TW BERA I KAZIK STASZEWSKI---DRAMAT HOMERYCKI!

                                                          

Trójka" - wentyl Bezpieczeństwa (fragment "Resortowych dzieci") cz. 3 (ostatnia)

kazef, pon., 27/01/2014 - 01:27
Do „Trójki” w latach 80. trafił również Grzegorz Miecugow, który zajmował się tematyką młodzieżową - jeździł m.in. do NRD (1985), aby zbierać materiały o tematyce młodzieżowej, oraz do Korei Północnej, gdzie w 1989 roku w Phenianie brał udział w Festiwalu Młodzieży i Studentów. Nie bez znaczenia w karierze Grzegorza Miecugowa był fakt, że jego ojciec, Brunon Miecugow, był znanym dziennikarzem doskonale funkcjonującym w socjalistycznej prasie. W archiwach IPN figuruje on jako tajny wspłółracownik – materiały na jego temat zostały jednak zniszczone w 1990 roku. (szerzej o Brunonie Miecugowie i funkcjach PRL-owskiej satyry trwających do dziś zob. w tekście Piotra Lisiewicza na stronie http://niezalezna.pl/10273-od-... – przyp. kazef) (...).
Grzegorz Miecugow z Polskim Radiem był związany do 1989 roku, kiedy to rozpoczął pracę w TVP 1, gdzie był prezenterem „Wiadomości”. Następnie był dziennikarzem TVN i TVN 24, gdzie został prowadzącym „Szkło kontaktowe”. Jego partner z tego programu, Tomasz Sianecki, karierę dziennikarską także zaczynał w „Trójce”. Zrobił tam karierę po wprowadzeniu stanu wojennego. Widzowie „Szkła kontaktowego” zapewne nie wiedzą, że ojciec Tomasza Sianeckiego - funkcjonariusz komunistycznej bezpieki - pracował w komórce SB, która prześladowała duchowieństwo i wierzących. Pułkownik Bolesław Sianecki był funkcjonariuszem m.in. Wydziału IV rozprawiającego się z ludźmi Kościoła – rozpracowywał księży m.in. z terenu diecezji płockiej. Często wyjeżdżał do swojej rodziny pracującej w instytucie jądrowym w Dubnej koło Moskwy, gdzie spędzał dużo czasu. Sianecki pracując w bezpiece był również sekretarzem POP PZPR, członkiem Komitetu Zakładowego Partii, członkiem Plenum KP PZPR i lektorem Komitetu Wojewódzkiego PZPR.
W 1985 roku zastępcą szefa Programu III był Sławomir Zieliński, sekretarz POP PZPR w „Trójce”. W swoich wspomnieniach z pracy w radiu Wojciech Reszczyński opisał, jak Zieliński kazał mu odpiąć z klapy marynarki opornik będący symbolem protestu wobec komunistycznej władzy. Zieliński miał bardzo dobre kontakty z MSW: gdy w roku 1985 Marek Sierocki, późiejszy prezenter kącika muzycznego w Teleexpressie, złożył wniosek o paszport na wyjazd do Francji, interwencję w jego sprawie podjął właśnie Zieliński. Co ciekawe, w sprawie Sierockiego, działacza Związku Studentów Polskich na etacie w „Trójce”, interweniował także ppłk Andrzej Sadliński, zastępca naczelnika Wydziału  prasowego Gabinetu MSW Czesława Kiszczaka.
Marką „Trójki” stał się twórca listy przebojów Programu Trzeciego - Marek Niedźwiecki. Absolwent Politechniki Łódzkiej nie został budowniczym, zgodnie z zawodem, lecz radiowcem. Zaczynał w studenckim radiu Żak. Pracę w „Trójce” zaczął w cztery miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego, 1 kwietnia 1982 roku. Prowadził festiwale, w tym Sopot w 1985 roku. Na wizji pojawiał się po zaproszeniu go do „Magazynu 102”. Według dokumentów komunistycznych służb specjalnych Marek Niedźwiecki został zarejestrowany jako kontakt operacyjny wywiadu PRL o kryptonimie „Bera”, nr rejestracyjny 1784533. Materiały tej sprawy zostały zniszczone 17 stycznia 1990 roku. Dwa tomy akt wytworzonych w jej trakcie przez funkcjonariuszy Departamentu I MSW „nie przedstawiają obecnie wartości operacyjnej”, jak napisał kpt. Zbigniew Klimas w postanowieniu o zniszczeniu akt sprawy czynnej. Niszczenie teczek wywiadu komunistycznego, w tym KO „Bera”, zatwierdził płk Bronisław Zych, dyrektor Departamentu I MSW.
