Opozycja ma program całkowitego zniszczenia Polski i Polaków

Spokojnie, nigdzie literalnie tego nie zapisano, ale taki będzie skutek realizacji zapowiedzi opozycji, głoszonych w różnym czasie i przy różnych okazjach. Tych tematów tzw. opozycja unika w kampanii, jak ognia.

Należy zamienić obecne wybory w tzw. plebiscyt. Kilka tematów:

1) Wprowadzenie w Polsce EUR-o, to bezrobocie 50% i bankructwo kraju, jak i prawie każdej rodziny. W 2008r. Tusk z ferajną, w okresie od maja do sierpnia zapowiedzieli zamiar wprowadzenia EUR-o, a natychmiast nastąpiła gwałtowna aprecjacja PLN. Firmy, w odpowiedzi na to, przygotowały redukcje zatrudnienia o 20-30%. Szczęśliwie, w drugiej dekadzie sierpnia 2008r. ta szalona aprecjacja zastopowała i firmy zrezygnowały ze swych planów. A co by było, gdyby to były realne działania wprowadzające EUR-o? Wówczas redukcja zatrudnienia, jak nic, osiągnęłaby poziom 50%.

Ad.1) Wprowadzenie EUR-o w Polsce byłoby podobne do zrzucenia bomby atomowej. Chcę od razu sprostować kłamstwo Tuska i ferajny, że załamanie wpływów budżetowych w 2008r. nastąpiło po upadku Lehman Brothers i wybuchu światowego kryzysu. Wystarczy zajrzeć do Biuletynu Statystycznego GUS, gdzie widać załamanie dochodów budżetowych już w kwietniu, maju 2008r. Czyli byłaby powtórka tego, gdyby znowu oni rządzili, to byłoby bankructwo Polski, bezrobocie 50% i więcej, a dla całej reszty drastyczny spadek wynagrodzeń, emerytur itd. (casus Grecji).

2) Wprowadzenie podatku katastralnego. Należy podać stosowne kwoty tego podatku, osobno dla mieszkania w bloku, w domu mieszkalnym, jak i dla małego gospodarstwa. Stawka 3% dla mieszkania wartego 300000 PLN daje 9000 PLN/rocznie … itd. Rzekomi „Bezpartyjni samorządowcy” z list KO napisali w 2011r. list do ówczesnego rządu PO-PSL, aby ten podatek jak najszybciej wprowadzić, oczywiście, pod zmienioną, mylącą nazwą polityki miejskiej. PO-KO nie pisze o tym wprost w programie, ale przyjęcie takich osób, rzekomo bezpartyjnych samorządowców, na listy wyborcze jest programem samym w sobie. Pan Kaczyński jeszcze przed wyborami zapowiedział, że jak długo rządzi PiS, tak długo tego podatku nie będzie. Ze strony tzw. opozycji (targowiczan) takich zapewnień nie słyszałem i myślę, że te milczenie w tym temacie jest wymowne, jako głośne "milczenie" i milcząca zapowiedź zamiaru wprowadzenia tego podatku.

Ad.2) Rodzina z dziećmi wraca z wakacji, a przed drzwiami ich mieszkania stoi kilku rosłych panów w uniformach i jeden w garniturze. Próbują ich wyminąć, ale ci zastępują im drogę i mówią, że to nie jest już ich mieszkanie, bo nie zapłacili podatku katastralnego. A komornik dopowiada, że dokonał zajęcia ich mieszkania. … Jeśli nawet opozycja oficjalnie powie, że nie ma takich planów, to czy im zaufamy, zaryzykujemy?

3) Cofnięcie świadczeń socjalnych. Należy podać kwotę tych świadczeń, pomnożyć przez pięć i podać, że produkty za tę kwotę nie zostaną kupione. I pytanie, jak sądzicie, co się stanie z pracownikami, którzy produkują niekupione towary? Czy stracą oni pracę? A czy przy wzroście bezrobocia wynagrodzenia wzrosną, czy spadną? Zniesienie, czy ograniczenie transferów socjalnych PiS spowoduje i to błyskawicznie, drastyczny wzrost bezrobocia i spadek wynagrodzeń.

