Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Najgorsze dopiero przed nami czyli cywilizacja strachu

rolnik z mazur Waldek Bargłowski, 15.04.2020
Impresje z domu niewoli
Czemu nam tak zależy na naszej marnej, niewolniczej egzystencji ?
„ Jeszcze chwileczkę panie kacie „ - miała powiedzieć Maria Antonina wchodząc na szafot 16.10.1793 r.
Czy te parę chwil więcej jest warte upodlenia się  i błagania o litośc  - o  dodatkowe kilka chwil życia, które i tak już się kończy?
Covid to  CowID ?
Pascha to najważniejsze i najstarsze  święto żydowskie cyklu rocznego obchodzone na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów  z niewoli egipskiej.
W tym roku przypada na 19.04.2020 r.
To tylko przypadek, że rząd właśnie 19 ( niedziela ) ma poinformować o powolnym wyzwalaniu tubylców  z niewoli cowidzkiej.
Pażiwiom uwidim.
Czy ludzie się obudzą i zrozumieją w jakim orwelowskim absurdzie przyszło im  żyć ?
W Ministerstwie chorób ( sam minister )  raz mówi, że maski ochronne są be i do kitu, za tydzień,  że jak najbardziej są cacy i obowiązkowo należy je nosić, bo inaczejt to....w tiurmu.
Ministry piszą rozporządzenie ( specjalnie ? ), że” …..od dnia … do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania przy pomocy części odzieży, maski lub maseczki, ust i nosa.......” ( Par.18 rozporządzenia z dnia 10.04.2020 o zwalczaniu..... )
Ani to po polsku, ani to zrozumiałe – co obowiazkowo można zakryć przy pomocy ust i nosa ?
Ale za to zachorowalność i śmiertelnośc  na choroby płuc, nowotworowe i zawały znacznie zmalała w cowidzkim czasie w porównaniu  z tym analogicznym czasokresem lat ubiegłych.
Cuda panie, cuda
W ministerstwach dziwnych kroków i tak rozporządzenia  ograniczające wolność nie obowiazują dla równiejszych.
W myśl staropolskie zasady – co wolno wojewodzie , to nie tobie mały smrodzie.
Tubylcy z dorzecza Wisły reagują  więc emocjonalnie, obce jest im myślenie skutkowo- przyczynowe.
Podobnie jak ci tubylcy z dorzecza Kongo nie rozumieli, że skutkiem piep..... się  jest dziecko.
I śmiali się do rozpuku, gdy ktoś im to próbował wytłumaczyć.
Spróbujcie wytłumaczyc dzis komuś, że coronawirus jest znany od wielu lat a umieralność wcale nie zwiększyła się w stosunku do ubiegłych lat nawet w Lombardii, czy Nowym Yorku.
Jestem w Niemczech i rozmawiam z ludźmi na ten temat.  Święcie wierzą w wyjątkową śmiertelność tego wirusa i ufają  rządzącym  bezgranicznie.
Lata wychowania w duchu demokracji i praw człowieka zrobiły swoje.
Tu można jeszcze spacerwować po lasach i chodzic do sklepu bez maski i rękawic.
Ukraiński Antonow przyleciał z maseczkami chińskimi – aaaaaale fajnie – dziecięcy zachwyt.
Bo u nas takich maseczek ze świecą szukać. My nie umiemy ich robić.
„ Kocham pana, panie Sułku kochany, jesteś wspaniały, jesteś super, cudowny ...”
Albo na odwrót
„ Ale kretyn, głupek patentowany, debil wprost, idiota … „
Świadczy to tylko o tym jak infantylne jest to społeczeństwo – z zachwytu w wieczne potepienie – nic po środku.
Jakże  łatwo  jest  je więc emocjonalnie rozhuśtać i prowadzić w dobrowolną niewolę poprzez strach.
Dobra wiadomość to żadna wiadomość.
Tylko zła wiadomość przyciąga uwagę.
Na czerwono  – 7408 zakażonych ( 15.04.20 )
Na czarno – 268 zmarłych
Tak więc
„ Internet i media społecznościowe mają zasadniczy udział w tworzeniu tego stanu coraz głębszej histerii i paniki, gdzie rządzą emocje i strach. „
Media i wszelkiej maści eksperci, którzy mają wielki wpływ na rządzących  sieją strach i panikę – celowo ?
Tym niepokornym, płynącym pod prąd głównego ścieku trudno się przebić.
Ten niewiarygodnie wielki  natłok nieweryfikowalnych złych informacj, czasami celowo stworzonych ,  które dostajemy każdego dnia  przyprawia o nerwicę, zabija pragmatyczne myślenie i rozsądek – aż w końcu godzimy się na wszelkie ograniczenia wolności za złudę bycia bezpiecznym.
I o to chodzi.
Chodzi też  o sam mechanizm przyciągania uwagi.
Tylko  najbardziej niepokojące wiadomości przyciagają uwagę.
Nic tak dobrze się nie sprzedaje jak zła informacja.
To wszystko nie dzieje się całkiem bezwiednie i przypadkowo.
Jest to sposób na zarządzanie masowymi emocjami, percepcją  ( strategic percepcion management ) w czasie kryzysu, który pozwoli osiagnąć konkretne założone cele takie jak
1. Ograniczenie i kontrola społeczeństw- państwo policyjne
2. Masowe i obowiazkowe ID, szczepienia ( dziecka nie przyjmiemy do szkoły bez karty szczepień itd. )
3. Likwidacja gotówki
Każda władza dąży do absolutnej władzy dokładnie jak każdy kapitalista dąży do monopolu.
Prawo do prywatności będzie w przyszłosci rzadkim i dostępnym tylko dla wąskiej grupy dobrem.
Niewolnicy, poganiacze niewolników i ich właściciele – tak będą wyglądać wkrótce kasty społeczne – jeśli już tak nie jest.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 14860
Domyślny avatar

