Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz

Zdawałoby się, że dzisiaj przynajmniej ta świadoma i patriotyczna część naszego społeczeństwa nie ma już żadnych wątpliwości, co do konieczności repolonizacji mediów. Zresztą kolejnych przykładów potwierdzających taka palącą potrzebę niemal codziennie dostarczają nam antypolskie niemieckie gadzinówki. Każdy, kto ma choćby odrobinę poczucia honoru, godności i dumy narodowej oraz pragnie w sposób niezakłócony świętować ważne historyczne rocznice i celebrować własne dziedzictwo narodowe widzi, co wyprawiają na naszym terytorium niemieckie koncerny medialne.
Ostanie skandaliczne przykłady były związane z 100. Rocznicą Bitwy Warszawskiej nazywanej Cudem nad Wisłą. Zarówno niemiecki Onet jak i Newsweek postanowiły w to pierwsze stulecie wielkiego zwycięstwa, które ocaliło nie tylko Polskę, ale i Europę opisać je z punktu widzenie barbarzyńskiego agresora. I tak czytelnicy mogli dowiedzieć się z „Newsweeka” o rzekomym złym traktowaniu bolszewickich jeńców w „barbarzyńskich łagrach II Rzeczypospolitej”. Z kolei czytelnikom Onetu zaprezentowano w Rocznicę Bitwy Warszawskiej ckliwe listy lekarza z bolszewickiej armii, Łazara Gindina, który pisał do swojej żony Oluni:  „Dopiero teraz zrozumiałem cały koszmar wojny, bo tego, co wyprawiają Polacy, nie da się opowiedzieć. Nie śpię już od siedmiu dni, pułk jest ciągle w przemarszach i szalonych bojach. Jest masa rannych, których trzeba opatrywać pod ostrzałem. […] Co my tu przeżywamy! Zapominasz, jaki jest dzień i która godzina, noc staje się dniem, bo i ta nie sypiasz normalnie, tylko wyciągasz się na ziemi na godzinkę i śpisz jak zabity przy huku armat. I w ogóle, Oluniu, teraz muszę doświadczać wszelkich niewygód i niebezpieczeństw życia frontowego, ale nastrój i samopoczucie mam dobre, żeby tylko można było pospać. Ach, spać! Jakie to szczęście przespać choćby pięć godzin z rzędu! […] Wokoło sady i tak by się chciało wyciągnąć na trawce pod drzewkiem, ale chcę jak najszybciej napisać ten list, bo niedługo ruszamy. Będziemy iść całą noc, nieustannie ryzykując, że wpadniemy w łapy panów, a to najgorsze, co nam się może zdarzyć”.  
Krwiożercze dzikie bandziory i złodzieje napadają na nasz dom, a Niemcy jak widzimy postanowili w rocznicę tej napaści pochylić się nad ciężką dolą „wrażliwych” agresorów, zbrodniarzy i łupieżców. Bezczelność i cynizm tego przekazu polega na tym, że wiadomo od dawna, co tak naprawdę napędzało bolszewickie zdziczałe hordy. Armię Czerwoną zasilały głównie miliony dzikich prymitywów, którzy stojąc u bram Warszawy nie mieli pojęcia o żadnych strategicznych planach Lenina i spółki. Ich kuszono głównie złodziejskimi łupami, jakie na nich miały czekać po zdobyciu Warszawy i zamordowaniu „pańskiej Polski”. I dlatego nie dziwię się, że premier Mateusz Morawiecki nie wytrzymał i wystosował list do prezesa Axel Springer Polska, Marka Dekana, tak motywując swoje oburzenie na Facebooku: „Nikomu nie wolno relatywizować historii. Współczesne media, a zwłaszcza internet, obarczone są olbrzymią dozą odpowiedzialności za słowo. Powiedziałbym, że bezprecedensową w historii - ich zasięgi, siła oddziaływania i wpływ na opinię publiczną są większe niż kiedykolwiek. Każdy z nas ma dowolną możliwość wyboru preferowanego medium - portalu, czasopisma, radia, telewizji, sieci społecznościowej czy aplikacji. To wolność debaty i słowa są fundamentami demokracji - wartości, o którą walczyli nasi przodkowie, również pod Warszawą w roku 1920. Zawsze będę zwolennikiem i obrońcą pluralizmu medialnego. Jednak, jako obywatel, internauta i historyk chciałbym zabrać głos w sprawie artykułów, jakie ukazały się w rocznicę Bitwy Warszawskiej na portalu Onet i tygodniku Newsweek Polska. Mam na myśli teksty: „Tego, co wyprawiają Polacy, nie da się opowiedzieć. Lekarz Armii Czerwonej pisze z frontu poruszające listy do żony” oraz “Prawda o losach jeńców sowieckich wojny 1920 roku. Piekło za drutami.” Ich kontekst niesie bardzo duże zagrożenie dla nieświadomych odbiorców. Nie może być zgody na przewartościowywanie ról w konflikcie, wybiórcze, ahistoryczne traktowanie pewnych faktów i zrównywanie cierpień obrońców z agresorami. Prawda leży w interesie nas wszystkich. Nie jest partykularna, ale w pełni uniwersalna. Powinniśmy bronić jej wszyscy. Dlatego skierowałem do Prezesa RASP Polska list, który publikuję poniżej. Zapraszam do czytania, komentowania i oczywiście udostępniania”.
