Nieznośny balast złudzeń.

Od razu zaznaczam, że nie słuchałem ani nie oglądałem obietnic złożonych tubylcom z dorzecza Odry i Bugu. 

Ale jakim trzeba być durniem żeby wierzyć w zbawczą rolę pieniądza tworzonego jednym kliknięciem w tastature komputera - fetysza ubogich? 

Durnie dostają orgazmu słysząc jakie to niebywałe ilości mamony spłyną na tą niby przez nikogo nie chcianą ziemię. 

Na tą brzydką pannę bez posagu jak próbowano nam Polakom sprzedać, przez tuzy intelektu, nasz kraj. 

Powtarzam nasz kraj, bo państwo to inna kategoria bytu. 

Naprawdę żal mi tego ongiś dumnego narodu  który chce się sprzedać za marne srebrniki. 

To nie pieniądze czynią kraj bogatym. To praca i mądrość nim rządzących przysparza bogactwa. 
Sprzedają nowy plan Marshalla pokowidowy. 

Najpierw Stwórz problem a potem zaproponuj jak gov rozwiązać. 

Najbardziej na planie Marshalla skorzystaly państwa, ktore najmniej z niego dostały. 

Plan Marshalla ( 1948- 1951) w kwocie ca.13 miliardów USD ( ca. x 10 na dzisiejsze pieniądze) służył niby do odbudowy Europy po wojnie. 

Tak ma też działać fundusz odbudowy po kowidzie. 

Ten sam scenariusz. 

Wielka Brytania wpadła dzięki planowi Marshalla w taki kryzys gospodarczy, że dopiero Maggie Thatcher wyciągnęła W. B. z permanentnego kryzysu. 

Włochy dzięki planowi Marshalla sprowadzaly spaghetti z USA bo się nie opłacało ich produkować w Italii. 

Najwięcej na planie Marshalla skorzystaly Niemcy bo jako wróg dostały najmniej darmochy i musiały się wziąć do roboty. 

Naprawdę żal mi tego ongiś dumnego narodu, ktory swoją suwerenność sprzedaje za marne srebrniki. 
" Najdzielnieszy z dzielnych, rzadzeni przez najpodlejszych z podłych"

To Churchill- bandyta i kat Imperium Brytyjskiego ale na podłości  znał się jak malo kto tak o nas powiedział. 

I wcale się nie mylił. 

Co się dzieje z tym niegdyś dumnym narodem, że daje się tak mamić Nienależnymi profitami? 

Już teraz kupujecie ziemniaki z niewiadomo skąd ale na pewno nie nasze. 

Nawet w mojej wsi nie opłaca się sądzić ziemniaków. 

Będziemy jak te myszy z doświadczenia Calhouna. 

Jeśli już nimi nie jesteśmy. 

Nie ma nic za darmo. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [00:48] - Marek1taki | Link:

Na kogo spłyną to spłyną. Na mnie nic nie spłynie bawet w sensie marchewki. Mnie zapowiedziano kij w formie bezpośredniej. Na 7%+ n służbę zdrowia nie liczę (to forsa dla koncernów). Mam gwarancję 7%+ podatku.
Właściwi deweloperzy wiedzieli już w grudniu, że dostana kasę z dotacji dla biednych i gwarancję braku konkurencji w miastach (Gowin zapowiedział zaostrzenie regulacji w przyznawaniu pozwoleń na budowę).
"Najpierw Stwórz problem a potem zaproponuj jak go rozwiązać. " To sedno.

Obrazek użytkownika Pers

16-05-2021 [01:57] - Pers | Link:

//To praca i mądrość nim rządzących przysparza bogactwa. //
Ta oczywista prawda jest nieosiągalna dla zdebilonych odbiorców socjalu. 
Nie bez powodu tak zawzięcie niszczy się małych i średnich przedsiębiorców bo to element "wrogi klasowo". Posiadanie nawet malutkiej firmy czyni człowieka wolnym i niepodatnym na pierdoły opowiadane przez rządzące partie. I jeszcze, o zgrozo, dają pracę innym. Rządzący nie potrzebują konkurencji. Im zależy na głosach milionów proli, którzy myślą, że komputerowo wyczarowane pieniądze z powietrza to brama do raju. Gdyby tak było to każdy rząd mógłby tak sobie "czarować". Ale nie, to boskie prawo tworzenia "czegoś" z niczego przysługuje jedynie samozwańczej kaście, głównie koczowniczej i służy przede wszystkim do zawłaszczania suwerenności narodów przez wpędzanie w pułapkę zadłużenia, z którego nigdy się nie wyplączą. Im nie chodzi, żebyśmy spłacili cokolwiek, my mamy ciągle płacić i mieć świadomość, że nasz byt zależy od "czarodziejów".

