Campus Deutschland

Stolica polski okazuje się być za ciasna dla rozdętego ego jej prezydenta, Rafała Trzaskowskiego, więc w ubiegły czwartek wyruszył on w trasę i jak wszyscy podejrzewają ma to związek z budową nowej inicjatywy politycznej.
Jeszcze przed rozpoczęciem tego tourne po Polsce Trzaskowski szumnie zapowiedział na sam środek lata  festiwal młodzieży pod nazwa Campus Polska organizowany dla tysiąca młodych osób, które przez tydzień w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie będą uczestniczyć w spektaklach teatralnych, zajęciach sportowych, koncertach, panelach i warsztatach. Właśnie tymi panelami i warsztatami zainteresowałem się najbardziej po ukazaniu się informacji, że wśród sponsorów tego przedsięwzięcia jest Fundacja Konrada Adenauera powiązana z rządząca w Niemczech partią, CDU i uważana za jeden z najbardziej wpływowych na świecie think thanków polityczno-analitycznych.
Wchodzę, więc sobie na stronę campuspolska.pl, a tam zajmująca cały ekran uśmiechnięta facjata zakochanego w samym sobie Trzaskowskiego i informacja, że tematami paneli i warsztatów będą: „Totalitaryzm nie bierze się znikąd, Dyplomacja. Protokół a praktyka, Sojusz Północnoatlantycki (NATO)” . Ponadto odbędą się debaty liderów politycznych i prezydencka debata samorządowców. Organizator tego spędu kusi: „Wybitne osobowości na wyciągnięcie ręki. A gdyby tak spotkać na spacerze noblistę, czekać w kolejce obok szefowej ”tej” fundacji albo zamienić kilka słów z europosłanką? Campus Polska Przyszłości to znani i uznani goście z Polski i z zagranicy – inspirujący aktywiści, wybitni naukowcy, politycy i artyści. O co ich zapytasz?” Nie da się ukryć, że jesteśmy świadkami wielkiego postępu. Minęły już przaśne czasy, kiedy Tusk i jego kumple z KLD pieniądze otrzymane od niemieckiej CDU nosili w siatkach i reklamówkach. Dzisiaj finansowanie swoich politycznych piesków Berlin kontynuuje w bardziej finezyjny sposób i już latem odbędzie się polityczna agitka, która tak naprawdę powinna nosić nazwę „Campus Deutschland”.
Nurtuje mnie jednak pewne pytanie. Rafał Trzaskowski jest nie tylko prezydentem Warszawy, ale również politykiem i wiceprzewodniczącym partii politycznej o nazwie Platforma Obywatelska. Partii, która jeśli się nie mylę, co roku otrzymuje z budżetu państwa na swoją działalność polityczną około 20 mln złotych. Ustawodawca naiwnie sądził, że to finansowanie z budżetu zapobiegnie także (a może przede wszystkim) nielegalnemu finasowaniu partii politycznej przez wrogie Polsce ośrodki zagraniczne. A może niemiecka Fundacja Konrada Adenauera nie wie, że Rafał Trzaskowski jest politykiem opozycyjnej proniemieckiej PO i wiceprzewodniczącym tej partii? To jest oczywiście pytanie retoryczne. Właśnie na naszych oczach niemiecka fundacja na czele której stoi bardzo wpływowy polityk CDU, Norbert Lammert współfinansuje polityczne przedsięwzięcie polskiej opozycji, które ma być wielka akcją agitacyjno-promocyjną służącą nabijaniu popularności Rafałowi Trzaskowskiemu – nowej nadziei Berlina w dziele odsunięcia PiS-u od władzy. Oczywiście nie jestem naiwny i nie mam złudzeń, co do tego, że frekwencja dopisze i w pełni lata na pięknych Mazurach pojawi się świeżutkie polityczne mięso armatnie. Chyba nie muszę dodawać, że marzyłoby mi się, żeby polska młodzież powiedziała Trzaskowskiemu i jego niemieckiemu sponsorowi: „Nie z nami te numery Bruner”. Rybka niestety szybko połknie ten niemiecki haczyk, skuszona koncertami oraz darmowym wiktem i opierunkiem. Ja się jednak pytam dzisiaj: Czy można nazwać poważnym państwo, które pozwala na takie sponsoringowe sztuczki umożliwiające Niemcom windowanie na polityczne szczyty kolejnego już miejscowego folksdojcza?
Przypomnę, że Niemcy bezceremonialnie z buciorami wkroczyły się w ostatnią kampanię prezydencką w Polsce promując tego samego co dzisiaj swojego faworyta. Warszawski korespondent „Die Welt”, Phillip Fritz pisał wówczas otwarcie z nieukrywana nadzieją: „Trzaskowski mógłby zakłócić budowanie „IV Rzeczpospolitej” przez PiS. Jako prezydent mógłby też narzucić mniej konfrontacyjny ton w relacjach polskich władz z Niemcami, bo jest krytyczny w sprawie możliwych polskich żądań reparacyjnych wobec Niemiec”.