W samym liście naszego premiera do Marka Dekana czytamy: „Przekaz płynący z wymienionych artykułów niesie zagrożenie przewartościowania ról w konflikcie, którego stawką była obrona Europy przed komunistycznym terrorem. Zawarte w jednym z tekstów słowa o rzekomej +świadomej eksterminacji+, której miały dopuszczać się władze II Rzeczypospolitej na bolszewickich jeńcach wojennych, należy uznać za haniebne i oszczercze. Nie wyobrażam sobie, by 1 września - w dzień 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej - jakakolwiek z podległych Panu redakcji opublikowała ckliwe wspomnienia członka niemieckiej armii hitlerowskiej, piszącego o potworach z Armii Krajowej. Chyba, że redakcje należące do kierowanego przez Pana wydawnictwa są zdolne również do tego? Albo żeby którykolwiek z dziennikarzy w rocznicę Powstania w warszawskim getcie pisał o spisku Żydowskiej Organizacji Bojowej przeciwko pokojowo usposobionym nazistom”.
Szanowni Czytelnicy, nie bójmy się wypowiadać mocnych słów, jeżeli są one prawdziwe. Niemcy w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej z premedytacją postanowili publicznie opluć nasze Wielkie Święto. Oni niczym zwyrodniali sadyści traktują nas jak zwierzę uwięzione w okupacyjnej medialnej klatce i przez jej kraty z uśmiechem zwyrodnialców drażnią nas okładając kijami w przekonaniu, że my z tej medialnej klatki już nie jesteśmy się w stanie uwolnić. Wykorzystują do tego swoich oddanych folksdojczów, Lisów, Węglarczyków, Stankiewiczów, że wymienię tylko naczelnych Newsweeka i Onetu. Mam nadzieję, że również premier Morawiecki doszedł w końcu do przekonania, że miarka się przebrała i nadszedł najwyższy czas, aby niemieckim gadzinówkom powiedzieć głośne RAUS!
To już nie są te czasy, kiedy każdy krytyk działających w Polsce niemieckich mediów zostaje natychmiast spałowany przez antypolską dziennikarską szczujnię. A tak właśnie stało się dwanaście lat temu z Jarosławem Kaczyńskim, który w 2008 roku ośmielił się powiedzieć dziennikarzom: „Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie prowadziły kampanii zmierzającej do tego, aby odwracać uwagę od ważnych spraw, a zajmować się jakimiś bzdurami, zupełnie drobnymi wydarzeniami. To powinno dotyczyć wszystkich mediów, ale media niemieckie powinny być tutaj szczególnie ostrożne, bo zawsze mogą być posądzone o wtrącanie się do polskich spraw wewnętrznych”. Pamiętam, jak prezes PiS za te słowa był dzień i noc poniewierany i tarmoszony przez „wiodące media”, po to by w końcu Monika „Stokrotka” Olejnik mogła tę nagonkę na antenie Radia Zet zakończyć i triumfalnie podsumować słowami: „Cieszę się, że politycy PO i SLD pokazali, że nie widzą nic złego w tym, że media są zdominowane przez kapitał zagraniczny”.
I teraz niestety coś, czego spora część Czytelników „Warszawskiej Gazety” bardzo nie lubi. Chodzi o powstrzymywanie się od krytyki „Konfederacji” w myśl hasła „nie ma wroga na prawicy”. Do tego hasła ja sam niejednokrotnie się odwoływałem na łamach „Warszawskiej Gazety”. Tylko jak tu milczeć, kiedy prominentny polityk Konfederacji, Artur Dziambor nawet po tych ostatnich antypolskich plwocinach niemieckich gadzinówek goszcząc na antenie Polskiego Radia 24 stwierdza: Nie wyobrażam sobie, żebyśmy poparli ingerencję w wolny rynek. Nie zgadzam się z tym, że złe jest to, że media mają właścicieli z innych państw. Naprawdę tylko zdrajca, albo wyjątkowy idiota może sądzić, że oddając media w niemieckie ręce można oczekiwać od nich obiektywności, a tym bardziej reprezentowania naszych interesów i obrony polskiej racji stanu. Widzimy, że Niemcy swoje państwo traktują śmiertelnie poważnie zaś Polska to dla nich tylko podbita kolonia. Czy Dziambor zna choć jeden przypadek, aby jakieś zagraniczne medium w Niemczech jawnie występowało przeciwko tamtejszym legalnym władzom i niemieckiej racji stanu? Taki przypadek nikomu nie jest znany, ponieważ niemieckie prawo pilnie strzeże medialnego rynku przed obcym kapitałem. Panoszenie się niemieckich gadzinówek w Polsce to spadek odziedziczony po rządach tak zwanych elit III RP. Z tego wynika, że Polska wpadła w ręce zwykłych zdrajców, albo skończonych idiotów, bo innej możliwości nie widzę. Zdrajca robi takie rzeczy z premedytacją wywiązując się z zadań powierzonych mu przez zagranicznych mocodawców. Z kolei idiota wierzy w cudowne, niemal boskie prawa wolnego rynku i starą bajeczkę o tym, że kapitał nie ma narodowości. Pan Artur Dziambor sam musi określić, do której kategorii się zalicza. Wierzę również, że większość polityków Konfederacji nie podziela jego opinii i choć z opóźnieniem to jednak otwarcie potępi te jego publicznie wypowiadane szkodliwe brednie usprawiedliwiające działalność na terenie Polski niemieckich gadzinówek. Po prostu nie wierzę, że poważni politycy mogą non stop w patriotycznym uniesieniu kontestować obecność amerykańskich wojsk na terenie Polski i jednocześnie stawać w obronie niemieckich koncernów, które szkodzą Polsce ku radości Kremla.  
Artykuł ukazał się w „Warszawskiej Gazecie” 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2020 [12:00] - Jabe | Link:

Zdawałoby się, że dzisiaj przynajmniej ta świadoma i patriotyczna część naszego społeczeństwa nie ma już żadnych wątpliwości, co do konieczności repolonizacji mediów. – „Świadoma i patriotyczna” część społeczeństwa wątpliwości nie ma, podobnie jak zdaje się nie mieć pojęcia, na czym miałaby ta „repolonizacja” polegać. W każdym razie jest to temat wstydliwy.

Ja chyba rozumiem Artura Dziambora. Wystarczy zaglądnąć do polskich mediów, by się z wszelkiej „repolonizacji” wyleczyć. Istotne jest to, że wobec owych niemieckich mediów nie ma obecnie alternatywy w postaci mediów polskich. To jest problem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-09-2020 [12:18] - Pani Anna | Link:

Pan to chyba nie zauważył, że mamy PANDEMIE, nasz rząd ukochany ratuje nam codziennie życie, a Pan tu o takich pierdołach. 

Obrazek użytkownika tricolour

03-09-2020 [15:29] - tricolour | Link:

W odpowiedzi na żale i rozterki autora wątku pragnę tylko zwrócić uwagę, że w Lidlu pojawiły się bezprzewodowe dmuchawy do liści z możliwością ich odkurzania, a w sklepach polskich nic takiego nie ma. 

