Teatr Polskiego Radia w Jedynce w nowych godzinach nadawania

Od tego tygodnia nastąpiła zmiana w ramówce radiowej Jedynki. Słuchowisk Teatru Polskiego Radia, które dotychczas były emitowane w weekendy, będzie można teraz słuchać w czwartki i niedziele o 21:00. W czwartek (29.04) nadane zostało słuchowisko o  niezwykłej onirycznej opowieści pt. “Głosy we mgle” autorstwa piszącego te słowa w reżyserii Marka Głuszczaka. Słuchowisko otworzyło nową porę nadawania spektakli Teatru Polskiego Radia w Jedynce.
“Głosy we mgle” to metaforyczna opowieść o spotkaniu dwóch osób: niemieckiej pisarki pogrążonej w depresji i polskiego żołnierza tęskniącego za ukochaną. Autor słuchowiska stwarza przestrzeń do rozmowy postaciom, które nie mogłyby się spotkać w rzeczywistości - jedna z nich już nie żyje, a druga nie powinna była zostać poczęta. Bohaterowie "Głosów we mgle" obcują z obrazami walk o "nadmorskie miasteczko" w którym ludzie giną, choć wynik bitwy jest już dawno przesądzony.

W niedzielę 2 maja o godz. 21: 00 w radiowej Jedynce kolejna premiera słuchowiska Sebastiana Reńcy  "Śląski gambit" w reżyserii Adama Wojtyszko.

Na stronach Polskiego Radia można już wysłuchać "Głosów we mgle". 

https://www.polskieradio.pl/7/5609/Artykul/2724179,Sluchowisko-Glosy-we-mgle-Jaroslawa-Banasia-POSLUCHAJ

Zapraszam Autorów i Czytelników do wysłuchania. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-05-2021 [08:22] - Marek1taki | Link:

Świetne. Gratuluję.