kaliszanin

15.04.2020 12:19

w skrócie żeby nie przedłużać:
na studiach mieliśmy kumpla, który miał to szczęście, że już wówczas był żonaty. wielokrotnie podczas wspólnych imprez pytaliśmy go jakim cudem udaje mu się wyrwać z domu? odpowiadał,  że cały pic polega na tym aby tak rozegrać sprawę aby finalnie to żona go niemal na siłę z domu na imprezę wypychała. 
reasumując tak trzeba nami pokierować abyśmy sami prosili się o.... strach aż pomyśleć co jest na końcu naszych własnych  marzeń. 
 
a teraz możemy sobie pofantazjować.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 13:00

Dodane przez kaliszanin w odpowiedzi na w skrócie żeby nie przedłużać

Znam te klimaty z żonami. Pzdr
Domyślny avatar

kaliszanin

15.04.2020 13:23

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Znam te klimaty z żonami.

nie będziesz Rolniku fantazjować? o co grzecznie poprosimy w najbliższym czasie? czego się gremialnie zrzekniemy? za co wspólnie zapłacimy?
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 16:42

Dodane przez kaliszanin w odpowiedzi na nie będziesz Rolniku

@ kaliszanin
to oczywiste o co poprosimy - choćby o szczepionki. Już się dopytuja kiedy wreszcie ....Zrzekniemy sie wolności i prywatności  w imie bezpieczeństwa tzn - wiecej policji i innych służb porzadkowych i jeszcze za to wszyscy zapłacimy. " Lud kocha tyranów " Pzdr
RinoCeronte

RinoCeronte

15.04.2020 13:45

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Znam te klimaty z żonami.

Kochanki są jeszcze gorsze... jak powiedział książę Radziwiłł...
Roz Sądek

Roz Sądek

15.04.2020 13:03

Mało oryginalne.
Ładnie, że tam w Niemczech macie luzik.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 15:11

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na Mało oryginalne.  

To tylko trochę dłuższa smycz.pzdr
Pani Anna

Pani Anna

15.04.2020 13:05

Nie wiem, czy w Niemczech ludzie ufają rządzącym bezgranicznie, ja bym tego w kategorich zaufania nie rozpatrywała, po prostu jest to naród z natury posłuszny i w tym posłuszeństwie trenowany od urodzenia, jednak ta smycz jest w miarę długa i aż tak nie uwiera. W Niemczech powrót do normalności odbędzie się bez wiekszych problemów, ludzie żyją w miarę normalnie - spacerują, jeżdżą na rowerach całymi rodzinami, w sklepach jedyna zmiana to plastikowe szybki przy kasach i obowiazek wchodzenia z wózkiem, co podobno pomaga utrzymywać dystans. Ciekawe jest to, że ani razu nie widziałam, żeby któraś z ekspedientek zachorowała, chociaż teoretycznie to one przecież są najbardziej narażone na kontakt z wszelkimi wirusami, bo przecież nie uwierzę, żeby ta idiotyczna szybka z dziurą na ręce je przed czymkolwiek chroniła. Za to w polskich sklepach (znam dwa, w których czasem robie zakupy ) panika aż miło, cały personel w maskach, pokrzykuja na ludzi kiedy ktoś ośmieli się choćby o centymetr naruszyć "dystans" przy kasie, nieważne, że przed chwila wszyscy niemal sie o siebie ocierali wśród regałów... To jeden wielki pic. Póki co, to Niemcy podstawiaja samoloty dla pracowników rumuńskich, których sprowadzają do siebie na zbiór szparagów, personel medyczny z terenów przygranicznych może nadal pracować, bo bez nich sobie po prostu nie poradzą, a tymczasem w polskim w biedalandzie szyje się maseczki i zabrania wyjść na spacer. Za to mozna sobie pośpiewać na balkonie i może, przy odrobinie szczęścia pokażą to w telewizji jako symbol tej sławnej polskiej wolności i solidarności...  Oto, co znaczy tresura.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 15:18