W związku z powyższym ludność polska wywozi pieniądze do Niemiec. Sama chce, bez niczyjej zachęty. Autor gdy się ogarnie to zrozumie, o czym pisze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-09-2020 [21:15] - Imć Waszeć | Link:

To, że ktoś do mnie przyjdzie z prezentem w formie bezprzewodowej dmuchawy do liści wcale nie oznacza, że ma prawo na$4ać mi na dywan na środku salonu. A Niemcy właśnie tak się zachowują i do tego udają idiotę.

Obrazek użytkownika tricolour

03-09-2020 [21:18] - tricolour | Link:

Gdyby przyszedł tylko z prezentem, to może i nie miał by prawa $4rać. 
Rzecz w tym, że my najpierw całujemy go w cztery litery za zardzewiałego Golfa, potem całujemy po nogach za zardzewiałego Audi, a na koniec uzależniamy swoje państwowe dochody od jego kaprysu. Więc w takiej sytaucji może się okazać, że nasz dom traktuje jak swój i robi w nim, co chce.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-09-2020 [14:27] - Marek1taki | Link:

Polskie media rzecz oczywista. Problem jest g-dzie ci Polacy? Gdzie polska racja stanu? Nawet prezydent RP nie dba o prawdę historyczną czemu daje często wyraz, m.in. 1 IX 2019 zapominając w obecności zaproszonych gości o związku 1 IX z 17 IX. Z innych to Oświęcim, Kielce, 1968r.
W mediach potrzebna jest dekomunizacja i lustracja, a nie cenzura prawdy i propaganda kłamstw. Zamiana TVNu na Polsat (bodajże polski kapitał) i TVP ma znaczenie dla gry układów politycznych a nie dla Polski.
Stawianie sprawy repolonizacji jest zasadne, jednak jak ją rozwiązać by nie była to kolejna fałszywa flaga lewicowych agentur.

Obrazek użytkownika anakonda

03-09-2020 [14:52] - anakonda | Link:

@ kokos26

Zarówno niemiecki Onet jak i Newsweek... "
-------------------------------------------------------------------
Dlaczego Pan / Pani KLAMIE ???
Moze zamiast tego, troche uczciwosci i rzetelnosci w przekazywaniu informacji,
bo ani " Newsweek ", ani " Onet " nie sa w pelni niemieckie.
Jesli juz to Amerykanie i Niemcy sa Fifty-Fifty wlascicielami, a to juz jest bardzo duza roznica.
############################################
" Newsweek "
" Czasopismo wydawane jest również w Polsce pod tytułem „Newsweek Polska”. W 2010 roku właścicielem polskiego odpowiednika tytułu został wydawca Ringier Axel Springer Polska."

" Onet "
" polski portal internetowy założony w 1996 przez spółkę Optimus (obecnie CD Projekt), od 2012 kontrolowany przez koncern Ringier Axel Springer Polska (100% udziałów) "

#############################################
Ringier Axel Springer
" Axel Springer w rękach Amerykanów. Miliarder kupił większość akcji "

https://dorzeczy.pl/ekonomia/1...

" Amerykański fundusz KKR kupił 43,5 procent akcji koncernu medialnego Axel Springer za 2,9 mld euro. Dzięki tej transakcji KKR stał się największym udziałowcem niemieckiego wydawcy, Fredie Springer posiada obecnie 42,6 proc. akcji spółki, a do Mathiasa Doepfnera należy 2,8 proc. "

https://www.wirtualnemedia.pl/...

 

Obrazek użytkownika Jan1797

03-09-2020 [19:45] - Jan1797 | Link:

Amerykanie! Czyli jesteście wykorzystywani? Oszukali Was?
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-09-2020 [22:48] - Marek1taki | Link:

@Anakonda Od kogo kupili amerykanie? Od wdowy po Axelu Springerze, który bez wątpienia prowadził niemiecki koncern medialny w interesie polityki amerykańskiego ładu  powojennych Niemiec. I nie był to ład antyniemiecki. Czy Niemcy utożsamiali się z tym przekazem?
Ten sam koncern medialny w Polsce nie miał obowiązku dbania o interes Polski. Mimo to Polacy PO części się z tym przekazem utożsamili, a inni się wPiSali w inną propagandę.
Nie będzie nigdy spadku po Romaszewskiej więc niech ci nabywcy amerykańscy od raz biorą Biełsat do kompletu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-09-2020 [16:00] - NASZ_HENRY | Link:

Jak założy maseczkę to nie będzie pluł ☺
 

Obrazek użytkownika anakonda

03-09-2020 [17:25] - anakonda | Link:

Fakty, fakty, fakty...

