Ryszard Petru – Mordor kontratakuje

 
[*]

 
 
Generał Marek Dukaczewski, ważny gość Systemu (choć może tylko twarz?) widzi ze zgrozą, że jego wielki projekt Platforma Obywatelska wydaje ostatnie tchnienia. Trzeba coś robić. I to natychmiast.
Mordor rozkręca więc nowy projekt.
 
ONI nie są rozrzutni, lub choćby tylko pomysłowi. Pomysł z trzema tenorami przy tworzeniu Platformy Obywatelskiej na długo zachwycał opinie publiczną kształtowaną przez Gazetę Wyborczą. Więc czemu go nie powtórzyć?
 
I oto proszę państwa, voila, mamy trzech nowych, choć nieco przechodzonych tenorów – Ryszarda Petru, Leszka Balcerowicza i Władysława Frasyniuka. Ten nowy twór Mordoru – Czarnej Krainy ma się hipstersko nazywać Nowoczesna.pl
A kogóż to tam jeszcze mamy na zapleczu? Niezawodny zawodnik turniejów hippicznych "Koń" – Roman Giertych. A jakże! On przecież zawsze w czołówce przemian. Czają się też tam polityczne odpryski z różnych stron – niejaki Rozenek i Napieralski – nieustanny wielbiciel Leszka Millera.
Żeby zdyszani panowie mieli na piwo, czuwać będzie rodzina Wejchertów, szefów ITI, koncernu, którego powstanie wielu łączy z aferą FOZZ, czyli wyprowadzeniem z Polski miliardów złotych przez służby specjalne.
Czyli zrobiliśmy kółko wracając do ojca założyciela, albo, jak kto woli, ojca chrzestnego, generała Dukaczewskiego.
 
Znane nam dobrze i zaufane wiewiórki donoszą, że już nieśmiało na progu u Balcerowicza stoją w postawie poddańczej (na plecach z łapkami do góry) Drzewiecki, Nowak, Palikot i Sienkiewicz. Same twarde chłopy. Zahartowane.
Jak to się mówi, każden jeden otarł się o kryminał. Futerka wynoszone w Miami, USA, wypasione zegarki i tajemnicze Pendolino (2,5% prowizji od transakcji, jak mówią mądrzy ludzie), lipne spółki w Luksemburgu i ten biedny wnuk wielkiego Polaka od – "ch..., d..., i kamieni kupa".
 
Widzą państwo, to towarzystwo nie w kij dmuchał. I wszyscy są ulubieńcami mass mediów brudnego nurtu. Lansowanie już się zaczęło. Pieją o nich w GieWu, Polityce, Newsweeku, Polsacie, TVN (przypominam ITI) i TOK FM.
To nowi idole na miarę naszych czasów, Paradowskiej, Pochanke, Żakowskiego, Lisa i Kuźniara, że wymienię tylko tych najzabawniejszych.
 
Lecz popatrzmy na szczyt tego nagle wyrosłego wzgórza.
Towarzysza Balcerowicza trzeba na razie nieco schować. Przysypać go trocinami i zeszłorocznymi liśćmi. Naród ciągle jeszcze dobrze pamięta bojowy okrzyk śp. samobójcy, Andrzeja Leppera – Balcerowicz musi odejść!
I miał chłop rację. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Balcerowicz to wybitny twórca polskiej biedy. Rozkradania majątku przez swoich. Wyzbywania się dóbr narodowych w zaprzyjaźnionych stolicach. Jak by zdążył, to pewnie by też sprzedał Damę z Łasiczką.
Frasyniuk to jest gość. Nie taka łajza jak np. Andrzej Gwiazda, ciągle żyjący na granicy ubóstwa. Frasyniuk to biznesmen. Iście amerykański. Znane – "od pucybuta do milionera" będzie można u nas zastąpić hasłem – "Od Frasyniuka do Frasyniuka" O! Ale jego się też na razie odstawi. Bełkocze... A Niesiołowski jest od niego o niebo lepszy w te klocki.
 
Pozostaje więc Mordorowi – wiejskiej Krainie Ciemności Ryszard Petru!!!
Już gwiazda ekranów. Rocznik 1972! Tak jest! Dokładnie ten sam, jak prezydent elekt Andrzej Duda. Nikt nie będzie mógł zarzucić walki pokoleń.
Wybrano go na twarz nowej partii, jak widać po członkach i kandydatach, dosyć śmierdzącej, by we wszystkich zaprzyjaźnionych mediach, z pozycji swojego wątpliwego autorytetu, bo nie ma takowego nikt, kto był uczniem i współpracował z grabieżcą Polski, Balcerowiczem, zbijał, wyśmiewał, podważał i kpił, ze wszystkich pomysłów nowego prezydenta, które choćby lekko zahaczają o ekonomię.
 
