Hipoteza robocza nr 1 - Operacja "Demokracja"

KO "Ralf", "Rauf", "Rod","Serb" sufluje ministrowi Waszczykowskiemu by zwrócić się do Komisji Weneckiej, która w naszym regionie popiera agenturę rosyjską, np. ostatnio w Mołdowie.

Zgodnie z przewidywaniami opinia Komisji Weneckiej jest miażdżąca

KOD legalizuje tajne fundusze twierdząc, że zbiera wszystko do puszek. Tę dezinformację szeroko powtarzają niezależne media wyjątkowo nieodporne na intoksykację rosyjską

Agentura GRU dokonuje zamachu na prezydenta Andrzeja Dudę

W sytuacji zamieszek finansowanych przez KOD z pieniędzy rosyjskich, które "zebrano" do puszek od emerytów (vide Palikot - składka emeryta 10 tys.) odbywają się nowe wybory prezydenckie.

Wynik - rząd PiS obalony, wraca protektorat rosyjsko-niemiecki.

I znów jest jak było dzięki polityce uśmiechów i pozorowanych czystek.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2016 [18:07] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Doktorze!

Ja bym jednak stawiał na pieniądze Georga Sorosa.
A Moskwa i Berlin też pewnie się coś zrzuciły.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-03-2016 [19:16] - Józef Darski | Link:

A Sorosa kto wynajął. Za darmo nic nie ma. Soros to nie siła sprawcza, jak sam twierdzi tylko wykonawcza, jak ja uważam.

Obrazek użytkownika ość

06-03-2016 [19:53] - ość | Link:

Sorosa wynajmują przebogaci, R&R, nie Moskwa. Z Moskwą współgrają bo tak samo stoją po złej stronie mocy.

Obrazek użytkownika mmisiek

06-03-2016 [19:56] - mmisiek | Link:

Soros bez co najmniej cichej zgody Departamentu Stanu i/lub odpowiednich służb zapewne tak by sobie nie rozrabiał.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-03-2016 [13:00] - rolnik z mazur | Link:

Soros doszedł do pieniędzy pełniąc usługi lokajskie dla Rothschieldów ( vel Bauerów ) - lichwiarzy z żydowskiego stetla z Frankfurtu, którzy doszli do pieniędzy i władzy dzięki przekonaniu Angoli ( jak się okazało błędnej) o ich nieomylności w dziedzinie finansów. Soros i jego Instytut Batorego to piąta kolumna w tym rządzonym przez nie wiadomo kogo kraju. Niektórzy wiedzą. Jeszcze gorzko zapłaczemy za nasze - " nadstaw drugi policzek ". Soros przejął sporą część koncesji na poszukiwanie i wydobycie ( ok 30 % )złóż gazu łupkowego w Polsce przez zameldowaną w Irlandii firmę St. Leon Ltd. Cóż są tacy co myślą w skali pokoleń i tacy dla których cztery lata to zbyt długi okres myślowy.
Z poważaniem

Obrazek użytkownika Szamanka

06-03-2016 [18:11] - Szamanka | Link:

Opinia leżąca niedaleko od, przewidywanych i wymaganych przez lewaków, zmian. Nie da się poprzez zamach stanu, trzeba poprzez ogólnokrajowy chaos i stopniowy pokaz siły. Zamach jest wpisany w to drugie.
Powstaje pytanie, czy nadal leci z nami pilot. I czy ma zamiar wylądować z nami, czy bez nas.

Obrazek użytkownika JacBiel

06-03-2016 [18:48] - JacBiel | Link:

"I znów jest jak było dzięki polityce uśmiechów i pozorowanych czystek."

Szczególnie irytujące są częste wypowiedzi topowych polityków PiS typu "jeśli opozycja zachowa się odpowiedzialnie..."

co za "pipy grochowe" - grają w szachy na śmierć i życie i glindzą "no mamy szansę na remis, jeśli przeciwnik okaże się kulturalny, i nie zbije nam hetmana..."

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-03-2016 [19:18] - Józef Darski | Link:

Opozycja zachowuje się b. odpowiedzialnie. Jest przecież racjonalna i bezdyskusyjnie wykonuje polecenia Kremla. żadnej samowoli tylko prikaz.

Obrazek użytkownika Valdi

06-03-2016 [19:20] - Valdi | Link:

Proste, prawdopodobne, rzeczowe.

