Duda, Katalonia, Putin

Moim zdaniem komentarz prezydenta kompletnie niepotrzebny. W tej chwili nie potrzebujemy robienia sobie PR, tylko sojuszu antyputinowskiego w Europie. Należało dotrzeć do władz hiszpańskich z propozycją współpracy i mam nadzieję, że rząd złożył taką ofertę.

Wypowiedź prezydenta jest tym bardziej niesmaczna, że oficjalne media hiszpańskie oskarżają Rosję o podsycanie ruchu niepodległościowego Katalonii. W tej sytuacji wypowiedź Dudy brzmi trochę tak, jakby zachęcał Ukraińców do nieodzyskiwania Krymu. A przypominam, że na Krymie referendum zostało przeprowadzone i nikt mu nie przeszkodził. A może jednak hiszpański rząd postąpił tak, jak należało postąpić?

A gdyby Ruch Autonomii Śląska zrobił sobie referendum, to Duda też by opowiadał o praworządności i adekwatnych środkach?

https://wpolityce.pl/polityka/...

Jakub Brodacki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

05-10-2017 [21:12] - OLI | Link:

Mam podobne odczucia. Trudno było dotrwać do końca tego "wykładu" raz, że był nachalnie dydaktyczny, i dwa - że nie udało mi się pojąć, jakiej polskiej sprawie miał służyć.
Oraz trzy - do kogo był skierowany i w jakim celu.
Prezydenckie apetyty na rozbudowanie swoich kompetencji kosztem trzech kluczowych resortów: obrony, sądownictwa i spraw zagranicznych - Kaczyński mityguje via media mglistą jak na razie koncepcją szerszego wykorzystania głowy państwa w dyplomacji.
Mam nadzieję, że to tylko taka gra. Nasz prezydent włada językami, ale to jeszcze nie czyni z niego polityka "czującego" trendy globalne czy choćby tylko mechanizmy polityki europejskiej.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

05-10-2017 [22:31] - RinoCeronte | Link:

Może Mamusia mu coś wytłumaczy?

Obrazek użytkownika alchymista

05-10-2017 [22:31] - alchymista | Link:

Coraz bardziej wygląda na to, że Prezydent będzie izolowany, a im bardziej będzie izolowany, tym bardziej będzie się miotał. Przykro patrzeć.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

06-10-2017 [20:58] - Goral Supreme | Link:

..."Prezydenckie apetyty na rozbudowanie swoich kompetencji "...
On nie posiada "wlasnych" apetytow...On jest tylko przekaznikiem ..sterowanym przez kumpli z Uni Wolnosci...
To bezwolny czlowiek..Ladnie toczy okragle slowka o "patriotyzmie".."Polsce" czyta wspolnie z kolezanka manzonka" lektury szkolne i ladnie sie przy tym usmiecha ..
Zadaj sobie trudu i przeanalizuj jego przemowienia..Na ta sama sztance...Nawija makaron na uszy...jak mowia znajomi...
Zauwaz jakimi ludzmi kazano mu sie otoczyc..Jak "zrezygnowal" bez powodu z Magierowskiego to juz wiedzialem ,ze brzydko pachnie..Zapytaj tych co czekaja na Aneks, czy ustawe o kredytach we frankach szwajcarskich..sa duzo dosadniejsi w swoich opiniach o nim niz ja...Pzdr."Dla mnie to juz Polityczny Trup...Dla Prezesa zapewne tez...

Obrazek użytkownika OLI

08-10-2017 [12:53] - OLI | Link:

Magierowski to to samo środowisko UW/GW, jednak miał tzw poziom. Choć i jemu zdarzało się wypaść z roli , to kudy mu tam było do Łapińskiego.
Magierowski podobno odszedł sam, po "meksykańskiej wyprawie" prezydenta.
http://www.rp.pl/Polityka/1705...
http://natemat.pl/207477,nowe-...
Co do pozostałych spraw - pełna zgoda.
Politycznego i patriotycznego sztafażu wystarczyło panu prezydentu na rok.
Teraz pozłotka się przetarła, jak na pierścionku z odpustu i widać faceta, co nie wyrósł z maturalnego garnituru. I nie wiadomo, czy kiedykolwiek wyrośnie.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-10-2017 [15:15] - zbieracz śmieci | Link:

Wybór magierowskiego na rzecznika to był pierwszy sygnał ,że idzie nowe bo wybór człowieka który lata całe był związany z wymiotna to albo przymus albo głupota.
Czy naprawdę nie ma nikogo z nawet nie z PIS ale nie tak obciążonego z pośród których mógłby wybrać...!?
Magierowski wyleciał bo pierwsze zdjęcie jakie wysłał z Meksyku to było jak on się modli z Lady Makbet w katedrze a powinno byc być jak mu nakładają na czerep okazały kapulusz i mielibyśmy Słońce Meksyku,szkoda!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-10-2017 [09:49] - zbieracz śmieci | Link:

Stara to prawda ,że dobre uczynki zostaną ukarane a wszystko co dobrego dotąd zrobił rząd zostaje zatrzymane przez 3/5 i trzy weta.
Pouczanie władz kraju gdzie jeszcze jest ciagle żywa pamięć wojny domowej a Katalonia byłą ostoją morderców bolszewickich to zwykła głupota i wyłażenie przed szereg  bo nawet Komisja wykazuje wstrzemiężliwość.
Oddanie w rece tego gościa jakiegokolwiek resortu to nieszczęście poniewaz tak naprawde nikt nie wie co mu w duszy gra ale sa zmaniona i te budza mój opór wobec niego.
Wizytę Prezydenta USA  potraktował jakoswój osobisty sukces a napomknięcie o praworzadności jako połajankę .Kolejna wizyta Barbie i Kena i Ken tez go pouczał  i on tez potraktował podobnie.
Facet jako kolejny pcha sie na chama jako grzbiet do poklepywania przez lewactwo z ojrojewropy,tylko ,że jak go się klepnie tutaj w grzbiet to nosem sie zaryje i nigdy nie podniesie.
Na mojego czuja trzeba to zrobić jak najszybciej dopóki większych szkód nie narobi.
Większosc knstytucyjna leży teraz na ulicy[dla samego PIS] i tylko się po nią schylić i zrobić wcześniejsze wybory i to jak najszybciej.

Obrazek użytkownika OLI

06-10-2017 [11:46] - OLI | Link:

"Większosc knstytucyjna leży teraz na ulicy[dla samego PIS] i tylko się po nią schylić i zrobić wcześniejsze wybory i to jak najszybciej."

Gdyby można być tego pewnym... Ale nie wszystko zależy od sondaży, i od gnicia opozycji.
W 2007 roku Kaczyński też miał obiecujące sondaże, i tym m.in. skuszono go do podjęcia ryzyka wcześniejszych wyborów. Na tym samym się wyłożyła Theresa May.

Jestem sobie w stanie wyobrazić pospolite ruszenie, jakie - po ogłoszeniu wcześniejszych wyborów -  wypędzą na polskie ulice Soros, UE, Rosja.
Pielęgniarki, nauczyciele zrzeszeni w komunistycznym ZNP, "autorytety" prawnicze, wszelkie "profesory" od wszystkiego i od niczego, czarne wiedźmy, emerytowani SB-cy, terroryści z antify.
Media, działające w Polsce i poza nią.
Skoordynowane wsparcie medialne z zewnątrz + zorganizowana presja polityczna.
Wielkie pieniądze na sponsoring legalnej agentury usytuowanej NGO-sowskich kombinatach sterowanych przez naszych śmiertelnych wrogów.
Co im przeciwstawimy?
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-10-2017 [13:31] - zbieracz śmieci | Link:

Oli,2007 rok i wcześniejszych wyborów wtedy a dzis nie ma co porównywać bo wtedy wybory zostały wymuszone i nigdy ówczesna koalicja i tak by nie dotrwała do końca i nie z powodu nawet Leppera ale giertycha,To ,że będzie wściekły atak popieraczy totalniaków od sorosa do putina i merkel to oczywista oczywistość i to czy wybory będą w konstytucyjnym terminie czy wcześniejsze.
Co im przeciwstawimy-spełnienie obietnic wyborczych zaczynając  w dzien przed wyboramiod przywócenia wieku emerytalnego ,500 +,mieszkania na wynajm,bezpłatne leki dla 75+,podniesienie kwoty wolnej od podatku ,podniesienie najniższej pensji ,podwyższenie stawki godzinowej,likwidacje gimnazjów ,zniesienie chorego przymusu aby 6 letnie dieci gnać do szkół,poprawę służby zdrowia ...
a to przeciez nie koniec tego co PIS obiecał zrealizować .
Co może opozycja ,nic nie ma zaoferowania poza jednym zawołaniem -odbierzemy to wszystko co wam PIS dał i to co mówili trzeba ludziom pokazywac dzieńpo dniu to są dowody zapisane i to mówli i petru i schetyna na kukiza i kukizowców też jest sporo i wystarczajaco aby ich sie pozbyć bo to co mówią to jedno a robią dokładnie jak platfusy ale nie dziwota skoro to schetyna jest ojcem chrzestnym .
Czego nie zrobiono do końca i to trzeba tez wyborcom powiedzieć gdy sie lokator namiestnikowskiego pałacu nie ocknie- nie dokończona reforma wymiaru sprawiedliwości i o ile się nie
ocknie  lokator pałacu namiestnikowskiego to i jego razem z opozycją należy wskazac jako winnych dalszego trwania w szambie prawnym i żadnego kłamstwa w tym nie będzie.
Jego los i to co z nim dalej będzie już mnie tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg bo los reszty Polaków jest tyle ważnieszy ilu nas jest.
Jak sie ma wiekszosc konstytucyjną to jak mawiaja górale "kto ma owce ten ma ck kce"czyli wszystko w tym skrócenie kadencji obecnego lokatora pałacu ,przez zapisy cząstkowe w obecnej konstytucji nim zostanie napisana nowa .
Beda wyli i co z tego ,psie głosy nie ida pod niebiosy.
Oli,mamy piłkę i my zdecydujemy jak grać.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

06-10-2017 [21:03] - Goral Supreme | Link:

Juz sie zaczelo.."mlodzi lekarze-rezydenci " na strajku glodowym..Chca sie oblowic przed masowa ucieczka na Zachod jak pozdawaja specjalizacje w Polsce....Stare Wieszaki w skorach na ulicach...Milicja aktywna i czujna ..czekaja aby komus dac po mordzie (wlasnie od nich dostalem)..dzieje sie..tylko nie w Nasza Strone...

Obrazek użytkownika Dorota M

06-10-2017 [11:46] - Dorota M | Link:

On mi pod wieloma względami przypomina prez. Francji Macrona. Tylko tamtym kieruje Makrela, a naszym pani Romaszewska. Zastanawiam sie co mogloby go sprowadzić na ziemię, bo coraz bardziej odlatuje. Napewno sposób potraktowania Katalończyków budzi oburzenie, ale wypowiadanie sie prezydenta na ten temat nie jest dla Polski korzystne, ze wzgledu na sytuacje wewnetrzną i wewnetrznych wrogów. Prezydent powinien każdą swoją wypowiedź dobrze przemysleć, a trzaskanie dziobem zostawić opozycji.

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2017 [15:41] - xena2012 | Link:

Widzac wstrzemięźliwość wielu poltyków w Europie( w tym polityków UE) w wypowiedziach na temat Katalonii nie rozumiem dlaczego nasz prezydent wyszedł przed szereg.Wydaje mi się ,że doradcy prezydenta niedługo rozsadzą Pałac swoimi pomysłami.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

06-10-2017 [21:19] - Goral Supreme | Link:

Pewnie cichy wielbiciel RAS..wcale bym sie nie zdziwil..tak daleko to zaszlo..Jest nieobliczalny i nie wiadomo czego sie spodziewac..To znaczy wiadomo...Sluzy za"kij w szprychy"na polecnie kolesiow z innych opcji niz PIS..Hamolcowy..

Obrazek użytkownika Pers

06-10-2017 [23:41] - Pers | Link:

"W tej chwili nie potrzebujemy robienia sobie PR, tylko sojuszu antyputinowskiego w Europie." - następny chory na Putina? To już jakaś epidemia. Chciałbym nieśmiało zauważyć, że pół świata pielgrzymuje już do Moskwy i nie są to takie nic nie znaczące państwa jak Polska. Należałoby wyciągnąć odpowiednie wnioski bo USA staczają się już z prędkością przyspieszenia ziemskiego. Oni jeszcze dadzą sobie radę ale Polska zostanie z ręką w nocniku.