Z zawodu aktor, prywatnie kabotyn

Z zawodu aktor, prywatnie kabotyn
 
Sporo mówiło się ostatnio o aktorze Gajosie. Niestety nie miało to żadnego związku z jego kolejną rolą, lecz z gościnnym występem w Akademii Sztuk Przepięknych towarzyszącej Owsiakowym spędom. Kiedyś był to „Przystanek Woodstock” przemianowany trzy lata temu na „Pol’and’Rock Festival”. Pierwszym „rektorem” tej akademii był legitymujący się podstawowym wykształceniem, Zbigniew Hołdys. Nie trudno się domyślić, że akademia gości najczęściej „autorytety” i „artystów”, którzy z zapamiętaniem walą w PiS i Jarosława Kaczyńskiego bez względu na to czy partia i jej prezes są w opozycji czy sprawują władzę. Jest jeszcze jedna prawidłowość i coś, co łączy większość zapraszanych gości z Owsiakiem. Tak się jakoś składa, że spaja ich specyficzna więź polegająca na tym, że byli oni pupilkami i świętymi krowami zarówno w PRL-u jak i w III RP.
 
No, ale wracajmy do Gajosa. Pewien znany reżyser powiedział kiedyś, że aktorstwo to profesja dla kabotynów. Gajos jest aktorem dobrym, a wielu twierdzi, że wielkim. Czy z tego wynika, że jest także wielkim kabotynem, czyli osobą niepoważną, której zachowania obliczone są tylko na tani efekt? Niech każdy oceni sam, ale jedno nie ulega wątpliwości. Gajos to kolejny aktor, który ubzdurał sobie, że fach, który uprawia czyni go również autorytetem od wszystkiego, także od polityki. I tu rada dla Owsiaka. Jeżeli zaprasza na swoje spędy aktorów to niech wcześniej pisze im role i każe się ich nauczyć, bo kiedy zaczynają nadawać „z głowy” natychmiast wyłazi niczym słoma z walonek niesamowity infantylizm, brak podstawowej wiedzy i intelektualna płycizna. Oto polityczna diagnoza Gajosa wygłoszona niedawno w Owsiakowej akademii: „Coś takiego, co wykonał... przepraszam za wyrażenie... mały człowiek - jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii, w ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co się później nazwało hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci, dlaczego: bo on cię okrada! To coś strasznego, ale to działa”.
 
Gajos powtarza prymitywne kalki i nie wie, że podziału Polaków na „moherowe berety” i „młodych dobrze wykształconych z dużych miast” dokonał Tusk po podwójnie przegranych wyborach w 2005 roku i ten podział jest ciągle podsycany przez jego politycznych idoli. On nie wie nawet, że Hitler nie podzielił, ale zjednoczył naród Niemiecki chwytliwymi hasłami. A co do „wskazywania jedną ręką” złodziej nie wie, że to Tusk z trybuny sejmowej jedenaście lat temu grzmiał: „Kiedy jest sztorm, kiedy wszyscy na statku powinni sobie pomagać, żeby przez ten sztorm przepłynąć, znajduje się grupa ludzi, która w tym czasie - kiedy wszyscy bez wyjątku ciężko pracują - plądruje walizki pasażerów”. Gajos jest na tyle tępy, że nie zauważył, że to autor tych słów i szemrana ekipa, którą skrzyknął plądrowali nie tylko walizki, ale i portfele Polaków, okradając ich z miliardów złotych, które odkładali w OFE na przyszłe emerytury. A co do „małego człowieka, który podzielił” to pompowany przez salon III RP Gajos najwyraźniej zapomniał, że on sam nie dorósł do 170 cm wzrostu, dzięki czemu jako Janek doskonale mieścił się w „Rudym 102”.  
 
