicowym, tak mi się wydaje, działa dywersyjna grupa lewacka. Na pozór to nieprzejednani patrioci ale jak popatrzymy na ich działalność to mamy prostactwo, prymitywizm, które mają kompromitować wartości takie jak patriotyzm, ojczyzna, honor.... W swoich komentarzach promują jakiś lewicowy portal o nazwie neon. Odmieniają tą nazwę przez wszystkie przypadki w co drugim, swoim komentarzu. Admin tolerujący takie zachowanie rodzi pytanie o jego rolę w tym procederze. Pomijając wspomnianych etatowych "patriotów" to widać ofiary ich działalności, które zupełnie nie zdają sobie sprawy, że przekroczyły granicę i są razem z Czarzastym, Cimoszewiczem, Tuskiem..... Nie wiele im brakuje by zgłosić się na ochotnika do "nawracania" niepokornych np. szykanami, torturami....Przejęli wszystkie cechy czerwonych i prześcigają się w gotowości zbawienia świata na ich modłę.
Pewnie sobie nucą: "Zbudujemy nową Polskę, zbudujemy taki świat, w którym wszystko będzie lepsze, w którym nowy będzie ład...."

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-12-2021 [19:47] - JanAndJan | Link:

Nic dodać, nic ująć. Wie Pan, czasami mam wrażenie, że to są ordynarne prowokacje. W każdym wariancie - perspektywy raczej, pesymistyczne. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-12-2021 [21:00] - rolnik z mazur | Link:

Juur,

Czerwona Gwardia nowego ladu. Niedługo będziemy cowidy w pudelka po zapalkach zbierac
Ciemne i ciezkie czasy nadchodzą gdy ideologia góruje nad rozsądkiem i zdrowym ludzkim podejściem do rzeczywistości
 Pzdr