Czy przyjmowanie emigrantów rozwiązuje problem?

Wiele osób uważa, że przyjęcie emigrantów rozwiązuje problem. Gdyby tak miało być, to kraje ich pochodzenia powinny być, jeśli nie w doskonałej, to w lepszej sytuacji, niż przed wyemigrowaniem kolejnych fal obywateli. Tak nie jest, a kraje pochodzenia są w coraz gorszej sytuacji.

Piszę, oczywiście, o emigrantach ekonomicznych. W 2015 roku widzieliśmy tłumy młodych mężczyzn, którzy zostawili swoje rodziny, a do przyjazdu do Europy nakłonił ich socjał bez obowiązku pracy. Do tego doszło zaproszenie Merkel i szerokie otwarcie granic. Ci ludzie nie przyjechali, w większości, do pracy, nie chcą się integrować i uważają siebie za tych lepszych. W Niemczech jest ostry deficyt pracowników, ale jakoś nie chcą zapraszać kolejnych „inżynierów”, „profesorów”, "doktorów”. Zamiast tego są wściekli na Polaków, że nie chcemy pracować u nich za przysłowiową „miskę ryżu”.

Druga grupa, uchodźcy polityczni, to tylko w nikłym stopniu są to osoby, którym zagrażały prześladowania, a nawet śmierć. Te prześladowania, do wygodne wytłumaczenie dla emigrantów ekonomicznych. Tym należy podać przykład Polaków w czasie II Wojny Światowej, gdzie mężczyźni zabezpieczyli rodziny, brali broń i walczyli z okupantem. Naprawdę nieliczni z tej grupy są zdecydowani postępować tak, jak Polacy. Zostawmy rozważania w tej kwestii i jednoznacznie postawmy kwestię, że po faktycznym ustaniu powodu tej emigracji, po ustaniu prześladowań, ta grupa, w całości, powinna wrócić do kraju. Jeśli tego nie chce uczynić, to jest to jednoznaczny dowód, że sprawy polityczne są tylko wymówką, pretekstem.

Osoby z tych obu grup powinny wyrazić chęć do pracy i efektywnie ją podjąć. Jako chrześcijanin muszę odpowiedzieć, a co, jeśli nie mają ochoty do pracy? Odpowiedź w 2Tes.3.8 i następne, "gdy ktoś nie chce pracować, niech nie je".

Ale, ale, a co zamiast przyjmowania emigrantów? Pomocy należy udzielać na miejscu, ale gotowa żywność tylko na początku. Należy stworzyć warunki do jej produkcji, rozwijać miejscową gospodarkę i strzec lokalną ludność przed wyzyskiem megakoncernów, dbać o rozsądne płace, co doprowadzi do rozwoju usług. Poprzez przyjmowanie emigrantów sprawiamy, że lokalne gospodarki są w coraz gorszym stanie.

Nie rozwijam tego tematu, bo jakoś nie wierzę, że kraje zyskujące na grabieżczej polityce megakoncernów, ukrócą tę grabież. Można przymusić kraje beneficjentów, aby to one przyjęły tych emigrantów u siebie. Tak Polska przymusiła Niemcy, Francję i parę innych krajów, stąd wściekłość i nagonka lewactwa z tych krajów UE na Polskę.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

01-09-2021 [20:10] - Pers | Link:

"Uchodźcy" to temat zastępczy w Polsce.
Żaden z tych nieszczęśników nie zostałby w Polsce tylko wędrował dalej na zachód.
Tak więc problem dla Polski minimalny

Kiedyś Polska "z dumą" przyjęła ok. 40 tyś "uchodźców" z Czeczeni, którym udało się uciec spod kosy Putina. To był najgorszy element takfirskich terrorystów sponsorowanych głównie przez Arabię Saudyjską.
Wszyscy uciekli dalej na zachód i tam rozrabiają.  Większość potem walczyła w szeregach państwa islamskiego.
Należy wpuszczać wszystkich i jeszcze dawać podwózkę w okolice Gorzowa i Zielonej Góry. Dalej niech się martwią Niemcy.
Robienie medialnej hucpy z zasiekami i stanem wyjątkowym tylko ośmiesza państwo polskie.

