Jak to awansowałem na osobistego wroga PSL

Nigdy nie myślałem, że dostąpię zaszczytu bycia osobistym wrogiem PSL. Fakt, co jakiś czas pisałem, a przed każdymi kolejnymi wyborami w szczególności, o niewygodnych dla PSL tematach. Te tematy miały niezliczone przedruki, wprost, a także żyły swoim życiem. Obniżałem w ten sposób, nawet istotnie, wynik PSL, aż do czasu ...

Niespodziewany sojusznik
Przed eurowyborami politycy PSL postanowili, że nie wystartują pod swoim szyldem, tylko razem z totalnymi. Milczałem na ten temat, aż do rejestracji list. Dopiero od tego momentu zacząłem ich wyśmiewać, że to prosta droga na śmietnik historii, co zobrazowałem przykładami. Bardzo się obrazili. Przed kolejnymi wyborami zanosiło się na wspólną listą totalnych, więc znów zacząłem ich wyśmiewać. Zauważyłem, że PSL zniknie na zawsze, ale PiS też przegra, więc znowu przystąpiłem do działania. W PSL zdecydowali się na manewr pośredni, do Sejmu szli pod własnym szyldem, a do Senatu wspólnie z totalnymi. Nie muszę chyba przypominać, że do Senatu PiS przegrał.

Wybory prezydenckie
I znów ja z nieśmiertelnymi tematami. Zastanawiałem się przed II turą, czy nie napisać artykułu: "Czy PiS uratuje PSL?". Uznałem, że szkoda czasu i będzie to, w tym momencie, bezcelowe. Ale, tak swoją drogą, czy PiS miałby w tym interes? PSL ma trzech senatorów, ale czy oni i "głowa" Grodzkiego na tacy, to wystarczająco? Myślę, ze nie. PiS chciałby przeprowadzić w Sejmie prace nad zmianą Konstytucji. Jest to o tyle wygodne, że PSL nie musiałby wstępować do koalicji, a PiS otrzymałby miejsce do manewru i do tych prac mógłby przyciągnąć konserwatywne skrzydło PO. Miałoby to sens, ale taka opcja jest na zbyt wysokim poziomie abstrakcji i nie należy jej brać na serio.

A co do mnie, jak na osobistego wroga PSL przystało, cieszę się z awansu, ucieszyłbym się jeszcze bardziej z ostatecznego upadku tej partii, upadku PSL.

Piotr Solis

P.S. Na wszystko są moje artykuły.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-07-2020 [18:30] - NASZ_HENRY | Link:

Powyborcza dygresja. Tygryskowi z PSLu obiecano, że zostanie obrzezany i dopuszczony do interesu a został wymiśkowany i z geszeftu nici. Tygrysica w żalu nieutulona ;-)

 

Obrazek użytkownika sake3

16-07-2020 [05:39] - sake3 | Link:

Tygrysek mierzył wysoko,ale nie wziął pod uwagę perfidii i zdolności do intryg PO.W tym rzeczywiście żadna partia PO nie dorówna ,niedługo przekona się o tym kolejna naiwna czyli Konfederacja.Usłuzny Tygrysek nawet pomagał zbierać głosy do list na Trzaskowskiego pokazując jak na dłoni swój wasalizm.Uwierzył jak dziecko Tuskowi,że będzie premierem,potem,że prezydentem.Już widzę w PSL rozprawę Tygryska ze starymi wygami.

Obrazek użytkownika angela

16-07-2020 [08:22] - angela | Link:

Nie sądzę że PSL wejdzie w jakąkolwiek koalicję w PiS,  za dużo ich • wiąże •, od  'policzmy głosy ', i przez te wszystkie lata koalicji z PO. 
Czy PiS pójdzie  na kolejną grubą kreskę,  co zwiaze im ręce w rozliczaniu kogokolwiek, bo PO PSL są doskonale sprzęgniete .

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

16-07-2020 [16:39] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Susmaria!Ranyboskie! Ludzieee!:czy wyście się domyślali kto naprawdę rządzi naszym nieszczęsnym krajem!? Myśleliście,że pewnie Kaczyński Jarozbaw , szczwany lis ukrywający się od odpowiedzialności za ważne dla państwa decyzje za plecami wybranych przez siebie bonzów,a najbardziej premiera i prezydenta? Otóż nie, zrzućcie z oczu swych łuski  i poczytajcie sobie mądrości i rewelacje zawarte w tym tekście. Tak,tak, to  On,to ten Autor okazał się szarą eminencją obecnej władzy, to On rozdaje najważniejsze karty, On  decyduje o losach opozycyjnych partii,ba! o losach państwa naszego! I ma na to papiery,a co?!
Jestem tak wstrząśniony tym odkryciem,jak wódka z ginem,że muszę odsapnąć,innym pozostawiając pole do wyrażania swojego zdumienia,żalu,radości...