W roku 1983, po przejściu Andrzeja Turskiego na stanowisko dyrektora Programu I Polskiego Radia, dyrektorem „Trójki” został Wiktor Legowicz. „[...] W okresie stanu wojennego jednoznacznie opowiedział się za polityką prowadzoną przez władze. W tym też okresie został wybrany członkiem egzekutywy KZ PZPR w RTY Pełnił również funkcję sekretarza PZPR w obiekcie radiowym przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. W 1983 r. Wiktor Legowicz został mianowany dyrektorem Programu III Polskiego Radia. W dalszym ciągu jest on oceniany przez kierownictwo służbowe RTV i organizację partyjną bardzo pozytywnie. [...] nadmieniam, iż Wiktor Legowicz jest synem prof. dr hab. Jana Legowicza, byłego pracownika Wydziału Filozofii UW, popierającego aktualną politykę władz polityczno-państwowych. Jest pozytywnie ustosunkowany do resortu spraw wewnętrznych” - pisał 10 marca 1986 roku st. inspektor Wydziału VI Departamentu III MSW ppłk Piotr Kozłowski w notatce zatytułowanej „Charakterystyka”, na której ręcznie napisano TW „Łaskawski”. Legowicz w III RP nadal był Programu III Polskiego Radia; został także zatrudniony w TV Biznes.
„Trójka” była radiem sprzyjającym władzy - inaczej było jedynie w czasach, gdy szefami byli Krzysztof Skowroński i Jacek Sobala. W latach 90. reporterzy Programu III gorliwie wałczyli z lustracją i z „ciemnogrodem”, w czasach rządów SLD i PO zachowywali polityczną poprawność. Michał Olszański, dyrektor „Trójki” w latach 2000-2001 i wieloletni dziennikarz tej stacji, w roku 2011 zaangażował się osobiście w „Kolorową Niepodległą” - kontrdemonstrację zorganizowaną przez „Krytykę Polityczną” dla powstrzymania patriotycznego Marszu Niepodległości. To wówczas policja odnalazła w siedzibie „Krytyki” pałki, kastety i gaz łzawiący.
Michał Olszański w mediach nie pojawił się jako osoba anonimowa. Jego ojcem jest Tadeusz Olszański - wieloletni dziennikarz „Polityki”, zarejestrowany przez SB jako kontakt poufny i kontakt operacyjny „Olcha”.
Prezydenckim radiem zaczęto nazywać „Trójkę” po tym, jak prezydentem RP po katastrofie smoleńskiej został Bronisław Komorowski. Stał się częstym gościem tej stacji i objął patronatem akcje organizowane przez Program III Polskiego Radia. Patronował także akcji „Orzeł może” zorganizowanej przez „Trójkę” wspólnie z „Gazetą Wyborczą”.
Zorganizowana 2 maja 2013 roku pod Pałacem Prezydenckim akcja zakończyła się kompletną klapą i kompromitacją. W Dniu Flagi zabrakło biało-czerwonych sztandarów, były za to różowe chorągiewki, okulary i tysiące ulotek, które rozrzucały wojskowe śmigłowce. Był również orzeł z białej czekolady, który po imprezie został zabrany. Mimo wielodniowej promocji na imprezę przyszli głównie pracownicy Pałacu Prezydenckiego i obydwu redakcji z rodzinami. Był również Bronisław Komorowski i Magdalena Jethon, szefowa „Trójki”, do której trafiła w 1977 roku. Z Programu III odeszła w stanie wojennym - wróciła na początku lat 90. W roku 2006 przeszła do „Jedynki”, by wrócić na stanowisko szefa „Trójki” po zwolnieniu Krzysztofa Skowrońskiego w roku 2009. Po kilku miesiącach przestała zajmować to stanowisko, ale nie na długo - ponownie została szefową „Trójki” 9 listopada 2010 roku, po zwolnieniu przez władze Polskiego Radia Jacka Sobali. Magdalena Jethon fotografowała się z Donaldem Tuskiem, ale później zmieniła obiekt swych zachwytów na Bronisława Komorowskiego i Grzegorza Schetynę.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Jethon ma doskonałe kontakty z politykami SLD i PO. Pytana o to przez Robera Mazurka w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedziała:
„[...] Owszem, znam Bronisława Komorowskiego od dwudziestu paru lat, a zetknęliśmy się po raz pierwszy jeszcze na uniwersytecie, choć studiowaliśmy na innych wydziałach. Ale tak naprawdę poznaliśmy się dopiero w „Trójce”, gdzie robiłam taką audycję „Polityk też człowiek [...]” (...)
Magdalena Jethon została doceniona przez prezydenta Komorowskiego. 27 września 2 0 1 1 roku za wybitne zasługi dla Polskiego Radia została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