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Nie wiem, czy w Niemczech

@ Pani Anna,
twarde prawo ale prawo tak są nauczeni. Ich przywódcy tez to prawo respektuja. Na balkonie to mozna sobie zanucić byle nie za glosno. Tresura postepuje bo taka jest madrosc etapu. Pzdr
Domyślny avatar

anakonda

15.04.2020 16:05

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ Pani Anna,

Witaj Rolniku !
Piszesz : " twarde prawo ale prawo tak są nauczeni. Ich przywódcy tez to prawo respektuja."
-------------------------------------------------------------------
Twierdzenie ze Niemiec jest nauczony respektowac prawo, na dzien dzisiejszy jest twierdzeniem grubo przesadzonym,
moze gdzies na prowincji i wsrod starszej generacji ta cnota jest jeszcze zywa ale " nowi niemcy " i lewacka cholota
spod znaku Antify ma ten " respekt " tam gdzie slonce nie dochodzi.
Co do przywodcow, oni juz zupelnie zaponieli co to jest prawo, a i GG ( Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland )
malo ich obchodzi jezeli jego zapisy koliduja z agenda rzadzacego w Niemczech lewactwa.
Tak bylo w 2015 ( niekontrolowany naplyw migrantow ), tak jest i aktualnie jesli chodzi o wyimaginowany kryzys zwiazany
z wirusen Corona. Podstawowe prawa czlowieka sa samowolnie przez rzad zawieszane i aby bylo smieszniej, w oficjalnej
narracji nazywa sie to " troska o dobro spoleczenstwa ".
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 16:53

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na Witaj Rolniku !

Witaj anakondo !
Z perspektywy niemieckiej prowincji tak to wygląda. Z kim nie rozmawiam to akceptuje te wszystkie ograniczenia bez słowa krytyki. Nie widac tu tez ciapatych. Życie płynie jakby w cieniu wirusa.
Jeśli chodzi o niemieckich przywodcow to oni jednak dbają o interes niemiecki - co by tam o nich nie mówić.
Troska o dobro człowieka  i prawa obywatelskie  to taka pusta nowomowa jak myślozbrodnia np.
Pomimo tego lewactwa jednak u was nie bedzie takiego pogromu gospodarczego jak w Pl. Pzdr
Domyślny avatar

anakonda

15.04.2020 17:29

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Witaj anakondo !

Jaki bedzie pogrom gospodarczy to sie dopiero okaze.
725000 zakladow zglosilo Kurzarbeit ( skrocona dzialalnosc / prace ),
Jeden Pan Bog wie ile z tych ponad 700-set tysiecy zakladow wroci
do swojej dawnej dzialalnosci.
tichyseinblick.de
Poza tym, juz dzisiaj widomo ( choc nikt z oficjeli o tym nie mowi ) nastapi zubożenie społeczeństwa.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 17:44

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na Jaki bedzie pogrom

@ anakonda
a ile z tych zakładów mozna bedzie przejąć za grosze  ?
Ktoś zbiednieje, żeby ktoś sie mógł wzbogacić.
Z pewnoscią sporo z tych małych zakladów bez zaplecza finansowego pójdzie w plajtę.
U nas będzie prawdziwa rzeź. Pzdr
sake3

sake2020

15.04.2020 15:25

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Nie wiem, czy w Niemczech

Jednak porównując liczbę zarażonych i zmarłych w obu krajach widać róznicę.
Roz Sądek

Roz Sądek

15.04.2020 16:33

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na Nie wiem, czy w Niemczech

@Pani Anna
Ciekawe jest to, że ani razu nie widziałam, żeby któraś z ekspedientek zachorowała, chociaż teoretycznie to one przecież są najbardziej narażone na kontakt z wszelkimi wirusami, bo przecież nie uwierzę, żeby ta idiotyczna szybka z dziurą na ręce je przed czymkolwiek chroniła.
Jak nie zachorowała, musiała zachorować, tylko Pani źle patrzyła. Trzeba patrzeć nie od strony tej taśmy na którą wykładamy towar, ale trochę w poprzek i nieco jakby łukiem. Co do spacerujących - w odróżnieniu od nas - Niemców, to mam takie same odczucie, spacerują i spacerują, a potem muszą sprowadzać Rumunów.
Pani Anna

Pani Anna

15.04.2020 17:05

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na @Pani Anna

@Roz coś tam
trudno sie odnieść do tej wypowiedzi, jednak co do sprowadzania pracowników z Rumunii do zbierania szparagów - to wynika nie z zamiłowania tubylców do spacerów i spowodowanego tym pomoru wśród nich, tylko z tego, że tej roboty nie podejmie się żaden Niemiec, ani też żaden z "imigrantów". Przykre jest to, że wciąż są kraje, skąd można importować chętnych do tej okropnej, kiepsko płatnej i ciężkiej roboty.
Z której by strony nie patrzeć, to ekspedientki w okolicznych Edekach, Realach, Rewe itp. sa wciaż te same, pracuja na zmiany, nie ma żadnych nowych twarzy (w ciągu ostatnich 2 miesięcy) z czego można wysnuć prosty wniosek, że pandemia jakoś omija personel marketów.
sake3

sake2020

15.04.2020 14:01

Z tekstu wynika,że największym siewcą strachu jest Pan.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 15:09

