Zarząd Operacyjny Opozycji

Wściekłość Włodzimierza Czarzastego jest absolutnie zrozumiała. Borys Budka spartolił robotę i Jarosław Gowin nie został Marszałkiem Sejmu. Gra o „zatrzymanie państwa” i pozbawienie PiS władzy (z pominięciem wyborów) trwa jednak dalej. I bynajmniej nie Platforma, nie Lewica, i nie PSL zarządzają tym projektem, tylko Zarząd Operacyjny Opozycji mieszczący się przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie. Rola Czerskiej w tej grze jest dziś znikoma. KACZYŃSKI Z GOWINEM „PRZEKŁADAJĄ” WYBORY PREZYDENCKIE – CHAOS WYBORCZY TRWA – to aktualny pasek TVN 24, w którym serwuje się oczywiście zwykłe kłamstwo, ponieważ porozumienie Gowin – Kaczyński, w istocie, pozwala na wyjście z impasu, który po części wynika z pandemii, a także z postawy opozycji, która wcześniej odrzuciła kompromis wyborów za dwa lata. Od dwóch dni TVN 24 – poza standardowym zestawem, że rząd z niczym sobie nie radzi – trąbi o chaosie prawnym, politycznym, konstytucyjnym, że nic nie wiadomo, a jedyne co wiadomo, to bezsporny fakt, że wyborów prezydenckich Sąd Najwyższy nie może unieważnić, bo nie ma do tego kompetencji, gdyż artykuł 129 Konstytucji RP mówi jasno, że „ważność WYBORU prezydenta stwierdza Sąd Najwyższy”.  

A przecież – podkreślają prawnicy z TVN 24 – wyboru prezydenta w niedzielę nie będzie, więc nie można unieważnić czegoś, co się nie odbyło. Czyli SN nie ma kompetencji do unieważnienia wyborów prezydenckich, bo ma tylko kompetencje do unieważnienia samego aktu wyborczego, w którym głosujemy na poszczególnych kandydatów. Można z rezerwą odnosić się do takiej właśnie interpretacji Konstytucji i Kodeksu Wyborczego, ale to jest główny przekaz opozycyjnej stacji, który ma podtrzymać konfrontacyjny kurs opozycji. Wprawdzie Sędzia SN Wiesław Kozielewicz, były szef PKW, „wskazuje, że głosowanie to tylko element wyborów i SN ma obowiązek zająć się ich kontrolą” („Rzeczpospolita”, 08.05.20.), ale po co nam pluralizm opinii, ekspertyz, skoro trzeba doprowadzić do „zatrzymania państwa”. Wielu obserwatorów słusznie zadaje jednak pytanie, po co opozycji władza w tak krytycznym momencie, skoro rząd PiS stoi przed wielkim kryzysem gospodarczym.  

Dość łatwo to wyjaśnić. Zarządowi z Wiertniczej nie chodzi o to, by rządziła PO czy KO czy Bóg wie co innego, tylko o to, żeby nie rządził PiS i nie ma tu znaczenia,  w jakich okolicznościach się to stanie i za jaką cenę. Nie jest też wcale jasne (przynajmniej na dziś), czy obecny obóz władzy nie zyska jeszcze na owym kryzysie, jeśli pandemia ustąpi w najbliższych kilku tygodniach. Prognoza spadku PKB dla Polski o 4,3% jest najniższa w UE, a inne prognozy wskazują, że w 2021 roku osiągniemy już 4,1% wzrostu gospodarczego, czyli w 2022 roku wyjdziemy na prostą. Byłoby idealnie, gdyby w takim scenariuszu rządziła opcja brukselsko – niemiecka, a nie polska, i przypisała sobie sukces. Ale to tylko przypuszczenie, nic pewnego.   

Nie ma cienia przesady w twierdzeniu, że to Zarząd Operacyjny Opozycji wyznacza cele i kierunki działania, i czyni to już (często z powodzeniem) od niemal dwóch dekad. TVN 24 zarządza bowiem myśleniem milionów Polaków, którzy zostali tak uformowani, że nawet do głowy im nie przyjdzie, że świat wokół jest trochę inny niż ten – emanujący z pasków Wiertniczej. Wszystkie  badania potwierdzają, że widz TVP nie jest zamknięty w świecie serwisów TVP INFO. Korzysta z wielu źródeł informacji. Widz „Faktów” żyje w medialnej bańce. Mamy więc dziś chaos, dwóch Jarosławów wbrew Konstytucji zmienia porządek prawny i zarządza wybory, a samych wyborów nie da się unieważnić. Stały bywalec TVN 24, mec. Mikołaj Małecki, w jednym z wpisów stwierdza między innymi: „nie ma żadnej możliwości zmiany terminu wyborów przez Marszałka. Jeśli nie będzie ich 10 maja, to już nigdy w ogóle ich nie będzie. Dojdzie do likwidacji funkcji prezydenta w Polsce, po upływie kadencji PAD.” Oczywiście, do znudzenia, w ślad za politykami KO, powtarza się „zdartą płytę”, że jedynym wyjściem jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.  