###########################################################################################################################################################################

Ten tekst,to fragment "Resortowych Dzieci---Media'"

Zdjęcie...to Kazik Staszewski.

Cała awantura,to Lista przebojów Marka TW BERY  Niedźwieckiego...na której to liście,znalazła sie pieśń Kazika ...i od razu na pierwszym miejscu!
CZY KTOŚ WIERZY,ŻE TA LISTA JEST WYPADKOWĄ GŁOSÓW SŁUCHACZY??? GUZIK!!! TO OD POCZĄTKU DO KOŃCA LISTA AUTORSKA PROWADZĄCEGO!!!

Dyrektor TrUjki kazał unieważnić notowanie i zdjąć całą listę...no i piekło sie otwowrzyło...nawet Gliński sie wypowiedział...nie mówiąc o innych "artystach"...jakiś Organek i Podsiadło.
Tylko TrUjka puszczała tych "artystów"...ale kazali już siebie nie puszczać...TRAGEDIA!

TW BERA rzucił wypowiedzeniem...i idzie do Jethon...Radio Nowy Świat...czekam tylko na Michniewicz....Hanke...Zozunia..."Marcela" i resztę tych "redaktorów" z czerwonymi
podniebieniami.

Od 1982 czyli od Turskiego....to radio nie powinno sie nazywac Polskie Radio!!! To kołchoźnik komunistyczny im.Kiszczaka&Jaruzelskiego.

W części pierwszej rozdziału o mediach Resortowych dzieci,jest geneza powstania tego "wentyla"....tam tylko pracowali i pracuja agenci i komuchy.

Ale jest NEWS...SCOOP...Kazik sponiewierany! TW BERA odchodzi! No tragedia!!!
Wielu ludzi odeszło z TrUjki....nawet Naczelny Świetlik uciekł po kilku miesiącach...na Myśliwieckiej 3/5/7 śmierdzi trupem...

 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2020 [08:57] - Czesław2 | Link:

Co do mnie, to reputację Niedźwiedzkiego i Cygana wyzerowałem po pamiętnym ich głosowaniu na Mandarynę w Sopocie.
https://jastrzabpost.pl/newsy/...

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [14:54] - Marek1taki | Link:

Nic dodać, nic ująć. Może tylko, że Kazik broni się sam przed oskarżeniami, że jego piosenkę da się słuchać. Artystycznie to nędza. Nic tylko na I miejsce.