A teraz spróbuję opisać sytuację niewyobrażalną. Tylko taki przykład uzmysłowi nam jak bezczelnie Niemcy ingerują w Polską politykę. Czy można w ogóle wyobrazić sobie taką sytuacje, że jakaś działająca w Niemczech polska fundacja powiązana z Prawem i Sprawiedliwością wspiera i sponsoruje działalność wiceprzewodniczącego opozycyjnej niemieckiej partii dążącej do obalenia tamtejszego legalnego rządu posiadającego demokratyczny mandat? Zaręczam, że nikomu coś takiego nie mieści się w głowie. Tymczasem Niemcy ingerują w Polską politykę od zarania III RP i nie chodzi tu tylko o siatki i reklamówki z niemieckimi markami, na których wyrosły polityczne kariery Tuska i jego politycznej ferajny. Przecież widzimy, co wyprawiają niemieckie koncerny medialne.
Przypomnijmy sobie przedterminowe wybory parlamentarne z 2007 roku przegrane przez PiS. Tak pisał o nich w słynnym już tekście bloger „Rewizor”. Takiego pseudonimu używał wówczas dziennikarz, wybitny publicysta i opozycjonista z czasów PRL, śp. Jacek Maziarski: „Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach”. Dalej autor demaskował ścisłe powiązania Fundacji Konrada Adenauera z powołanym na miesiąc przez wyborami Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) na czele którego postawiono towarzysza z PZPR, Leszka Balcerowicza. Czytamy: „Okazuje się więc, że krótko przed wyborami 2007 r. Balcerowicz wyjął z kieszeni swoje własne pieniądze (nie korzystał oczywiście z niczyjego wsparcia) i rozpoczął niezależną, bezpartyjną i apolityczną kampanię „Zmień kraj. Idź na wybory”. Informacje ogłoszone na stronie FOR są, o ile mi wiadomo, pierwszą tak obszerną informacją o gigantycznej wyborczej manipulacji, która przyniosła zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Znajduje się tam sensacyjny Raport o przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość. […] W ramach kampanii – pisze dalej omawiany Raport – przygotowano reklamy telewizyjne, radiowe i prasowe, które bezpłatnie emitowały największe stacje telewizyjne (Telewizja Polska, TVN, TVN 24, Polsat) i telewizje adresowane do młodzieży (MTV, Viva), rozgłośnie radiowe (Polskie Radio, Radio Zet, Radiostacja, RMF, TOK FM), dzienniki (m.in. Dziennik, Fakt, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy),tygodniki (Newsweek, Gala, Angora), dzienniki regionalne (Dziennik Wschodni, Echo Dnia,Gazeta Współczesna, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński,Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny) oraz portale internetowe (Wirtualna Polska,Gazeta.pl, Onet.pl, O2, ngo.pl). Kampanię wspierały również media lokalne. Całkowity koszt cennikowy reklam, które ukazały się w mediach wyniósł ponad trzy miliony zł. […] Strategicznym celem koordynowanej przez FOR kampanii było maksymalne zwiększenie frekwencji w grupie młodych wyborców, ustalono bowiem, że „dwudziestolatkowie wykazują się największą akceptacją liberalizmu” i są grupą najsilniej popierającą Platformę. Na pozornie neutralne politycznie mobilizowanie młodych wyborców wydatkowano olbrzymie sumy. Manipulowano też zachowaniami członków organizacji społecznych, którzy często nie zdawali sobie sprawy, że uczestniczą w kampanii wyborczej PO. […]  Nie chciałbym, aby ten artykuł był głosem wołającego na puszczy. Apeluję do wszystkich ludzi, którym zależy na przestrzeganiu w Polsce standardów demokracji, aby pomogli nagłośnić opisane w nim fakty”.
Od przegranych wyborów z 2007 roku minie niedługo 14 lat. PiS rządzi już szósty rok i kompletnie nic nie robi wiedząc od dawna o bezczelnej niemieckiej ingerencji w polską politykę, której sam przecież padł ofiarą. Campus Deutschland, Herr Trzaskowskiego jest ewidentnie kierowany do tej samej grupy docelowej, co pamiętna, niezwykle skuteczna akcja, „Zmień kraj, idź na wybory” z 2007 roku. Jest jeszcze czas na ustawowe ucywilizowanie działalności niemieckiej V kolumny występującej w Polsce pod płaszczykiem organizacji pozarządowych. Jeżeli PiS nic z tym nie zrobi i w 2023 roku przegra wybory to stanie się to niejako na jego własne życzenie i z powodu zwykłego tchórzostwa. Jak mówił Wojciech Cejrowski: „Oczywiście można też całe życie unikać kłopotów, uciekać, uchylać się, zabezpieczać, nie wchodzić w konflikty, można, owszem, można całe życie być tchórzem... tylko, co to za życie?” 
Artykuł ukazał się w tygodniku „Warszawska Gazeta”   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-06-2021 [13:20] - Marek Kudła | Link:

Rafau Trzaskowski – człowiek A W A R I A   !!!
Ma być nowym liderem opozycji totalnej. Tylko, że jego lenistwo i braki mają powodować, że się do tego nie nadaje, nie nadaje się na przywódcę ruchu społecznego !  Mówił, że wybory prezydenckie były o tym, by mu nie zadawano pytań dotyczących „Czajki” i innych tego typu .  PO nigdy nie odniesie zwycięstwa w wyborach, jeśli pozostanie opozycją totalną – a posostanie, bo ten zajob już zapowiedział wypalanie wszystkiego co dotychczas zrobił PIS !  A śmierdzące ścieki są dalej zrzucane do Wisły !
Jest energia – mamy dość !   Już najwyższy czas na Komisarza w Warszawie !!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-06-2021 [13:23] - Marek Kudła | Link:

Trzaśnięty skończy jak Palikot !
Fałszywy cwaniak lawirujący i kłamiący (jak wszyscy zresztą z PO), uciekający od odpowiedzi na pytania, z tylko jednym pomysłem na Polskę – powrót komunizmu połączonego z tęczową zarazą . 
Jakże on nienawidzi kraju w którym  żyje i jakże gardzi ludzmi, którzy są obywatelami naszego kraju !  Jaki on jest mściwy, podły i obrzydliwy !!  Ile w nim nenawiści  i ochydy !!! 
Psychoog T. Jarząb postawił diagnozę: On nie zachowuje się normalnie. Wygląda jakby był nawiedzony lub opętany dwoma ideologiami.  I do tego kłamie – kłamie notorycznie !  To fałszywy cwaniak, naładowany nienawiścią do Polski i Polaków.
Studiował za pieniądze lewackiego żyda Sorosa. Jak myślicie – tak po prostu, tak za darmo, tak za piękne oczy mamusi Justyny ?  Nie, nie –  przystedł czas by wykonać zobowiązania !  Stąd projekt Trzaskowskiego wprowadzenia ideologii tęczowego komunizmu dla Polski.  Podpisana karta LGBT w Warszawie, udział w marszach „równości” , zastępcą homoseksualista Rabiej, a z drugiej strony obstawienie się doradcami, generałami sowieckimi z Pytlem i Kujawą na czele, jest tego przekonującym dowodem. 
Wystartował do kampanii  jak opętany, z wizją zwijania Państwa na rzecz sąsiadów !  Na początek ogłosił likwidacje TVP, potem  wstrzymanie dużych inwestycji, w tym przekop mierzei, CPK, tunel na Wolin, zakup F35, Via Carpatia,  Baltic Pipe, itd., i wreszcie szokująco agresywna zapowiedź wypalenia gorącym żelazem wszystkiego co dobre, ale zrobione przez PIS przez ostatnie 5 lat !  Ten facet to pajac i świr polityczny.  I jak do tego dodamy jego żądania w UE o karanie Polski i nakładanie sankcji na Polskę – to mamy pełny obraz zdrajcy i chorego mentalnie zajoba, który chciał być prezydentem, głową naszego Państwa i zwierzchnikiem sił zbrojnych  ?!  Niech mnie ktoś uszczypnie, bo nie mogę uwierzyć, że to prawda.
Nie pozwoliliśmy mu wykonać zobowiązań Sorosa, bo to byłby koniec Polski !!!  Pomimo to jest  największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – rozumianym nie tylko jako ochrona nienaruszalności naszych granic, lecz także jako destabilizacji pozycji międzynarodowej Polski i jej rozwoju gospodarczego.
Ten świr i oszust kpi z jego wyborców-szurystów !   Do nich nic nie dociera  – jak zahipnotyzowani, a Rafau  robi ich dalej w bambuko !   PO i on mają dzisiaj  15 % poparcia ?! To jakieś nieporozumienie ?!  Młodzi Polacy chyba zwariowali ?!!
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-06-2021 [14:24] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Odkąd ja piszę na NB,to piszę podobnie...z taka sama konkluzją...tylko mnie Administracja banuje i zsyła na Sybir za "krytykę rzędu dobrej zmiany i prezydenta"
Ja napisałem notkę "Media głupcze"...rozmawiałem z Sellinem na temat "Ustawy o Mediach" ...ustawa wylądowala na wysypisku śmieci,a Sellin dalej jest v-ce ministrem.
Od 5 lat nie mogą wyp***lić Gowina...a niszą Ziobrę....dogadali sie z Kukizem alkoholikiem [czy tylko ] i Czarzastym...nie dociągną do 2023.

Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-06-2021 [16:40] - Marek Kudła | Link:

@ Trotelreiner
Czemu ty się tak podniecasz chłopie ?   Jeśli dociągną do 2030 to dobrze, a jeśli nie dociągną, to jeszcze lepiej, bo na spółki nawaliły jaskółki ! W nowych wyborach PIS bierze udział bez koalicjantów i jestem pewny, że ani Ziobro ani Gowin nie wejdą do sejmu !!!  A zatem uspokuj się, spróbuj na onet.pl, albo na fronda.pl , przestań się mazgać bo wyglądasz jak Szymek Beksa !

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-06-2021 [17:02] - AŁTORYDET | Link:

@Trotel:
Chyba po to dogadali się z Kukizem, by wyp.....lić Gowina? Gdy zapytano Kazimierz Górskiego, dlaczego uporczywie stawia na Jerzego Gorgonia (który pije), a nie na Mariana Ostafińskiego ( który nie pije), Pan Kazimierz odparł, żw woli pijanego Gorgonia, niż trzeźwego Ostafińskieo. Kukiz i Gowin, to podobna sprawa. A Zioberek, sam podstawia sobie nogi. Dał się wypuścić asfaltowemu Tadkowi, łykając myk z Warchołem. No i ta prokuratura.... Kajetan Poznański nadal nie stanął przed sądem, a biegli drugi rok, żwawo badają autentyczność podpisu Durczoka na wekslu.... Tu zaszła zmiana?

Obrazek użytkownika Jabe

05-06-2021 [17:40] - Jabe | Link:

@Trotelreiner  Spokojnie, upadek zacznie się, dopiero gdy skończą się pieniądze. Tak to jest z socjalistami.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-06-2021 [14:33] - Imć Waszeć | Link:

"Czy można w ogóle wyobrazić sobie taką sytuacje, że jakaś działająca w Niemczech polska fundacja powiązana z Prawem i Sprawiedliwością wspiera i sponsoruje działalność wiceprzewodniczącego opozycyjnej niemieckiej partii dążącej do obalenia tamtejszego legalnego rządu posiadającego demokratyczny mandat?" - A może zamiast sobie to tylko wyobrażać, czas to zwyczajnie zacząć robić, co? Często tu ostatnio padają stwierdzenia, że "mamy wspaniałe służby". Gdyby rzeczywiście tak było, to Niemcy już mieliby własny kłopot zamiast zajmować się naszymi kopalniami, rurami i elektrowniami. Czas przywrócić "Dwójkę" panowie, bo zginiemy marnie. Służby w kieszeni innego, nawet najprzyjaźniejszego sojusznika, tego za nas nie zrobią, bo zwyczajnie nie mają w tym interesu. A więc "po co przepłacać?", jak pytają Niemcy w pewnej kłamliwej reklamie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-06-2021 [14:41] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Wszystkie "nasze słuzby",te zlikwidowane i nowe...to tylko nowa skóra na SB,WSI ...itd....MOSAD,GRU i BND...nawet w BOR..ludzie Janickiego dalej rządzą.

Obrazek użytkownika J z L

06-06-2021 [13:53] - J z L | Link:

Wciąż nie rozumiem, dlaczego "Campus", a nie "Ferienlager"?
Przecież kasę na obóz Trzaskowskiego dają Niemcy, nie Amerykanie

Obrazek użytkownika spike

06-06-2021 [14:23] - spike | Link:

a może właściwa nazwa to Lager Polen, choć przychodzi mi inna ulubiona przez Niemców nazwa. Ciekaw czy się dowiemy o czym tam będą rozprawiać i czy tylko.

Obrazek użytkownika Es

06-06-2021 [21:31] - Es | Link:

Miłościwie nam panujący doszli do wniosku, że za całość służb specjalnych od tej pory robić będą służby skarbowe, bo jedyne co nam dolega, to przekręty z VAT.
Neutralni ( byli tacy) i ci, którym udało się uniknąć podejrzanych lub nawet przestępczych powiązań  fachowcy z dep1 i 2 odeszli ponieważ kluczowym kryterium nowych zarządców był nie profesjonalizm, a lojalność wobec partii władzy. 
Ale mimo wszystko, nawet te niedobitki w "jedynce"i "dwójce" ,jakoś ze swoją robotą by sobie radzili, nawet mimo głupawego nadzoru politruków, gdyby dostali zielone światło, zamiast wiązania rąk.