Cenzura w Republice pro Michniko bono

~~Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy zgodnie z zapowiedzią ok. godz. 14 rozpoczął demonstrację pod hasłem: „Dość kłamstw w mediach”. Akcja była tak pomyślana, o czym informowaliśmy w ulotkach i na portalach, m. in. na Niezależnej, żeby po zakończeniu marszu PiS, chętni, w tym wielu członków Stowarzyszenia RKW, mogli dołączyć do nas na Czerskiej.
Z powodu zmiany planów i skierowania marszu PiS pod Trybunał Konstytucyjny, posiłki, w tym członkowie Stowarzyszenia, dotarły po godz. 16. Czekaliśmy na nich, gdyż mieliśmy stały kontakt telefoniczny.
W pierwszej części ks. Małkowski nie tylko odprawił egzorcyzmy pod murami Agory, kiedy to czarne chmury zasnuły niebo, zerwał się wiatr i zaczął się silny deszcz, ale też miał bardzo ważną wypowiedź. Przemawiał też Marcin Dybowski (Stowarzyszenie RKW, Krucjata Różańcowa).
W drugiej części przemawiali Wojciech Reszczyński i Maciej Pawlicki oraz skandowaliśmy wiele haseł typu: „Adam Michnik Targowica”, „Adam Michnik przestań kłamać”, „Adam Michnik daj już spokój stary kłamco” itp.  Następnie przemaszerowaliśmy na ul. Woronicza pod stare wejście do TV, gdzie domagaliśmy się natychmiastowego postawienia spółki TVP w stan likwidacji.
Telewizja Republika wszystkie te informacje obłożyła embargiem czyli cenzurą. Klasycznej manipulacji dopuścił się red. Antoni Trzmiel, walczący o wolność słowa w Klubie Ronina. Zapowiedział on że teraz pokażemy migawkę bez komentarza z Czerskiej, gdzie zebrali się przeciwnicy Michnika. Nie wiadomo więc było kto organizował i pod jakim hasłem protest pod „Wybiórczą”. Fragment przemówienia ks. Małkowskiego był zupełnie niesłyszalny. Zero relacji o wystąpieniu Wojtka Reszczyńskiego, zero relacji o wystąpieniu Maćka Pawlickiego, całkowite milczenie o żądaniach protestujących pod TVP.
Rozumiem rozgrywki osobiste. Ostatecznie od zawsze byłem prowokatorem. Najpierw dowodem na zdradziecką prowokatorską działalność było twierdzenie, że trzeba walczyć o niepodległość, a nie porozumienie, tytuł pułkownika KGB dostałem, gdy pisałem w latach 1982-1983, że komunizm upadnie w ciągu 5-7 lat, a Sowiety ulegną dezintegracji i rozpadną się na niepodległe państwa. Dlatego trzeba się do tego przygotowywać, a nie skamleć do Kiszczaka. Teraz atak na Michnika jest przecież dowodem prowokatorskiej walki z PiSem
Przyznam się, chcę awansować, dlatego twierdzę, że Rosja upadnie i dlatego trzeba się przygotować do zadania jej coup de grace.
Pytanie jednak jest takie: jak dziennikarze stosujący cenzurę w rozgrywkach osobistych, albo za dopuszczenie do wystąpień w różnych szacownych gronach, mogą budować wolne media narodowe?
Już wiem: „nasza” cenzura jest lepsza bo służy PiS i przy okazji Michnikowi, albo na odwrót. A jak ktoś nie rozumie różnicy między demonstracją organizowaną przez partię rządzącą z poparciem dla partii  rządzącej, od przeprowadzonej przez obywateli na rzecz zmian zapowiadanych przez partię rządzącą, to niech się do polityki nie bierze.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

14-12-2015 [22:20] - kat | Link:

Pozdrówka
przesyłam ..... wróg ludu ....kat ....AZ SIE ROZPADNIE W PROCH I PYŁ SOWIECKA ZAWIERUCHA

Obrazek użytkownika marekagryppa

14-12-2015 [23:14] - marekagryppa | Link:

Komu to służy.Wywlekanie tych żalów na zewnątrz.
Załatwcie to Panowie we własnym gronie - stały widz TV Republika.