Obrazek użytkownika mmisiek

06-03-2016 [20:03] - mmisiek | Link:

Czy to są pieniądze faktycznie z Kremla czy innego źródła można toczyć spór, ale to nie jest takie istotne.
Istotne jest natomiast, że mamy do czynienia z finansowaniem przez zagraniczne ośrodki organizacji jawnie dążącej do wywołania chaosu w kraju i przewrotu, a państwo polskie sprawia wrażenie kompletnie nieporadnego i bezsilnego wobec tego procederu.

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-03-2016 [20:17] - Józef Darski | Link:

Chodzi o to, że państwo, media i PiS rżną głupa udając, że to kasa ze zbiórek, bo KOD tak twierdzi, a jak Czekista coś mówi to bezsprzecznie prawda.

Obrazek użytkownika mmisiek

06-03-2016 [20:31] - mmisiek | Link:

Zgadza się.
Czy ma Pan jakąś hipotezę roboczą nt. przyczyn tej zdumiewającej nieporadności?
Bo ja mam z tym spory problem.

Obrazek użytkownika Józef Darski

06-03-2016 [21:22] - Józef Darski | Link:

INFILTRACJA, STRACH, KRYTERIUM PERSONALNE NIE MERYTORYCZNE. NIKT NA żADNE STANOWISKO NIE JEST SPRAWDZANY, BO ZNAJOMY LEADERA JEDNEJ Z FRAKCJI.

Obrazek użytkownika foros

06-03-2016 [23:17] - foros | Link:

jest jeszcze jedno pytanie, jak to się dzieje, że w piątek wieczorem państwo polskie zasypia? I za poprzedniej władzy i, jak widać, za nowej? I głośno o tym wszystkim oznajmia?

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-03-2016 [03:10] - ExWroclawianin | Link:

Szanowny Panie Doktorze T.

100/100!

Strzal w 10-tke.

Tak wlasnie jest i dobrze by bylo to zmienic bo PiS powinien zabrac sie do roboty. Niestety czas pracuje na niekorzysc PiS-u.

Nie wiem na co czeka pan prezes JK i premier BS i Jacek Kurski w TVP? No rzygac mi sie chce jak w szczycie ogladalnosci czasowej znowu widze wywiady z Julia Pitera, Halickim, Kozminskim, Szczerba, Petru-Szmetru, Laubnauer i innymi antypolakami.

DOSC PANIE KURSKI!!!

Czekisci nie daliby wam ani minuty na antenie ogolnopolskiej. Dlaczego to robicie? To jest blad ktory moze sie zemscic. Ja nie chce zadnej poprawnosci politycznej i "demokracji" w publicznej telewizji. Nie podawajcie naszym wrogom reki, niech wreszcie utona i znikna z naszego ekranu raz na zawsze !!!!!!!!!

Zapamietajcie: Dobry komunista to MARTWY komunista.....

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-03-2016 [12:28] - rolnik z mazur | Link:

Słusznie ! Co czekista powie a nie daj boże napisze to siekierą się nie wyrąbie. A głupa to rżną z nas. Wystarczy nasłać na KOD czekistę z urzędu skarbowego. Czekiści z kontroli skarbowej nie są gorsi od tych z dawnego NKWD. Jak zechcą to znajdą. Nie muszą nic wyrywać.
Z poważaniem.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

07-03-2016 [12:32] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Nie muszą nic wyrywać oprócz strachu z własnej duszy...

Obrazek użytkownika smieciu

06-03-2016 [22:22] - smieciu | Link:

Moje 2 uwagi:
1. Dlatego niedobrze jest prowadzić politykę gabinetową. Wtedy bowiem wystarczy odstrzelić głowę by reszta się poddała. Jeden z powodów wyższości anarchii gdzie nie da się załatwić sprawy za pomocą pojedynczej operacji. Czy ją nazwiemy Smoleńsk czy Duda. A tak bardziej przyziemnie to po prostu nie da się obecnie prowadzić polityki "proludowej" bez kontaktu z owym ludem. Ja ciągle mam wrażenie że J. Kaczyński próbuje coś rozegrać mimo że jego karty są słabe a jedyna mocna to lud właśnie, ale PiS boi się na niej skupić czy oprzeć. Druga opcja jest taka że PiS nie jest samodzielną partią i dlatego działa jak działa, w związku z być może:

2. Nie wierzę w szczególne działania Moskwy czy jakiegoś innego Mosadu w specyficznej polskiej sprawie. Wszystko co obecnie obserwujemy jest częścią większej operacji. Widać to na każdym kroku. Czy to w dziwacznej wojnie na Ukrainie czy jeszcze dziwniejszej sprawie imigrantów. Nazwałem to roboczo "Operacją Chaos". Owszem może się zdarzyć że dojdzie do jakiejś tragedii w Polsce ale tylko jako element większego planu obejmującego cały świat. Będzie się to odbywać synchronicznie do kryzysu gospodarczego. Takiej zwierającej wszystko klamry. Słowem Duda i PiS to figury rozgrywane nie na polskiej ale europejskiej szachownicy. Nie będzie też prostego powrotu do poprzedniego stanu. Cokolwiek się stanie wykluje nową rzeczywistość. Choćby na wskutek dość prawdopodobnego rozpadu UE.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

06-03-2016 [23:05] - zdzichu z Wielk... | Link:

"niedobrze jest prowadzić politykę gabinetową"
Nie ma polityki innej niż gabinetowa. Natomiast, niewątpliwie, inteligentnie rządzący gabinet będzie prowadzić taką politykę medialną by ludowi wydawało się, że to on rządzi. Akurat wyborcy Pis - nie stawiają zbyt wygórowanych wymagań, zadowalają się byle czym.

Obrazek użytkownika harakiri

07-03-2016 [09:40] - harakiri | Link:

Nie, no chyba jest taka. Polityk gabinetowy to taki który zamyka się w ciszy gabinetu i stamtąd decyduje odwołując się tylko do wlasnej inteligencji. Przy tym dodać trzeba że politycy gabinetowi to przeważnie bardzo inteligentni ludzie. Jednak polityka gabinetowa nie jest najlepszym wyjściem. Trzeba jednak opuszczać gabinet by wczuć się w to co myślą inni, by prowadzić jakieś konsultacje, liczyć sie nawet z pewnymi irracjonalnymi czynnikami, wiedzieć co jest groźne a co nie, nawet jezeli pozornie nic na to nie wskazuje itp. Inna sprawa że jeżeli nasz prezydent prowadzi konsultacje z szefem najsilniejszej partii to zaraz jest oskarżany o różne bezeceństwa, ale to i tak jest lepsze niż zamykanie się w gabinetowej ciszy.

Obrazek użytkownika Obywatel

07-03-2016 [23:05] - Obywatel | Link:

Drugi akapit jest charakterystyczny dla całej Pańskiej twórczości w tym miejscu. Pan jakoś nigdy nie daje wiary opiniom o "szczególnym działaniu Moskwy" i sam, mam wrażenie, przeprowadza prywatną "operację Chaos".
Zbieżne to nieco z charakterystyką w tekście J. Biernata: http://rebelya.pl/post/9689/po...

Obrazek użytkownika Janko Walski

06-03-2016 [23:30] - Janko Walski | Link:

W Stanach dwie kadencje z rzędu wygrał błazen - "fajny gość" i zanosi się, że trzecią też wygra błazen - "fajny gość", choć z innej strony. Doszliśmy do takiego skretynienia mas a zwłaszcza środowisk opiniotwórczych w tym uniwersytetów, że jedynie błaznowanie daje władzę. W Europie stan ten osiągnięto 30 lat temu. "Fajni" Beruskoni, Sarkozy, Merkel to typowe produkty otumanienia elit. Otumanienie to powoduje, że rządzący są bardzo wpływowi - Każdy może na nich wpłynąć i... ten kto może i chce wpływa. Kto może i chce - odpowiedź oczywista.

Nie da się inaczej wytłumaczyć zaproszenia Syryjczyków jak leci bez żadnych ograniczeń, nie da się inaczej wytłumaczyć przyjmowania z poważną miną oczywistych bzdur wyprodukowanych przez Anodinę, nie da się inaczej wytłumaczyć bronienia bezprawia przez Komisję Wenecką powołaną do strzeżenia prawa.

