Oto dlaczego nie ma już prezydenta Komorowskiego

6 sierpnia 2010 r. Bronisław Komorowski wygłosił swoje orędzie prezydenckie. Pięć lat później musiał jednak z kwaśną miną wysłuchać orędzia nowego prezydenta RP. Czy w głowie Bronisława pojawiła się jakaś konstruktywna refleksja? Tego nie wiem. Wiem jednak, że jesteśmy świadkami rozliczenia najwyższego urzędnika państwowego przez naród za wypowiedziane przez niego słowa. Za kłamstwa, niedomówienia i półprawdy. Dlatego warto przypomnieć fragmenty orędzia z 2010 roku. Oto  one:
(...)
Obejmuję najwyższy urząd Rzeczypospolitej po wyborach, które nastąpiły w szczególnych okolicznościach, gdy Polska musiała stawić czoła wielkiej narodowej tragedii. Gdy w katastrofie pod Smoleńskiem zginął Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, gdy zginęli reprezentanci elit państwowych i wybitni przedstawiciele polskiego życia publicznego i społecznego. To była nasza wspólna tragedia, wspólna żałoba, która naznaczyła nas smutkiem i dotkliwym bólem. Ale też pokazała nam wszystkim, że nasze społeczeństwo i nasze państwo tej wielkiej próbie sprostało. Sprostała jej polska demokracja, polska Konstytucja.    Sprostaliśmy wszyscy. Demokratyczny ład instytucjonalny, który zbudowaliśmy w ciągu tych ponad 20 lat zmian w Polsce, sprawił, że w tym trudnym czasie potrafiliśmy zapewnić ciągłość władzy państwowej.
(...)
Oferuję współpracę i wspólny namysł nad najważniejszymi dla Polski sprawami. Zapraszam reprezentantów różnych stronnictw, różnych światopoglądów i grup społecznych. Siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej będzie miejscem otwartym, w którym mogą się zbiegać drogi wszystkich Polaków. Wierzę bowiem w dialog, który wzbogaca i nie dopuszcza do tego, by wśród sporów i waśni załamywało się poczucie narodowej wspólnoty. Ma to ogromny sens także i dlatego, że od wzajemnego zaufania, od woli i umiejętności współpracy, od wielkości kapitału społecznego w wielkiej mierze zależy rozwój i modernizacja Kraju - a więc także i możliwość pełnego wykorzystania naszej cywilizacyjnej szansy. Pełnego uchwycenia naszej polskiej szansy ze względu na silne zakorzenienie w świecie rozwoju, w świecie Zachodu..
(...)
Musimy wspólnym wysiłkiem likwidować bariery utrudniające start życiowy młodych ludzi. Praca, mieszkanie, żłobki, i przedszkola nie mogą być przecież dobrem, o które trzeba z trudem walczyć. Pilnym zadaniem jest zasadnicza poprawa opieki zdrowotnej, a także takie rozwiązania w systemie emerytalnym, by Polacy mogli dłużej pracując, jeśli tak chcą, przechodzić na emeryturę godnie żyjąc z godnej emerytury. To jest nasze zobowiązanie wobec obywateli i rzeczywiste wypełnienie nakazu solidarności, bo przecież to jest także problem młodych ludzi, którzy wchodzą w życie zawodowe.
(...)
Rodacy, współobywatele!

Kieruję dziś to orędzie do wszystkich i do każdego z osobna. Do Polek i Polaków gdziekolwiek są i jakiekolwiek mają przekonania i upodobania polityczne. Będę umacniał i wspierał więzi łączące nas we współpracy dla rozwoju i pomyślności Polski, współpracy wszystkich.
(...)
Wiem, że oceniać mnie będziecie Państwo po czynach, a nie po słowach. Wygłoszone dziś deklaracje o współpracy dialogu i otwartości pozostaną dla mnie, dla moich działań niezmiennym drogowskazem.

*** Chciałoby się powiedzieć: amen. Jednak powyższe słowa to był tylko i wyłącznie zbitek nic nieznaczących wyrazów. https://vimeo.com/eniknochal
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-08-2015 [00:19] - xena2012 | Link:

jak to nie ma Komorowskiego?Jest go nawet więcej niż wtedy kiedy był prezydentem.Otwieramy gazety-Komorowski,w telewizji Komorowski,w naszym mieście jeszcze wisi nie zdjęty od wyborów baner na którym prosi o głos.Sondaże nadal podają procenty jego popularności a tabloidowy Fakt odstawiwszy na dobre matkę Madzi zdecydował się na serial ze zdjęciami w różnych ujęciach.Codziennie jest coś ciekawego: a to państwo Komorowscy po trwającej aż dwa tygodnie pracy pani Komorowskiej na urlopie,a to Komorowski pływa z psem,jeździ na rowerze.A że przywłaszczył sobie samowolnie willę należącą do Pałacu Prezydenckiego na swoje lokum i cos czuję,że w Pałacu Prezydenckim zechce ulokować swój ,,instytut nicnierobienia''.

Obrazek użytkownika Lektor

10-08-2015 [10:12] - Lektor | Link:

Komorowski wiedział, że wydarzy się katastrofa w smoleńsku
https://www.youtube.com/watch?...