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-12-2015 [00:13] - Józef Darski | Link:

Tzn. jak mam załatwić, ja do grona nie należę. Rozumiem, że stosowanie cenzury politycznej, bo ktoś się komuś nie podoba, powinno być trzymane w tajemnicy.

A czemu służy - temu żeby informować rzetelnie o wydarzeniach nawet jak nam się ich uczestnicy nie podobają. Czy mam jaśniej? Czy może taj jak za Solidarności, której nie wolno było krytykować, bo szkodzi się sprawie i efektem był pewien sprzęt, którego skutki odczuwamy do dziś, no a może o tym też tylko we własnym gronie. Grunt to nie wywlekać.

ja się nie skarżę, mnie to obojętne. Chodzi o ludzi, którzy tracą zaufanie do Republiki po czymś takim i w ogóle się wycofują. Nie chcą tego samego w innym, tym razem "naszym" opakowaniu.

Obrazek użytkownika jdj

15-12-2015 [09:27] - jdj | Link:

A ja sobie przypominam pańskie info rozsyłane przed założeniem tego sprzysiężenia tak sformułowane, żeby wprowadzić w błąd sympatyków RKW i, naturalnie, przypisujące cały dorobek owemu sprzysiężeniu. Nic więc dziwnego, że stał się pan w oczach wielu osobą niewiarygodną, o nadwyrężonej reputacji, rozrabiającą po tej stronie, ze szkodą wszystkim.

Obrazek użytkownika JacBiel

15-12-2015 [15:52] - JacBiel | Link:

Na szczęście jest coś, co rozwieje pańskie wątpliwości:

http://naszeblogi.pl/59277-%E2...

Obrazek użytkownika lachim

15-12-2015 [16:09] - lachim | Link:

Materiału w TVRepublika nie widziałem, więc się nie wypowiadam. Jeśli coś przemilczeli, bardzo niedobrze.

Ale proszę nie pisać, że Pan "do grona nie należy" bo od wielu miesięcy występuje Pan w Republice w programie, nomen omen, "Kulisy manipulacji". No chyba, że właśnie Pan przestał.

Jako wspólpracownik Ruchu Kontroli Wyborów (wybory prezydenckie (przew. komisji) i parlamentarne (mąż zaufania na dalekich Mazurach) muszę z przykrością stwierdzić, że organizacja manifestacji pod Czerska i TVP, choć w założeniu bardzo szczytna, to w realizacji - jako konkurencyjnej do - organizowanego po raz piąty już Marszu Wolności i Solidarności - była co najmniej kontrowersyjna. Nieudolne próby synchronizacji na dzień przed rocznicą nie były już w stanie niczego zmienić. A można to było zrobić tak, by pod GieWu poszło kilka tysięcy zamiast kilkuset ludzi.

Obrazek użytkownika Józef Darski

15-12-2015 [18:30] - Józef Darski | Link:

Jestem jedynie gościem, więc nie decyduję o niczym i nie mam wpływu na nic. Stałym gościem jest także prof. Kik i wielu innych.

Synchronizacja była zaproponowana tydzień wcześniej, próbowaliśmy też bezskutecznie rozmawiać z PiSem. Usłyszeliśmy: mnie nic nie obchodzi, mam swoje instrukcje itp.

O 14 miał zakończyć się marsz pod Piłsudskim, dlatego zaczęliśmy o 14 pod Agorą i wtedy okazało się, że zmieniono plany, o czym wcześniej nie było mowy. Co tu więc było do uzgadniania

Zdaje się, że niektórzy funkcjonariusze nie rozumieją, że jeśli wszystko będą kontrolowali, to przegrają. No nie wszyscy, częśś mandaty w następnych wyborach zachowa. Tylko kto?