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Z tekstu wynika,że

Tak się wyrasiłem, że aż się przestraszyłem. Pzdr
Domyślny avatar

Trotelreiner

15.04.2020 16:23

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Tak się wyrasiłem, że aż się

Pracujesz dla bauera w dojczlandii?
Jak ja lubię takich,którzy dla 1 € od obcego,będą pluć na kraj,na ludzi w tym kraju i udowadniać swoją wyższość...NADNIEWOLNIKA!
Wszystkie media w Polsce są niemieckie...pracuja tam niewolnicy...Interia,RMF-FM, DGP...ONET ścierwa i żuczki gnojarki.
A NADNIEWOLNIK @rolnikzmazur gdyby miał bat...i mauzera...
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 16:59

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na Pracujesz dla bauera w

A co cię to obchodzi gdzie ja pracuję ?  Może jestem na urlopie.  Za dużo włoskiego sikacza  wypiłeś trotelreiner - co w wolnym tłumaczeniu znaczy debil Reiner albo jakiś debil.?
A ty dla kogo pracujesz- dla Włochów ? Zbierasz oliwki czy na włoskim socjalu ? Pzdr
Domyślny avatar

Trotelreiner

15.04.2020 19:33

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na A co cię to obchodzi gdzie ja

"A co cię to obchodzi,gdzie ja pracuję?"---koniec cytatu.
Nigdzie nie zapytałem gdzie pracujesz...reszta twojej "riposty" to ordynarny bluzg...nie podejrzewałem,że tylko na tyle cię stać....
Ja nie pracuję dla Włochów,tylko na Uniwersytecie w Bari,który prowadzi zajęcia dla studentów z całego świata...Erasmus.
Finansowany jest z UE i kadra jest z Europy,USA,Indii i Japonii.
Na tym skończyłem znajomość z tobą...
Ciao.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 19:52

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na "A co cię to obchodzi,gdzie

Słoma ci wychodzi  z butów Trotelreiner.. Nigdy z tobą żadnej znajomosci nie zawierałem i tym bardziej nie mam zamiaru. . No jak z UE  jest finansowany to wszystko na temat. W Budapeszcie taki uniwersytet z takimi tuzami intelektu jak były minister finansów niedawno zamknieto. I co tam wykładasz - terakotę ?  Daleś ciao trotelreiner i to na całej linii. Pzdr
Domyślny avatar

kaliszanin

15.04.2020 19:54

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Słoma ci wychodzi  z butów

BASTA PANOWIE OJCZYZNA W POTRZEBIE!!!!
paparazzi

paparazzi

15.04.2020 23:28

Dodane przez kaliszanin w odpowiedzi na BASTA PANOWIE OJCZYZNA W

Niech rolnik z Mazur prowadzi. Prowadź wodzu!
tricolour

tricolour

15.04.2020 21:33

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na "A co cię to obchodzi,gdzie

Kurczę, jak ja lubię gdy osoba plująca na codzień na UE nagle za swoje życiowe osiągnięcie uznaje fakt, że jest finansowana z UE.
Tylko gdzie przyzwoitość...?
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 21:54

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Kurczę, jak ja lubię gdy

Czasami się człowiek po prostu wygada. Udaje kogoś kim nie jest, udaje wielkiego intelektualistę a jest po prostu zwykłym dupkiem jakim okazał się osobnik o nicku trotelreiner. Szkoda typka pozdr
Tomaszek

Tomaszek

16.04.2020 00:54

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Kurczę, jak ja lubię gdy

@tricolour
Kiedyś pisałem o profesjonalizmie żony -prostytutki , która wychodząc na nocna zmianę mówi mężowi ze go kocha .
tricolour

tricolour

16.04.2020 09:14

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na @tricolour

Tomaszu, znam co najmniej pięć żon na całodniowym utrzymaniu męża. To dopiero profeska...
I odwrotnie też.
Domyślny avatar

megalampus

15.04.2020 17:08

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na Pracujesz dla bauera w

..".."Jak ja lubię takich,którzy dla 1 € od obcego,będą pluć na kraj,na ludzi w tym kraju"..
Zgodnie z twoja wlasna logika ,pracujesz dla Mafi Wloskiej i plujesz za pieniedze ktorymi cie wynagradzaja na Polakow..
Daj se siana ,krakowski centusiu-cwaniaczku..
Domyślny avatar

Kaciszek

15.04.2020 16:04

Sądzę, że jednym z elementów cywilizacji strachu jest taki twór jak "wybory korespondencyjne". To coś podobnego do operacji chirurgicznej wykonanej przez internet. Czy jest choć sposób aby nie brać w tej farsie udziału? Bo podobno gdy już wepchną do skrzynki pakiet to za jego nieoddanie grozi kara solidnej grzywny...
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