Jest u nas grupa ekonomistów, ulubieńców reżimowej propagandy, "ekspertów" lecących do telewizji na każde zawołanie, którzy wszelkie zasady ekonomii sprowadzili do jednej – "Kraść trzeba powoli!". I trzeba wiedzieć, kogo wolno okradać, a kogo nie. Najlepiej okradać tych najbardziej bezbronnych, czyli pospólstwo i skarb państwa (ministrowie skarbu to przecież kumple).
Rezultat tych fantastycznych działań establishmentowych ekonomistów, widzimy właśnie dzisiaj, po 25 latach. Garstka ultrabogatych oligarchów i akolitów (6 tysięcy zł to pensja idiotów i złodziei) i generalnie biedny naród.
Pan Balcerowicz przyjął sobie za idola, młodego kretyna Jeffreya Sachsa, gremialnie dzisiaj odrzuconego przez poważną, światową ekonomię, który w dupie miał indywidualnego człowieka. A Balcerowicz za nim. Nadrzędna teza osiemnastowiecznego geniusza i myśliciela, twórcy nowoczesnej ekonomii, Adama Smitha, że – "Państwo jest bogate bogactwem obywateli", przez Sachsa, Sorosa (który widząc taki łakomy kąsek, jak Polska też się do grabieży przyłączył) zostały wykpione. W imię zasady wyżej podanej – jak jest co, to trzeba kraść; robić to powoli, to się nie połapią, a takich tumanów, jak Mazowiecki, czy Wałęsa, to się zaczaruje.
Ekonomiści tego nurtu gremialnie uważają, że jakiekolwiek rewolucyjne przeobrażenia i obce im, nowoczesne sposoby gospodarowania są niemożliwe. Bo to obala ich nadrzędną zasadę rozkradania majątku narodowego i okradania obywateli.
Założyli na swoje zakute łby zardzewiałe hełmy, żeby nie widzieć sukcesów Orbana, czy rewolucji malutkiej Islandii. Tego dla nich nie ma! To nie istnieje! Bzdura! A zapytani wprost oświadczają, że za idiotyzm Orbana naród węgierski płaci krwawą daninę. Kłamiąc w żywe oczy, jakbyśmy sami nie mogli sprawdzić.
 
Ryszard Petru i Leszek Balcerowicz to osobniki ściśle związane z bankowością. A jako, że ponad 60% banków w Polsce to instytucje zagraniczne, ci panowie reprezentują międzynarodową finansjerę. A ta, jak dostała po dupie w Islandii i na Węgrzech, nie może pozwolić, by sytuacja powtórzyła się ponownie w Polsce.
Nie daj Boże się uda i rozleje się po całej Europie! To mógłby być koniec panowania banksterów nad światem!
 
Więc Petru, zawodnik wagi piórkowej, z pretensjami do wagi super-ciężkiej, już dzisiaj w Tefałenie zaklina, że – to nie może się udać, nigdy! Pan Duda nie pytał ekspertów (ma na myśli siebie, lub prof. Gomułkę) i wszystkie jego trzy przedwyborcze obietnice: obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku, czy pomoc dla rodzin wielodzietnych, są NIEMOŻLIWE!!!
 
Czyżby?
Kłamie w żywe oczy. To żaden ekspert i autorytet. Medialna zajawka establishmentu i szarego Systemu, która ma nadal mącić Polakom w głowach, jak jego dotychczasowy pracodawca, zużyty prezydent Komorowski i nie dopuścić, żeby wreszcie coś się nie udało.
 
Zapewniam pana, drogi Ryszardzie Petru z gębą pełną frazesów, że pan Andrzej Duda, pytał się prawdziwych ekonomistów, czy wolno mu to obiecać. A oni po przeanalizowaniu odparli: - jak najbardziej.
 
Zobaczycie, będziemy mieli teraz nieustanny festiwal Ryszarda Petru (prezydencki rocznik 1972!) oraz jego świeżutkiego, ciepłego, pępowina jeszcze nie przecięta, tworu prosto z Mordoru – Nowoczesna.pl
 
Mniemam, że gdzieś około 85 procent społeczeństwa jeszcze nigdy o tym nie słyszało. Lecz oni w partyjnych rankingach mają już około 11% poparcia! Nie żartuję – na prawdę. Mają tak zwane tajne poparcie.
Poparcie Kancelarii Komorowskiego, grupy ITI, służb specjalnych i trzymających na tym wszystkim łapę międzynarodowych banksterów. Hochsztaplerów i złodziei.
 
 
.[*]  Oko Saurona, władcy Mordoru. Ciekawe, ze takie oko jest też na każdym dolarze.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2015 [12:35] - NASZ_HENRY | Link:

Sondaże z Petru to pierwiastek z -1 ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2015 [16:15] - jazgdyni | Link:

Czyli "i", albo "j".

Postać urojona. ;)

Obrazek użytkownika Czesław2

27-05-2015 [16:57] - Czesław2 | Link:

Zespoleni z PO

Obrazek użytkownika Janusz Morski

27-05-2015 [14:15] - Janusz Morski | Link:

Jako żywo przypomniał mi Pan Leszka Drogosza.
Oby to była zapowiedź końca tej politycznej wydmuszki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-05-2015 [16:13] - jazgdyni | Link:

Witam

Przyznam, że muszę sobie przypomnieć Leszka Drogosza. Autentycznie zapomniałem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maks jamnicki

28-05-2015 [00:52] - maks jamnicki | Link:

Hm, sprawny i pouczający tekst. Dobrze się czytało. Przybliżył mi temat, bo polskich, reżimowych telewizji nie mam. A trzeba się szykować do kampanii wyborczej w Polsce.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-05-2015 [05:43] - jazgdyni | Link:

Witam

Powinniśmy wyłapywać poczynania przeciwnika. Więcej, powinniśmy być na ich działania uczuleni.
Ciągle przecież jest to nierówna walka uwzględniając ich zaplecze finansowe, systemowe i medialne.
Proszę sobie przypomnieć wrzutkę, jaką uczynił Komorowski między I-wszą a II-gą turą. Otóż ni z tego, ni z owego zaproponował likwidację finansowania partii z budżetu. Jednym ruchem wykaszał wszystkie małe partie (za wyjątkiem PSL i SLD, bo te zgromadzony historycznie majątek mają), a także PiS, który w porównaniu z PO nie ma finansowego zaplecza (no, może część SKOKów, ale to mało. Ten ruch świadczył, co się później potwierdziło w głosowaniu, że za PO stoją potężne instytucje, w tym banki, poobsadzane swoimi ludźmi.
To jest też pewien znak, jak ma się rozgrywać przyszła scena polityczna.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-05-2015 [05:57] - ExWroclawianin | Link:

Szanowy panie jazgdyni!

Fantastyczny i bardzo "otwierajacy oczy" tekst na najblizsza rzeczywistosc!

200/100!

Prosze go powielic w 25 mln egzemplarzy i rozwiesic na kazdym slupie, drzewie i tablicy ogloszeniowej!

Polacy powinni wiedziec ze NAJWIEKSZY WROG robi przetasowania po to abysmy nie wygrali wyborow na jesien!

Nie mozemy do tego dopuscic i musimy "wziasc ich do kata czy rogu" i pojsc za ciosem i POGRAZYC ICH RAZ NA ZAWSZE!

POLACY POWINNI SIE WYCZULIC NA WROGOW, ZDRAJCOW I ZAPRZANCOW jak na najgorsza zaraze!

Polska juz nie raz uratowala siebie i Europe od zarazy bolszewickiej (1920) czy muzulmanskiej (12 IX 1683 Wieden). Teraz

uratujmy przynajmiej siebie.....

Pozdrawiam z USA

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-05-2015 [08:11] - jazgdyni | Link:

Witam

Młodym już niewiele mówi takie nazwisko, jak Balcerowicz, czy Frasyniuk.
Nie mają świadomości, że to głównie przez Balcerowicza są bezrobotni i muszą wyjeżdżać na saksy, podczas gdy inni rozbijają się Bentleyami, czy Ferrari.
Podobnie Frasyniuk grający świętą wyrocznię.

Raz na zawsze trzeba ludzi uczulić na pewne nazwiska. Konkretnie - napiętnować i okryć infamią. System długo relatywizował brak moralności, etyki i ewidentne przestępstwa.
Nawet wczoraj premier Kopacz publicznie oświadczyła, że "Sławek Nowak jest niewinny". A to gówno prawda. Nadal jest winny, tylko sąd zawiesił mu wykonanie na rok wyroku, co stosuje się wobec tych, co popełniają przestępstwo pierwszy raz.
Więc - Nowak nadal jest przestępcą.

A ja czekam, żeby w końcu ktoś solidnie i uczciwie rozliczył Balcerowicza. Chyba Lepper był najbliżej.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Domasuł

28-05-2015 [14:36] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Wiadomo że system nie złoży broni tylko dlatego, że w tych wyborach wyniki były trochę gorsze. System to system - jego możliwości może nie są nieograniczone ale są ogromne. Wiadomo też że ich główna strategia to straszenie PiS-em, oczywiście dopóki PiS będzie główną opozycją. Nowoczesna.pl - cóż w tym nowego? PO też było nowoczesne. Hasło nowoczesności w tym nadwiślańskim grajdołku jest szalenie nośne. Taka zasrana, przaśna polska nowoczesność, bo na inną nie ma szans. Mimo wszystko przy okazji wyborów prezydenckich powiało czymś w miarę świeżym tej wiosny. Oczywiście nie wiadomo jak to będzie ewoluować, ale sugerowałbym trochę cierpliwości i umiarkowanego optymizmu. Ogólnie w życiu.