Totalni zlikwidują Szczecin i Świnoujście

Targowiczanie podnoszą argument, że Kanał do Elbląga nie ma sensu, bo będzie musiał być oczyszczany i pogłębiany, co jakiś czas. Zapowiadają więc, że po dojściu do władzy go zasypią. Ten kanał ma, łącznie, ok. 23 km. Skoro tak, to zrobią tak samo, zapewne, z kanałem do Szczecina, który leży ok. 65 km. od morza i który, co jakiś czas, jest oczyszczany i pogłębiany.  Nad tym samym kanałem leży Świnoujście. Kanał żeglugowy nie kończy się wraz z Bałtykiem, bo potem odbija w lewo, w stronę Niemiec, dużo km. Ten kanał musi być pogłębiany i oczyszczany, także w części morskiej. Stosując retorykę i zamiary targowiczan, porty w Szczecinie i Świnoujściu należy zlikwidować, a tory wodne zasypać. Należałoby także zasypać powstający tunel, bo po co Polakom tunele, skoro w Niemczech jest wiele takich.

Targowiczanie twierdzą także, że port w Elblągu nigdy się nie zwróci. Cóż, podobne argumenty podnoszono przed wojną wobec Gdyni. A ta, jak na złość, Gdynia zwróciła się w kilka lat i przynosiła gigantyczne zyski. Proponuję więc totalnym warchołom i im podobnym warchlakom, aby nie wymyślali nowych argumentów przeciw Elblągowi, tylko aby przepisali przedwojenne artykuły o Gdyni, zamieniając jedynie nazwy.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [20:58] - J z L | Link:

Debile
Czyli nic nowego

Obrazek użytkownika Pers

21-07-2021 [21:05] - Pers | Link:

// zrobią tak samo, zapewne, z kanałem do Szczecina//
Czy autor może zacytować jakąś wypowiedź polityka opozycji, który planuje zamknięcie portów w Szczecinie i Świnoujściu?
Najlepiej z linkiem.

Obrazek użytkownika Ryan

21-07-2021 [21:18] - Ryan | Link:

Obrazek użytkownika Pers

21-07-2021 [21:48] - Pers | Link:

rjanek
Tam nie ma nic o zamykaniu portów i kanałów żeglugowych muszko dwudniówko.
Poza tym od 7 lat mamy dobrą zmianę.

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [22:04] - J z L | Link:

jak on to zrozumie jak pisane jest to po Polsku a nie cyrylica

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-07-2021 [21:59] - piastolsztyn | Link:

Jedno słowo pomiędzy przecinkami, ale to trzeba czytać ze zrozumieniem. O zasypywaniu kanału przez Mierzeję i słuchałem i czytałem... staram się być przeraźliwie precyzyjny... pozdrawiam

Obrazek użytkownika Francik

21-07-2021 [22:36] - Francik | Link:

Przeraźliwa precyzyjność nie przeszkodziła pomylić kanału przez mierzeję z Kanałem Elbląskim.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-07-2021 [06:34] - piastolsztyn | Link:

Proszę sobie trolowanie zostawić na budkę z piwem. Długość ok. 23 km. obejmuje całość, przekop Mierzeji, tor na Zalewie i pracę na rzecze Elbląg. O zasypaniu budowanej przeprawy mówiło kilku ważnych targowiczan, jak i co pomniejsze ć...

Obrazek użytkownika Francik

22-07-2021 [07:39] - Francik | Link:

Chłopie, Kanał Elbląski został zbudowany w XIX w. i łączy Ostródę z Elblągiem. Jak brakuje ci wiedzy ogólnej to skorzystaj z Wikipedii jak prezydent Komorowski.

Obrazek użytkownika J z L

21-07-2021 [22:13] - J z L | Link:

A tak głosowały Konfederacyjne ścierwa w sprawie min.Czarnka
Szmaciarze!!!!
Sowieckie goowno!!!!

https://pbs.twimg.com/media/E62Euh0WUAEkrHc?format=jpg&name=large
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-07-2021 [09:10] - Kazimierz Kozio... | Link:

niestety zwolennicy przekopu poszli w retoryke swietlanej przyszlosci portu w Elblagu i przeciwnicy beda w taka argumentacje bic jak w beben. kanal nie bedzie rentowny, co wiecej w razie konfliktu z Rosja albo wzmozenia ekoterroryszmu jego zniszczenie bedzie trywialnie latwe. jeszcze jest czas zeby zmienic argumentacje stojaca za racja stanu zanim przyszla wladza zacznie rozliczac winnych i wyliczac ze najlepiej bedzie zasypac. kanal powinien powstac juz w latach 90-tych tak jak powinien zostac zburzony palac im. stalina i wybudowany luk tryumfalny cudu nad wisla. co do nieoplacalnosci kanalow jest wiele innych przykladow w Europie a najbardziej spektakularnym jest Kanal Kilonski do ktorego panstwo niemieckie od zawsze doplaca.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-07-2021 [16:46] - piastolsztyn | Link:

Kiedy zwrócą się szkoły? A autostrady, a te W-Z w szegolnosci? Lista pytań może być długa, więc proponuję nie wchodzić w debilizmy i samego siebie się spytać, czy na terenach Polski bez dróg, video np. Reszel, widać rozwój, czy postępujący upadek? Państwo jest od tego, aby ludzie mogli prowadzić biznes, a inni mieć tam pracę. W Reszlu upada wszystko, po kolei, bezrobocie, a ludzie uciekają. 

Ake wrocmy do Gdyni, gdzie przed wojną wysuwano identyczne argumenty. Gdynia splacila sie w kilka lat i przynosila olbrzymie zyski. A że Ruscy, a że moze byc wojna... itp. argumenty.... glupszych nie ma. Przekop ani ni powstrzyma wojny, ani nie bedzie jej przyczyną. Tak samo inna infrastruktura. Jak ma btc wojna, to po co kupowac mieszkanie, bo go mogą zniszczyc, a w razie choroby, po co sie leczyc, bo zaraz bedzie wojna, może i strzela kule w leb. A propos strzelania, proponuje zakup kawalka gumy, przystawic go do czola naciagnac i ... 

Obrazek użytkownika angela

22-07-2021 [10:07] - angela | Link:

Przecież opozycja, ktora po jakimś cudownym, czy diabelskim  dojściu do wladzy, bo w wyniku demokratycznych wyborow bez oszustwa czy rewolty w Polsce, szans nie mają, ta opozycja zrobi wszystko cokolwiek Unia im karze.