4) Głosowanie lub wstrzymanie się od głosu europosłów PO oraz SLD ws. ACTA2. Pełno frazesów o wolności, o prawie do własnego zdania, a jak przychodzi do konkretów, głosują przeciw elementarnym wolnościom i prawom ludzkim, albo wstrzymują się od głosu. Tak samo wprowadzanie w szkołach LGBT wbrew woli rodziców, nawet dla malutkich dzieci. A gdzie prawo rodziców, a gdzie Konstytucja i te świńskie kwiki, że jest ona łamana. Milczenie, a nawet wręcz pochwała łamania elementarnych praw rodziców. Czy takim ludziom można zaufać? A co, jak wymyślą jeszcze gorsze rzeczy?

5) Inne tematy, to np. przyjmowanie milionów tzw. emigrantów z krajów muzułmańskich i pracowanie na nich … W Niemczech brakuje pracowników, ale ci tzw. emigranci nie chcą pracować, chyba, że jako szefowie dla białych. Pismo Święte ... przypomnę 2Tes.3.8 Gdy ktoś nie chce pracować, niech nie je ...

Opisałem bardzo pobieżnie, wręcz lakonicznie, parę tematów i proponuję je na dwa ostatnie tygodnie kampanii. Proponuję, aby przekształcić te wybory w plebiscyt, ZA lub PRZECIW podatkowi katastralnemu, przyjęciu EUR-o itd. i promowaniu tego, jako elementarnych pytań do Wyborców.

Proszę też Szanownych Czytelników, aby te tematy zanieść do kandydatów PiS, do sztabów wyborczych oraz udostępniać ten link na różnych forach. Końcówka kampanii jest na takie tematy.

Z poważaniem
Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

30-09-2019 [22:14] - Jabe | Link:

ad 1) Nie jest powiedziane, że PiS nam euro nie wprowadzi.
ad 2) Podatek katastralny istnieje w Pańskiej głowie. W dodatku co w nim złego, jeśli będzie odpowiednio niski?
ad 3) Likwidacja rozdawnictwa, nazwana przez Pana cofnięciem świadczeń socjalnych, oznacza obniżenie wydatków, które pozwalałoby także obniżyć podatki, lub chociaż przenieść wydatki na sensowniejsze cele. Nie oznacza to, że te pieniądze przestałyby kreować popyt. Skoro Pan inaczej myśli, jasnym jest, że nie ma Pan elementarnej intuicji ekonomicznej.
ad 4) Jakie teraz ma znaczenie stanowisko w sprawie ACTA2?
ad 5) PiS przyjmuje miliony imigrantów. Skąd pomysł, że PO przyjmowałoby jeszcze więcej?

To, jak sądzę, powstrzymuje PiS od owego plebiscytu, bo by go przegrał z kretesem. Tępa propaganda i przemilczanie (jak w przypadku Konfederacji) wsparte mnożącymi się plusami musi wystarczyć.

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [08:24] - kaliszanin | Link:

już raz pisałem, że plusikami obecnie rządzący wykształcili nową grupę lemingów, którzy by nie poczuć się gorzej od tej złej biorącej drogie mieszkania i auta na kredyt jest pompowana patriotyzmem i godnością co w efekcie propagandy obusiecznej obie grupy coraz bardziej antagonizuje. oby sprzyjała dobra koniunktura obecnie rządzącym jak najdłużej.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [08:46] - piastolsztyn | Link:

Naczelny troll wyje. Cóż. 
Premier Morawiecki powiedzual wprist, ze EURo w Polsce wtedy, kiedy Polacy będą bogaci jak Niemcy. POlitycy opozycji czesto powtarzaja, że EURo jak najszybciej. 

Podatek katastralny, nawer niski, np. 3%, to od taniego mieszkania za 300000 wyjdzie 9000 tys. PLN rocznie. U konfederacji ten podatek nazywa sie poglównym.

Likwudacja rozdawnictwa, czy zwrot podatkow rodzinom wychowującym przyszłych podatników. A jakich przyszlych podatników wychowuje tata+ tata, albo tata+mama+piesek. ACTA2 ma znaczenie, bo jak ktoś mówi o wolnościach, o prawie, o Konstytucji, to niech potępia lubieżników ACTA2. 

Miliony imigrantow, ktorzy przyjeżdżają do pracy, to nie są te same miiony, ktire chcą dobrze żyć i nie pracować.