Skorumpowana kasta zarządców zrobi wszystko czego od nich zażądają ich panowie w zamian za wygodne życie i bezkarność. Wśród nich jest konkurencja, wygrywa ten kto wpadnie na lepszy pomysł ogłupienia bydła wyborczego. Dzieje się tak dlatego, że na tym etapie potrzebny jest jeszcze, dla zachowania pozorów, "suweren". Ale to etap przejściowy. Zakończy się wtedy gdy wszystkie elementy układanki będą na swoim miejscu - sztuczna inteligencja, dochód gwarantowany, elektroniczny pieniądz, wyrafinowane systemy inwigilacji itd.  Wtedy "suweren" (czyt. bydło) będzie już w zagrodzie i jego głos nie będzie już do niczego nikomu potrzebny. Będziemy żyć w krainie wymyślonej przez Marksa, Engelsa i Lenina.

Śmieszne by to było gdyby nie tragiczne skutki jakie niesie. Obserwacja jak banda idiotów, zwanych dla niepoznaki "politykami" bierze się za łby, żeby zarządzać tymi wyssanymi z powietrza "pieniędzmi" jest fascynującym spektaklem, w którym uczestniczą całe rzesze nowych proli, którzy też myślą, że pieniądze rosną na drzewach w Brukseli. Ale właśnie o takiego homo idiotus chodzi. Zarządzanie takim stadem bydła za pomocą chomąta i bata jest bardzo proste. Pandemia stworzyła nowe warunki ujarzmiania tego bydła, zwanego dla żartu chyba, "suwerenem".

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-05-2021 [08:07] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Kojarzy mi się z tym...wszyscy to znają,ale przeżywają,płaczą,śmieją się...a artyści są szanowani bardziej,niż zawodnicy sumo. Milego oglądania...

https://youtu.be/4ppuJTGeQAA

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [08:44] - rolnik z mazur | Link:

@ trotelreiner
mnie najbardziej przypadł do gustu 🐎. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-05-2021 [12:32] - Imć Waszeć | Link:

Trochę inaczej, to nie jest ścisła informacja. W Japonii istnieją dwa tradycyjne teatry (ludzie a nie kukiełki Bunraku): Kabuki i Noh (albo Nō, nōgaku i odnoga komediowa kyōgen). Kabuki wywodzi się z teatrów jarmarcznych, a Noh z przedstawień świątynnych. Mówmy raczej o "bardziej znanym współcześnie na zachodzie" teatrze tradycyjnym, a nie o "bardziej szanowanym w Japonii". To są zresztą pojęcia względne i zależą od regionu. Na pewno formą teatru, odpryskiem kulturowym, są różnorakie procesje i ceremonie, co wiąże się właśnie z pierwotną rolą aktorów Noh. Noh jest o ponad 100 lat starszy:
https://en.wikipedia.org/wiki/Noh
https://en.wikipedia.org/wiki/...
Jest jeszcze jedna ciemna storna teatru w Japonii. Mnisi prowadzili specjalne domy, w których mieszkali aktorzy, najczęściej byli to młodzi chłopcy. Odgrywały one rolę podobną do znanych u nas bu... domów schadzek. Przyczyniła się do tego swoiście rozumiana religia buddyjska, która zabraniała mnichom zbliżeń z kobietami jako nieczystych doznań zmysłowych. Zresztą to nie pierwszy przypadek talmudyzmu wśród japońskich mnichów. Inny znalazł odzwierciedlenie w piśmie i języku. Mnichom zabraniano spożywania mięsa zwierząt typu sarna itp. ale mogli oni jeść ptaki. Ponieważ w pewnych regionach Japonii jest więcej królików niż ptaków, zatem użyli oni podstępu i jako licznik (counter), którym liczy się króliki (np. w zdaniu "zjadłem 2 króliki") używany jest symbol skrzydeł jak dla ptaków ;)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [08:18] - rolnik z mazur | Link:

@ Pers, 
Trzeba zachować zimną krew i zdrowy rozsądek w tym obłędzie. Nie sądziłem, że dożyję takich czasów. Pzdr

Obrazek użytkownika spike

16-05-2021 [12:20] - spike | Link:

Jest takie powiedzenie "w duupie byłeś, góówno wiesz", i tym się dzielisz z innymi. Najłatwiej jest krytykować, a to typowa cecha koszernych, nigdy nie byli zadowoleni, zawsze chcieli więcej i więcej i tylko dla siebie. Masz pomysł jak to powinno wyglądać?, masz własne osiągnięcia, to napisz o tym. W firmie w której pracuję, mamy takie hasło, "bogaty klient, bogactwem firmy", jak to działa? 500+ pozwoliło wielu rodzinom wyjechać na wakacje, co się celebrytom nie podobało, bo nie mieli miejsca na plaży, ale pensjonaty i uzdrowiska zacierały ręce.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [13:02] - rolnik z mazur | Link:

@ spike, 
Wybacz ale z durniami nie dyskutuje. Recepty są bardzo proste- mniej socjalizmu - jeśli rozumiesz co mam na myśli. Dlaczego tylko 500+ - może 2000 + czy się stoi czy się leży 2000 się należy. Zrozumiałeś? Pzdr

Obrazek użytkownika spike

16-05-2021 [13:21] - spike | Link:

dla twojej wiadomości powiem, że jestem tym "wstrętnym kapitalistą", z tą różnicą, że nie wykorzystuję ludzi dla swojego brzucha. Jak już płacę podatki, to wolę, że pomagają biedniejszym, niż mają iść na ośmiorniczki, sam niczego nie osiągnąłeś, nic nie dałeś, więc nie szkaluj ludzi, którzy coś w tej materii robią, by krytykować, trzeba mieć wiedzę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [16:04] - rolnik z mazur | Link:

@ spike, 
A skąd ty możesz wiedzieć? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-05-2021 [14:26] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
Te 500+ to jeszcze pół  biedy, znaleziono realne pieniądze zabierając  mafiom vatowskim, a i budżet  o dziwo się  spinał.  Ale to były  inne czasy i inny PIS. To, co ogłoszono wczoraj, to nawet nie jest kiełbasa  wyborcza, tylko ochłapy  wyborcze rzucone w ludzi  i niech się  kłócą.  Płaskie dachy bez pozowolenia, śmiechu  warte. Jakby pozwolenie na budowę  bylo największym  problemem, który  dręczy  ludzi zmagających  się z budową  własnego domu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [16:09] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna, 
tak to inny PiS. Wydaje się, że jedynie kwota wolna od podatku jest rozsądna jeśli ją zrealizują. Pzdr
 

Obrazek użytkownika Jabe

16-05-2021 [13:03] - Jabe | Link:

Skąd wiadomo, że 500+ pozwoliło komukolwiek wyjechać na wakacje i ile to jest wielu? Lud, który nie wie, skąd władza ma pieniądze, jest karmiony taką właśnie papką.

Obrazek użytkownika juur

16-05-2021 [16:15] - juur | Link:

Wyjaśniam : "wielu" pojęcie z matematyki niewykluczającej. Podstawowe pojęcia matematyki niewykluczającej: dużo, mało, po kursie dla zaawansowanych dochodzi, wiele i kilka.  "500+" jest obiektywnie dobre ale warto pamiętać co wkłada się do pułapki, oczywiście przynętę, która z powodów oczywistych musi być dobra. Zawodzi chyba ocena funkcji celu danego dobra. Przykład. W ubiegłym tygodniu ogłoszono jako wielki sukces, że powstanie wielka fabryka AGD Bosch. Praca da 600 osób, nowe technologie, nowe wyroby itd.... Tylko, że to g...no prawda. Technologie są f-my Bosch, urządzenia są f-my Bosch, po za tanią siłą roboczą nie ma tu nic Polskiego, może tylko zostaliśmy zobowiązani do wybudowania dróg dojazdowych na nasz koszt.  Po doszczętnym  zniszczeniu rodzimego przemysłu AGD, który mógł być potencjalną konkurencją, zrobiono miejsce dla f-my BOSCH. Polska nauka od jakiegoś czasu to żart, przemysł już prawie nie istnieje, resztki są energicznie likwidowane. Patrząc na kierunek zmian to POLSKA ma być kolonią idealną, z drogami ale bez nauki i własnego przemysłu. Co zostało uroczyście ogłoszone i nagrodzone brawami....

Obrazek użytkownika Jabe

16-05-2021 [19:16] - Jabe | Link:

Mówili, ile ta firma za to wzięła?

