PiS zbliża się do przepaści

Już za dwa, może trzy tygodnie będziemy mieli wokół wielu ozdrowieńców wyswobodzonych ze słabości spowodowanych koronawirusem. Wraz z lawinowo narastającą liczbą cudownie zdrowiejących, powszechnie panująca panika początkowo przerodzi się w uczucie wielkiej ulgi, potem w zdziwienie, a następnie w... wielką złość tysięcy ludzi, którzy chorzy nie byli, ale w wyniku owej paniki zbankrutowali.

Niebawem gwałtownie wzrastać zacznie liczba bankructw spowodowanych paniką nakręconą w mediach i podtrzymywaną przez polityków wszystkich partii. Najbardziej narażeni na bankructwa będą mali przedsiębiorcy, ci zaś są głównie lokalnie działającymi ludźmi z energia, jaka napędza gospodarkę. Wielkie, międzynarodowe korporacje wyjdą z zawieruchy bez szwanku, otrzepią się z koronawirusa jak kaczka z wody po wyjściu z jeziorka.

Ale mali przedsiębiorcy, lokalne kawiarenki i restauracyjki, małe prywatne szkoły, przewodnicy wycieczek, lokalne biura podroży, i wszyscy inni tracący kontrakty w wyniku oszczędzania przez większych, będą mieli, mniej lub bardziej, „pozamiatane” (obym się mylił!).

Nietrudno zgadnąć, kto poniesie winę za wykończenie tysięcy małych przedsiębiorstw. Oczywiście odpowiedzialny będzie rząd i prezydent, jakim zarzuci się podejmowanie pochopnych działań kierowanych paniką. Winowajcą będzie Duda i Morawiecki. Dostanie się jeszcze Kaczyńskiemu za to, że poszedł do kościoła, mimo że miał siedzieć w domu.

Poparcie dla PiS zacznie wtedy lecieć na łeb na szyję i wyląduje gdzieś w okolicy Hołowni lub Kosiniaka.

Najważniejszą niewiadomą tego równania jest czas w jakim nastąpi pękniecie balona paniki i pojawi się przed politykami wielka przepaść ekonomicznej dziury. Jeżeli stanie się to po 10 maja, scena polityczna Polski zapewne wiele się nie zmieni i prawica będzie miała czas na odrabianie strat.

Z każdym nowym ozdrowieńcem staje się jednak prawdopodobny scenariusz, w jakim prawica będzie musiała zmierzyć się z rosnącym niezadowoleniem społecznym, czy wręcz z wielkim rozgoryczeniem. A to najgorsza sytuacja dla urzędującego prezydenta ubiegającego się o reelekcje.

Czy zjednoczona prawica przygotowała się na oba warianty?

Dowiemy się już za 54 dni.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

18-03-2020 [06:35] - angela | Link:

Sekator, piękna pogoda, już na działce można przycinać gałązki, a komputer niech sam ze sobą gada.

Obrazek użytkownika adarus2

18-03-2020 [06:43] - adarus2 | Link:

Dojdą jeszcze niezadowoleni pacjenci. Moja poradnia udziela porad tylko przez telefon a recepty wystawia tylko elektronicznie. Przecież ludzie chorują na przeróżne choroby. Nie tylko koronaświrusa który tylko zwykłą grypą jest.

Obrazek użytkownika Jan1797

18-03-2020 [15:51] - Jan1797 | Link:

@autor,
Likwidacja jednej z prężnych małych firm w centrum dużego miasta, nieutracona
płynność finansowa, klientów sporo, portfel zamówień stabilny. Powód utrata zdrowia
właściciela, brak nadzoru. Lokal z nory adoptowany do poziomu EU, zażądano
doposażenia (gmina miejska), przed opuszczeniem, czynsz europejski, mógłbym
napisać dosadniej, jak wspierano drobny biznes w latach „idoli”, jeszcze nie czas.
To był rok 2009, tyle.
PS Szanuj wspierających dzisiaj małą przedsiębiorczość własną pracą.
 

Obrazek użytkownika angela

18-03-2020 [06:59] - angela | Link:

Autor raczy żartować? A te setkami notowane zgony we Włoszech i Francji, to  co? A pewnie w Polsce za mało umiera,  i WSZYSTKO??   ma się obrócić przeciwko rządzącym. Ojoj.