15.04.2020 17:02

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na Sądzę, że jednym z elementów

@ kaciszek
tez tak sądzę, To nastepny element tresury. Podobno wybory w PL są tajne. Korespondencyjne nie gwarantuja tajności więc są nie do obrony prawnie. Pzdr
Pani Anna

Pani Anna

15.04.2020 17:20

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na Sądzę, że jednym z elementów

@Kaciszek
sama jestem przeciwniczka wyborów korespondencyjnych, ale gdzie na litość doczytałeś się, że za "nieoddanie"pakietu grożą grzywny? Owszem co niektórzy próbuja straszyć, że nieodesłanie koperty jest równoznaczne z podciągnięciem pod kradzież, jednak  działanie takie nie polega na zaborze cudzej rzeczy (taka przesłanka musi byc wypełniona, aby czyn kwalifikował się jako kradzież!)– nie zabieramy komuś karty do głosowania, a ze swoja własnością możemy robic co nam się podoba, również nie odesłać jej z powrotem, a tym samym nie wziąć udziału w wyborach.  Sprawdzenie tego kosztuje nie wiecej niz 3min w internecie, po co więc powielać takie bzdury?
Domyślny avatar

Kaciszek

16.04.2020 07:00

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Kaciszek

Sprawdzone (źródło: fakenews.pl) wg. Twojej sugestii i rzeczywiście prawda, że już nie jest aktualny pierwotny zapis a mianowicie: ..."Kto niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia, podrabia lub kradnie kartę do głosowania – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"...
Teraz jest tylko ..."kto kradnie"...
Jednak po wwym. pierwotnym zapisie widać jakie intencje ma nasz Wielki Brat.
Pani Anna

Pani Anna

16.04.2020 13:46

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na Sprawdzone (źródło: https:/

@Kaciszek
W prawie panuje zasada czytania i interpretacji istniejących przepisów, a nie "pierwotnych intencji". Te zasadę polecam stosować wszędzie, nie tylko w prawie. Natomiast co do meritum, to te przepisy nie sa jeszcze w żaden sposób wiążące, gdyż maja dopiero formę projektu skierowanego do senatu i nie wiadomo z jakimi poprawkami  wróci, ani, czy sejm je będzie w stanie przyjąć bądź odrzucić.
Domyślny avatar

Kaciszek

16.04.2020 16:41

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Kaciszek

Mówisz Pani Anno, że ..."w prawie panuje zasada czytania i interpretacji istniejących przepisów"...W takim razie jak należy interpretować dzisiejsze skierowanie do prac w komisjach projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję" - czy należy czekać na powstanie "istniejących przepisów" w tej sprawie kolejne 13 lat?
Tę "wspaniałą" zasadę polecasz stosować "wszędzie". Zatem czekajmy nadal - może kiedyś powstaną te "istniejące przepisy" i oczywiście nie należy domyślać się intencji PiS w tej sprawie.
Pani Anna

Pani Anna

16.04.2020 18:41

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na Mówisz Pani Anno, że ..."w

@Kaciszek, przepraszam, ale zupełnie nie rozumiem pytania. Obowiązuje istniejaca ustawa, a projekt, to projekt, nie pierwszy i nie ostatni.
Domyślny avatar

Kaciszek

16.04.2020 23:06

Dodane przez Pani Anna w odpowiedzi na @Kaciszek, przepraszam, ale

To chyba nie jest trudne: od 13 lat PiS gra sprawą aborcji i trudno nie domyśleć się ich intencji skoro po 13 latach nadal są w tym samym miejscu. Moje pytanie kpi sobie z Twojej, Pani Anno, pseudozasady, że nie należy widzieć intencji władzy a tylko opierać się na istniejącym w danej chwili prawie. Pewnie niechcący wygadałaś się, że "projekt to nie pierwszy i nie ostatni" - właśnie o to chodzi, że nie pierwszy i nie ostatni a dzieci są ciągle zabijane właśnie z powodu wstrzymywania przez PiS i odsyłania kolejnych inicjatyw do sejmowej komisyjnej zamrażarki - od 13 lat!
Pani Anna

Pani Anna

17.04.2020 13:46

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na To chyba nie jest trudne: od

@kacieszek
dzieci sa zabijane z powodu takiej, a nie innej decyzji kobiety, a nie władzy. Nie ma przymusu abrorcji. Mamy kopromis, który jak każdy kompromis jest próba zadowolenia każdego, co nigdy nie może sie udać, mamy też pewne grupy nazwijmy to społeczne, które zawsze tym tematem będą grały. Myślałam, że już dziecko to rozumie, a co dopiero poważny komentator NB. Nie będę wchodzic w taka dyskusję. Ja nie pochwalam aborcji, ale 100 razy bym sie zastanowiła, zanim bym zaczęła ścigac i karac kobiety, bo żaden człowiek nie przewidzi jak by się zachował w sytuacji ekstremalnej. W ogóle uczepiłeś się aborcji jak rzep psiego ogona, nie to było tematem notki, nie jest też moim zadaniem uczyć cię czytania ze zrozumieniem przepisów, od czego ta pseudodyskusja się rozpoczęła.
Czesław2

