Tym razem Andrzej Duda przesadził


/Rys. Cezary Krysztopa dla  Do Rzeczy/

Andrzej Duda po raz kolejny zszokował klasę polityczną. Przypomnijmy chronologię wydarzeń. Już w czasie kampanii wyborczej polityk PIS-u przekraczał granicę, obiecując Polakom wiele zmian. Wszyscy liczyli jednak na rozsądek i uspokojenie nastrojów społecznych rozbudzonych wyborczą retoryką. Niestety, stało się inaczej.

Ogromne zaniepokojenie mediów krajowych i niemieckich wywołały niedawne wypowiedzi prezydenta elekta w formie ponowionych obietnic.

Polityczny mainstream, osoby z elity III RP wypowiadają się jednym głosem się o obietnicach Dudy, których spełnienie ich zdaniem może okazać się bardzo szkodliwe. Chodzi szczególnie o jedną deklarację, której złożenie spotkało się ostrymi głosami krytyki i zaniepokojenia. Obietnica dotyczy prowadzenia uczciwej polityki.

To zakrawa na skandal i jeżeli Andrzej Duda spełniłby ją, mogłoby to zdestabilizować scenę polityczną na długi okres, a może nawet nieodwracalnie. Byłby to początek końca dotychczasowej polityki! – grzmią goście w telewizyjnych kuluarach.

Uważam, że to kompromitacja. Prezydent kraju będącego członkiem Unii przyznaje się publicznie do udziału w religijnych gusłach zawierzenia Maryi i prosi o modlitwę do Ducha Świętego. Nie tak sobie wyobrażałem polską politykę. Nie takie były dotychczasowe standardy publicznych zachowań – czy te i wiele podobnych głosów dotrze do opinii publicznej zanim będzie za późno?

Andrzej Duda… prawda, kłamstwo, nadzieja i ułuda

Czy Andrzej Duda spełni swoją obietnicę?

Jeżeli prezydent Andrzej Duda mówi na poważnie o kierowaniu się naukami Jana Pawła II, to dość szybko okaże się, że wynikające z niej zasady etyczne postawi wyżej od politycznej konfesji swojej partii. Mam nadzieję, że doceni wartość Prawdy w życiu publicznym, a także przyczyni się do wzmocnienia szlachetnego zamysłu jej poszukiwania, wykraczając poza dotychczasową polityczną wybiórczość, ograniczoną do Smoleńska. Oznaczać to będzie konieczność rozpoczęcia – to słowo jest jak najbardziej adekwatne – rozpoczęcia normalnego i profesjonalnego śledztwa smoleńskiego, a także wznowienie przerwanego śledztwa w sprawie Jedwabnego.

Nie można bowiem szukać prawdy w sposób wybiórczy, bo taka „prawda” – półprawda nas zniewoli.

Moje oczekiwania dotyczą również zwolenników PiS-u, u których wieloletnia gorliwość w żądaniu poznania prawdy powinna wykroczyć zdecydowanie poza płytki slogan „złych rządów PO” i objąć obszar własnych błędów i zaniedbań. Z takiej perspektywy najlepiej widać złe owoce złej polityki.

Mam na myśli:

  • Okrągłostołową akceptację na polskiej scenie politycznej bytów agenturalnych i przestępczych
  • Schizofreniczną ambiwalencję w odniesieniu do Unii posteuropejskiej
  • Szkodliwą uległość w stosunku do lobby żydowskiego
  • Brak realnych działań, a nawet planów działania w stosunku do środowisk dewiacyjnych, związanych z komunizmem kulturowym
  • Kunktatorstwo polityczne oparte na kalkulacji niepolskich ośrodków decyzyjnych, powiązane z brakiem reakcji na odradzający się banderyzm na Ukrainie

Aspekty, które wyodrębniłem, wymagają podjęcia natychmiastowych realnych działań. Każda zwłoka umożliwia wrogom Polski kontynuację  procederu zniewalania poprzez tzw. zadłużenie, okradanie, szkalowanie dobrego imienia Polski i niszczenie społeczeństwa na poziomie zbiorowym – Rodziny, a także w wymiarze indywidualnym.

Warto również zdać sobie sprawę z kim walczymy. Nie są to tylko doskonale wyszkoleni najemnicy działający w obszarze polityki, mediów, „planowanej ekonomii”, służb i międzynarodowej lichwy.

Albowiem nie mamy boju przeciwko krwi i ciału, ale przeciwko księstwom, przeciwko zwierzchnościom, przeciwko dzierżawcom świata ciemności wieku tego, przeciwko duchownym złościom, które są wysoko. (Ef. 6:12)

_________________________________________________________________________________

Komorowski głupstwo, sałatki szkoda...

.

.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dag.

09-06-2015 [07:17] - dag. | Link:

Ja nie mam problemów związanych z religijnością Dudy ...

