To dlatego Macierewicz musiał odejść

Wielu sadzi, że za sprawą "komisji smoleńskiej" Pan Macierewicz rzadko gości w mediach. Jest w tym kawałek prawdy, ale tylko kawałek. Proponuję wrócić do czasów, gdy był On ministrem. Uwalił "karakany" (caracale) i bardzo chciał istotnego udziału polskiej zbrojeniówki w modernizacji polskiej armii. Uważam, że to słuszny kierunek. Pojawiły się negocjacje z Amerykanami i ..., no właśnie. Amerykanie, to były szczątki ówczesnych informacji, bardzo nalegali na marginalizację Macierewicza i jego odejście z ówczesnego rządu. Chciał on współpracy z Amerykanami, ale z perspektywą, że polski przemysł zbrojeniowy, w rozsądnym terminie, posiądzie zdolność do budowy nowoczesnego uzbrojenia. Obronność jest zbyt ważna, aby być zależnym od obcych, nawet, jeśli są przyjaciółmi. Macierewicz to wiedział i ... musiał odejść.

Pamięta może ktoś polskie radary z Radwaru, które "widziały" "niewidzialne" amerykańskie samoloty? A sięgnę pamięcią jeszcze dalej i konstrukcja Scorpiona, polskiego samolotu bezpośredniego wsparcia pola walki. Wówczas, ponoć, nie było odpowiedniego silnika, który powstał później i za SLD program zarzucono. Samolot, który dzięki unikalnej konstrukcji, mógł prawie zawracać w miejscu A jaki byłby problem z powrotem do konstrukcji, przeprojektować ją na warunki współczesne, samodzielnie, albo we współpracy, np. ze Szwedami? F-35 należało kupić, ale podstawowy samolot, tu i teraz, winien być skuteczny w obronie, a F-35 byłyby skutecznym wsparciem. Zresztą, co ja piszę, można by wymieniać dużo i Szanowni Czytelnicy mogą tę listę rozwijać długo. To nie jest cel tego lakonicznego wpisu. Chciałem tylko wspomnieć o prawdziwych przyczynach odejścia "Antka". Przed wojną krytykowano budowę Gdyni i modernizację kolei, które okazały się biznesowym super sukcesem. Co z tego, Hitler ze Stalinem i II wojna, a po wojnie ruska okupacja. To takie moje memento mori, bo sukces można odnieść, ale bez wolności wszystko na nic.

Antek i Beata, Wam bardziej ufam. Morawiecki ... życzę sukcesu, ale żeby Polska zdołała się obronić.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-06-2021 [23:14] - piastolsztyn | Link:

A pamięta ktoś nowoczesne izraelskie rakiety, które nagle nie były w stanie strącać ruskich samolotów? Dwa dni wcześniej premier Izraela był w Moskwie i to jest wytłumaczenie. Obce uzbrojenie będzie służyć tak długo, jak agresor nie zapłaci odpowiedniej ceny za jego dezaktywację. To samo Saddam miał amerykański sprzęt w obronie przeciwlotniczej, który w kluczowym momencie przestał działać. Ruskie samoloty zaczęły spadać, jak Kaczyński dał Gruzinom przestarzałe rakiety. Przestarzałe, ale bez cudownych wyłączników.

Obrazek użytkownika Adam66

22-06-2021 [03:24] - Adam66 | Link:

Kupowanie czegokolwiek od Izraela to strata pieniędzy, kupowanie uzbrojenia to samobójstwo.  W trakcie wojny między Armenią i Azejberdżanem, jednym sprzedali sprzęt a drugim kody do blokowania tego sprzętu....  Gdyby w Polsce był pro-polski rząd to też dokładnie by się przyglądał temu co kupujemy z USA, bo wiadomo jakie są tam konekcje z "góralami ze wzgórz Golan".  Macierewicz był za twardy więc go wywalili...  Tylko krajowa zbrojeniówka może zapewnić niezależność, układy i kontrakty z innymi powinny tylko bazować na ściąganiu technologii i produkcji własnej, a nie całkowitej zależności od "widzimisię" partnera biznesowego.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

22-06-2021 [06:19] - Niezalogowany | Link:

Panie Piotrze, pisze się "Macierewicz"...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-06-2021 [06:36] - NASZ_HENRY | Link:

Ale WOT  się ostał ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jan1797

22-06-2021 [17:50] - Jan1797 | Link:

Amerykanie, to były szczątki ówczesnych informacji, bardzo nalegali na marginalizację Macierewicza
i jego odejście z ówczesnego rządu.

1. Z Polski, przede wszystkim wyjeżdżali fachowcy, w ramach akcji „to tylko zasobnik siły roboczej" bez przyszłości.
  - Z kim budować przemysł?
2. Kilka lat pracowałem u Amerykanów, współpraca układała się b.dobrze. Życzę innym takich pracodawców.
   - Oczywiście bywa różnie.
3. Otoczenie może być wsparciem, ale gdy przyjdzie mur głową przebijać, a w przemyśle trzeba
   - pozostaniesz Autorze jedynie z uczniami.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-06-2021 [19:58] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Nie dlatego...zamach stanu Dudy w 2017 i rozwałka PiS-u i rządu...wymagała wywalenia B.Szydło,która miała w porywach 80% poparcia i w Brukseli waliła urzędasom
prawdę w oczy   Merkelowej też.
Następny niewygodny dla Dudy,był min.Waszczykowski....mężczyzna o własnym zdaniu,który nie słuchał mamrotania Dudy.
No i dochodzimy do Macierewicza...ten walił Dudzie prosto w oczy,że jest beznadziejny,a ma władzę nad wojskiem...tam było na ostro.

Duda jest mściwy...i wg.powiedzenia rodziny żony..."każdy dobry uczynek,musi być ukarany" stąd usunięcie Szydło,która Dudzie wygrała wybory.
Waszczykowski dostał "wypowiedzenie" z rąk Szczerskiego...nieudacznika i ciepłych kluch gabinetowych...ale to osobna sprawa.
Macierewiczowi dymisje wręczył szatniarz w korytarzu Pałacu...chamstwo Dudy wyszło na jaw.

Duda zrobił miszung w rządzie...Morawiecki,Gowin,Glinski...UD/UW krakowska i Duda uczniowie Geremka i Michnika.

To,że jeszcze Kaczyński sie utrzymał...to cud nad Wawelem...

Kaczyński "wynalazł" Dudę na własne nieszczęscie...każde veto, to teraz przegrana Polski "kasta",media,UB-cja dopiero "pęknięta" opona podczas
jazdy z Zakopanego...uspokoiła Dudę...jęździ po wsiach,lata po państewkach...w USA nawet Trump poniżył tego bufona.

Od Bieruta,do Dudy...Polska ma "szczęście" do prezydentów. :-((