Czesław2

16.04.2020 08:18

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na Sądzę, że jednym z elementów

Jedyne słowo w Twoim wpisie, które jest zrozumiałe, to "podobno".
Jabe

Jabe

15.04.2020 17:28

Koronawirus zapobiega śmierci od wielu chorób wieku podeszłego.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

15.04.2020 18:53

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Koronawirus zapobiega śmierci

Gdzie jest to źródełko wiedzy z którego pijesz ☺
Jabe

Jabe

15.04.2020 19:49

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Gdzie jest to źródełko wiedzy

Koronawirus szybszy jest.
mjk1

mjk1

16.04.2020 16:05

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Gdzie jest to źródełko wiedzy

Źródełkiem wiedzy Jabego są jego własne szare komórki. Obydwie.
Chatar Leon

chatar Leon

15.04.2020 18:16

Ależ się pan czepiasz...
Przecież gdy ta strrraszna pandemia się skończy, ludzie przestaną umierać. Nie będzie statystyk zachorowalności i zgonów. Będziemy nieśmiertelni!
Domyślny avatar

cyborg59

16.04.2020 01:55

Dodane przez Chatar Leon w odpowiedzi na Ależ się pan czepiasz...

No chyba, że ludziska będą odchodzić z własnej woli lub nudów.
Domyślny avatar

anakonda

16.04.2020 11:12

" Najgorsze dopiero przed nami czyli cywilizacja strachu "
Dokladnie, prosze przyjrzec sie liczbom podanych w ponizszych
linka i je porownac. mysle ze wnioski nasuna sie same.
merkur.de
countrymeters.info
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

16.04.2020 14:26

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na " Najgorsze dopiero przed

Bardzo ciekawe zestawienie. Wnioski sa oczywiste. Jak widać coronavirus nie jest nawet wymieniony w statystykach jako przyczyna śmierci. Dzieki i Pzdr. Pozwolisz, ze użyje tych danych w jakimś wpisie.
Domyślny avatar

anakonda

16.04.2020 15:33

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Bardzo ciekawe zestawienie.

" Pozwolisz, ze użyje tych danych w jakimś wpisie."
----------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiscie, przeciez to sa materialy ogolnodostepne w sieci.
Poza tym, wszystko wyglada na to, ze tzw. " Corona - kryzys "
jest bardziej polityczna sprawa niz medyczna.
Dzis jeszcze trudno wyrokowac kto za tym stoi i czemu to
ma sluzyc ale byc moze w ciagu nastepnych miesiecy
wyjdzie " szydlo z worka ".
Podam Ci jeszcze jeden link, artykul dotyczy wprawdzie
stanu finansow w niektorych unijnych krajach ale tlem
jest Corona - kryzys.
" Und jetzt soll auch die sogenannte „No-Bailout-Klausel“ endgültig ausgehebelt werden. Ausdrücklich besagt Artikel 125 des EU-Vertrages, dass weder die EU noch die Mitgliedstaaten für die Verbindlichkeiten einzelner Länder haften sollen. Euro-Bonds beziehungsweise Corona-Bonds aber würden genau diese Haftung für die Schulden anderer Länder bedeuten.
Mit dem Vorwand der Solidarität soll nun unter dem Eindruck dieser Corona-Krise ein Instrument beschlossen werden, das in seiner langfristigen Auswirkung irreparable Probleme schaffen würde."
" A teraz tak zwana "klauzula o zakazie upadłości" ma zostać ostatecznie wyeliminowana. Artykuł 125 Traktatu UE wyraźnie stanowi, że ani UE, ani państwa członkowskie nie powinny ponosić odpowiedzialności za długi poszczególnych państw. Jednakże euroobligacje lub obligacje Coronne oznaczałyby właśnie tę odpowiedzialność za długi innych krajów. Pod pretekstem solidarności w dobie kryzysu - Corony, należy przyjąć instrument, który w swoich długoterminowych skutkach stworzyłby nieodwracalne problemy. "
welt.de
Jak widac Angole wiedzieli co robia wystepujac z Unii
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

16.04.2020 17:22

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na " Pozwolisz, ze użyje tych

Z tego co wiem to Niemcy sa przeciwko tym Coronabonds i wspólnej odpowiedzialności. Więc nie sadzę żeby to Włochy i Hiszpania przepchnęły ale kto tam wie.Pzdr
Domyślny avatar

anakonda

16.04.2020 17:41

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Z tego co wiem to Niemcy sa

Osobiscie uwazam, ze sprawa jest juz przesadzona,
aktualnie chodzi jeszcze tylko o to aby wynalesc nazwe
i oprawic ja w takie " kwiatuszki " aby ludzie sie nie odrazu
skapowali, ze ich oszukano.
Ale teraz o czyms innym, poniewaz znasz jezyk niemiecki wiec prosze
o wysluchanie ponizszego materialu.
youtube.com
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