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-09-2020 [09:47] - Pani Anna | Link:

anakonda uparł się Pan nas pouczać kogo mamy szanować, kogo słuchać, co mysleć. Fakty sa takie, że Niemcy to naród psychopatów i bandytów, co niejednokrotnie udowodnili całemu światu. Moge czasem szanować jakiegoś pojedynczego Niemca, dopóki nie dostanie rozkazu "bierz go", ale nie tego narodu jako całości

Obrazek użytkownika anakonda

04-09-2020 [11:36] - anakonda | Link:

Kolejne dedykacje muzyczne tylko dla Pani Anny...

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-09-2020 [12:14] - Pani Anna | Link:

@anakonda
wiadomo, jak niemiec, to tylko discopolo. Ale że nasze, polskie?

Obrazek użytkownika mmisiek

04-09-2020 [05:25] - mmisiek | Link:

Oberszefem TVNu jest pan David Zaslav natomiast właścicielem połowy Axel Springera (Onet, Fakt etc) pan Henry Kravis. Można sobie łatwo wyguglać co to za jegomoście.
W obecnych warunkach taki układ właścicielski kwestię jakiejkolwiek "repolonizacji" zamyka definitywnie, a wszelkie głosy płynące z obozu rządzącego w tej sprawie należy traktować wyłącznie jako bicie piany dla podtrzymania złudzeń elektoratu. Tak to realnie wygląda.
 

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [09:16] - sake3 | Link:

Czy tylko panoszenie się niemieckich gadzinówek w Polsce? Jak nazwać w takim razie wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie pani Nitek-Płażyńskiej.Ta kobieta  upokarzana jako Polka przez niemieckiego biznesmena nienawidzącego Polski i Polaków musi wyrokiem sądu go przeprosić i wpłacić 10000zł na WOŚP i opłacić koszty sądowe.Kasta nie tylko popiera działalność gadzinówek antypolską i skandaliczną ale sama bierze w tym czynny udział.

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2020 [09:46] - Jabe | Link:

Za co kazano jej przepraszać?

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [11:24] - sake3 | Link:

Za naruszenie dóbr osobistych tej kanalii (przecież nie pozwoliła się obrażać ,,cywilizowanemu '') i ośmieliła nagrać jego chamskie,antypolskie wystąpienie.Brawo kasta.

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2020 [12:08] - Jabe | Link:

W jaki sposób wg sądu naruszyła dobra?

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [13:15] - sake3 | Link:

To proszę się spytać sądu!

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2020 [15:55] - Jabe | Link:

No i nie wie Pani, a zdanie ma.

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [19:18] - sake3 | Link:

Doskonale wiem,a Panu polecam zapoznać się z tą groteskową decyzją sądu dla którego komfort psychiczny Hansa G.jest priorytetem.No ale cóż Pan czytelnik wyłacznie szmatławca wyborczego i tabloidów w rodzaju Onetu czy Faktu może wiedzieć..

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2020 [20:32] - Jabe | Link:

Wie Pani w ciemno, że decyzja jest groteskowa. Symptomatyczne.

Obrazek użytkownika Es

04-09-2020 [11:58] - Es | Link:

Jabe nie brnij w to. Przepraszać de facto kazano jej za zbieranie dowodów przestępstwa. Czyli za to co każdy postawiony w takiej sytuacji by zrobił spodziewając się, że nikt "na gębę" mu nie uwierzy. A tu ponieważ fakty były bezsporne przedstawiciele trójmiejskiej kasty odwrócili kota ogonem pokazując swoje parszywe oblicze. Kolejny raz zresztą
A "zbieranie dowodów " jak się okazuje tylko w przypadku Michnika było uzasadnione.Inni popełniają przestępstwo.

Obrazek użytkownika mmisiek

04-09-2020 [12:20] - mmisiek | Link:

"Jak nazwać w takim razie wyrok..."

Najlepiej to nazywać rzeczy po imieniu - konsekwencja praktycznie jawnego przekazania przez PiS Gdańska opcji niemieckiej.
 