Obrazek użytkownika kamel85

19-05-2020 [19:23] - kamel85 | Link:

Przeciez Kazikowi dokladnie o to chodzilo, zeby byla to artystyczna nedza. Podam pare linkow:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Kazik jak chce po kims pocisnac, to potrafi to zrobic jak nikt inny. Gdyby ktorykolwiek z powyzszych kawalkow byl o Kaczynskim, to z automatu stalby sie hitem epoki. Kazik nie jest nigdy po czyjejs stronie, co najwyzej jest przeciwko, a tym razem upiekl dwie pieczenie na jednym ogniu: zestrofowal Kaczynskiego za akcje na cmentarzu (zreszta slusznie) i jednoczesnie obnazyl blazenade "totalnej opozycji" ktora jest tak zdesperowana na cokolwiek, ze nawet z takiego chlamu robia hit i w ramach protestu sam Marek Niedzwiedzki odchodzi z Trojki... Ten kawalek - wielki protest song, jest po prostu adekwatny do poziomu protestujacych, bo taki mial byc. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze Kazik placze teraz ze smiechu z calej tej sytuacji. On ich po prostu w ch.ja zrobil.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [09:21] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika nonparel

17-05-2020 [10:07] - nonparel | Link:

Radiowa Trójka to 60 minut na godzinę, Powtórka z rozrywki, Wolski, Kaczmarek, Fedorowicz, Waligórski. Do serca przytul psa, Rycerze trzej,  Będąc młodą lekarką, Świnka. Tego im nikt nie odbierze. W odróżnieniu od Trójki za Trujką i Możełem z czekolady nie przepadam.
Podobnie jest z Kazikiem: Nie jestem fanem Kazika Staszewskiego, podczas gdy jego Ojca, Stanisława Staszewskiego uważam za jednego z pierwszych z bardów i poetów polskich czasów PRL-u. Tak, tak, poetów, każdy ma prawo do własnego zdania. Takie perełki jak Marianna, Bal kreślarzy, Kurwy wędrowniczki czy Knajpa morderców zasługują na pamięć. Niewątpliwą zasługą Kazika Staszewskiego jest spopularyzowanie tekstów jego Ojca - i chwała mu za to.
Wracając do tej całej afery ze zdjęciem tekstu Kazika "Twój ból..." czy jak tam to było z listy przebojów, uważam, że jest to najlepsza reklama, jaką można było tej pioseneczce zrobić. Kiedy wreszcie miłościwie nam panujący nie nabiorą tyle pomyślunku, żeby wiedzieć, że nie należy się wtrącać między wódkę a zakąskę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-05-2020 [12:35] - jazgdyni | Link:

Potwierdziłem Twoje przypuszczenia u źródła - to dęta afera reklamiarska.

A ja Kazika lubię. I za Ojca i za jego samego. Wiadomo, zarabiać muszą, ale i tak nie sprzedaje dużo kitu.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [16:57] - sake3 | Link:

To prawda-nie sprzedaje dużo kitu tylko wyłącznie kit.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [10:19] - sake3 | Link:

To ten Staszewski jest artystą?Stary dziad postanowił podlizać się kolejny raz opozycji swoim dziełem.To już Kaczyński nie ma prawa iść na cmentarz w demokratycznym kraju bo zaraz jakiś dupek żołędny będzie wyśpiewywał o nim dyrdymały?Taką kulturę mamy wspierać?

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-05-2020 [12:15] - jazgdyni | Link:

Allora amici...