Wizja Orwellowskiego świata, w którym wąska grupa panuje nad wszystkimi za pomocą totalnego prania mózgów coraz mocniej daje o sobie znać.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-03-2016 [12:08] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie. W Polsce nie brakuje ludzi wykształconych, brakuje mądrych. Co jest warte obecne wykształcenie ? Niewiele. Najbardziej razi jednak w tym kraju brak profesjonalizmu. Nie ma "checklist " na wypadek wypadku. Jakoś to będzie. Kpt Wrona wyląduje choćby i na drzwiach od stodoły. Nic - jakoś nie będzie ! Będzie jak zwykle - byle jak. PIS należy do sfery cywilizacji turańskiej i niestety w tego typu cywilizacji jest tylko jeden wódz i długo, długo nic. Wydaje się, że sukcesem było tylko i wyłącznie zdobycie władzy a PO nas ? Należy odtrąbić sukces i PO nas choćby POtop. Wygra pewnie jednak lewaczka błaźnica, co dla nas rokuje jeszcze gorzej.
Z poważaniem

Obrazek użytkownika harakiri

07-03-2016 [13:20] - harakiri | Link:

Problem w tym że owi mądrzy, niewykształceni, to przeważnie kapuchy. Ostatni przykład LW dobitnie na to wskazuje. Często są oni określani (może raczej sami się określają) jako myśląca część narodu, resztę (również tych wykształconych) nazywając,jak na ubekistan przystało, gawiedzią i Ciemnogrodem.
Od razu zaznaczam że ja się pod takimi twierdzeniami nie podpisuję, ale w końcu mogę nie mieć racji. Przytaczam je tylko będąc pod wpływem niektórych wypowiedzi czy filmów kręconych na przykład przez polskiego arcyreżysera nr. 1. Vide jego film "Wałęsa".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-03-2016 [15:25] - rolnik z mazur | Link:

Sam już nie wiem co się z tym narodem dzieje. Mam jednak wrażenie, ba jestem nieomal pewien, że jesteśmy spacyfikowani, skolonizowani i przechodzimy serie operacji na żywym organizmie. Podrzucają nam co jakiś czas jakichś idoli w myśl zasady - a nuż łykną - jak nie Tusk to Palikot, jak nie on to może Swetru. Arcyreżyser tak reżyseruje jak mądrość etapu nakazuje, dlatego jest hołubiony przez wszelkie władze i opływa we wszelki dostatki i atencje.

Obrazek użytkownika Obywatel

07-03-2016 [15:04] - Obywatel | Link:

Ulubiona metoda np. "panów w brązowych butach" (określenie Aleksandra Ściosa). Gadać dużo o jakimś NWO, iluminatach, masonach, Żydach, Chazarach, Sorosu i o "cywilizacji turańskiej", a od niedawna także o "banderowcach". Byle tylko odwrócić uwagę od Związku Sowieckiego/Rosji i zasobach sowieckich/rosyjskich w Polsce. Trochę prawdy (na zanętę) i bezmiar fałszu, bajań, legend.
Podstawowy fakt dotyczący całej polskiej polityki jest następujący: nie będzie prawdziwej niepodległości bez rozliczenia PRL, rozbicia wpływów bezpieki komunistycznej wojskowej i cywilnej, bez ograniczenia dostaw rosyjskiego gazu i ropy do absolutnego minimum (np. 2% wolumenu wszystkich dostaw). Reszta to szczegóły techniczne albo bicie piany.
Tutaj wiele ciekawych wątków - np. o bardzo starej doktrynie Falina -Kwicinskiego:
https://www.youtube.com/watch?...
(wykład prof. Andrzeja Nowaka z 2013 r.)

Obrazek użytkownika foros

07-03-2016 [01:15] - foros | Link:

Wady hipotezy
;
a. duży hazard wyborczy:
- właśnie wchodzi 500+, a ludzie czekają na emerytury, gdy to wejdzie to bardziej prawdopodobne
- brak wykrystalizowanego kontrkandydata przeciw np. Agacie Dudzie
- poparcie społeczne PiS jest jeszcze zbyt duże

b. należy się zastanowić, czy działanie czynników, które spowodowały zwycięstwo Dudy i PiS ustało

c. KOD jako tako ma się w dużych miastach, ale prowincja? Tam raczej go jeszcze nie ma

2. Śmierć L.Kaczyńskiego spowodowała m.in. podział w PiS. W dniu dzisiejszym podobny podział spowodowałby utratę większości parlamentarnej.