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [13:35] - sake3 | Link:

PiS nic nie przekazywał opcji niemieckiej.To tylko rozbestwiona kasta sądownicza wydała taki wyrok.@Jabe się obrusza,bo już widział wyższy wyrok dla tej ,,bezczelnej'' Polki.

Obrazek użytkownika mmisiek

04-09-2020 [16:59] - mmisiek | Link:

Kasta wie skąd wieje wiatr, kogo PiS wystawił w wyborach na prezydenta Gdańska?
 

Obrazek użytkownika Es

05-09-2020 [10:07] - Es | Link:

@sake  Dla pani Nitek ten bandycki wyrok jest rzeczywiście sporym problemem, ale dla nas zasadniczym z nim związanym powinno być pytanie : jakie są efekty komisji Amber Gold, skoro jak się okazuje na żadnym szczeblu organizacyjnym trójmiejskiego wymiaru sprawiedliwości nie zrobiono nic , a stare układy zostały.

Obrazek użytkownika ruisdael

04-09-2020 [11:19] - ruisdael | Link:

A ja tylko zapytam czy tak beznadziejny cel można osiągnąć z p. Czabańskim?

Obrazek użytkownika Es

04-09-2020 [12:26] - Es | Link:

Nieważne jak miąło by się to nazywać: repolonizacją, czy dekoncentracją. Będzie to miało miejsce tylko i wyłącznie jeśli zostanie wykonany jakiś ruch.Jakikolwiek. Zamiast "twiterowej" polityki, którą okazjonalnie możemy obserwować jako jedyny dowód istnienia polskiego rządu, premiera i prezydenta. 
Ten temat "międlimy" od co najmniej 10 lat, a pis szedł z nim na sztandarrach do wyborów poprzedniej kadencji i... No właśnie. Jak i w innych sprawach skończyło się na ruchach pozorowanych i okazjonalnej propagandzie.
Prognozy są takie: nie wiem jaki burdel powstanie za trzy-cztery lata, ale jeśli nasi wybrańcy nie zaczną rządzić,zamiast tylko "doglądać masy upadłościowej", to ta kadencja pis będzie ostatnią.I w tym kierunku wytrwale zmierzają.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-09-2020 [14:41] - rolnik z mazur | Link:

@es,
Trudno się z tym nie zgodzić i pogodzic z biernoscia tej klasy politycznej. Po czynach poznacie ich. I gdzie tu te czyny? Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-09-2020 [14:55] - Pani Anna | Link:

@Rolnik z mazur
po beczynności też ich poznamy. Nawet łatwiej.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-09-2020 [17:51] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna,
To prawda. Ruchy pozorowane. Biegamy  w kolko jak chomik. Niby dużo ruchu ale nic do przodu. Pzdr

 

Obrazek użytkownika anakonda

04-09-2020 [16:04] - anakonda | Link:

@ [14:41] - rolnik z mazur

Witam !
 
Poniewaz nie ma aktualnie innej mozliwosci, a chcialbym Ci przeslac link
do ciekawej ksiazki ( dostepnej jedynie w pdf-ie ).
Material dotyczy genezy II-WS i zakulisowych scisle tajnych, pertraktacji
angoli z Sowietami. Przynajmniej 3 - 4 wieczory zaplanuj na przeczytanie.

http://gruenguertel.kremser.in...

p.s.

Zbieznosc nazwisk wydaje sie byc przypadkowe.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-09-2020 [17:46] - rolnik z mazur | Link:

Witaj anakonda,
Dzieki za link. Przeczytam z pewnoscia. Zbieznosc nazwisk z pewnością przypadkowa. Pzdr

Obrazek użytkownika angela

04-09-2020 [14:29] - angela | Link:

Proszę tylko popatrzeć,  ilu obrońców zagranicznych mediów,  stawili się w komplecie żeby psioczyć na Rząd,  jakie to błędy robi, i jeszcze Prezydent  kłamie. 
A to wszystko niby,  w obronie wolnosci slowa.
O komentatorach Konfederacji lepiej zamilczeć, bo brak krytyki na prawicy u nich od dawna nie funkcjonuje.
Psy wieszają  pierwsi, niczym  putinowska "Prawda", dyzurują zaciekle.

