W poszukiwaniu zapomnianej normalności - czyli..

Kto dziś rządzi światem? 

Jeszcze z dziesięć lat temu można było powiedzieć, że Goldman Sachs rules the world - czyli banki inwestycyjne. 

I to z ich szeregów wywodzili się doradcy prezydentów USA. 

Dziś jest to już nieaktualne. 

Władza nad światem przeszła w ręce banków centralnych z BIS ( Bank Rozliczeń Międzynarodowych) jako Bank banków centralnych na czele oraz wielkich koncernów IT ( Microsoft, Google, Apple...) i funduszy finansowych jak Blackrock, Vanguard. 
To wcale nie znaczy, że teraz inni ludzie za tym stoją. 

Nic bardziej błędnego. W tym względzie nic się nie zmienilo. 

O tym przetasowaniu świadczy choćby nominacja Janet Yellen ( Jeleń) - byłej szefowej FED na stanowisko sekretarza skarbu w ekipie " Sleepy Joe " Bidena. Janet ma oczywiście pierwszorzędne suwalskie korzenie. 

To co odbyło się podczas ostatnich wyborów w USA to był spektakl zdrady, oszustwa na niespotykaną skalę, obludy wręcz obłędu. 

Po co to wszystko? 

A no po to, by zabić w ludziach wiarę, resztki wiary w prawdę, dobro, sprawiedliwość, miłość - wszystkie te cechy, które charakteryzują chrześcijan i cywilizację łacinska. 

Wracając do adremu. 

Podczas gdy większość ludzi śledzi z zapartym tchem w telewizji rzekomy rozwój kowida za kulisami trwa znacznie bardziej znaczący proces, którym jest przygotowanie i implementacja cyfrowego pieniądza tym razem kreowanego całkowicie przez banki centralne tzw CBDS) ( central bank digital currency). 

Czyli każdy Kowalski będzie miał konto w Banku Centralnym ( w USA już od tego roku). 

Co to zmieni? 

Zmieni się cały system pieniądza jaki znamy. 

Po pierwsze likwidacji ulegnie gotówka i co za tym idzie wolność wyboru - płacę kartą lub gotówką. 

Po drugie zostaniemy poddani totalnej kontroli. 

Po trzecie kto będzie fikal i kontestowal system to się go wylaczy. 

Z powodu braku konkurencji będzie można ustalać ujemne stopy procentowe i wprowadzić psujacy ( rdzewiejacy za S. Geselem /) pieniadz. 

Taki, który po miesiącu leżakowania na koncie straci 10  % wartości. 

Będziemy mieli aż nadto wolnego czasu, z którym wielu nie będzie wiedziało co robic. 

I po to min jest potrzebny kowid. Jaki on jest każdy powinien widzieć. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

09-01-2021 [11:23] - tricolour | Link:

Money.pl:

"Portugalski rząd przyjął przepisy pozwalające na wywłaszczenie obywateli w sytuacji wyższej konieczności związanej z planem odbudowy gospodarki po koronakryzysie"

Od czegos trzeba zacząć...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-01-2021 [12:32] - rolnik z mazur | Link:

@tricolour, 
Właściciela Biedronkowatych czyli Jerónimo Martins też wywlaszcza? Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-01-2021 [12:32] - rolnik z mazur | Link:

@tricolour, 
Właściciela Biedronkowatych czyli Jerónimo Martins też wywlaszcza? Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

09-01-2021 [11:28] - tricolour | Link:

Tu wersja krajowa:

"W piątek do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach dotyczących wykroczeń. Pomysł autorstwa grupy posłów PiS zakłada m.in. propozycję zniesienia możliwości odmowy mandatu. Można je będzie jedynie zaskarżyć do sądu".

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2021 [13:20] - Jabe | Link:

Zamordyzm+

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-01-2021 [13:24] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
tutaj się akurat z Panem nie zgodzę. Wspomniana zmiana jest paradoksalnie korzystniejsza dla obywatela, gdyż w dotychczasowej wersji (a trzeba pamięteć, że KW jest rodem z PRL) odmowa przyjęcia mandatu skutkowała tym, że to po(milicjant) występował do sadu w roli prokuratora (oskarżyciela), pisał wniosek i rzecz jasna przedstawiał swoją wersję wydarzeń. Po nowelizacji to obywatel może wystapić z zażaleniem do sadu rejonowego i to obywatel uzasadnia swoje racje. I TYLKO tym ta nowelizacja się różni od starej wersji. Rzecz dobra dla obywateli, pod warunkiem, że umie się pisać pisma na poziomie podań, ew. potrafi się w 2 minuty ściągnąć gotowca z internetu. Jeżeli nie ma sie umiejętności na choćby takim poziomie, to z odmową, czy bez nie ma się co pchać do sądu, bo sprawiedliwość nie spada z nieba, a negligentia juris nocet. Ta korzystna zmiana jest całkiem niezamierzona i PIS całkiem co innego miał na tu myśli.