W latach 70-tych Trójka była amore a prima vista. Niespecjalnie nas wtedy jeszcze interesowała bezpieka, sowieckie manipulacje, a nastanie Gierka dawało cień nadziei, że może być troszkę lepiej, a nawet mniej "radziecko". No cóż... naiwni byliśmy, ale chyba przeważała naturalna potrzeba radości i stabilizacji.
Tak więc III program radia, stał się blyskawicznie niemalże kultowy, przede wszystkim dlatego, że kanał ten zgromadził fantastyczną grupę, jak na owe czasy wyjątkową, twórców - poetów, satyryków, kabareciarzy i aktorów, którzy nie byli spod czerwonego sztandaru.
Staraliśmy się usilnie słuchać codziennie o pierwszej w południe godzinnego "60 minut na godzinę" Pamiętasz - Kocham pana, panie Sułku, jeszcze wówczas bez demencji  Jacka Fedorowicza, Maćka Zembatego (Moje ulubione - O wieko bębnią krople dżdżu..), Marcina Wolskiego, całą Elitę, czy Andrzeja Zaorskiego, że wymienię tylko kilku z pamięci. To były wybitne osobowości radiowe.
Tym większy smutek i rozgoryczenie z tego, co teraz dzieje się z Trójką, a państwo nie może sobie z tym rady. Jak choćby z oderwaniem od stołka Wojciecha Manna.

Ale w temacie muzycznym była jeszcze inna rozgłośnia, o niebo lepsza, która padła. To Rozgłośnia Harcerska. Jeżeli zamykało się uszy i słuchało tylko muzyki, to było coś.

Miałem nadzieję, że właśnie Trójka zostanie wybrana i uczyniona przeciwwagą dla ZET, czy RMF FM. Niestety, próżne nadzieje.

A TW nadal dobrze się mają. Chociażby w gdańskich radiostacjach. Nie dość, że dobrze się mają, to oni teraz rządzą!

Serdeczności (Cordialita ?)

I najświeższa, dosłownie sprzed chwili afera w Trójce, więc możesz nie wiedzieć, w sprawie "nielegalnego" umieszczenia na Liście Przebojów Kazika (link), w którym on niby krytykuje Kaczyńskiego, a ekskluzywny dostęp do cmentarza w czasie epidemii. Moje źródła w radiu mówią, że sprawa jest dęta, wyreżyserowana przez wydawcę Kazika, by wylansować utwór. Ale w radiu głowy poleciały. W tym Niedźwiecki.

https://youtu.be/o9LzNtpjhV0

I jeszcze na osłodę:

https://youtu.be/NodjtitDftI

.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-05-2020 [12:27] - Tomaszek | Link:

@ Niedzwiecki ,to ten ch...j  jak wszystkie ch...je na resortowwj emeryturce jeszcze nie jest ? Teraz chyba będzie , może liczy na prezia  H...jownię .

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [12:45] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Primo: To z rozgłośni harcerskiej UB zrobiło Trójke...rozkaz padł z KC PZPR.
Secundo: Ta notka powstała na wieść o tej strasznej aferze!!
Tertio: Po M.Jethon było już kilku Naczelnych w TrUjce...wszyscy uciekli...dostali propozycję nie do odrzucenia? :-))
https://youtu.be/XGvETDCmG-w
 

Obrazek użytkownika cyborg59

17-05-2020 [15:41] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Janusz !
Codziennie o trzynastej to była "Powtórka z rozrywki" ! Pierwotnie "Sześćdziesiątka" leciała w niedzielę rano. IMA  oraz ITR w piątki wieczorem. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-05-2020 [19:11] - jazgdyni | Link:

Oczywiście masz rację. Tak bylo. Lecz jakoś utkwił mi w pamięci okres najświeższy, czyli te południowe powtórki. Wtedy radio miało swą moc. Słuchało się. Teraz słucham tylko w samochodzie. I boleję, że jak po grudzie idzie cyfryzacja radia. To praktycznie temat zapomniany. Na dodatek, włodarze miast, samorządowcy nie chcą powstawania lokalnych niezależnych stacji. Miałem taki projekt i profesjonalnych ludzi i Gdynia mnie spławiła. Coś tam bąkali, że sami to zrobią. Lata minęły i nie ma nic.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [12:38] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Witam Wszystkich...
Dla mnie Trójka to lata 1972---1981 grudzień...13.
Teatrzyk Zielone Oko,Mini-Max,Gwiazda Siedmiu Wieczorów [z tego programu nagrałem Band on The Run Beatlesów na ZK140T],Muzyczna poczta UKF...60 ,minut na godzinę,
Rodzina Poszepszyńskich i seriale M.Wolskiego...Matriarchat...