Czemu maja służyć Panskie klamstwa? Proszę powiedziec, ze u was podatek katastralny nazywa sie poglownym.

Co do nizszych podatków, to z czego splacicie dlugi Tuska, oficjalnie 500000 mld. PLN. A z czego zaplacicie na szkoly, na szpitale, a z czego zaplacucie emerytury? Pod budką z piwem takie banialuki. 

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2019 [09:08] - Jabe | Link:

Budujemy państwo dobrobytu, zatem PiS wprowadzi euro lada moment.

Niski podatek katastralny to, moim zdaniem, 1‰.

Rozdawnictwo nie jest zwrotem podatków, tylko łaską władzy. Trzeba podanie do wysokiego urzędu napisać. Czemu nie obniżyć po prostu podatków? Bo to kiełbasa wyborcza dla ciemnego luda.

jak ktoś mówi o wolnościach, o prawie, o Konstytucji, to niech potępia lubieżników ACTA2. – Racja.

Na czym polega podatek pogłówny? Wyraźnie się Pan nie orientuje.

Podobno wystarcza, i na rozdawnictwo, i szkoły, szpitale, emerytury, a to oznacza, że podatki obniżyć można. A tymczasem po wyborach podatnicy i hodowani na przyszłych podatników zapłacą rachunek za prezenty od władzy.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [09:26] - piastolsztyn | Link:

Nawet 1%, to od byle mieszkania będzie 3000 tysia rocznie. Poza tym złamano by tu zasadę równości wobec prawa, bo posiadacz akcji, obligacji, etc. płaci podatek tylko od zysku. Gdzie tu zysk i dlaczego od całej wartości mieszkania, od którego zapłacono wszystkie podatki. 

Premier Morawiecki powiedzial wprost, ze EURo w Polsce wtedy, jak Polacy będą bogaci jak Niemcy. Czemu mają służyć Panskie klamstwa, urojenia?

Dzieci, to inwestycja panstwa w przyszlych podatników. Panstwo moze to czynic poprzez zwrot podatków. Dlaczego Pan klamie? Ilu Panu za to płacą?

A tak swoja drogą, z czego będą splacane dlugi półTuska? Oficjalni pół biliona PLN i kto je spłaci?

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2019 [09:41] - Jabe | Link:

Nie pisałem o jednym procencie a o jednym promilu. Nieruchomości trzeba bronić przed bandziorami (policja) i wrogami (wojsko), a także chronić od klęsk (straż pożarna). Podatek jest więc uzasadniony. Problemem jest jego wysokość.

To, że premier Morawiecki coś powiedział, niczego nie przesądza. Kiedyś chyba nawet sam prezes Kaczyński powiedział, że odwrotu od ustawy od IPN nie będzie, a gdy sojusznik tupnął... sam Pan pamięta, jak było.

Dzieci, to inwestycja panstwa w przyszlych podatników. – Totalitarne myślenie. Hodowla ludzi.

Może się okazać, że trudniej będzie odpowiedzieć, kto spłaci długi po tych plusach. No ale sprawa ewentualnie wypłynie dopiero po wyborach, gdy poganiane propagandą mięso wyborcze spełni swoją powinność.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [13:13] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, zanim dojdziemy do dalszych odpowiedzi, ustalmy, kto wzbogacił się na długach Tuska, kradzieży OFE i FRD, razem około 800,000 mld. PLN. Proste pytanie, prosta odpowiedź.

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [12:07] - kaliszanin | Link:

@piastolsztyn

800000 mld???? nie popłynął pan z tymi zerami ździebko?

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [12:28] - tricolour | Link:

Chce się Wam gadać z facetem, który nie odróżnia procenta od promila i na dodatek nie widzi trzech znaczących zer?

Jesli takich mamy ekonomistów, to wcale sie nie dziwię, ze dominanta zarobków to 2100.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [12:58] - piastolsztyn | Link:

Gdzie Pańskie szwadrony śmierci?

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [13:23] - tricolour | Link:

@Piast

Moje szwadrony zajęte są edycją durnowatych postów i dorabianiem przecinków między zerami, by zamazać głupotę.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [13:58] - piastolsztyn | Link:

Proszę przypomnieć Szanownym Czytelnikom całość gróźb. Ciamajdanem i jego groźbami się nie przejmuję, ale to oznacza dla Pana wypad z dyskusji. 