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2021 [14:00] - Jabe | Link:

Obywatel ma inicjować działania, żeby nie zapłacić. Dotychczas trzeba było go sądownie przymusić. Teraz domyślnie jest winny. Ludzie bez zasad.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2021 [14:30] - Marek1taki | Link:

Jak bez zasad? Zasady mają. Czysto lewicowe. I w dodatku są pełni zapału.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2021 [14:23] - Marek1taki | Link:

PiS miał na myśli, że wprowadzane przez niego prawa stanu pandemicznego wzmogły liczbę interwencji policyjnych i kar tak bezprawnych jak rozmijających się z poczuciem sprawiedliwości. Masowe odmowy przyjmowania mandatów skutkowały zapędzeniem policjantów do pracy papierkowej a mimo to - nietypowo - sądy to uchyliły.
PiS zareagował typowo, czyli przerzucił obowiązek legislacyjnej poprawności na dowodzącego niewinności. Oczywiste, ze karalność wzrośnie niezależnie od zasadności.
Wcześniej, trafnie przewidując podkopanie wiarygodności policji zapędzonej do głupich i szkodliwych obowiązków, podwyższył kary za stawianie oporu władzy do drakońskich.
PiS to Prawo i Sprawiedliwość jakby ktoś zapomniał.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-01-2021 [15:47] - Pani Anna | Link:

Przed nowelizacja odmowa przyjęcia mandatu skutkowała jakby odwołaniem od wyroku I instancji, gdyż tu role sądu I instancji odgrywał policjant. To on decydował o winie w chwili nałożenia mandatu. Śmiesznie prawda? W tej chwili nieprzyjęcie mandatu będzie skutkowało tym, że  to obwiniony stanie się "oskarżycielem", a przed nowelizacją, po odmowie, był jedynie "mięsem armatnim", którego oskarżał "prokurator" z policji. Powtarzam, paradoksalnie jest to sytuacja korzystniejsza dla obywateli, a mandat w wysokości 500 zł jest stosunkowo tania lekcja z podstaw prawa - jeżeli się tego nie pozna, to lepiej już potulnie przyjąć i zapłacić. Dodam tylko, że wnioski o ukaranie skladane przez policjantow były z reguły masowo przyklepywane w sądach, a w tej chwili sad jednak będzie musiał się wstrzymać aż do wpłynięcia wniosku obwinionego i zapoznania się z jego argumentacją. 

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2021 [20:21] - Jabe | Link:

Wprowadza się domniemanie winy. Jednak sazany przez policjanta może się odwołać, pisząc podanie. Zauważmy, jak ta władza lubi podania: o 500+ – podanie, o „tarczę” – podanie. Urzędnik dobrotliwie rozpatrzy. Tubylec ma znać swoje miejsce – petenta.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-01-2021 [20:50] - rolnik z mazur | Link:

@ Jabe, 
Podania to podstawa każdej biurokracji. Każdy petent musi sprawiać wrażenie glupkowate, żeby swoją sluzalcza postawa nastroic urzędnika pozytywnie do sprawy - czy coś w tym stylu. Pzdr
 

Obrazek użytkownika tricolour

09-01-2021 [16:28] - tricolour | Link:

@Anna

Może rzeczywiście zmiana jest dobra gdy sie patrzy na swą pozycje procesową - nie przeczę. Ale brak mozliwości przeciwstawienia się Policji (to mniej) czy tez Strazy Miejskiej (to bardziej) jest dla mnie niewygodna. Sam bowiem kilkakrotnie walczyłem ze Strażą, która naciągała ile wlezie, a to wymagało natychmiastowej mojej reakcji. Oto przykład, mój i realny: we Wrocławiu można wjechac na Rynek w okreslonych godzinach rannych. Wjechałem i wróciłem do auta przed godziną obowiązywania zakazu. Wracam i patrzę, że mam wezwanie do zapłaty bo "patrol przechodził o 9:10 i stawierdził, że stoję bez uprawnień". No tak, ale jest 8:50... i tu zonk. Biegusiem do biura Straży i pokazuję wezwanie, a oni, że o co chodzi. No to na za telefon i robię zdjęcie strażnika na tle jego zegara i mówię, że tej godziny z wezwania jeszcze nie ma i mam na to jego zdjęcie. I się zaczeło... ale to już inna sprawa. Ważne, że łaskawie anulowali wezwanie.

