wpolityce.pl bombarduje PiS i prezydenta Dudę

Nalot trwa juz od dobrych kilku dni, a im bliżej daty powołania rządu, tym samoloty latają częściej, a bomby spadają gęściej, raniąc głęboko i okrutnie. Pytanie czy użyte pociski są dopuszczone przez konwencje międzynarodowe.

I tak oto mamy juz dwóch zawiedzionych do ministra finansów albo ministra gospodarki, który jeszcze nie został powołany i nie wiadomo czy będzie ministrem finansów czy ministrem gospodarki. Pierwszym zawiedzionym jest Janusz Szewczak główny ekonomista SKOK, instytucji z której się wycofałem, gdy po każdym nieudanym pobraniu gotówki z bankomatu euronet, pobierała mi karnie 4 złote (zrobiłem to cztery razy, utraciłem 16 złotych). Było to dawno, dawno temu. Napisałem wówczas skargę do nadzoru bankowego, który oczywiście odesłał mnie do Krajowej SKOK. Ponieważ koszty korespondencji byłyby większe, niż poniesione straty, z dalszej drogi prawnej zrezygnowałem. Może więc słusznie ustanowiono nad kasami nadzór bankowy.

Drugi zawiedziony to red. Andrzej Potocki. Przedstawia on życiorys rzekomego kandydata na ministra (ciągle nie wiemy, czy to ma byc minister gospodarki czy minister finansów, ale nazwisko już padło na żyzną glebę poczty pantoflowej). Przyznam, że o tym człowieku słyszę po raz pierwszy, ale Andrzej Potocki już prawie wie, że bankowiec nie może mieć dobrych zamiarów i już prawie przygotowuje siebie i czytelnika na totalną katastrofę, stwierdza bowiem: "Ja osobiście podchodzę do tego ze spokojem, sporo rozczarowań już przeżyłem, ale nie dziwię się, że wśród komentatorów i zwolenników PiS wywołuje to tak ogromne emocje. W końcu ileż to już razy wybierano zmianę by wszystko zostało po staremu." No cóż, przypomina mi to utyskiwania dziennikarzy piłkarskich po którejś kolejnej z rzędu kompromitacji naszej drużyny narodowej. A w końcu tworzenie rządu to jednak nie mecz piłkarski. Mam więc nadzieję, że nie skończy się tak jak z Dariuszem Szpakowskim, który po kolejnej klęsce zaczął kiedyś gdakać na antenie i mało się nie popłakał.

Pewne konkrety przynosi tekst red. Macieja Pawlickiego. Otóż redaktor Pawlicki pracował razem z organizacjami społecznymi pod dachem prezydenckiego pałacu nad projektem ustawy o frankowiczach. Wszystko szło świetnie, gdy nagle świetny projekt tajemniczy konstytucjonaliści uznali za niezgodny z konstytucją, a prezydenccy urzędnicy zaczęli piętrzyć trudności i wreszcie projekt wrzucono do kosza. Pojawiły się natomiast jakieś nowe założenia do projektu - jakoby po myśli bankierów. I tu niestety konkret okazuje się kiepski. Redaktor Pawlicki mógłby przecież opublikować całość projektu wyrzuconego przez kancelarię prezydenta i wtedy czytelnik mógłby ocenić na czym problem polega. Niestety, musimy wierzyć redaktorowi Pawlickiemu na słowo. Więc wierzę. Projekt był świetny. Wnioski każdy może sobie dośpiewać sam.

Opowiem o jeszcze jednej kaczce, która do mnie dotarła właśnie przed chwilą. Podobno Ziobro zażądał dla siebie jakiegoś resortu siłowego. I podobno Kaczyński odparł: chcesz resort siłowy? To dostaniesz ministerstwo sportu.

I tak trzymać! Kwa! Kwa! Kwa!

Jakub Brodacki

ps. tekst pierwotnie opublikowałem wczoraj na portalu blog-n-roll.pl Około 20:30 obejrzałem wypowiedź Pawlickiego w TV Republika, w której znacznie złagodził swoją opinię o projekcie prezydenckim.
pps. dzisiaj mamy bardzo przytomny tekst Wildsteina: http://wpolityce.pl/polityka/2... Anonimowy tekst redakcji, czyli chyba "linię redakcji" możemy znaleźć tutaj: http://wpolityce.pl/polityka/2...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gal

07-11-2015 [08:38] - gal | Link:

Służba nie drużba i kto płaci ten wymaga. Tutaj pewnie ktoś rozczarowany pominięciem przy rozdziale ministerialnych stanowisk.

Obrazek użytkownika alchymista

07-11-2015 [09:36] - alchymista | Link:

@gal
Mimo wszystko niech poczekają do powołania rządu. Krytykowanie ministra, którego jeszcze nie ma i nie wiadomo czego będzie ministrem jest niepoważne.

Obrazek użytkownika Anka Murano

07-11-2015 [11:29] - Anka Murano | Link:

Jasne!

