Ten temat zneutralizuje Trzaskowskiego

Statystyczny wyborca nie zna programów kandydatów, ale nie ma to znaczenia, bo prawdziwe zamiary mogą być różne. Należy przypomnieć fakty z przeszłości. W PO pojawił się pomysł, aby zlikwidować pracę na etat (gazeta FAKT z 16.09.2015r.) - w ten sposób zamierzano sprawić, aby pracujący na tzw. umowach śmieciowych nie czuli się pokrzywdzeni. Wszyscy Polacy mieli pracować na tego typu umowach, które dla niepoznaki nazwano kontraktami. Pisałem o tym: https://naszeblogi.pl/57369-po-chce-12-mln-polakow-pozbawic-pracy-na-staly-etat . Czy wyborcy zaryzykują, że te antypolskie pomysły znowu nie wrócą. Osobiście nie zaufam Trzaskowskiemu i jego ferajnie.

Programy społeczne, to realny pieniądz w kieszeniach klientów. Idą oni do sklepów i kupują towary, które ktoś musi wyprodukować, a więc kolejne rodziny mają pieniądze na zakupy, a następnie kolejne … kolejne. W ekonomi przyjmuje się, że początkowa kwota urasta razy pięć. Dojście Trzaskowskiego i ferajny do władzy zadziałałoby w odwrotną stronę i z rynku zniknęłaby pięciokrotność wydatków społecznych. Całkowite załamanie konsumpcji, produkcji, lawinowy wzrost bezrobocia, nawet do 40%, drastyczny spadek wynagrodzeń. Załamałby się także budżet, pełna katastrofa. O takim scenariuszu winni pamiętać głównie wyborcy Trzaskowskiego i zastanowić się, czy w II turze poprzeć Dudę, czy pozostać w domach? Reasumując, wyborcy Trzaskowskiego winni się zastanowić, skąd bierze się praca? Nie ma żadnej firmy, która produkuje, a nie ma perspektywy na sprzedaż produktów. Jeśli nie ma zbytu, firma zwalnia pracowników, likwiduje działalność. A zbytu nie ma, gdy klienci nie mają pieniędzy. Nad tym pomyślcie – do zwolenników Trzaskowskiego.

Przed poprzednią rewolucją przemysłową mówiono, że koniom nie stanie się nic złego. Konie trafiły do rzeźni. Teraz mówi się, że przy obecnej rewolucji przemysłowej pracownicy nie zaznają krzywdy... Czy jak te konie ... Polska nie jest potęgą światową i nie narzuci własnego zdania. Za to możemy zainicjować dyskusję na poziomie UE, może z USA i wypracować mądre rozwiązania (pisałem o tym: https://naszeblogi.pl/53419-robota-roboty-bezrobocie-temat-dla-prawicy-w-ue). Tu nie zaufam Trzaskowskiemu, który mówi np., że po co Polsce lotnisko, skoro Niemcy mają lotnisko..., a dodam złośliwość od siebie - Niemcy mają pracę i po co Polakom praca. W dobie powszechnej robotyzacji, AI, robotnik jest/będzie niepotrzebny i jeśli ktoś musiałby stracić pracę, to dlaczego miałby ją stracić Niemiec, a nie Polak?

Poprę Prezydenta Andrzeja Dudę, nie będę ryzykował z Trzaskowskim.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

01-07-2020 [18:29] - angela | Link:

Już kandydat Trzaskowski  zapowiada rozliczanie PiS  , .... z afer. 
Czy kazdy dobrze rozumie, ta niedojda, figurant. co sam z durnym usmieszkiem, jak to widać na jego buczacych 'wiecach", sam przyklepywal  dewastacje Polski, rozkradanie, wyprzedaż dóbr, za przysłowiową złotówkę  że trudno wymieniac, bo by trzeba sto tomów napisać, chce rozliczać  ludzi, co postawili Polskę, bo leżała w kupie kamien, którą min sam zostawił.?
Nieswierzy, niedogolony buc,  bedzie rozliczal ludzi, co zlikwidowali ubóstwo dzieci w Polsce.?
Kto słucha tej blagi, co nic nie proponuje Polakom, tylko zamykanie, cofanie zwijanie, wszystkiego co polskie. 
A niech sie najpierw wytlumaczy,  dlaczego placi Niemcom miliardy rocznie, za smrod w Warszawie,  bo Polacy to niby nie umieliby zarządzać swoim miastem.
Niech sie wytlumaczy z wielu rzeczy sam,  a nie unika odpowiedzi na zadane pytania, i dopiero innych rozlicza.
Wojna na górze, którą zapowiada kandydat, doprowadzi, do rozwalenia tego rządu, i przejęcie Polski  na powrót w ręce złodziei.
Dokad Polacy zmierzacie,  macie jasny  wybór .