O to mi chodzi - o swoje od razu, a nie od kogoś za niewiadomo ile.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-01-2021 [16:50] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
widzi Pan, ile ludzi, tyle sytuacji. Ja muszę z reka na sercu przyznać, że kilka razy mandat słusznie i sprawiedliwie mi się należał, ale policja odstapiła od ukarania mnie. Przypisuję to swojemu niewątpliwemu urokowi osobistemu pieknym oczom.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2021 [11:58] - Marek1taki | Link:

Mieszkania z zamkami elektronicznymi w drzwiach.
Dowody istnienia (zwane jeszcze dzisiaj osobistymi) w postaci kart elektronicznych przepuszczą nas stosownie do posiadanych uprawnień.
Kuchenka oczywiście elektryczna ze sterowaniem kontrolowanym z sieci, albo melaksery.
Pasza zamiast jedzenia, bo projektują już zakaz uboju zwierząt.
Ekożywność ze szklarni na kompoście - skąd kompost? https://www.bibula.com/?p=112141
Ogrzewanie elektryczne i kontrolowane (skończy się dorzucanie do pieca naturalnie spichrzonej energii).
Medycyna scyfryzowana by spełnić potrzeby kontroli społeczeństwa a nie zdrowia człowieka.
Transport autonomiczny.
Własność wyzuta.
Wolność iluzoryczna.
Człowieczeństwo skarlałe.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-01-2021 [12:39] - rolnik z mazur | Link:

@ marek 1taki, 

Jak się ludzie nie obudza i nie wyjdą na ulice to zasłużą na taki właśnie świat. Nie wiem czy już nie jest za późno. Pzdr

Obrazek użytkownika Pers

09-01-2021 [13:53] - Pers | Link:

IV rewolucja przemysłowa.
Czyli po co wymyślono "pandemię"
Jest to w istocie wielka magiczna recepta nowego kapitalizmu finansowego na wyjście z ogromnych baniek spekulacyjnych, które skończyłyby się nieuchronnym krachem na skalę globalną. Dlatego finansista i spekulant George Soros zaproponował Europejskiemu Bankowi Centralnemu swobodne pożyczanie pieniędzy, nie oczekując zwrotu. Nie wspominając już o tym, że jest to ten sam powód, dla którego MFW i EBC tak hojnie dały zielone światło dla niczym nie ograniczonego finansowania deficytów państw. mogą tworzyć pieniądze w nieograniczony sposób, aby wypełnić luki budżetowe państw. Ten boski przywilej kreowania czegoś z niczego, czyli w tym przypadku pieniądza ma przysługiwać wyłącznie ustawiaczom świata. Państwom od tego wara!
.
Ten nowy dystopijny porządek, zdaniem promotorów, narzuci się w imię wyższości technologii i „nauki” oraz dla "dobra ludzkości". 
Władcy pieniądza i „dobrobytu” będą tymi, którzy narzucą światu wybory po "pandemii".

http://xn--niepodlegy-i0b.pl/#...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-01-2021 [14:14] - rolnik z mazur | Link:

@ Pers
Bardzo słuszna uwaga. Pieniądze można kreować w zasadzie bez ograniczeń. 
Problem jest z odsetkami. Te muszą być zrealizowane w realnej gospodarce dlatego Soros proponuje wieczyste obligacje - jest to innymi słowy nowoczesne niewolnictwo. Państwo nie splaca długu tylko odsetki po wsze czasy zwalajac obciążenia na obywateli. 
To się wpisuje w projekt pieniądza cyfrowego. Na zasadzie - chcesz 100 O00 na inwestycje. Proszę bardzo ale będziesz płacił powiedzmy 10 000 odsetek rocznie. Splata długu nas nie interesuje. Te 100 000 będzie warte za rok 90 000 więc się pośpiesznie z inwestycją. Pzdr