TO  BYŁO  TO!!!

Ale już znałem genezę powstania tego radia...WENTYL DLA MŁODZIEŻY...drugi wentyl...to tygodnik Polityka pod redakcja Rakowskiego.

Cenzura była...ale "szło sie dogadać"

Jak wyszedłem z "internetu" w 1983 w lecie...no to radio i Trójka...no i gówno [pardon la mot] Turski,agent Kiszczaka i Jaruzela...Olejnik,Niedźwiecki,Olszanski i sami SB-cy.

Od tego czasu...nazywam to radio TrUjka...gdzie Mann opowiadał,że Queen to takie angielskie Ich Troje...

PS.Magnetofon ZK 140 T jeszcze gdzieś mam...i 30 taśm ORWO 540...na czterościeżkowym to cały tydzień prywatki :-))

PPS.Aaaa! Jedyne mądre zdanie Manna: "MUZYKA W POLSCE SKOŃCZYŁA SIE W LATACH 70"

Addio Tutti

 

Obrazek użytkownika cyborg59

17-05-2020 [16:24] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

@  Trotelreiner
Dzisiejszej młodzieży wyjaśniam, że 540 po nazwie NRDowskiej firmy oznacza sumaryczną długość nagrania na wszystkich czterech ścieżkach - w minutach. 540 minut to 9 bitych godzin zabawy. Nagranie monofoniczne ! 
Potem udało mi się kupić Teslę B 42 prawie stereo (nagrywała stereo - odsłuch tyko jednego kanału) .
Nie skasowałem taśm monofonicznych ! Taśmy ORWO strasznie szlifowały głowice, używałem taśm Wiskordu. Podszczecińska fabryka wytwarzała taśmy na rynek niemiecki. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [13:07] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

I suplement zaczerpnięty od konkurencji..."wPolityce.pl"

„Niedźwiecki chciał odejść w nimbie męczeństwa”

Z kolei były dziennikarz Polsatu zamieścił na Facebooku fragment wiadomości od swojego znajomego, który opisano sposób kierowania listą przez Marka Niedźwieckiego.
Wiem, długie, ale znajomy z branży muzycznej uświadomił mi, że przynajmniej w jednym aspekcie sprawy kompletnie sie myliłem, że nie było żadnego ukrywania wyników głosowania słuchaczy na listę przebojów „Trójki”. Tu cytat z wiadomości na priv: „Od początku istnienia Listy Trójki słuchacze mogą głosować wyłącznie na utwory, które są w tak zwanych propozycjach do listy przebojów. Te propozycje są układane przez Niedzwiedzkiego, do którego kilka lat temu dołączył Baron. Słuchacze nie mieli nigdy możliwości wpływać na ich kształt. Są to wyłącznie decyzje prowadzących, którzy przy ich układaniu kierowali się swoimi, nietransparentnymi kryteriami i motywami (…) Oznacza to prawdopodobnie, że podjął decyzję o odejściu z Trójki i chce to zrobić w nimbie męczeństwa. Bo przecież wiadomo, że taka zagrywka nie zdarzyłaby się z piosenką Zenka i chodziło tylko i wyłącznie o zadymę antykaczyńską. Podobnie zachowywał się na antenie Mann przed odejściem z tej stacji

Też o tym napisałem...to wszystko to pic...dla ciemnego luda.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [13:35] - Marek1taki | Link:

A zrobiono w mediach lustrację i dekomunizację? Przeciwnie utwardzono totalitaryzm w wersji softpower. Nie ma cenzury bo cenzorzy robią audycje.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [14:50] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2020 [08:30] - Marek1taki | Link:

Artyści niedyspozycyjni mogą sobie pośpiewać przy goleniu. Dyspozycyjnie się nie wyrabiają.
Kazik dostał superhot czelendża i musiał na gwałt przerobić refren starej piosenki - 0:47
https://www.youtube.com/watch?...
Presja taka na tych wszystkich niezależnych, że Trzaskowskiemu sondaże i domenę na kampanię robili z kilkudniowym wyprzedzeniem. Domena zarejestrowana 11 maja. Piosenka Kazika na You Tube 8 maja. Wybory miały być 10 maja. Wirus jakiś?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [15:40] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ta teoria spiskowa...ma sens i nawet duże prawdopodobieństwo..."w polityce nie ma przypadków,ani pożytecznych zbiegów okoliczności...
Najpierw pompowany do nieprzytomności Muniek Staszczyk i jego "Pola"...teraz ten szajs...
Ciekawe...:-))

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [16:06] - Marek1taki | Link:

Pola artystycznie dużo lepsza, ale też bardziej wkur...czeblade jak to ludzie łykają jako patriotyczne.
A operacja z użyciem Gowina nie dziwi w kontekście dokonań Trzaskowskiego z Rabiejem w Warszawie po wizycie w klubie Bilderberg.
Z drugiej strony Gersdorf łaskawie oddająca SN i zostawiająca obstrukcję pozostałej kaście. W komplecie PKW siedzi i nic nie robi, Szumowski pandemizuje. Duda układa 2,5godz. przemówienia w ramach warsztatów krasomówczych za to bez zainteresowania co z wyborami.
Efaekt? Do wyboru jest Duda i Trzaskowski. Może się nie palili do UW ale się zaciągnęli. A co z resztą? Morawicki, Emilewicz, Gowin, Gliński. Na kogo oni głosowali w IIIRP? na PC i PiS czy UD/UW?
To projekt umieszczenia spadkobierców żydokomuny po obu stronach "sporu" politycznego. W postPiSie i postPO. Teraz tego nawet post-głosowanie nie zmieni.

Obrazek użytkownika cyborg59

17-05-2020 [18:55] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Klocki wskakują na miejsce !
Gdzieś na biurku, w stosie starych tygodników, zachowałem Newsweeka (chyba 2010) w którym Mann apelował do Niedźwieckiego o nie wracanie do rozgłośni, a do władz o nieprzyjmowanie w/w. Ten powrót miał być skrajnie propisowski ?! To było tak zdumiewające, że zostawiłem sobie czasopismo. Wyglądało na gównoburzę. Teraz, z perspektywy teorii spiskowych, można sądzić, że była gra operacyjna. Podobnie teraz.
Mało się ostatnio udzielam, praktycznie nie piszę naszych portalach. Czas poświęcam na przeszukiwanie internetu w pogoni za światową muzyką z której nas ci panowie okradli. Odkrywam kultowych dla zachodu wykonawców, których nigdy nie wpuszczono na naszą antenę. Zamiast tego serwując różnych Dean'ów Reed'ów.   

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

17-05-2020 [13:45] - AŁTORYDET | Link:

Niestety, "Jojo" z Glińskim już przykładnie skopali Kowalczewskiego. Widać ten pierwszy wrócił już do siebie, po kompromitacji w ostatniej kampanii do parlamentu. Wszystko oczywiście w ramach troski o "swobodną wypowiedź artysty". Obydwaj oportuniści nie racza zauważyć, że dziś artyści terroryzują jak za czasów socrealizmu. Dziś "artysta" może defekować na chodniku, to co zrobił rozdeptać, na tym co rozdeptał napisać "Kaczor won" i wara wam od tego dzieła! Jedyne co możecie z tym zrobić, to g....o  kupić! BTW: kto pozwolił na ponowne zatrudnienie Niedźwieckiego? Przecież już raz Trujkę wystawił i to za Targalskiego?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [14:49] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Do Joja i Glińskiego...dołączyła jeszcze Emilewicz...Emilewicz i Gliński...oboje v-ce premierzy...chyba od Gowina?
Brudziński jak na razie...sam.
TW BERĘ zatrudniła Magda Jethon,która sie chwali,że do dzis nie oddała legitymacji PZPR.
Ona przywróciła wszystkich agentów do pracy...tylko M.Olejnik odmówiła.