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2020 [15:13] - tricolour | Link:

#Angela

Już kiedyś pytałem: jakim autem jeżdzisz?

Obrazek użytkownika angela

04-09-2020 [18:19] - angela | Link:

Skoro PO PSL,  zamiast modernizowac FSO, doprowadzili fabrykę do upadku,  podobnie jak nowe cukrownie, i jak wszystko,  sprzedali , tym razem na Cypr. 
A czym jeżdżę,  to nie twoja sprawa.
 

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2020 [18:49] - tricolour | Link:

@Angela

Kiedy upadalo FSO to nie bylo jeszcze PO, ale fakty cię nie interesują tylko przekaz z telewizora. Tak samo cukrownie.

A chociaż wiesz dlaczego sprzedali za bezcen? Bo takie Angele wolą niemieckiego strupa niż polski samochód więc fabryka padła z braku klientów. I poszła za darmo.

Marudzisz na Niemca, ale auto wyświechtane jego tyłkiem kupiłaś z radością...

Obrazek użytkownika Es

05-09-2020 [09:47] - Es | Link:

@tricolour  "Kiedy upadalo FSO to nie bylo jeszcze PO". Owszem,ale istniał KLD i "chłopcy z ferajny" razem z Lewandowskim, którzy, tak się dziwnie składa, hurtem czmychnęli do PO-nowego tworu mającego ogłosić niebawem, że przydarzył się -nie wiadomo dlaczego-kolejny "okres błędów i wypaczeń". Klasyczna ucieczka do przodu gangsterów, którym grunt zaczął się palić pod nogami z powodu ilości przewałów,rozprzedanego za bezcen mienia,tylko po to aby wziąć "swoją" działkę i ludzi wyrzucanych na bruk, a którym nowi patroni zapewnili bezkarność
FSO nie upadła.Została "upadnięta" celowo właśnie przez "chłopców z ferajny", czyli postkomunę i bezpiekę,plus KLD,UD-UW,PSL, jako dopuszczonych do podziału łupów beneficjentów nowego-starego układu. 
VW zanim przejął Skodę prowadził rozmowy z FSO, później przez fabrykę przetoczyły się korowody oferentów od Japończyków po amerykanów i kilorga europejskich i.. No właśnie. Zostaliśmy z niczym bo "ferajna" - z niemałą pomocą "trybunów ludowych" z solidarności, robila na prywatyzacji interesy..własne.

Obrazek użytkownika Jabe

05-09-2020 [11:20] - Jabe | Link:

FSO sprywatyzowano w 1995 roku za SLD. O tym mowa?

Obrazek użytkownika angela

05-09-2020 [19:34] - angela | Link:

@kolor,  ty nie wpychaj mi tu na siłę swoich szwabskich złomów. 

Obrazek użytkownika tricolour

05-09-2020 [22:35] - tricolour | Link:

@Angela,

Tak, tak. Niemiec płakał gdy sprzedawał, potem gonił do granicy, bo się rozmyślił, a teraz dzwoni, że chce odkupić. Miliony na kolanach chodzą, byśmy u nich samochody używane kupowali, wręcz szantażują samobójstwem...

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2020 [15:59] - Jabe | Link:

brak krytyki na prawicy u nich od dawna nie funkcjonuje.

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [17:37] - sake3 | Link:

A po co ma funkcjonować,przecież wy wystarczająco dużo a nawet w nadmiarze prawicę krytykujecie.

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2020 [20:35] - Jabe | Link:

Co konkretnie „wy” krytykują u prawicy?

Obrazek użytkownika sake3

04-09-2020 [21:59] - sake3 | Link:

Krytykujecie wszystko co prawica zrobiła i co ma zamiar zrobić ,co powie,co proponuje.Wasz stosunek do prawicy jest jasny i zawarty w stwierdzeniu-,,j,,,ć PiS..