3. kampania wyborcza najprawdopodobniej spowodowałaby chaos, zwłaszcza w pracach ustawowych sejmu, być może zahamowałaby zmiany personalne, a na pewno chęć współpracy aparatu urzędniczo - mundurowego z nowymi przełożonymi.

Obrazek użytkownika mmisiek

07-03-2016 [04:30] - mmisiek | Link:

Moja hipoteza robocza (o ile wykluczyć totalną głupotę) - PiS jest trzymany na bardzo krótkiej smyczy, praktycznie ubezwłasnowolniony, i dopuszczono go chwilowo do "władzy" w całkiem innym celu niż naprawa i upodmiotowienie Polski.

A teraz już czysta zgadywanka:
1. Być może w związku z sytuacją na Ukrainie należało czasowo przesunąć na boczny tor prusko-ruską agenturę i postawić, choć z wyraźnym obrzydzeniem, na jedyną alternatywę jaką był propolski PiS.

2. Być może cała kombinacja ma na celu wywołanie chaosu w Polsce i docelowo dezintegrację państwa. Takie niezbyt rozgarnięte typki jak Petru czasem coś usłyszą i potem niechcący chlapną, a on bodajże kiedyś wspomniał o polskim "majdanie". Tak się składa, że ukraiński majdan między innymi praktycznie skorygował granice tego państwa i nie jest oczywiste, że to już koniec.
A propos, co tam słychać u RAŚ-ów? Bo coś podejrzanie cicho siedzą.

Obrazek użytkownika JJC

07-03-2016 [09:05] - JJC | Link:

Scenariusz nierealny. KODowców stać najwyżej na jakąś tu i ówdzie rozróbę, a raczej rozróbkę, a nie masowe zamieszki zdolne wywrócić wyposażoną demokratycznie w mocny mandat władzę PiS. A w razie potrzeby PiS wezwie do masowej demonstracji poparcia i otrzyma ją. I okaże się, że KOD to miniaturowa wydmuszka.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

07-03-2016 [09:22] - StachMaWielkieOczy | Link:

"W sytuacji zamieszek finansowanych przez KOD z pieniędzy rosyjskich, które "zebrano" do puszek od emerytów (vide Palikot - składka emeryta 10 tys.) odbywają się nowe wybory prezydenckie."

Dlatego właśnie w II RP "opozycja" sponsorowana przez obce wywiady miała gwarantowaną wolność
chocholich demonstracji i "zbierania datków" ... w Berezie

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-03-2016 [10:21] - NASZ_HENRY | Link:

Był zamach na prezydenta! Schetynie i Petruszence wybory są potrzebne jak kani deszcz!
Zbiórka do puszek to napewno zasłona dymna dla źródeł funduszy KODu!
Komisję Wenecką można uziemić wprowadzając w Polsce rozwiązania niemieckie 50%-50%!
Niech wtedy protestują ;-)

Obrazek użytkownika jdj

07-03-2016 [13:31] - jdj | Link:

Kassandra - nie sądzę, aby nam się do naprawy Rzeczypospolitej przydała. Raczej trzeba i nam i Pani Premier i Panu Prezydentowi przeświadczenia o tym, że Polacy ich wspierają. Powtarzanie tej prawdy nigdy nie za wiele! A mroczne przepowiednie obezwładniają. Przecież nie mamy przewrotnych bogów, ale odwołujemy się do Jednego, do Prawdy ...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-03-2016 [20:41] - maks jamnicki | Link:

Ale czy realnie wspierają? Grudniowa manifestacja w Warszawie. Ile? 50? 100?tysięcy? Co to jest, jak na małych Węgrzech było 500 tys!!. Zobaczymy wiosną. Podlasie. Patriotyczne. Z patriotyczna historią. Super kandydatka z nazwiskiem. Wielka praca propagandowa PiS, Kaczyński osobiście. Ile %? 46? A jakieś peeselowskie ........ 41%. Tuż, tuż. Przy frekwencji coś 16,5%!! To jest społeczna świadomość i odpowiedzialność? 16,5%? To jest wsparcie? Jako naród śpimy.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-03-2016 [20:47] - maks jamnicki | Link:

Nie wiem, czy Pan się nadaje na lidera działań bezpośrednich, nie mam zdania. Ale jako analityka rzeczywistości politycznej to sobie Pana cenię. Nie uważam tego za krakanie.