16.04.2020 18:41

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na Osobiscie uwazam, ze sprawa

".....selbst Frau Merkel gestern gesagt hat, dass eine Normalität erst wieder eintreten kann, wenn ein Impfstoff oder Medikamente verfügbar sind" ( normalność wtedy , gdy dostępna bedzie szczepionka albo lekarstwo "  To samo mówi mininister Szumowski.To juz przestaje być zabawne. Pzdr
Domyślny avatar

anakonda

16.04.2020 19:28

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na ".....selbst Frau Merkel

Szczegolnie zdania wypowiedziane od 15 minuty prezentowanego
komentarza mowia wszystko o tym co nas czeka gdy osiagniemy
NWO.
Domyślny avatar

anakonda

17.04.2020 15:27

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Z tego co wiem to Niemcy sa

" Z tego co wiem to Niemcy sa przeciwko tym Coronabonds i wspólnej odpowiedzialności."
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj masz link do artykulu ktory ukazal sie dzis w Junge Freiheit,
chodzi o Euro - Bonds aktualnie przechrzczone na Corona-Bonds.
Umiendzynarodowienie dlugow panstwowych to nastepny krok na
drodze do socjalizmu w Unii. ( albo jak kto woli " europejskich stanow zjednoczonych " )
jungefreiheit.de
Domyślny avatar

anakonda

17.04.2020 16:34

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na Z tego co wiem to Niemcy sa

" Z tego co wiem to Niemcy sa przeciwko tym Coronabonds i wspólnej odpowiedzialności."
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj masz link do artykulu ktory ukazal sie dzis w Junge Freiheit,
chodzi o Euro - Bonds aktualnie przechrzczone na Corona-Bonds.
Umiendzynarodowienie dlugow panstwowych to nastepny krok na
drodze do socjalizmu w Unii. ( albo jak kto woli " europejskich stanow zjednoczonych " )
jungefreiheit.de
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

17.04.2020 17:47

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na " Z tego co wiem to Niemcy sa

@ anakonda.
Ten artykuł jest pełen błędów.
Unia juz dawno jest komunistyczna i moim zdaniem na drodze do samounicestwienia się - podobnioe jak Sojuz. . Corona pokazała jak solidarna jest unia w chwili próby. . Każde państwo unii robi swoja politykę. Nie sadzę, że Niemcy dadzą sie wsadzic na " lewe sanki ". Są zbyt pragmatyczni - to oni raczej wpędziły Grecję. Włochy, Hiszpanie w poważne kłopoty finansowe i zadłużenie - poprzez manipulację wskażnikami typu - Lohnstueckkosten - tzn trzymanie kosztów pracy na niskim poziomi pomimo wzrostu produktywności - porzez to słabsze gospodarki tracą mozliwości konkurencyjne i są wpedzanie w zadłuzenie zewnętrzne. Niemcy dalej  są mistrzem świata w exporcie ( drugie miesce zdaje się ) - a to powoduje nierówności, export bezrobocia  i zadłużenie. Jeśli jednak lewacy przeforsują coronabonds to wszyscy na tym stracą - łatwy pieniądz rodzi niechęć do zmian strukturalnych, bezrobocie  i inflację. Pzdr
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

16.04.2020 17:30

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na " Pozwolisz, ze użyje tych

To  koniec EU sie zbliża, Pzdr
angela

angela

16.04.2020 15:22

Po co dyskutować na pusto,  'co to jest koronawirus',  skoro to tylko taka zwykła grypka.  @rolnik  powinien się  zarazić, dla dobra ojczyzny  /tylko nie wiadomo, która to ojczyzna jego jest¿¿¿¿/, przejść ją z marszu, i udowodnić, że to grypa, która już była,  jest, będzie i coś tam,  coś tam jeszcze, a profesor Szumowski to zwykły dyletant, co na niczym się nie zna, natomiast Morawiecki, i Kaczysci terroryzują i zniewalaja narod,  zupełnie niepotrzebnie, bo @rolnik z Mazur udowodnił!!! udowodnił,  że te wszystkie obostrzenia,  zamykanie szkól i kwarantanny, to zwykła kicha.⛑😫
A jezeli nie, to niech uszanuje pracęl ludzi, i tych na froncie walki z chorobą,  i tych, którzy stoją na czele państwa,  i świetnie panuja nad wszystkim, i zdrowiem ludzi, i dobrą kondycją gospodarki.
Juz tej durnej opozycji Polacy mają dosc, a jeszcze jakiś mądrala coraz się wyrwie,  i prawi swoje.
Jabe