Obrazek użytkownika J z L

01-09-2021 [21:54] - J z L | Link:

RUS ZKIEWICZ

A kiedy ciebie deportują do swojej własnej  ojczyzny

Obrazek użytkownika u2

01-09-2021 [21:31] - u2 | Link:

"Polska przymusiła Niemcy, Francję i parę innych krajów, stąd wściekłość i nagonka lewactwa"

Słuchałem dzisiaj relacji z TVN24 i tam rzeczywiście potwierdzają tę wersję. Zachód ma dosyć nielegalnych imigrantów. A przecież TVN24 trudno posądzać o popieranie rządu Zjednoczonej Prawicy.

Obrazek użytkownika J z L

01-09-2021 [21:50] - J z L | Link:

Nieprzyjmowanie  emigrantów rozwiązuje problem
To takie proste

Obrazek użytkownika sake3

02-09-2021 [09:37] - sake3 | Link:

Dziwią mnie te akcje wzywające do przyjmowania imigrantów.Niestety ci co tak ochoczo wspierają to przyjmowanie chyba nie rozumieją,że przyjęcie każdej liczby nielegalnych migrantów spowoduje lawinowy i nieograniczony ich wzrost.Trochę pomyślunku by się przydało,bo sprytny projekt by po likwidacji katolicyzmu co tak szumnie ogłasza idiota z PO i po przejęciu kościołów,parafii,zakonów ,plebanii na potrzeby obcokrajowców może tych miejsc po prostu nie wystarczyć.I co wtedy ? Przyjmą ich w swoich wypasionych willach i pałacach?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-09-2021 [12:48] - NASZ_HENRY | Link:

Migrantom trzeba dawać wędki, niech siedzą nad morzem w Afryce i łowią ryby ☺☻

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-09-2021 [12:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Niestety, ale brzegi Afryki są wyjałowione połowami. Europejskie krowy uwielbiają mączkę rybną z chińskich przetwórni.
To jeden z powodów migracji.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-09-2021 [13:10] - Marek Kudła | Link:

Jak najbardziej ! Bo skoro Polacy nie chcą mieć dzieci, a ktoś musi pracować, to jedynym rozwiązaniem jest pozyskanie imigrantów !  Obecną lukę zaspokoiliśmy ludzmi z Ukrainy, ale nie będzie to trwało wiecznie. Dziś mamy takie programy i rodzinne i pomocowe, że posiadanie dzieci nie jest już udręką, jak było to za rządów PO i PSL. Jeśli jednak dzietność w Polsce sie nie poprawi, to nie będzie innego wyjścia jak oferować pracę np. chętnym z Indii lub Ameryki środkowej lub południowej, ale na pewno nie żydom, ruskim czy islamistom !!!
 
 

Obrazek użytkownika Ryan

02-09-2021 [15:01] - Ryan | Link:

Prezydent Andrzej Duda zgodził się na wprowadzenie stanu wyjątkowego w części województw lubelskiego i podlaskiego - przekazał Błażej Spychalski, rzecznik głowy państwa.
O taką decyzję wystąpiła we wtorek Rada Ministrów ze względu na sytuację przy granicy z Białorusią

 

Obrazek użytkownika Jabe

02-09-2021 [15:57] - Jabe | Link:

Czy to nie wstyd?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-09-2021 [17:08] - Marek Kudła | Link:

Ryan
Pomyliłeś notki !

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-09-2021 [18:27] - Kaczysta | Link:

Co ja paczam! PiS ma ponad 40% w sondażach!
Wincyj Campusów i wincyj Franków latających z torbą na granicy

Obrazek użytkownika Jabe

02-09-2021 [19:22] - Jabe | Link:

?

Obrazek użytkownika J z L

03-09-2021 [19:57] - J z L | Link:

Kojarzycie tego gościa?
Z zawodu był architektem, inżynierem

https://pbs.twimg.com/media/E-YIRhXXIBA5YXb?format=jpg&name=360x360