Obrazek użytkownika Obywatel

07-11-2015 [13:46] - Obywatel | Link:

Jeśli rzeczywiście u podstaw nowego projektu prezydenckiego projektu leżeć będzie założenie, że miażdżącą większość kredytów nazywanych potocznie frankowymi stanowią kredyty walutowe to są powody do niepokoju. Z oczywistego powodu - założenie to jest nieprawdziwe.
Nie rozumiem stanowiska, w myśl którego zgłoszenie jakiejkolwiek wątpliwości wobec działań czy zaniechań Belwederu, Nowogrodzkiej itp. ośrodków władzy bądź wpływu z definicji miałoby być szkodliwe, niezasadne, przedwczesne, nieodpowiedzialne itd.

Obrazek użytkownika alchymista

07-11-2015 [14:52] - alchymista | Link:

@Obywatel
Nieporozumienie. Krytyka jest potrzebna. Także krytyczne spojrzenie wobec dziennikarskich bazgrołów. Nie wierzę na słowo ani Szewczakowi, ani Potockiemu, ani Pawlickiemu. Niech przedstawią rzetelnie jak sprawa się przedstawia, a nie scenicznym szeptem moznajmiają: "larum grają!", a niemalże i "zdrada mości panowie!". Zanim krzyknę "zdrada" chcę poznać prawdę, a póki co otrzymuję dziennikarską kaczkę.

Obrazek użytkownika Obywatel

07-11-2015 [16:43] - Obywatel | Link:

Rozumiem. "Kaczkę" uprawdopodabnia jednak niedawna wypowiedź prof. Glińskiego ("nie możemy za bardzo wydoić banków") - zakładam, że między ośrodkiem prezydenckim a radą programową PiS jest jakaś "łączność".
Przedstawienie wersji roboczych projektu ustawy byłoby chyba niezłą okazją do jatki. Z drugiej strony, cały establishment codziennie próbuje urządzać rozmaite jatki (ostatnia aferka z 12 listopada jest dobrą ilustracją), więc trzeba z tym żyć i nie ustępować.
Z całą pewnością Pawlicki ma rację gdy pisze, że zdecydowana większość kredytów "frankowych" to kredyty złotowe i ustawa powinna uwzględniać ten podstawowy fakt.

Obrazek użytkownika cassiodorus

07-11-2015 [16:14] - cassiodorus | Link:

przeczytalem tekst Janusza Szewczaka i nie ma w nim nic czego by ekonomista nie poruszal wczesniej, jest szczera troska o dobro kraju, nie ma co straszyć ludzi i siać zamętu, pańskie przygody z euronetem wypada przemilczeć,

otwarcie się na nowe środowisko[slusznie] i trzeżwe wskazanie na pewne zagrożenia[slusznie], stanowią dobry przyczynek do daszej wspolpracy, nie ma co popadać w paranoję znana nam z czeciej rp

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-11-2015 [16:24] - maks jamnicki | Link:

Krotko bo z telef. Co Pan odpier....? SKOKi niedobre, Szewczak niedobry...Znam,znam. Kazdy moment dobry by SKOKi dyskredytowac. Wildstein. Chce dobrze. I... bardzo sie myli. Nie zna tego konkretnego tematu. A Pan to wykorzystuje. Do czego?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-11-2015 [16:43] - maks jamnicki | Link:

Szewczak nie pisze `dziennikarskich bazgr`. Jest szefem ekonomicznym jedynej instytucji ekonomicznej ktora przetrwala jako naprawde polska. Wie co pisze, widzi co trzeba. JEST PRAKTYKIEM. SKOKi mialy byc zniszczone.Przetrwaly. To jest cos. To jest gosc. Lepiej niech Pan nie zaczyna...Panie `troskliwy`. Jaka jest Pana intencja?

Obrazek użytkownika EugeniuszP

07-11-2015 [18:42] - EugeniuszP | Link:

Zanim napisze się w takim tonie do Alchymisty, warto wiedzieć o czym się pisze.

Alchymistę (nie tylko jego) niepokoi, że ludzie kojarzeni z PiSem biorą udział w nagonce na PiS.
Dwóch z wymienionych przez Alchymiste Panów dostało się do Sejmu z list PiS,
ale żeby coś wymusić, komunikują się z PiSem za pomocą mediów.
Moim zdaniem nie dostali by się do Sejmu, gdyby wyborcy PiSu potrafili to przewidzieć.