O umysłowej tępocie Gajosa dobitnie świadczy to, że niczego nie zrozumiał z granych przez siebie ról. Oto po stronie lewaków, postkomunistów i całej totalnej opozycji stoi dzisiaj człowiek, który w „Ucieczce z kina Wolność”, Wojciecha Marczewskiego grał komunistycznego cenzora Rabkiewicza, a w „Przesłuchaniu” Ryszarda Bugajskiego, sadystycznego majora UB. Gajos zapewne nawet nie rozumie, że biegając do „Gazety Wyborczej”, TVN24 i uczestnicząc w Owsiakowych imprezach stoi dzisiaj tam gdzie stało ZOMO i wspiera spadkobierców tamtych ubeków i cenzorów. Jednak prawdziwy pocałunek śmierci przekazał Gajosowi stary komuch i tajny współpracownik SB o ps. „John”, Daniel Passent, który na portalu postkomunistycznej „Polityki” oddał Gajosowi hołd za tę jego kłamliwą, głupią i napastliwą wypowiedź. Jako, że Gajos najpewniej nie ma pojęcia, kim jest ten jego pochlebca, to przypominam, że Passent to wielki piewca wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w 1981 roku, ślepo zakochany w zbrodniarzach, Jaruzelskim i Kiszczaku. Tylko pogratulować Gajosowi fanów.   
 
Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”    
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2020 [12:27] - Jabe | Link:

Dzielą zgodnie, tak jak te OFE rozszabrowali wspólnie. Taka jest metoda na autochtonów.

Obrazek użytkownika ruisdael

26-08-2020 [12:33] - ruisdael | Link:

Nie napisał Pan ANI JEDNEGO nieprawdziwego zdania! Janusz Przymanowski ukształtował "Janka Kosa" na całe życie.

Obrazek użytkownika Darek65

26-08-2020 [13:02] - Darek65 | Link:

Każdy, kto żył w czasach przed 89 r. lub je nieco zna, to wie dokładnie, że nawet najlepszy aktor, muzyk, itp. nie miał szans na karierę, jak nie był pupilem władzy lub przynajmniej z nią dobrze nie żył . Wystarczy troszkę pogrzebać w archiwach i można znaleźć wiele przykładów dobrych aktorów, muzyków, dziennikarzy, którzy pokazali się na chwilkę i nie było kontynuacji, bo nie spełniali warunków władzy. Zostali zepchnięci na margines. Jest jednak bardzo duża grupa w/w, która za każdej władzy miała dobrze, zawsze miała tak zwane frukty. "Gajos zapewne nawet nie rozumie, że biegając do „Gazety Wyborczej”, TVN24 i uczestnicząc w Owsiakowych imprezach stoi dzisiaj tam gdzie stało ZOMO i wspiera spadkobierców tamtych ubeków i cenzorów" On, Janda, Man, Olejnik, Owsiak i wielu im podobnych dobrze wiedzą gdzie i za co stali. Czy któryś z nich protestował, jak strzelano do robotników na Wybrzeżu ?, czy któryś protestował, jak wyrzucano dziennikarzy w stanie wojennym ? To pytania retoryczne. Im po prostu skurczyło się koryto i teraz jest kwik.

Obrazek użytkownika tricolour

26-08-2020 [13:21] - tricolour | Link:

Cienkie to. Gdyby Gajos w swojej wypowiedzi zmienił słowo "mały" na "rudy" to by zachwytom nie było końca. U cieniasów tak właśnie jest, że nie trzymają afektu. 

Felieton swiadczy o umyslowej tępocie, nie jedno slowo.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-08-2020 [20:17] - Tomaszek | Link:

Pewnie mu do pierwszego nie brakło . Te typy tak mają że z odbytnicy strzelają za parę złotych , i nie świadczy to o tępocie tylko o ku...estwie . A propos to ten rudy też nie za wielki .