Obrazek użytkownika RobertJerzy

15-12-2015 [00:40] - RobertJerzy | Link:

Komu to służy? Nam wszystkim. Powinniśmy wiedzieć, co się dzieje. Od kogo mamy oczekiwać rzetelnej informacji, jak nie od prawicowej telewizji? O jakim "własnym gronie" Pan łaskawie pisze? Dzięki dr. Targalskiemu powstał ten portal. Ścierają się tu najróżniejsze poglądy, najróżniejsi ludzie i nie pamiętam, by za czasów jego szefowania blokowano jakiekolwiek wpisy, z wyjątkiem tych, które nie mieściły się w formule portalu (стукачам, чекистам и членом российской агентуры вход воспрещен)bądź rażąco naruszały reguły publikowania, obowiązujące blogerów i komentatorów. Właśnie na tym polega istota i sens strefy wolnego słowa. To realizacja naszego prawa do rzetelnej informacji i merytorycznej krytyki.
TV Republika te zasady naruszyła(nie po raz pierwszy, niestety)i stąd wpis dr. Targalskiego. A Pan, jak widać, preferuje "filozofię" Anieli Dulskiej...
Stały widz TV Republika i czytelnik Naszych Blogów.

Obrazek użytkownika Optymista1930

15-12-2015 [09:06] - Optymista1930 | Link:

Trzeba pisać o patologiach, bo przecież my wszyscy mamy skazę PRL i 'czeciej erpe', czyli właśnie te lata życia w sowieckiej patologii. To niesie następstwa w mentalności ludzkiej, co niestety widać na każdym kroku, a największą erupcją sowietyzmu - więc wyzucia z poczucia Prawdy i własnej podmiotowości - są obecne, targowickie ataki na rząd i prezydenta.
Ja akurat wiem, że wszędzie są tylko ludzie, trzeba to wszystko prostować, ale najbardziej trzeba wspomóc obecne zmiany, każdy tak jak potrafi.
Ja demokracji nie lubię, a renegatów wywiózłbym do Berezy, przyznaję.
Doktora T lubię, choć potrafi on....Oj potrafi! Robi bardzo dobrą pracę dla Polski teraz i jest to wkład naprawdę kluczowy. Bez RKW na pewno nie byłoby wyborczego zwycięstwa...Tyle że to dopiero początek drogi.

Obrazek użytkownika JacBiel

15-12-2015 [09:32] - JacBiel | Link:

A może red. Trzmiel nie rozumi o co chodzi?
Przynajmniej sprawia takie wrażenie.

Jacek Biel ‏@JacekBiel3 10 godz.10 godzin temu
@antoni_trzmiel dziennikarz, czy cenzor? http://naszeblogi.pl/59265-cen...

TRZMIEL ‏@antoni_trzmiel 7 godz.7 godzin temu
@jacekbiel3 nie odp. na anonimy, a txt nie podpisany, ale Panu odp.: jaka cenzura skoro pokazaliśmy? No comment w każdej tv przemawia obraz.

Jacek Biel ‏@JacekBiel3 52 min.52 minuty temu
@antoni_trzmiel Dziękuję za odp. Txt jest Jerzego Targalskiego na NB piszącego jako Józef Darski - zapomniałem to zaznaczyc.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-12-2015 [09:42] - NASZ_HENRY | Link:

Najlepsze kadry w lochu u Jankego a Hartman harcuje w TV obok Hadacza ;-)

Obrazek użytkownika Galiński

15-12-2015 [15:32] - Galiński | Link:

Stały widz TV R oświadczam, przekaz z 13 grudnia relacjonujący Demonstrację był BEZNADZIEJNY!!!
Skakałem po kanałach i porównywałem. P.Król zaś / mimo jego rzekomych zasług/ jako były aparatczyk PZPR, pasował do komentowania jak pięść do nosa!!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-12-2015 [00:17] - Ula Ujejska | Link:

Panie Jurku - jestem z Panem !

Róbmy swoje.

Pozdrawiam
Ula

Obrazek użytkownika sobakiewicz

22-12-2015 [16:10] - sobakiewicz | Link:

Dobry wieczór

O co Pan się tak pieni, przecież nikt Panu nie broni występować w TV Republika, te żale to typowe rozbijanie...