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-09-2020 [13:01] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3
A kto to jest ta prawica?  Jest - bo sama się tak nazwala? Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2020 [13:44] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur......Pytanie z gatunku retorycznych.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-09-2020 [15:43] - rolnik z mazur | Link:

@sake3,
To nie jest pytanie retoryczne. Co to jest prawca wg ciebie? Wg mnie PiS jest partia socjalistyczna i etatystyczna. To z prawica nie ma wiele wspólnego. Pzdr

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-09-2020 [15:43] - rolnik z mazur | Link:

@sake3,
To nie jest pytanie retoryczne. Co to jest prawca wg ciebie? Wg mnie PiS jest partia socjalistyczna i etatystyczna. To z prawica nie ma wiele wspólnego. Pzdr

 

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2020 [16:29] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur........Prawica wg mnie jest nutem politycznym utożsamianym z konserwatyzmem propagującym ład społeczny,przywiązanie do tradycji,prawa i porządku.W swoich założeniach ma szacunek dla rodziny,narodu ,państwa.własności prywatnej.Oczywiście prawica jest obecnie solą w oku wszystkich pozostałych ugrupowań i części społeczeństwa.Przyprawia jej się gębę propagatora nierówności społecznej,skrajnego nacjonalisty,faszysty,wroga postępu,gospodarki,ateizmu,no i oczywiście antysemity.Pan dokłada do tego etastyczność i socjalistyczne nastawienie.To która wg Pana partia jest nieetastyczna?Znajdzie Pan taką?Z czym PiS jest socjalistyczny? Bo starał się zlikwidować w części ubóstwo tych nad którymi przez lata nie pochylali się ,,prawdziwi socjaliści''?Przecież nie żyje Pan na obcej planecie i chyba choć niechętnie dostrzega jakieś dobre strony tych rządów,przynajmniej w porównaniu do rządów SLD,czy PO z PSL-em w pakiecie..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-09-2020 [16:41] - rolnik z mazur | Link:

@sake 3
Prosty przyklad - socjalizm 500 + dzielone z budżetu.
Konserwatyzm - obnizamy podatek dochodowy i zwiekszamy kwote wolna od podatku. 
Walesa byl konserwatysta bo nosil Matke Boska w klapie. Nie symbole i slowa się licza tylko czyny. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2020 [17:10] - sake3 | Link:

Ale przynajmniej ten budżet nie był tak dziurawy jak za rządów poprzedników.

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2020 [14:59] - sake3 | Link:

@Es   z godz.10:07..........Oglądał Pan/i  posiedzenie Komisji d/s Amber Gold?Ileż tam było chamstwa,pogardy,lekceważenia przesłuchiwanych osób pod adresem członków Komisji? Jak zachowywał się arogancko i wrogo prezydent Gdańska Adamowicz?Co wyprawiał Giertych jako jego pełnomocnik?Od początku było wiadomo,że ta sprawa utknie i rozejdzie się po kościach.Oskarżamy rząd,o bierność ale czy z chamstwem ktokolwiek w życiu wygrał?

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-09-2020 [16:31] - Pani Anna | Link:

Droga Sake3, "chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom ", każdy to wie, rząd też powinien. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Es

05-09-2020 [19:09] - Es | Link:

@sake3 To nie jest tak, że autorytet państwa zależy od samopoczucia, humoru, chamstwa, czy innych cech lokalnego kacyka.Pewne pytania również do Adamowicza nie powinny były paść bez uprzedniego przygotowania i znanej na nie odpowiedzi.Na przykład to czy Adamowicz miał nawet choćby i 50 kont, czy rachunków to jego sprawa. Natomiast rolą państwa jest znać pochodzenie ulokowanych na nich środków. Państwo dysponuje odpowiednimi ku temu instrumentami. I nie jest to pani w urzędzie skarbowym.
Ale moje pytanie dotyczyło zupełnie innych spraw. W toku obrad komisji zebrano wystarczająco dużo materiału dowodowego na isnienie swoistego układu w obrębie środowisk politycznych,urzędników państwowych i samorządowych i wymiaru sprawiedliwości, związków korupcjogennych, działających wbrew interesom państwa i stanowiących zaprzeczenie sensu funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości od poziomu sądów i prokuratur rejonowych, aż po apelacyjne. I są jakieś efekty tego przedstawienia i zapowiedzi rewolucji?  

Obrazek użytkownika sake3

05-09-2020 [20:15] - sake3 | Link:

Tak naprawdę nie wiemy czy materiał dowodowy nie utkwił na poziomie prokuratur czy sądów.Przecież wszyscy wiemy,że u nas sprawy ciągną sie przez lata.