Obrazek użytkownika wandaherbert

09-06-2015 [16:56] - wandaherbert | Link:

ja mimo ,ze nie praktykuję od 40lat ,ale nadal chcialbym wierzyc , takze nie mam problemow z religijnoscią Andrzeja Dudy ,powiem więcej zadroszcze mu tej wiary i podziwiam go

Obrazek użytkownika Noemi

09-06-2015 [20:22] - Noemi | Link:

"Zazdroszczę mu tej wiary"
Nie ma co zazdrościć, tylko modlić się do Ducha Świętego, a wiara wróci, czego Panu z serca życzę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2015 [09:32] - NASZ_HENRY | Link:

Realne działania to dopiero po wyborach parlamentarnych ;-)

Obrazek użytkownika HenrykH.

09-06-2015 [11:25] - HenrykH. | Link:

Witam.Oczywiście że Prezydent Duda przesadza ,jak można w kraju schetynowców mówić o uczciwej polityce.Tzn, mówić można ,ale tak postępować -toż to zgroza:).
Do części drugiej -pytań (zarzutów ) -jako gorliwy pisowiec ,określany też na tych blogach jako "beton,fanatyk,ortodoks" odpowiem krótko:skąd Panu to przyszło do głowy.To tylko PIS ODRZUCAŁ WSZELKIE OKRĄGŁOSTOŁOWE UKŁADY,chyba że mówi Pan o wypowiedziach tych różnych miśków ,itd.W przypadkach powyższych to nigdy PiS nie miał szans na samodzielne rządzenie i prowadzenie normalnych działań.Nigdy i nigdzie nie znajduje owej szkodliwej uległości do lobby żydowskiego.Co do dewiantów to kilka ustaw które nierząd wprowadzał ,jedynie PiS blokował,i powraca siła sprawcza w parlamencie.Dajmy PiS rządzić samodzielnie ,lub w grupie normalnych partii ,wtedy można wysuwać zarzuty ,chociaż uważam że lepiej podpowiadać PiS-owi jakie ustawy muszą być tworzone.Niestety w Polsce jest teraz taki s.f ,że te słuszne Pana uwagi muszą chwilę poczekać.Chociaż wiążą się one z innymi ważnymi problemami ,i wierzę że będą szybko rozwiązane.Są oczywiście sprawy naj..jak ta o ośrodkach decyzyjnych -częściowo Prezydent Duda już to zmienia ,ale w obecnym układzie musi to zrobić sejm i premier.Oby po wyborach sejmowych większość Pana zarzutów okazała się nie była:). Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

09-06-2015 [13:55] - CzarnaLimuzyna | Link:

@HenrykH

Dziękuję za komentarz i odpowiadam:

Cóż to jest "okrągłostołowość" w dzisiejszej praktyce politycznej? Otóż jest to akceptacja funkcjonujących bytów takich jak SLD, PSL i PO. PIS traktuje te twory jak konkurentów w systemie demokratycznym. Problem jest głębszy i nie dotyczy tylko PiS-u. Wystarczy zapytać przeciętnego Polaka: Czy lewica ma prawo wtrącać się do polityki. W tym momencie większość rezonuje lewackim bełkotem, tym głośniej im bardziej myli im się szyld z istotą lewicowości.

Uległość wobec lobby żydowskiego ma w PiSie długą tradycję. Służę przykładami: Słynne wstrzymanie śledztwa w sprawie Jedwabnego przez Lecha Kaczyńskiego. List gratulacyjny z Kancelarii K. Kaczyńskiego kierowany do inicjatorów reaktywacji B’nai B’rith w Polsce. Jednogłośne głosowanie posłów PiS-u za dodatkiem płaconym przez Polskę obywatelom żydowskim /za Holokaust/. Milczenie w sprawie antypolskiej polityki historycznej prowadzonej poza granicami Polski oraz w ramach muzeum Żydów Polskich.

Dewiantów przede wszystkim należy nazywać dewiantami. Pozostała jeszcze Ukraina, lecz mniemam ,że wystarczy przykładów.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykH.

09-06-2015 [18:36] - HenrykH. | Link:

Witam.W oczywisty sposób "przeciętny Polak " tak odpowie -wszak umoczonych w tamten system ludzi było dość dużo ,większość nauczycieli chociażby. Myślenie wyborców PiS znacznie odbiega od tych standardów ,widzę to na spotkaniach z posłami itd..traktowanie byłych pzprowców też kończy się na sejmie .Na dole jest lepiej:).Diugo by pisać -o grubej kresce ,grzechu założycielskim obecnego systemu.Mam nadzieję że po wyborach jesiennych i koniecznej zmianie konstytucji wszystko odmieni się na lepsze.Z tą uległością dla lobby żydowskiego czy amerykańskiego to też (moim zdaniem)przesada.W ówczesnej konfiguracji politycznej niektóre gesty musiano wykonać ,czy słusznie? myślę że teraz po czasie większość posłów PiS głosowałaby inaczej.Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Lektor

09-06-2015 [17:07] - Lektor | Link:

Siurwa! - następny krytykant A. Dudy i PIS-u !

A może on wogóle przesadził że wygrał, co ???!!!!

Panie pismak, pan jesteś następnym, który nie wie o czym pisać !

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

09-06-2015 [19:18] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Lektor

Człowiecze Drogi tyś pewnie nie przeczytał, a jeżeli tak, to bez zrozumienia
Nie jesteś niestety odosobniony. Jedynie pan HenrykH. odniósł się do meritum najpełniej.