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2019 [16:34] - tricolour | Link:

Nie wypad, tylko wpad i to kiedy będę miał ochotę...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

02-10-2019 [16:31] - Anna Borycka | Link:

@ tricolour
Nie wypad, tylko wpad i to kiedy będę miał ochotę...

I tu się kmiotku mylisz, bo dostaniesz kopa w dupe szybciej niż myślisz :)
I nie za poglądy, tylko za brak przyzwoitości i za oszczerstwa.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2019 [18:49] - tricolour | Link:

Założymy się?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [13:55] - piastolsztyn | Link:

800,000 mld. PLN z przecinkiem i 800000 mln. PLN bez przecinka, tak dla informacji

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-10-2019 [14:18] - kaliszanin | Link:

@01-10-2019 [13:55] - piastolsztyn | Link: 800,000 mld. PLN z

800,000 mld. PLN z przecinkiem i 800000 mln. PLN bez przecinka, tak dla informacji - hmmm

zatem za wartość artystyczną otrzymuje pan 1,000000000000000000000 mln punktów
za choreografię  1000000,000 punktów
co łącznie dało eeee sam nie wiem ile ale zajął pan pierwsze miejsce w konkursie piękności wśród ekonomistów z rocznika 1,9.60,000

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2019 [13:03] - Jabe | Link:

To proszę ustalić możliwie szybko, bo oczekuję odpowiedzi.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [14:35] - piastolsztyn | Link:

Kwota 0,8 bln. PLN nie zawiera wpływów z podwyżki VAT, bo te pieniądze również wyparowały. Mówimy o kwotach kosmicznych, od których obsługi (rolowanie, odsetki etc ) płacimy my, jako podatnicy, olbrzymie haracze co miesiąc. Nie dysponuję dokładnymi liczbami, aby przeliczyć to na progi podatkowe. Gdyby nie długi Tuska, te progi byłyby znacząco wyższe, a w ślad tym pensje netto

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2019 [17:36] - Jabe | Link:

Skąd wiadomo, że te pieniądze były i znikły?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [14:07] - piastolsztyn | Link:

Znamy dokładnie stawki podatku katastralnego, które analizowano. Inna sprawa, najpierw wprowadza się niepopularny podatek, a później rozporządzeniem podnosi stawkę, jak VAT za Tuska.  Rozważano stawkę 3% a nawet 5%. Więc mamienie na nic.

Obrazek użytkownika Jabe

01-10-2019 [14:20] - Jabe | Link:

Podzielam tę obawę.

Obrazek użytkownika mjk1

01-10-2019 [10:39] - mjk1 | Link:

Kolejny fantastyczny dialog Jabego z autorem, czyli głąba z głąbem. Jesteście Panowie wzorcowym wręcz przykładem, że oleju do pustej pały na silę wlać nie można, zwłaszcza jak ta pała jest tępa i niezdolna do jakiegokolwiek logicznego myślenia. Zapamiętajcie więc raz na zawsze: podatki na rozwój gospodarczy kraju mają wpływ dokładnie zerowy!!! W drugiej połowie XX wieku w naszym kraju, uczono tego w każdej szkole, od podstawowej po wyższą uczelnię. Zarówno więc podwyższanie jak i obniżanie podatków nie wpłynie w najmniejszym stopniu na wzrost zamożności społeczeństwa  a wzrost zamożności społeczeństwa, to nic innego jak zwiększenie jego siły nabywczej. Poprzez manipulacje podatkowe siły nabywczej społeczeństwa nie zwiększymy. Aby dowiedzieć się, jak zwiększyć siłę nabywczą społeczeństwa musicie wrócić choćby myślami do szkoły i przypomnieć sobie.
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

01-10-2019 [11:58] - piastolsztyn | Link:

Odezwał się kłamcą toralny. Przypomnę Panu akcję, gdzie zacytował Pan część zdania z mojego artykułu, odsądzil od czci i wiary, a dalszą część zdania przeczyła Pańskim kłamstwom, więc ją Pan przemilczał. Jak Pan chce dalej dyskutować, proszę za6cząć od przeproszenia za swe kłamstwa i oszczerstwa. Póki co, wynocha z forum kłamco.