Obrazek użytkownika Polski_Cham

16-05-2021 [14:54] - Polski_Cham | Link:

To nie jest krytyka tylko stwierdzenie faktu. Puste pieniędze powodują inflację, a to powoduje wzrost wynagrodzeń, a to powoduje inflację itd. To jest podstawowe prawo gospodarki - przynajmniej tak mi się zdaje... A celebryci jeżdą gdzie indziej na wakacje...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-05-2021 [13:25] - Imć Waszeć | Link:

Mam pomysł na następny temat. Jak poziom głupoty można mierzyć poziomem infantylizmu reklam, które są przecież celowane w jakąś szeroką grupę. Albo odwrotnie, jak debilne reklamy mogą formować wokół siebie podatne grupy yntelygentów. Materiał roboczy:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

16-05-2021 [15:53] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.......Oprócz wymienionego przez Pana pomiaru głupoty są również inne zbliżone poziomem.To niektóre programy telewizyjne ,,,wypowiedzi przemąrzałych clebrytów i widowiska też infantylne,na żenującym poziomie i też celowane w daną grupę.,

Obrazek użytkownika MFW

16-05-2021 [16:01] - MFW | Link:

""Plan Marshalla ( 1948- 1951) w kwocie ca.13 miliardów USD ( ca. x 10 na dzisiejsze pieniądze) ....."

Czy aby na pewno "ca. x 10 na dzisiejsze pieniądze" a nie ca. x~40 na dzisiejsze pieniądze?

Posługując się złotem i jego ceną wtedy i dziś mamy:
- średnia cena uncji złota w latach 1948-1951 to ~42 $/uncję.
średnia uncji złota w czasie ostatnich 12 miesięcy to ~1800$/uncję
Przeliczając te ca. 13 mld ówczesnych $ na dzisiejsze $: to: 
1800/42 x 13 mld$ = ~557 mld$ a nie ~130 mld$

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [17:13] - rolnik z mazur | Link:

@ MFW, 
Można i tak liczyć. Ja przeliczalem ile można było w 1948 kupić za jednego USD litrów wódki. To żart. Oficjalnie biorąc pod uwagę siłę nabywczą wtedy i dziś to 1USD odpowiada 11,08 dolara dziś. Cena złota nie jest dobrym wskaźnikiem. Pzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

16-05-2021 [18:51] - Jan1797 | Link:

Kto lepiej od Ciebie, (wszak świtowiec jesteś) powinien to wiedzieć? (…) o osiemnastej
„bardzo poruszony” Bierut wezwał ambasadora radzieckiego i „zwrócił uwagę rządu radzieckiego
na fakt, że polski rząd jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie” oraz że „takie komunikaty
stawiają kierownictwo Polskiej Partii Robotniczej w bardzo trudnej sytuacji w oczach partnerów
z bloku demokratycznego [czyli wschodniego]” . https://wielkahistoria.pl/plan...
PO rezygnacji z Planu Marshalla do Polski skierowano pomoc humanitarną a na żarówkach
i narzędziach, wysyłanych w formie darów, wypalano „Tylko dla Polski".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-05-2021 [19:19] - rolnik z mazur | Link:

@ Jan, 
Bierut był przede wszystkim pułkownikiem NKWD i zbytnio się sprawami Polski nie przejmowal. Plan Marshalla służył do odbudowy Europy Zachodniej to fakt ale to amerykańskie produkty były kupowane za te pieniądze. Jeśli ktoś sądzi, ze mogli sobie kupować co chcieli to się myli. Tak samo teraz będzie z funduszem odbudowy. Wielka Brytania dostała 3,5 miliarda USD a Niemcy tylko 1,5 miliarda. Po skończeniu planu Wielka Brytania była cz... d.., bo doszło do deżindustrializacji - nie opłacało się produkować skoro można było taniej kupować w USA. To znany trick. Nikt nikomu nic za darmo nie daje. Pzdr

Obrazek użytkownika Jan1797

16-05-2021 [19:33] - Jan1797 | Link:

 Kiedy w 1950 roku w wyniku planu Marshalla kraje, które go przyjęły, osiągnęły poziom produkcji sprzed
wojny, w Polsce rozpoczęto odbudowę przemysłu i na faul starcie w 1955 roku byliśmy w plecy plan sześcioletni.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

16-05-2021 [19:00] - EsaurGappa | Link:

A ja głupio wierzyłem na cud!Ale go nie było!Bez zmian w konstytucji,w prawie i kościele katolickim nie widzę  nadziei na lepszą przyszłość.Może i będzie na bogato ale czy w gruncie rzeczy o to nam chodzi.?

 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

16-05-2021 [19:02] - Roz Sądek | Link:

Jestem pewien, że mądrość, dorobek materialny i intelektualny, doświadczenie i znane powszechnie sukcesy zawodowe jęczących i stękających tu permanentnie specjalistów od ekonomii, zarządzania, polityki, filozofii, socjologii, heh MEDYCYNY, i jeszcze wielu wielu nauk i dziedzin życia, zostaną wzięte osobiście przez Premiera i Prezydenta pod uwagę. Nie może być inaczej! TO nie może się zmarnować!
Jak mawiał George Bernard Schaw: wszyscy mają - jedni na bankowych kontach inni w gębach.