Ekonomii świat uczy się od PiS

W wyniku epidemii największe gospodarki świata zachwiały się. W USA bezrobocie sięgnęło rekordowego poziomu 13,3%, podobnie zresztą jak w Kanadzie (13,5%). W Wielkiej Brytanii PKB spadł o 1,3%, w Niemczech o 2,3% a we Francji aż o 5%. Nawet w legendarnych Chinach nastąpił ekonomiczny krach (spadek PKB o 6,8%). Wśród tego ekonomicznego kataklizmu, na bastion silnej gospodarki wyrosła Polska (bezrobocie 5.8%, PKB wzrósł o 2%). 

Ekonomiści w innych krajach z zaciekawieniem analizują polski casus, aby znaleźć klucz do naszego sukcesu.

A kluczem tym jest dobre rozumienie podstawowych mechanizmów gospodarczych, jakim wykazał się rząd premiera Morawieckiego. Zamiast bez opamiętania rozdawać pieniądze na prawo i lewo, jak w obliczu epidemii uczyniły to rządy wielu tzw. zachodnich krajów, PiS skierował doskonale zaprojektowaną tarczę antykryzysową.

Zbudowana ona została tak, aby wspierać pracodawców i osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. W przeciwieństwie do przesiąkniętych socjalistycznym myśleniem rządów wielu krajów G20, PiS, zamiast wyniszczającej chemioterapii zaaplikowanej choremu na grypę, podał antybiotyk działający punktowo w ogniskach choroby.

Swoim działaniem PiS nie tylko uratował polskie społeczeństwo od dramatycznej recesji przez jaką przechodzi teraz strefa Euro, ale przede wszystkim udowodnił, że rozumie mechanizmy gospodarki wolnorynkowej lepiej niż rządy krajów, ciągle pouczających Polskę o tym, jak działać powinna ekonomia. 

Mało kto pamięta dzisiaj propagandę sprzed 10 mniej więcej lat o eksperckich, jakoby, rządach PO. Jeżeli rządy kolegów Trzaskowskiego miały cokolwiek wspólnego z ekspertyzą to dotyczyła ona tylko i wyłącznie oddawania za grosze polskiego majątku zagranicznym korporacjom. 

Czas obnażył kłamliwość propagandy Tuska i ludzi wokół Trzaskowskiego. Jednak potomkowie ubecji oraz ich koledzy z Wyborczej, TVN i innych ultralewicowych mediów, do dziś przekonują nas o rzekomej amatorszczyźnie PiS, a politykom partii Jarosława Kaczyńskiego próbuje się przypisywać nieistniejące afery, lub wyolbrzymiać do miary katastrofy rzadko popełniane błędy. 

Rzeczywistość pokazuje jednak zupełnie inny obraz rządów polskiej prawicy. Jak łatwo sprawdzić, polska gospodarka od kilku lat rozwija się z podziwu godną dynamiką. Co więcej, jako jedna z nielicznych na świecie przetrwała epidemię koronawirusa praktycznie bez uszczerbku. 
Nikt się do tego głośno nie przyzna, ale, możecie mi wierzyć lub nie, to od PiS-u świat uczy się teraz ekonomii.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2020 [07:55] - tricolour | Link:

Najwyższy czas przemianować firmę Spacex na Spisix. Projekt Starlink na Pislink. A czas liczyć nie Anno Domini tylko Anno Pissini.

Obrazek użytkownika angela

19-06-2020 [09:47] - angela | Link:

V kolumnie to się nie podoba,  oni mają za zadanie zniszczyć Polskę i polskość,  a reszta ludzi, którym zaszczepiono 
 nienawiść do PiS,  oszukanych,  im wierzy.
Będą  glosowac nawet przeciw wlasnemu dobrobytowi, przeciw krajowi w ktorym zyja.
Nie myślą,  jaką  przyszlosc zgotuja swoim dzieciom, czy potomnym.
Juz JPII powiedział,  że ' Polacy muszą dorosnąć do demokracji' ,  bo w demokracji decyduje większość,  ale żeby wybrać, trzeba być świadomym wyboru, i rozpoznawać, co dobre dla Polski, a co zle.
Niech ktos sobie nie mysli z wierzących,  czy katolikow, ze jak pojdzie do spowiedzi, lub wyspowiada się przed Bogiem, "nie ukradlem, nie zabilem".
Bedziesz odpowiadal za WYBORY, bo swoim wyborem w gigantycznej skali opowiesz sie za, tym co zle lub dobre dla twojej matki, ojczyzny, dla Polaków. 
Papież o Polsce,  " to jest moja matka, ta ojczyzna."  On krzyczał do Polaków, żeby nam uświadomić, czego chcemy dla matki, Polski. 
Bo Polska,  to jest nasza wspólna matka i ojciec, bo z niej wyroslismy, i dla niej musimy wybierać. 
Wyspowiadasz sie jeden z drugim, czy wybrales dobro dla  Polski,  czy dla swoich doraźnych celów , ze szkodą dla Polski. 
Ze ' złym ' , do niczego nie dojdziesz, zaszkodzisz  sobie i innym. 
Dlatego, mocno się zastanów!!!!  I wybieraj świadomie. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2020 [17:09] - Jabe | Link:

Zielona wyspa.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

19-06-2020 [20:24] - Piotr Węcław | Link:

Zielona podobno miała być, ale na szczęscie sie nie udało. Teraz podobno ma być tęczowa bo to modne. Ale Polska nie jest wyspą, a przede wszystkim jest biało-czerwona.... Tekst musi być dobry skoro trolle wyszły na swiatło dzienne... :)

Obrazek użytkownika Jabe

19-06-2020 [21:38] - Jabe | Link:

Ekonomia psychodeliczna.

Obrazek użytkownika tricolour

19-06-2020 [22:31] - tricolour | Link:

@PW

Ale teraz jest ciemno. Nie dość, że noc, to jeszcze chmury i leje.

Jaki jest tekst, gdy trolle wychodzą na brak światła w nocy?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-06-2020 [20:47] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Po przeczytaniu tytułu nie ma już sensu czytać reszty tego dowcipu roku.Zwłaszcza, że wpis ten spowodował tak obłąkańczą reakcję,jak bełkot znanej tu superkometatorki (z racji ilości, nie jakości) frau Angeli.Ale autor będzie się cieszył każdym komentarzem,zwłaszcza jeśli go zakwalifikuje jako komentarz napisany przez tzw, trolla, które to  wyświechtane już określenie używane jest zwykle w miejsce merytorycznych kontrargumentów i ma odnosić się do ludzi mających odmienne od autora poglądy.

Obrazek użytkownika angela

19-06-2020 [22:28] - angela | Link:

Hrabia levak  zachwyca się tutaj/NB/ komentarzami Jabe,  tricolour, bo  są  niezwykle rzadkie i wyjątkowo kompetentne. 

Obrazek użytkownika sake3

20-06-2020 [03:58] - sake3 | Link:

@hr Levak-Levatzky.....Przecież to Pan jest trollem,tylko nie wiem czemu autor ma się cieszyć akurat z Pańskich komentarzy,które nie tylko są wyświechtane,ale stale takie same.Nawet dobrym trollem Pan być nie potrafi przypominając śmieszną postac z S$24 Pasierbewicza.To samo zadęcie i jatrzenie ,atakowanie innych komentatorów.A gdzie jakiekolwiek odniesienie do treści bloga?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-06-2020 [00:10] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Sake3
A Pani nadal nic nie rozumie o o chodzi z tym trollem.Przykro mi,ale nie mogę Pani pomóc. Może trzeba więcej czytać, i to ze zrozumieniem...