Można by przez następne dziesięć stron wyliczać manipulacje i kłamstwa Zarządu Operacyjnego, ale nie o to tu chodzi. Mamy wolność mediów, dziś każde z nich uczestniczy w jakiejś narracji politycznej, świętych nie ma, ale narracja wymierzona w stabilność i ciągłość władzy państwowej nie jest ani zabawna, ani akceptowalna. Ktoś powie zapewne, że tak duży wpływ TVN 24 na wybory polityczne Polaków to jednak gruba przesada. Bynajmniej. To politycy opozycji są dziś jedynie „marionetkami” w rękach Zarządu. Bez pasa transmisyjnego, jakim nadal jest tradycyjna telewizja w Polsce, nie byliby w stanie niemal nic osiągnąć. Rośnie co prawda rola i siła mediów społecznościowych, co skutecznie wykorzystał już Szymon Hołownia, ale dla opozycji, nadal, największą siłę rażenia ma TVN. I nie chodzi tu o to, że konsekwentnie, od 2005 roku, PiS jest w tej stacji pod ciągłym ostrzałem, bo to jest święte prawo demokracji i wolności mediów. Chodzi o to, że w sytuacji koronakryzysu, gdy ważą się autentycznie losy Polski na kolejne dekady, Zarząd Operacyjny działa tak, jakby chciał właśnie „zatrzymać państwo”. Nie zamierzam obrażać polityków opozycji, choćby dlatego, że niektórych z nich cenię, ale często przypominają oni jedynie owych „żołnierzy” z „Państwa” Platona, posłusznie wykonujących rozkazy „mędrców”. Hannah Arendt trafnie wskazała, że między innymi w tym dziele wielkiego filozofa powinniśmy szukać „korzeni totalitaryzmu”.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

08-05-2020 [14:21] - Darek65 | Link:

Cała ta druga strona, to ludzie z genami niewolnictwa. Oni nie umieją żyć bez pana. Kiedyś był on w Moskwie, a dzisiaj w Brukseli. Oni nie wierzą w samodzielność. Ich cel jest jasny, wkraść się w łaski Pana, który będzie rządził, wydawał rozkazy, a oni w jego imieniu będą je wykonywać. Wiernie i skrupulatnie. Reszta Polaków, to dla nich motłoch, który można, a wręcz trzeba gnębić, który ma się cieszyć, że za swoją pracę dostanie miskę ryżu. Pamiętacie sławetne, na Wasze miejsce za bramą czeka kilkudziesięciu innych. To ich cel.

Obrazek użytkownika Czesław2

08-05-2020 [16:35] - Czesław2 | Link:

To jest uproszczenie. Polowa tej drugiej strony to ludzie głęboko wierzący. W kasę. Obojętnie skąd.

Obrazek użytkownika Suriw

08-05-2020 [23:37] - Suriw | Link:

@Darek66
Ile tej mega durnoty nagromadziło się w twoich genach,że  potrafisz tylko ujadać wskazaną przez TVPiS metodą; Cała ta druga strona, to ludzie z genami niewolnictwa. Oczywiście ta pierwsza strona czyli lepszy sort to są prawdziwi mędrcy,genialnie zarządzający gorący patrioci z nieomylnym wodzem na czele, którzy zawsze mają rację i jako jedyni działają wyłączne dla dobra Polski. A cała ta druga strona stale coś mąci, coś demoluje oczywiście na rozkaz z Brukseli, chociaż tam współdecydują i współrządzą także przedstawiciele polskiego  lepszego sortu.
I tak:cała ta druga strona co chwila zmienia prawo łamiąc przy okazji różne postanowienia konstytucji, wprowadza w błąd obywateli (suwerena!) co do terminu wyborów prezydenckich i  sposobu głosowania,przy okazji marnując spory grosz  publiczny np. na drukowanie tzw.pakietów wyborczych, poucza PKW, której dopiero co odebrała jej uprawnienia,a także SN co do uznania wyborów, słowem:  kreuje nieznany w historii Polski,a nawet innych cywilizowanych państw niebotyczny chaos prawny i t.p.,i t.d.,etc. - Cóż to za wredni ludziska ta  druga strona - ohyda, przegonić takich na 4 strony świata!

Obrazek użytkownika Darek65

09-05-2020 [15:42] - Darek65 | Link:

Zapomniałeś o Okrągłym Stole, zapomniałeś o falandyzacji prawa, zapomniałeś o fałszowanych wyborach, zapomniałeś o Balcerowiczu i jego "reformie", zapomniałeś o Rzeplińskim, co to przyklepał w TK zajumanie Polakom 150 mld., zapomniałeś o wybraniu na zapas członkach TK za PO. I tak można by długo. Nie jestem fanem TVP

Obrazek użytkownika Suriw

10-05-2020 [15:12] - Suriw | Link:

@Darek65
Zapomniałeś, że mamy rok 2020 i rozmawiamy tu o obecnej sytuacji stworzonej przez obecną władzę, więc po co stosować radziecki "kontrargument: "A u was Murzynów biją!"?

Obrazek użytkownika Jabe

10-05-2020 [18:10] - Jabe | Link:

Okrągłostołowcy wciąż rządzą.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-05-2020 [16:04] - Trotelreiner | Link:

Pewien kacyk w Afryce Równikowej odkrył starą prawdę:
"Dajcie mi pluton czołgów i opanuje w nocy telewizje.Rano będę premierem,prezydentem,cesarzem....kim zechcę"
Jako suplement,proponuje moją notkę...
https://naszeblogi.pl/54011-nasze-media-czyli-cosczego-nie-ma

Obrazek użytkownika sake3

08-05-2020 [20:21] - sake3 | Link:

@Trotelreiner.....A pewien stary otłuszczony kacyk w Polsce co rusz wrzeszczy :dajcie mi milion ludzi to pójdę i zrobię porządek ,oknami bendem wyrzucał,pałował bendem ja,ja ,ja.....

Obrazek użytkownika Sternik

08-05-2020 [16:32] - Sternik | Link:

Darek65. Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam. Życzę sobie mnóstwa podobnych myśli, jasno sformułowanych i przejrzystych.
 

Obrazek użytkownika angela

09-05-2020 [07:13] - angela | Link:

Spokojnie, poradzimy sobie z tym antypolskim bagnem, tzw opozycją, bo mają megadurnia na czele.