 

Obrazek użytkownika Dorota M

01-07-2020 [19:38] - Dorota M | Link:

@angela Polacy? Ilu ich jest? Gdyby taki pracowity i propolski rzad był w Polsce zaraz po transformacji, to mielibyśmy bogaty i uprzemysłowiony kraj. Tych zasług Polacy nie widzą, bo większość mediów jest w rękach niemieckich, w szkole ich nie nauczono, jaką wartością jest własne państwo niezależne od obcych, a "patrioci" w rodzaju Konfederacji w połowie mają zamiar głosować na Trzaskowskiego.Dla młodych nic nie znaczy polska racja stanu, to puste słowa. Liczy sie dobra zabawa pod tęczową flagą. Jak A Duda teraz nie wygra, to właściwie jest po Polsce. 

Obrazek użytkownika Jabe

01-07-2020 [20:41] - Jabe | Link:

Wyborcy Konfederacji ponoć raczej deklarują, że zostaną w domach. Czemu ceniący własne państwo niezależne od obcych mieliby głosować na kandydatów reprezentujących zależność? Dziś łatwiej obalić weto prezydenckie niż weto obcego ambasadora. Szczytne deklaracje i patos tego nie ukryją. Młodzi ten fałsz zauważają łatwiej niż starzy, bo nie przeszli prania mózgów z braku telewizora.

Do tego nie wpojono im kolektywizmu (w stylu „nasze”, czyli państwowe), więc inaczej rozumieją antykomunizm. Nie tyle przez genealogię, co ze względu na sposób myślenia o relacji między państwem a obywatelem. Nic dziwnego, że ten czy ów na Rafała Trzaskowskiego zagłosuje, jako na mniejsze zło.

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2020 [20:47] - sake3 | Link:

,,Patrioci'' Konfederacji w swej miłości do PO powinni się jednak pochylić nad ,,programem'' Trzaskowskiego(czytaj niemieckim) ,,Polska 2050 neutralna klimatycznie''.Co oznaczają te słowa?Że do 2050 zniknie w Polsce wszystko,przemysł,firmy,rolnictwo,hodowla bo tylko wtedy uzyskamy tę upragnioną neutralnosć.Dla urzeczonej wolnym rynkiem naiwnej jak dziecko KOnfederacji ten rynek sprowadzi się do ściąganych z Niemiec towarów i usług.Niemcy wyeliminują ,,niezdrową'' dla ich interesów polską konkurencję,bez pardonu uruchomią u siebie kolejną elektrownię na węgiel brunatny w nosie mając neutralność klimatyczną u siebie.A PO pod byle pozorem i tak zdelegalizuje idącą na ich pasku KOnfederację kiedy okaże się zbędna i to już niedługo..

Obrazek użytkownika sake3

01-07-2020 [20:00] - sake3 | Link:

Czy na tych spotkaniach słuchacie Państwo Trzaskowskiego czy jego suflera?Trzaskowski z mikrofonem w uchu słucha najpierw tego co mu podpowiada Nitras,czas oczekiwania okrasza szerokim ,,hollywoodzkim'' uśmiechem i dopiero wtedy odpowiada.A jak Nitras się zatnie to i biedny kandydat na prezydenta nic nie powie co najwyżej pogrozi rozpalonym żelazem ,coś krzyknie,potoczy groźnym okiem i dumnie odejdzie.Ja go nawet podziwiam jak się strasznie męczy występem wśród tej hołoty,bydła, niewykształconych prostaków,padliny ,ciemnogrodu,chamów.On z takiej dobrej ubeckiej rodziny........

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-07-2020 [22:50] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Frau Angeli polecam taką lekturę (przepraszam,że taka długo,ale cierpliwości, bo warto): https://www.wiesci24.pl/2018/1...(link is external)
albo tę, bo choć podobna do poprzedniej,to też ciekawa:  http://www.100aferpis.pl/(link is external)