Tak nauczymy totalnych szacunku do prawa

Mentalność Kalego, jeśli izba SN orzeka o uzyskaniu przez totalnego mandatu, to dobrze. Jeśli ta sama izba (Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych) orzeka o ważności wyboru Andrzeja Dudy na Prezydenta, to te orzeczenie jest nieważne, a sama izba bezprawna. Napiszę krótko, proponuję ustawę, każda z osób wybranych na funkcje publiczne, poprzez wybory powszechne, musi złożyć oświadczenie:
"Oświadczam, że orzeczenie wydane przez Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych ws. mojego wyboru na posła/europosła/senatora/prezydenta jest:
1) ważne;
2) nieważne."
W przypadku wyboru pierwszej opcji, sprawa nie ma dalszego biegu. W przypadku drugiej opcji - należy stworzyć takie prawo - mandat/funkcja - ulega unieważnieniu. W przypadku posłów i europosłów zwolnione miejsce zajęłaby następne osoby z listy. W przypadku senatora, wybory musiałyby zostać przeprowadzone, w danym okręgu, od nowa. Prezydent podpisywał ustawę reformującą system sądowniczy, więc nikt, przy zdrowych zmysłach, nie zakłada wyboru drugiej opcji.

Trzeba być konsekwentnym i jeśli ktoś twierdzi, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych jest nieważna, nie ma prawa wydawać orzeczeń, to takie stanowisko winien stosować do siebie. Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i taki wybór należy uszanować. Nikt nikomu nie każe, na siłę, być posłem lub senatorem.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-08-2020 [11:22] - piastolsztyn | Link:

Dodam jeszcze, że każdy, kto wybierze drugą opcję, nie będzie miał prawa startu w powtórzonych wyborach, ani w kolejnych w kolejnej kadencji. Hipokryci sami  wyeliminują się z polityki.