Teraz Jethon buduje swoje radio...na zgliszczach RADIA KOD buduje Radio Nowy Świat.

Już ma forsę...tylko czeka na podział częstotliwości.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-05-2020 [14:57] - Czesław2 | Link:

Oczywiście, polskich częstotliwości. Przy okazji, licencje na najlepsze lokalizacje, częstotliwości i moce ( wszystko powiązane ze sobą) ma RMF.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [14:58] - sake3 | Link:

Najgorsze jest to,że w kategoriach zbrodni na kulturze przedstawiono nie chamską,skandaliczną treść tego badziewa tylko fakt ,że badziewie usunięto.Taka gnida jak Staszewski chodzi w aureoli meczennika władzy.Czy on sam chciałby by wyśmiewano jego osobisty ból czy tragedię? Wraca a właściwie trwa cały czas atmosfera z lat kiedy na raty zabijano szyderstwem Lecha Kaczyńskiego a później to samo spotyka jego brata.Jak można być taką kreaturą jak ten rzępoła i iego poplecznik Niedźwiedzki.

Obrazek użytkownika Suriw

17-05-2020 [17:16] - Suriw | Link:

Okazało się nie po raz pierwszy,,że opluwanie,wdeptywanie w szambo,niebotyczna fala hejtu na jakiegoś nieprawomyślnego artystę to najlepszy sposób na reklamę jego i jego dzieła. Oraz na zyskanie sobie młodego elektoratu tuż prze wyborami...

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-05-2020 [23:46] - Tomaszek | Link:

Poj...bało cie faciu do reszty , zreszta programowo . Pytanie brzmi , czy kutas zadaniowy , depczacy wartoścci osobiste jest artystą , bo ja twierdze że nie. Nie po raz pierwszy z resztą . Ch....jem się urodził  jako ch...j żył i ch...jem zdechnie .A na razie jakoś musi żyć z bycia ch...jem . Jakoś mu idzie . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-05-2020 [23:54] - Tomaszek | Link:

P.S. 
O tym Ch...ju nie napisałem menel , bo menele to w większości dobrzy ludzie .

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2020 [19:41] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Uffff!
Bardzo Wam wszystkim dziękuje,za wizytę na moim blogu...4450 "oglądaczy" i 26 komentarzy...to chyba mój rekord popularności...:-))
Ja już spuszczam kurtynę na TrUjkę...moja żona twierdzi,że to radio dla staruszków,emerytów i sklerotyków...żyjących dalej w latach Gierka.

Głos kobiety,to głos bogów...z tym sie nie dyskutuje....nie! Nie zagląda mi przez ramię :-))

Polaków można kochać,szanować,etc...ale NIE DA SIE NIMI RZĄDZIĆ!

Buonanotte---P.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2020 [22:06] - rolnik z mazur | Link:

Marny to  rekord. Niedługo bedziesz dyskutować tylko z jaz gdyni i bedziecie sie z soba super zgadzać. Generalnie głupoty opowiadasz -  Polaków można kochać,szanować,etc...ale NIE DA SIE NIMI RZĄDZIĆ!
Buonanotte---P.I ty jesteś naukowcem ? Powtarzasz głupoty , które ktos tam powiedziaŁ bez sensu. I na ttm polega dzielenie tego ogłupiałego narodu. Wstydź się. pZDR

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-05-2020 [21:40] - rolnik z mazur | Link:

No to fajnie. Łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi. Wszyscy wychowywali sie na Trójce.  I był to głos w ciemnościach.  A teraz dawni idole to TW, esbecy, komuchy i diabli wiedzą jeszcze co. Może to i prawda. Po tylu latach od zmian ? Trzeba było o tym pisac trzydzieści lat temu. Teraz to juz dawno musztarda po obiedzie. Teraz sie Katoni znależli. łacznie z tym finansowanym przez Unię. Żal mi was. Z czego sie śmiejecie ? Śmiejecie się z was samych. To tak na marginesie. Po prostu żenada. Pzdr