Co Morawiecki obiecał komunistom w 1990 roku?

  Pewne sprawy zostały zapomniane; a szkoda. Odświeżyć naszą pamięć mogłyby pokryte kurzem dokumenty od dziesiątek lat przechowywane na strychach. Właśnie z takiego, domowego archiwum udostępnię dziś Państwu skan ulotki opisującej kandydata na prezydenta w wyborach A.D. 1990 Kornela Morawieckiego. Jest tam znamienny fragment, który w zestawieniu z parlamentarną teraźniejszością nabiera wręcz metafizycznego znaczenia.

W tamtych czasach dzisiejszy Marszałek Senior, delikatnie mówiąc, miał małą szansę na prezydenturę. Zapewne i ówczesne postulaty Kornela Morawieckiego nie przebiły się do świadomości wyborców. Jest tam jednak perełka - hasło wyborcze brzmiące tak: "Nigdy niczego prócz klęski komunistom nie obiecywałem". Dziś można je odebrać jako spełnione proroctwo. Innej interpretacji nie ma. Mija 25 lat. Kornel Morawiecki jako marszałek otwiera VIII kadencję Sejmu, w którym nie ma postkomunistycznej partii. On po prostu obiecał im klęskę i słowa dotrzymał.

Czyż to nie jest piękne? Siła woli, która zrywa łańcuchy, rozwala najtrwalsze mury i układy; uwalnia prawdę. A że trzeba trochę poczekać... Ważne, aby tej prawdy doczekać.
 

 Plik w formacie pdf do ściągnięcia po "kliknięciu" w początkowy obrazek.
 

 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Losek

15-11-2015 [13:38] - Losek | Link:

Klęska komunistów stanie sie faktem, gdy odbierze się im władzę realną: w mediach, w spółkach, w strukturach wojska, policji i innych służb. Gdy ujawni się akta Bezpieki, niwecząc tym samym możliwość używania ich do szantażu. Tak więc do zwycięstwa jeszcze daleko, ale - oczywiście - tego zwycięstwa panu Morawieckiemu (i sobie samemu) szczerze życzę!

Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

15-11-2015 [13:54] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Co by nie powiedzieć, ulotka robi wrażenie.

Ten człowiek - wówczas 49-letni - już wtedy wiedział, co należy zrobić.

Obrazek użytkownika Enik Nochal

15-11-2015 [14:01] - Enik Nochal | Link:

Właśnie teraz jest idealny moment, aby wszystkie te sprawy załatwić. Wierzę i mam nadzieję, że miotła sprawiedliwości wyczyści wszelkie plugastwo. Nie będzie lepszej okazji.

Pozdrawiam