Totalni nie mają pozytywnego pomysłu na Polskę - dowód

Wielokrotnie pisałem, że żyjący współmałżonek powinien otrzymywać część emerytury zmarłego. To nie władza pracuje na emerytury, tylko pracujący. Zaprzeczę tu niejakiemu causa perdzie Rzeplińskiemu, że pieniądze Polaków są Polaków (w orzeczeniu TK orzekł, wraz z kolesiami, że nie). Niżej jeden ze starszych artykułów z nieistniejącego już portalu interia360. Totalni wyskoczyli z żądaniem, aby takie emerytury wprowadzić teraz. Szkoda, że nie zrobili tego przez dwie kadencje swoich(nie) rządów. Jeden ze starszych artykułów:
Rząd PO-PSL nienawidzi kobiet i wymierza im karę finansową!
Autor: piastolsztyn (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)
Słowa kluczowe: PJN, polska jest najważniejsza, OFE, emerytura, ustawa, Solis
2011-05-04 11:25:03
W wieku 65 lat życia kobiety tracą prawo współwłasności (wraz ze współmałżonkiem) kapitału z OFE! Reforma emerytalna z 01.04.1999r. była krzywdząca dla kobiet, więc ten błąd naprawiono w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, poprzez wprowadzenie współwłasności OFE.

Dlaczego PO-PSL zmuszają do rozwodów na starość? Opiszę to po kolei.

Reforma z 1999r. wprowadziła zasadę, że każdy ma taką emeryturę, ile uzbiera składek. Po uchwaleniu odpowiednich ustaw pojawiły się kontrowersje, że niby dlaczego kobiety mają być pokrzywdzone w związku z faktem, że to one rodzą i wychowują dzieci, a więc nie odprowadzają w tym czasie składek. Dlatego w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym (w skrócie KRO) w Art.31, p.3 wprowadzono zapis: "Do majątku wspólnego należą w szczególności: p.3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków".
KRO wymienia literalnie kapitały zgromadzone w OFE, jako współwłasność małżonków. Ten zapis w KRO został wprowadzony po to, by nowa reforma z 1999r. nie krzywdziła kobiet.

Ustawowe zagwarantowanie praw kobiet jest słuszne i sprawiedliwe

Tym bardziej dziwi ostatnia ustawa o OFE podpisana przez Prezydenta Komorowskiego, jak i wcześniejsza ustawa PO-PSL z 21.11.2008r. (Dz.U. 228 poz. 1507), która w ogóle przemilcza ustawową współwłasność małżonków kapitałów z OFE, nie dzieli tego kapitału w proporcji po 50% pomiędzy współmałżonków po osiągnięciu wieku 65 lat. Mało tego, kapitał z OFE po przeniesieniu do tzw. zakładu emerytalnego nie jest dziedziczony, co skazuje kobiety na głodówkę na starość! Art. 20 ustawy z 21.11.2008r. zamiast dziedziczenia wprowadził tzw. wypłaty gwarantowane, czyli gwarancja wypłaty do 37 emerytur minus już wypłacone! Ten zapis nie wynika z dobroci rządu, lecz ze statystyk GUS – pierwsza duża fala wymierania roczników ma miejsce ok. 38 miesiąca życia, a więc ze statystycznego punktu widzenia ZUS/FUS i tak te pieniądze wypłaci. Mówiąc inaczej, statystyczny Polak umiera po odebraniu 37 emerytur, a więc statystycznie ZUS/FUS nie wypłaci żadnemu spadkobiercy ani złotówki pozostałej w OFE po zmarłym donatorze.

Kobieta, jeśli chce wyegzekwować swą współwłasność kapitału z OFE, to musi rozwieść się z mężem, zanim którekolwiek ze współmałżonków osiągnie wiek 65 lat. Czy Polacy muszą, jak za zaborów i okupacji kombinować, obchodzić okupacyjne prawo, by normalnie żyć? Czy zmuszanie do rozwodów na starość było celem koalicji PO-PSL? Czy tak wygląda normalność według PO-PSL?
Pytanie uzupełniające, czy rząd i koalicja PO-PSL zmieniły zdanie w sprawie zasadności wprowadzenia zapisu w KRO (Art.31, p.3): "Do majątku wspólnego należą w szczególności: p.3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków". Zapisu, który eliminował dyskryminację kobiet w związku z regułami emerytalnymi wprowadzonymi przez niedopatrzenie reformą z 01.04.1999r.

Pytanie ostatnie, czy Tuskowi, Pawlakowi oraz politykom z PO-PSL nie wstyd znęcać się nad kobietami i krzywdzić je na starość swoistą karą finansową? A może w polskim Kodeksie Karnym przestępstwem jest osiągnięcie wieku 65 lat? Jeśli tak, sparafrazuję hasło z PRL-u: "Obywatelu, poprzyj partie PO-PSL czynem, umrzyj przed terminem"!
PO-PSL, w tym Premier Tusk są wrogami młodzieży, skoro pozbawili ich w ww. ustawach prawa do dziedziczenia OFE. Ostatnio brakowało pieniędzy na wypłaty bieżących emerytur, więc PO-PSL zmniejszyło ilość realnego pieniądza wpłacanego do OFE. Skoro na emerytury już dziś brakuje pieniędzy, to co będzie za 20-40 lat, gdy zgodnie z prognozami demografów będzie jeden emeryt na ok. jednego pracującego? Komu przyszły "Tusk" zabierze kolejne pieniądze?

Dzisiejsi 20-40 latkowie zapomnijcie o swych przyszłych emeryturach. Waszych emerytur nie będzie!

piastolsztyn
Status: dziennikarz
Ocena autora:
zobacz pozostałe artykuły tego użytkownika »

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

22-09-2021 [22:34] - J z L | Link:

Taki mi się pomysł na legalne oszustwo nasunął.
Dzwonić do członków PO i mówić.
 "Dzień dobry, dzwonię z TSUE z Luksemburga, czy mógłby Pan/Pani przelać 10 tys. zł na nasze konto na walkę z PiS?"

Obstawiam, że z 50% głupków z opozycji by się nabrało.