Obrazek użytkownika tricolour

18-03-2020 [09:04] - tricolour | Link:

@Autor

Kolega niech ma wiecej wiary... Wczoraj szefowa ZUS oznajmiła, że nie trzeba płacić skladek na zus za luty (z terminem platnosci 10 i 15 marca). Trzeba wysłać wniosek, otrzymać akceptację i już mozna nie płacić tego, co sie zapłaciło.

Obrazek użytkownika sake3

18-03-2020 [11:28] - sake3 | Link:

Prawica cały czas musi się z czymś mierzyć.Z pandemią,TSUE,z polską targowicą. Czy nie sądzi Pan ,że to praca ponad siły w obliczu nieustannych ataków opozycji i kandydatów na prezydentów? Jeśli nastąpi wybuch społecznego niezadowolenia juz po opanowaniu pandemii to własnie opozycja będzie miała w tym swój olbrzymi  udział.Kierowana przez Budkę Kidawa lada moment ogłosi ,,pakiet bezpieczeństwa'' w obliczu pandemii już zbierającej żniwo w Polsce.Rychło w czas.Doktorek Kamysz jakoś nie przyłącza się do akcji tak potrzebnej teraz pomocy lekarzom.Wyliniały tygrysek woli razem ze swoja zoną obliczać ile wyniesie po wygranych przez niego wyborach uposażenie pierwszej damy.siedząc wygodnie w partyjnym fotelu.Pan Hołownia już zaciera rączki licząc na glosy po opanowaniu przez obecną władze zagrożenia i popiskuje że po ustąpieniu pandemii czas na niego.Oczywiście wiadomu że cały gniew ,,ludu'' spadnie na rząd i PiS tak jakby on był sprawcą obecnej sytuacji własnie przez jatrzenie ,kłamstwa.Pewnie do glosu dojdzie Tusk z wytrzeszczonymi oczami opowiadając jak to on przeprowadził Polskę przez kryzys sucha nogą.Zawsze się znajdzie ktoś kto w to uwierzy i poprze.Pan i Pana wzdychający komputer tez chyba do takich należy.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-03-2020 [13:11] - maxilampus | Link:

PIS utracil zaufanie spoleczne..Jego slabosc wynika z tego faktu..
Arogancja i Pycha posiadanej wladzy,oslepila PIS..nie uznaje za potrzebne odzyskania zaufania Polakow..a to jest polityczne samobojstwo..

Obrazek użytkownika sake3

18-03-2020 [18:29] - sake3 | Link:

Pycha,arogancja PiS-u ? W czym się Panu przejawia? Że w obliczu pandemii robia co mogą? A co robia ci inni? Jatrza ,szkalują ,kłamią,pogardzaja i władza i społeczeństwem.I to własnie ich darzy Pan swoim zaufaniem ?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-03-2020 [13:24] - Roz Sądek | Link:

Jesteście nudni jak flaki z olejem. Zdarła się plyta którą odgrywacie, a w patefonie sprężyna, która Was nakręca też już powoli traci sprężystość.
Musicie zagryźć wargi, mantra, którą od lat powtarzacie jest zrozumiała już tyko przez nielicznych. Nie te czasy, nie to społeczeństo: przegraliście. PIS i prezydent desygnowany przez PIS będą rządzić przez następne parę kadencji. Koniec i kropka. Nie ma takiej propagandy, która by to mogła zmienić. Patefon odszedł do lamusa.

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-03-2020 [15:47] - Trotelreiner | Link:

https://twitter.com/Salon24pl
Zrobił Pan piękny prezent Ścier...znaczy s24...podbijaja,pompują i ślinia sie ze szczęścia,że dostali taki SCOOP.
SG i zajawka na marginesie SG...agenci z Onetu pracujący u p.Janke...już dostali orgazmu.
TYTUŁ GRA NA CAŁEGO!

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2020 [21:54] - Jabe | Link:

kto poniesie winę za wykończenie tysięcy małych przedsiębiorstw – Nikt. To tzw. klasa średnia, znienawidzona przez lewicę, bo samodzielna. Im potrzebny jest ciemny lud – proletariat – i wielcy gracze, z którymi można prowadzić „dialog” i których stać na synekury dla krewnych i totumfackich.