Świadkowie Jehowy, odłam Islamu

Sami Świadkowie Jehowy określają siebie, jako jedynych, prawdziwych Chrześcijan. Inaczej sprawa wygląda, kiedy spojrzymy na najważniejszą część ich doktryny.

Chrześcijanin, to ten, który wierzy w Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Dlaczego to takie ważne? Jak czytamy Stary Testament i dzieje upadku człowieka, wygnania z Raju, to trudno zaprzeczyć, że zgrzeszył prawdziwy człowiek, nie jakaś osoba pozorna i pozorny grzech. W Nowym Testamencie czytamy o dziele odkupienia, gdzie za grzech pierworodny zginął śmiercią męczeńską człowiek doskonały, uświęcony Duchem Świętym. A jak czytamy, Maryja Poczęła z Ducha Świętego. Żaden z ludzi nie był w stanie odkupić grzechu pierworodnego, by był nim skażony.

Świadkowie Jehowy twierdzą, że Jezus był pozornym człowiekiem i to nie On umarł na krzyżu. Pozorny człowiek, pozorne odkupienie … jak w Islamie. Muzułmanie nie twierdzą, że są Chrześcijanami i tym się różnią od Świadków Jehowy. Świadkowie Jehowy twierdzą ponadto, że Jezus umarł na palu, symbolu fallusa (męskiego przyrodzenia). To jest bluźnierstwo. Dalej już konsekwentnie. Od czasu wcielenia, my Chrześcijanie możemy przedstawiać wyobrażenia postaci Boga, a Jehowi, jako nie Chrześcijanie, mają zakazane.

Szanowni Świadkowie Jehowy, nie ja będę Was sądził. Moja opinia nic nie znaczy, ale zastanówcie się w Waszym sumieniu i odpowiedzcie sobie, nie mi. Wątpię, by ktoś nazywający siebie Chrześcijaninem, nim był z tego powodu. Blisko Wam do Muzułmanów, ale pomińmy to. Najważniejsze, czy wierzycie w prawdziwego Jezusa Chrystusa i odkupienie grzechów, w tym tego głównego, pierworodnego. Jeśli Jezus miał ciało pozorne, to wszystko, opisane w NT jest pozorne. Odpowiedzcie Sobie, nie mi.

Zdrowych i Wesołych Świąt
Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-12-2019 [19:31] - NASZ_HENRY | Link:

Ależ skądże ☺
 

Obrazek użytkownika ruisdael

23-12-2019 [07:59] - ruisdael | Link:

1."zginął śmiercią męczeńska człowiek doskonały, uświęcony Duchem Świętym"- do tego określenia pasuje mi bardziej np. Jan Chrzciciel. A na krzyżu poniósł śmierć męczeńska prawdziwy Bóg- Syn Boży w Trójcy Jedyny.
2. nie wiem, czy zamiast Chrześcijanie nie byłoby lepiej zawęzić do słowa Katolicy- bo w świetle chociażby wykładów prof. Guza, widzimy jak protestanci zmienili znaczenie istnienia Boga ( Jego immanentnych cech) i jego braku w przeistoczeniu.