Jaki komitet, taki autorytet

  Na portalu Onet od trzech tygodni prawie do każdej wiadomości związanej z KOD dołączany jest krótki, dwuminutowy filmik. Jego bohaterem jest grubawy jegomość, który kłamie, obraża i pluje jadem. Skoro łgarz ten jest tak często cytowany, musi być znaczącą personą. Sprawdziłem; Andrzej Miszk odznaczony w 2015 roku przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. KOD-owiec ów był też Jezuitą, ale tylko do 2007r.  Jak sam o sobie pisze:

 

„Jesienią 2007 roku zostałem usunięty z zakonu jezuickiego z powodu „wyjątkowej nieprzydatności”, którą odkryto u mnie, gdy zaapelowałem we wrześniu 2006 roku o uczciwą lustrację w zakonie i Kościele. Przez ostatni rok miałem też zakaz publikacji i wypowiedzi w mediach oraz pracy naukowo-dydaktycznej.”

 

Teraz proszę posłuchać co ten „ksiądz” ma nam do powiedzenia.  Jaki komunikat przekazuje „wiernym” i  jak odnosi się, bądź co bądź, do swoich bliźnich. Link [->tu] Po obejrzeniu materiału mamy już pewność o "wyjątkowej nieprzydatności" tego pana, nie tylko dla zakonu Jezuitów. Jedną z zasad wspomnianego zgromadzenia jest stałe edukowanie własnych członków – tak, aby posiadali oni możliwie jak najlepsze wykształcenie, nie ograniczające się tylko do wykształcenia czysto religijnego; aby byli zdolni dobrze rozumieć aktualnie panującego „ducha współczesności”.

I właśnie tego warunku niespełnionemu kapłanowi zabrakło. Doskonale jednak przyswoił sobie kolejną jezuicką zasadę, a mianowicie: bycie tam „gdzie decydują się losy świata” – a więc wśród elit społecznych kształtujących w danym momencie historycznym większościowe poglądy oraz mających silny wpływ na sprawowanie władzy świeckiej.

Ciekaw jestem, czy "świętobliwy" Andrzej Miszk równie mocno będzie bronił Antoniego Macierewicza, gdy ten za miesiąc odtajni IPN-ową „zetkę”. W końcu dekadę temu był takim gorącym orędownikiem uczciwej lustracji.

https://vimeo.com/eniknochal
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

03-01-2016 [15:36] - Zofia | Link:

Dziś przeczytałam,że KOD to związek zawodowy TK. Od siebie dodam,że jest również związkiem zawodowym wszystkich tych oderwanych od sytego koryta tzn.PO,PSL,lewicy i Nowoczesnej.Dziwi mnie tylko,że na czele stoją obrzydliwi wizualnie jegomoście.

Obrazek użytkownika xena2012

03-01-2016 [17:27] - xena2012 | Link:

chyba nie ma takich osób w KOD-zie,które nie plułyby jadem,to przecież ich znak rozpoznawczy.Zwłaszcza dzisiaj panuje tam niesłychane wzmożenie,bo padły ich strony internetowe,nawet tak ,,zdolny były informatyk''jak Kijowski nie daje sobie z problemem rady.