Jabe

16.04.2020 17:05

Dodane przez angela w odpowiedzi na Po co dyskutować na pusto, 

Zamykanie parków świadczy, że chodzi właśnie o dyrygowanie, wirus jest jedynie pretekstem.
Domyślny avatar

anakonda

16.04.2020 17:17

Dodane przez angela w odpowiedzi na Po co dyskutować na pusto, 

@ angela 16-04-2020 [15:22]
" Po co dyskutować na pusto... "
----------------------------------------------------------------------
Wlasnie, po co ? Wezmy wiec liczby:
Corona-News: Aktuelle Zahlen - Infizierte und Tote in Deutschland, Italien, Spanien, USA und weltweit
Corona-News: Aktualne dane - Zakażeni i zmarli w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, USA i na całym świecie
Weltweit - Infizierte - 2.076.015;  Todesfälle - 138.008; Genesene - 522.881
Na całym świecie
 
Zakazonych - 2.076.015
Zmarlo - 138.008
 
Wyzdrowialo - 522.881
Aktualnie na swiecie zyje okolo 8 miliardow ( 8000000000 ) ludzi,
z tych ok. 8 miliardow zarazilo sie Corona wirusem niecale 2,1 miliona
czyli okolo 0,026 % ( 26 promile ludnosci na swiecie )
Jesli wezmiemy liczbe tych ktorzy zmarli w wyniku zarazeniem sie wirusem Corona,
wynik bedzie w granicach 0,001 % czyli okolo jednego promila.
Dla porownania niech Pani poszuka danych ile ludzi umiera na swiecie w wyniku
wypadkow drogowych, zakazen szpitalnych, chorob krazenia czy nowotworow itd.
Dlaczego w obliczu tych liczb zadne rzady i organizacje swiatowe nie podnosza
alarmu i nie organizuja takiej hucpy jak w przypadku wirusa Corony. ( ktory sam
jeszcze nikogo nie usmiercil )
angela

angela

16.04.2020 22:02

Dodane przez anakonda w odpowiedzi na @ angela 16-04-2020 [15:22]

@anakonda, tzn,  że ponad setka zmarłych lekarzy we Włoszech, to fraszka?
Natomiast liczby, to podobnie jak średnia płacowa....
900 anglikow, tylko wczoraj, to też  normalka. 
Choroby towarzyszące,... ludzie z chorobami towarzyszącymi mogli dożyć nawet do setki.
Skoro to nie jest, az tak grozna choroba,  bo z innych przyczyn umiera wiecej, TO CO STOI NA PRZESZKODZIE,  ŻEBY PRZEPROWADZIC WYBORY W NORMALNYM TRYBIE,  a jednak tak nie jest.
Jest wrzask pod niebiosy.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

16.04.2020 17:27

Dodane przez angela w odpowiedzi na Po co dyskutować na pusto, 

To prosze sie iśc i natychmiast obowiazkowo  zaszczepic co powiedział  minister Szumowski - wszyscy sie będą musieli zaszczepić jak tylko   taka szczepionka sie pojawi. To dopiero bedzie hekatomba. Niektórzy ludzie maja po prostu wyłączone własne myslenie i tyle. Za prawde biora to co im z telewizorni powiedza. Szkoda czasu i nerwów żeby dyskutowac z takimi ludźmi. Pzdr
rolnik z mazur Waldek Bargłowski
Nazwa bloga:
Teoria wszystkiego czyli niczego
Zawód:
oceanograf, ekonomista, rolnik
Miasto:
wieś w poblizu Śniardw

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 283
Liczba wyświetleń: 2,041,458
Liczba komentarzy: 5,604

Ostatnie wpisy blogera

  • Pies Strzembosza
  • Jak nie potrafisz gryźć to nie szczerz zębów
  • Panie Turek zacznij w końcu ten mecz

Moje ostatnie komentarze

  • @ sakeWiększej głupoty nie mogłaś napisać. Nue chodzi o orła tylko kto go dostaje.Ja bym nie przyjął i tyle 
  • @AlinaO ile wiem to zasługa raczej Trumpa a nie Nawrockiego, ze został wypuszczony. Polska nie ma żadnej poważnej polityki nie tylko zagranicznej.A co miał nie przyjąć jak dają?Może opchnąć jak…
  • @ sake No widzisz!Ja bym nie przyjął nawet gdyby mi chcieli dać. W towarzystwie " chcę wasz hajs" - to obciach.  

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Kodowanie zgonów czyli szczaw i mirabelki.
  • Kontrola jest najwyższą formą zaufania
  • Polska Sp. z o.o. Ile warta jest ta Spółka ?

Ostatnio komentowane

  • Tomaszek, Dobrze że go wydoić nie próbowali .
  • rolnik z mazur Waldek Bargłowski, @ Zofia W tym wieku każdy ma mniejszą lub większą demencję. To nie usprawiedliwia niegodziwości oczywiście.
  • Zofia, Bardzo trafna uwaga. Nie można usprawiedliwiać niegodziwości demencją, której nie miał.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności