To skuteczniejsze od JOW-ów Kukiza – to nie kontrpropozycja

Tam skuteczność, gdzie pieniądze i realna groźba wyrzucenia przez wyborców, a bez tego nawet JOW-y nie mają szans na powodzenie. Pytanie otwarte, czy Kukiz jest za wprowadzeniem podatku katastralnego w Polsce?

Zacznę od pieniędzy
Często pojawiają się głosy, aby zabrać finansowanie partii z budżetu. Cóż, nawet w USA wprowadzono finansowanie partii z budżetu z bardzo prozaicznego, aczkolwiek ważnego powodu. W trakcie kampanii duże znaczenie mają pieniądze, a kto może dać gigantyczne pieniądze na kampanię, jak nie mafia i bandziory – realne zagrożenie państwa. Drugą grupą mogą być lokalni, bardzo bogaci przedsiębiorcy, którzy w ten sposób przeistoczą się w tzw. oligarchów. Tam, gdzie są oligarchowie (np. na wschód od Polski), tam społeczeństwo jest biedne.

Nie o takich pieniądzach chcę pisać
W dotychczasowym systemie, gdy jakiś poseł nie zgadza się na głosowanie tak, jak zadecydowały władze partii, to albo może odejść dobrowolnie, albo zostać wyrzuconym z partii. Odejść „gołym i wesołym”, bo taki poseł odchodzi bez pieniędzy płaconych z budżetu na partię. Wystarczy drobna poprawka, że taki poseł odchodzi, ale z proporcjonalną ilością pieniędzy przypadających na osobę w partii. Kilka takich osób i mogą się znaleźć pieniądze na powstanie konkurencyjnej partii. W sprawie tej poprawki nie ma ani opozycji, ani rządzących, bo nikt, zachowanie racjonalne w ich sytuacji, nie chce stracić skutecznego narzędzia zniewalającego własnych posłów. To nie JOW-y są lekarstwem, tylko ta drobna poprawka.

Możliwość wyrzucenia posła/senatora/prezydenta oszusta
W przedwojennej Polsce, a obecnie m.in. w USA i Kanadzie obywatele mają prawną możliwość usunięcia reprezentanta (posła itd.), jeśli ten złamie wyborcze obietnice. W 1989r. w Polsce nie przywrócono w tym zakresie przedwojennego prawa. Nie byłoby oszusta obiecującego w wyborach, że „nie podniosę podatków”, „nie zabiorę OFE”, „nie podwyższę wieku emerytalnego”. Komorowski, Tusk i inni dawno byliby na śmietniku historii.

Pytanie do Kukiza, czy jest On za tzw. podatkiem katastralnym?
Pytam nie bez powodu, bo wiele osób za JOW-ami chce również wprowadzenia tego podatku. Jestem pewien, że gdyby Komorowski i PO-PSL pozostały przy władzy, wprowadzą ten podatek, chociaż w kampanii temu zaprzeczą. Zwolennicy Kukiza mają prawo znać Jego odpowiedź na ten temat. O to samo pytam Pana Dudę. Swego czasu (wielokrotnie) napisałem artykuł na ten temat np.: http://interia360.pl/polska/warminsko-mazurskie/artykul/podatek-katastralny-zmowa-milczenia-politykow,48616 . Ten podatek, to narzędzie masowej eksterminacji Polaków i szybki sposób na odebranie im własności, dorobku pokoleń.

W przypadku Pana Kukiza prosiłby osoby znające jego zdanie na ten temat, aby o tym poinformowały na forach, co by uwiarygodniło ewentualne, oficjalne zaprzeczenia na ten temat.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

14-05-2015 [09:48] - alchymista | Link:

WRESZCIE GŁOS ROZSĄDKU!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2015 [11:00] - Jabe | Link:

Tak więc rozmaite bandziory wyłożą pieniądze na kampanię, żeby potem mieć jakieś profity z posła, którego poparły. Gdy państwo finansuje wybory, gangi polityczne mają zwrot z budżetu od razu, a później dodatkowo te profity. Tak jest lepiej?

Poseł odchodząc z partii, będzie brał dofinansowanie, które będzie odtąd szło do jakiegoś innego ugrupowania, do którego się zapisał. Nic tylko przemycić się do Sejmu i wystawić na licytację. Nie chodzi o to, jakie poseł ma poglądy i dlaczego go wybrano. Nie chodzi o to, jak głosuje. Chodzi o to, że za nim idzie kasa. Tak Pan woli?

Chce Pan odwoływać posła, czy całą listę? Bo głosuje się na listy. Jeśli posła, to wejdzie za niego człowiek z listy, który dostał mniej głosów. Jaki to ma sens?

Kwestii podatku katastralnego nie komentuję, bo on ma tylko tyle do propozycji pana Kukiza, że się Panu kojarzy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-05-2015 [12:35] - NASZ_HENRY | Link:

Właśnie dlatego JOWy to lipa dla czarnego luda ;-)

Obrazek użytkownika JacBiel

14-05-2015 [13:29] - JacBiel | Link:

Zgadzam się z Alchymistą - świetny pomysł p. dot. finansowania partii - cios w partyjniactwo - rozbicie dotacji na poszczególnych posłów, więc to posłowie otrzymywaliby dotacje, a nie partia - brawo! pomysł w swym duchu bardzo JOWowy :-)

p. dot. odwoływania posłów i wiazania ich umowa - absolutnie za! tylko tak można kontrolowac oszustów.