Jest jeszcze druga sprawa. Trzeba być bardzo młodym człowiekiem, albo mieć pamięć rybki akwariowej,
albo zabierać głos w dyskusji na temat, o którym ma się mniej niż mgliste pojęcie, żeby nie zauważyć,
że Pan Janusz Szewczak sufluje Pana Profesora Witolda Modzelewskiego.
Ja nie mam pamięci rybki akwariowej. Gdy ekonomista, który z racji wieku nie może nie wiedzieć o tym,
jak w Polsce wprowadzano VAT, a mimo to sufluje mi Pana Profesora Witolda Modzelewskiego,
to w moim wewnętrznym procesorze zapalają się na czerwono wszystkie lampki alarmowe.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-11-2015 [21:32] - maks jamnicki | Link:

Android ma problem z niektorymi polskimi literami. Np. kreskowanymi.Przepraszam.
Na razie jedyna kwalifikacja ekonomiczna A-y to jakby pretensja do SKOK ze bankomat euronetu zjadl 14 zl.I co, teraz bedzie obsmarowywal SKOKi do konca zycia ,wraz z antypatriotycznym systemem do pary? To jest powazne? Stary tetryk, jak ja :). J.Szewczak juz 20 lat temu ostrzegal, co bedzie z polskim systemem bankowym i finansowym. I to on mial racje. Wtedy go lekcewazylem. To teraz bede go uczciwie bronil. Dobry, przewidujacy Polak. Takich jest za malo. I tyle.

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-11-2015 [01:05] - cassiodorus | Link:

Zgadzam się, niestety Janusz Szewczak nie jest politykiem i tu może być jakaś niedoskonalość..Oczywiscie niczego takiego co mu przypisuje Alchemista w tekscie nie ma.
A jak Alchymista korzysta z euronetu i potem gniewa się na SKOKi to niewatpliwie ma chlop problem. Alchymista, nie Janusz Szewczak czy polityka PiSu

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-11-2015 [01:24] - cassiodorus | Link:

''że Pan Janusz Szewczak sufluje Pana Profesora Witolda Modzelewskiego;;

Tak, z tym, że nie Witolda, a jego kwalifikacje ekonomiczne, które nie stoją w sprzecznosci z katolicką nauką społeczną. To tak jak z Mickiewiczem, który pisywał do Trybuny,[chyba to się tak nazywało] ale tylko w tych sprawach, które były zgodne z etyką katolicką

'' to w moim wewnętrznym procesorze zapalają się na czerwono wszystkie lampki alarmowe.''

Jest coś takiego jak fałszywy alarm, mnie zapalają się wszystkie lampki, gdy ktoś, nazwijmy go ''prawicowiec'' zaczyna forsowac nauki uderzające w Magisterium Koscioła..Że błądzi to pewne, choćby tak jak Korwin-Mikke bredził, że jest bardziej prawicowy od papieża

Obrazek użytkownika EugeniuszP

08-11-2015 [02:49] - EugeniuszP | Link:

Ustawa wprowadzająca VAT była niespójna i nieszczelna. Praktycznie natychmiast trzeba ja było nowelizować. Na dodatek napisana bełkotliwie. Co ciekawe, przedsiębiorca zanim mógł kupić Dziennik Ustaw z ta ustawą i zapoznać się z tym bełkotem, wcześniej mógł nabyć książeczkę sygnowaną przez ówczesną Panią Wiceminister Finansów, w której ta ustawa była przedstawiona. Naturalnie niespójna i nieszczelna, ale w książeczce przynajmniej napisana ludzkim językiem - tu umieli.

Co do skopanej ustawy ma Mickiewicz, jakieś forsowanie nauk uderzające w Magisterium Kościoła, Janusz Korwin-Mikke, "prawicowiec", kwalifikacje ekonomiczne niesprzeczne z katolicka nauką społeczną? To jakiś bełkot.

Obrazek użytkownika cassiodorus

09-11-2015 [15:58] - cassiodorus | Link:

Nie pisałem o tym jaka była ustawa o vacie, czytać nie umiesz? A jak juz ją trzeba było nowelizowac to trzeba ją było chłopie nowelizowac, a nie stękać dziś na blogach, ze cię wsyztsko boli

''Co do skopanej ustawy ma Mickiewicz, ''
Ile ty masz lat? 17?
Mickiewicz pisał dla tzw ''lewaków'' więc chyba i ''lewak'' Modzelewski może mieć poglądy w jakiejś mierze zgodne z ''prawakami'' masz aż takie probemy z percepcją?

''forsowanie nauk uderzające w Magisterium Kościoła''
Znaczy, ze co, że nauki Korwina-Mikke i innych ''prawicowców'' są zgodne z nauczaniem Koscioła? Można wiedzieć w jakiej spójnej ustawie jest to napisane?

''To jakiś bełkot''
Tak, oczywiscie, kto nie podziela jedynie słusznych pogladów, ten bełkocze i jest debilem..
Za to ten, kto nie pojmuje jest zupełnie normalny...Taa, prawda była

Obrazek użytkownika Obywatel

09-11-2015 [15:01] - Obywatel | Link:

Mateusz Morawiecki wicepremierem. Jestem sceptyczny. Nie chodzi mi o prezesurę w BZ WBK, nawet nie o Radę Gospodarczą przy Prezesie RM D. Tusku. Chodzi o fotel w radzie nadzorczej KP "Lewiatan". H. Bochniarz, te kręgi - nie rozumiem wielu posunięć kierownictwa PiS. Gdyby wyborcy chcieli więcej "Lewiatana" głosowaliby na: http://naszeblogi.pl/57826-pet...