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-08-2020 [13:29] - Pani Anna | Link:

Nie ma w Polsce, zwłaszcza teraz wiekszych problemów niż to, co znowu powiedział Gajos? Wiadomo nie od dzisiaj, że nic mądrego. Niechże ludzie odpowiedzialni w "tymkraju" za tzw. kulture, nauczanie i propagande wezma się wreszcie za promowanie nowych twarzy i prawdziwych talentów zamiast wiecznie płakać, że ktoś znowu się przezywa. Ale nie, mamy przecież Magdalenę Ogórek i Jakimowicza za przeproszeniem

Obrazek użytkownika Darek65

26-08-2020 [15:10] - Darek65 | Link:

Pani Anna
Słuszna uwaga, cały czas słyszymy, bo Ci to, a tamci to tamto. Kreujmy nowe twarze, nowe mody, nowych aktorów, a nie wieczne utyskiwania.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-08-2020 [13:42] - AŁTORYDET | Link:

Gajos w wieku 34 lat, dostał Złoty Krzyż Zasługi. W 1974 roku. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

26-08-2020 [15:08] - Trotelreiner | Link:

Bedzie cytat:
"AKTOR JEST OD GRANIA A DUPA OD SRANIA"

Na tych łamach definicje ową,spełnia pierwszy z brzegu...@trzykolorowy
 

Obrazek użytkownika tricolour

26-08-2020 [23:05] - tricolour | Link:

@Trotel

Bardzo mi miło, że mnie wspominasz. Ale zauważ różnicę, że ja jestem konsekwentny, a ty narzekasz na tych, dzięki którym jesz i nie zdychasz z głodu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-08-2020 [16:22] - NASZ_HENRY | Link:

Gajosa pogryzł wściekły niemiecki ryży kundel, wołali na niego Szarik ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

26-08-2020 [21:50] - sake3 | Link:

Nie pogryzł,nie pogryzł,Szarik uciekał od Gajosa jak od zarazy,choć dał się głaskać wszystkim innym aktorom na planie.Gajos natomiast bardzo bał sie tego psa.To taki paskudny typ co to tylko mocny w gębie..

Obrazek użytkownika angela

27-08-2020 [08:07] - angela | Link:

Jak mawiał Gustlik, 'ryszawy'.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-08-2020 [22:51] - Marek1taki | Link:

Gajos zagra każdą rolę, gorzej jak z zawodu lekarz a urodzony rudobrody.
Tymczasem w Małopolsce łącznie około 240 zakażeń bezobjawowych - u górników? Nie! Jak podaje DoRzeczy:
"W DPS-ie w Nowym Sączu zakażenie wykryto, gdy jeden z pensjonariuszy szedł na planowany wcześniej zabieg w szpitalu. Wykonane w ubiegłym tygodniu testy potwierdziły COVID-19 u 86 osób: 70 podopiecznych, z których 22 ze względu na choroby współistniejące wymagało hospitalizacji, oraz u 16 osób z personelu, które przebywają w izolacji domowej."
Z tego wynika, że 22 osoby hospitalizowano nie z powodu objawów infekcji albo zaostrzenia dotychczasowych dolegliwości tylko "bo wymazano" dodatni wynik - przed wymazaniem nie kwalifikowali się do hospitalizacji z wyjątkiem pensjonariusza DPS zaplanowanego do operacji, czyli bez objawów infekcji.
Powątpiewam, czy odniosą korzyść z hospitalizacji i wdrożonych procedur. Większość może chorować bezobjawowo.
https://dorzeczy.pl/kraj/15141...

Obrazek użytkownika angela

27-08-2020 [00:04] - angela | Link:

Autor uderzył w czuły punkt różnego rodzaju bezpanstwowcow, czy antypanstwowcow, którzy o ironio, dla dobra kraju,   psy wieszają na demokratycznie wybranym, dobrym zarządcy krajem, naszym Polskim Rządzie.
Dla bezpanstwowca,  tam jest kraj, gdzie wierzy napełnione wszelkimi apanażami koryto.
I nie wazne dla niego, ze kala gniazdo w ktorym siedzi.
A to  tak wyglada, jakby córka obsrywala ile wlezie  swojego ojca, co ją  karmi i daje utrzymanie, bo jej sie jego charakter nie podoba, szkodząc przy tym całej rodzinie.
A teraz, żeby odwrocić  sytuację,  ciekawe czy któryś z komentatorów,  rzucałby tak łatwo kalumnie na swoje dorosłe dziecko, bo przecież Polacy,  to jak wielka rodzina,  która powinna dbać o dobre imię swojego !!!??? Kraju. 

