Józef K. – Własność to niewola

Taki napis widniał nad wejściem do banku, gdzie pracował Józef K jako młodszy księgowy w dziale roszczeń krótkoterminowych. 

Jest Anno Covidi 4 czyli czwarty rok panowania złego mzimu Kowida. 

Wiara chrześcijańska zeszła do podziemia i nikt już nie musiał przekonywać, podobnie jak Berlioz poetę Bezdomnego, że Jezus Chrystus nie istnial. 

Józef K leżał u boku panny Montag - kobiety o nie banalnej urodzie. 

- Józefie K nawet nie myśl o tym, że zutylizujesz przeterminowany karton z mlekiem w sedesie. Ślad biologiczny zdradzi cię i będziesz miał piękny, pokazowy proces podobnie jak swego czasu twój wuj Karol - powiedziala lodówka chłodno. 

- Odwal się - pomyślał Józef K. Wuj Karol nie utylizowal mleka w sedesie- powiedzial z wyrzutem w kierunku lodówki. Do głowy by mi nie przyszło, że będę dyskutował z własną lodówką. 

- Pamietaj, że zbliża się termin wymiany urządzeń. Bank ustali wysokość nowej raty za wynajem. Dziś obowiązują maski FFP 45.

- Le bef, la wasz - to krowa- powtórzył w myślach to czego nauczyła go tej nocy panna Montag po tym jak otworzyła przed Józefem K najskrytsze zakątki swej  duszy. 

- A to zdzira- pomyślał nie bez zlosliwej satysfakcji Józef K. 
A tymczasem na Patriarszych Prudach niedaleko Sadowaje Kalco pojawil się obywatel Woland - tak opowiadał kiedyś Józefowi K wuj Karol. 

- Sam nie wiem dlaczego tak to zapamiętałem - pomyslal Józef K, spoglądając na nagie plecy śpiącej panny Montag. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-04-2021 [11:15] - Trotelreiner | Link:

Widzę,że już naniosłeś poprawkę do kalendarza...wirus C19 znaleziono w Italii [ nie napiszę dokladnie w czym] w 2017...a u nas...grudzień 2018.
Mam żonę dentystkę,a ona zna X medyków...przerąbane...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-04-2021 [11:33] - rolnik z mazur | Link:

@ Trotelreiner, 
też tak sądzę, że mamy przechlapane. Jesteśmy w czarnej dupie i niestety znaczna większość się w niej urządza, co dobrze nie rokuje na przyszłość. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-04-2021 [12:10] - Pani Anna | Link:

Przetrwaja tylko nieliczne jednostki, a raczej zachowają  to, co mają  w sobie (duszę?). I będzie  im bardzo ale to bardzo ciężko,  bo to grozi całkowitym  wykluczeniem zawodowym i społecznym. A człowiek  jak wiadomo jest istotą  stadną. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-04-2021 [13:16] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna, 

Wygląda na to, że Apokalipsa Św Jana wypełnia się na naszych oczach. Ludzie Bestii ( kowidianie) próbują zniewolić " sługi Pana" i na razie są górą. Każdy ma wolny wybór do jakiej grupy chce należeć. W każdym razie idą ciężkie czasy. Trzeba się trzymać razem i nie poddawać się presji. Pzdr

Obrazek użytkownika Centrystka

23-04-2021 [22:43] - Centrystka | Link:

@PaniAnna
Przetrwaja tylko nieliczne jednostki,
Jak nieliczne: dwoje?sześcioro?czrerystadwadzieścia?milionosiemsettyisęcy? No chiba więcej już nie,skoro mają być takie nieliczne te jednostki - hę?Cholera! A po kiego grzyba ja się zaszczepiłam...? No,bo Ty raczej nie,więc Ci nie zależy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

23-04-2021 [14:38] - RinoCeronte | Link:

Miłe złego poczatki...

Obrazek użytkownika mada

23-04-2021 [15:55] - mada | Link:

A ja jutro idę się szczepić i jestem szczęśliwy. Jeszcze tylko skończę pisać testament i jestem gotowy.    

Obrazek użytkownika RinoCeronte

23-04-2021 [20:06] - RinoCeronte | Link:

Zapewne chodzi o pannę Samstag?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-04-2021 [21:37] - rolnik z mazur | Link:


Chodzi o pannę Montag jednak. Panna Samstag  pojawi się jutro być może.Pzdr