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-08-2020 [01:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

angelo jakiś zimy kompres na rozgrzane czółko zalecam. 
W normalnym państwie obywatel ma prawo powiedzieć niepochlebne rzeczy na temat rządu i prezesa rządzącej partii.
tobie się śni powrót do czasów komuny.

BTW
Jaka wielka rodzina, przecież dla ciebie i tobie podobnych nie jestem Polakiem, podobnie jak cała reszta nie głosujących na PiS.
Zakładając twoje wyobrażenia kto jest Polakiem a kto nie, musisz przyjąć do wiadomości, iż bez względu na wynik wyborów takich jak ty jest niewielu, rapem 1/3 mieszkańców, mających mandat, RP.
Zagazujesz ich, zmusisz do emigracji, wsadzisz do obozów koncentracyjnych tylko za to, że nie głosują na PiS i mają czelność nie padać na kolana przed Prezesem?
ty utożsamiasz Polskę z rządzącą partią, a ja nie.
Dłużej klasztora niż przeora.

Obrazek użytkownika sake3

27-08-2020 [07:21] - sake3 | Link:

@wielkopolskizdzichu.....W każdym normalnym państwie każdy obywatel ma prawo powiedzieć niepochlebne rzeczy o rządzących.To prawda ,o rządzących tak,ale te niepochlebne jak Pan to delikatnie ujmuje zdania sprowadzają się raczej do ordynarnych wyzwisk.Ale czy obywatel ma w normalnym państwie prawo powiedzieć,że Michał Sz jest męzczyzną?Za taką uwagę można polecieć ze stanowiska,pracy więc gdzie tu równowaga?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-08-2020 [12:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

Cóż takiego ordynarnego powiedział Gajos?

Obrazek użytkownika angela

27-08-2020 [08:06] - angela | Link:

Zdzichu, jeszcze jeden "pan doktór", uderz w stół....,  buraczany sok, też ma prawo, wy wszyscy macie prawo mówić, ale z poszanowaniem logiki, prawdy i miejsca w którym siedzicie.
Na NB wielu "doktorów", az dziw, że jeszcze  minister zdrowia potrzebny i sanepid , wobec takich " madrosci".
O zimnym kompresie dla was nie mówię,  bo to ciezkie  przypadki  zatrucia  wirusem komuny,  arogancji i nieposłuszeństwo dla rządu i  prawa, albo po prostu bezmyślność.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-08-2020 [10:17] - Marek1taki | Link:

Słuszne spostrzeżenia, że to pandemia polityczna.

Obrazek użytkownika angela

27-08-2020 [08:32] - angela | Link:

Widocznie do pana Gajosa, jak i wielu innych, prawda się nie 'przykleja', oni są odporni na przenikanie prawdy.
Wirus kłamstwa, tak ich opanował, że nie przyjmują niczego. 
Mozna wieki historii przytoczyc, tysiące filmów, dokumentów  bestialstwa nagrać,  a i tak powiedzą,  że to Polacy nie potrafią żyć z sąsiadami. 
Caly czas istnieje pytanie, dlaczego nie przeniosąsię do tych dobrych, tylko siedzą i ryją w Polsce, cały czas przedstawiając się za Polaków,  i  "mających prawo do krytyki".

Obrazek użytkownika sake3

27-08-2020 [09:05] - sake3 | Link:

No,no proszę uważać,za słowa ,,wirus kłamstwa' z naciskiem na wirus można dziś beknąć.Podobnie jak za ,,wirus LGBT''.