Czy Duda rzeczywiście jest lepszy od Komorowskiego?

Na wstępie muszę niestety wyrazić ubolewanie, że obydwaj systemowi kandydaci najwyraźniej sobie bimbają, nie reagując na apele: Andrzej Duda o nie odbieranie głosów wyborczych mojemu kandydatowi, a Bronisław Komorowski o wycofanie się z polityki. Pomimo tego, nie zamierzam posądzać Dudy o agenturalność, tak jak mają w zwyczaju czynić jego zwolennicy w stosunku do innych kandydatów. Nie zamierzam również podejmować prób reanimacji sumienia i honoru Komorowskiego i liczyć, że wycofa się z polityki, tak jak kiedyś obiecał, po sfingowanej aferze wymierzonej w Romualda Szeremietiewa. Postanowiłem natomiast już dziś – na wszelki wypadek, gdyby prezydent wszystkich lewaków oraz faworyt PiS przeszli do wyborczego finału – napisać, czy w ogóle warto iść na drugą, wyborczą turę.

Jaka jest różnica pomiędzy kandydatami systemu: Dudą i Komorowskim?

Czy jest uprawniony pogląd, że partia Jarosława Kaczyńskiego zasługuje na wrzucenie do „jednego wora” z lewackimi potworkami: PO, PSL, SLD? Większość kandydatów prawicowych twierdzi, że wszystko jedno: głosować na Dudę lub na Komorowskiego. Paradoksalnie antysystemowi przeciwnicy Andrzeja Dudy wykazują się takim samym wykluczającym i lekceważącym zacietrzewieniem, jak ich adwersarze – sympatycy PiSu – w stosunku do tego, co niepisowskie. Zapiekłość „antysystemowców” uniemożliwia im rozsądną ocenę wywodzących się z jednego systemu, lecz dwóch różniących się politycznych opcji.

Moim zdaniem systemowość PO i PiS różnią się w niektórych istotnych aspektach. PO doprowadziła system III RP do stadium faszyzmu, a na dodatek zaczęła jawnie wdrażać do polskiego prawa elementy kulturowego komunizmu. PiS nie deklaruje zmiany systemu, lecz najprawdopodobniej postara się go odfaszyzować oraz będzie hamować postępującą degradację resztek państwowości. Deklaruje również obronę wartości takich jak rodzina, nie zgadzając się na genderową degenerację.

Niektóre różnice między Dudą a Komorowskim są niewiele większe od kosmetycznych. Patron WSI wypowiada się za przyśpieszoną opcją zejścia państwa polskiego ze sceny państw żywych – niepodległych (euro), Duda natomiast proponuje zejście powolne i godne (rozsądna śmierć na raty, w momencie kiedy będzie nas na to stać). W tym momencie zwracam uwagę czytelnikom, że nie piszę o sloganach wyborczych kandydatów, lecz o możliwych konsekwencjach.

Wydaje mi się, że różnica dotyczy również elektoratów. Wyborcy Andrzeja Dudy łyknęli sporą dawkę ułudy, lecz dla odmiany bezkrytyczni sympatycy golema ulegli procesowi „zidiocenia” w stopniu uniemożliwiającym racjonalne myślenie.

Mamy Komorowskiego i nie zawahamy się go użyć!

Trzecie pokolenie złodziei i morderców oraz towarzyszących im beneficjentów układu, klientów i zagranicznych rezydentów toczy wyborczy bój o swoje bezpieczeństwo i zgodę na przedłużenie możliwości pasożytowania na Polsce. Niebezpieczeństwo przedłużenia kadencji pełniącemu obowiązki Polaka awatarowi powinno zjednoczyć wszystkich normalnych i uczciwych ludzi. Wybór, z którym mamy do czynienia, posiada przede wszystkim znamiona wyboru moralnego, cywilizacyjnego, a dopiero w dalszej kolejności politycznego. Niestety, po raz kolejny, i to za sprawą części kandydatów niesystemowych, zafiksował się na poziomie wyłącznie politycznym.

Ciekawe dlaczego do tej pory wszyscy deklarujący patriotyzm kandydaci nie spotkali się na wspólnej konferencji prasowej i nie zaapelowali o natychmiastową dymisję Komorowskiego i rezygnację z kandydowania na urząd prezydenta Polski. Jest wystarczająca ilość powodów, aby Komorowski nie tylko zniknął z polityki, ale w trybie pilnym stanął przed polskim sądem.

W II turze będę głosować za moim kandydatem lub przeciw Komorowskiemu. Uważam, że większym złem będzie bojkot wyborów.

Na koniec zwrócę się do sympatyków Andrzeja Dudy. Szanuję wasz wybór, ale go nie podzielam. Jeżeli Polska znajdzie się w podbramkowej sytuacji i do drugiej tury dostaną się Duda i Komorowski, będę głosować na kandydata PiSu. Mam nadzieję, że prędzej czy później zdacie sobie sprawę, że negatywny elektorat (nie mówię o lemingach) nie powstał znikąd. Urósł w siłę, karmiony wieloletnim konformizmem pisowskich polityków, lekceważących inne opcje ideowe. Jeżeli chcecie to zmienić, przestańcie produkować bezrozumne kalumnie i zacznijcie rozmawiać. To samo mówię drugiej stronie.

O „kandydatach niezależnych” napisałem krytycznie, tutaj: Mit kandydatów antysystemowych.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JacBiel

28-04-2015 [05:01] - JacBiel | Link:

Braun ostro daje czadu! - jest różnica w języku i ekspresji :-) http://vod.tvp.pl/audycje/publ... warto obejrzec - momenty som ;-)

Obrazek użytkownika cichy

28-04-2015 [07:22] - cichy | Link:

to było najlepsze "przedwyborcze" wystąpienie w mediach jakie kiedykolwiek widziałem!!!!!! X5.....pomimo swojego wieku (41 L) od uzyskania "pelnej swiadomosci wyborczo-obywatelskiej"..tzn..w pełni swiadomy glos oddalem w wyborach 2005 na LK i później już tylko PIS..mnie zadziwia od samego początku cos jeszcze..pomimo strasznej sytuacji wewnetrzej jaka się wytworzyla w naszym kraju (wszystko to co wydarzyło się od sobotniego poranka)..pis stracil już wszystko co mogl wygenerować..nie wiem czy to "poprawność Polityczna"kaze im milczeć i zajmować się medialnymi pierdolami..nie wiem tez czy glowna linia pis-u jest swiadome rozbicie układu przez zamilczenie i doprowadzenie osia czasu do całkowitej kompromitacji po i jej poplecznikow..już teraz powiem panu..ze to przestalo dzialac na kogokolwiek!!!jeśli ksiazka dziennikarza z niemiec nie zrownala całkowicie z ziemia naszej "partii rzadzacej" w 2 doby po wyjściu książki na rynku niemieckim..to znaczy ze już niczego nie będzie..jak mawial pan Kononowicz swego czasu..
nie mnie prorokować co będzie..widocznie postawiono na IIgą kadencje gajowego i na tym mam polegac jego zejście z esceny politycznej i z zycia publicznego..do mnie w ogole nie przemawia troska o demokracje;parlamentaryzm;merytoryczne wypowiedzi dla tvn24 i inne tego rodzaju pierdoly..to nie działa..bo nie ma prawa dzialac..(gdyby pis chciało cokolwiek zrobić by gajowego i tuska "zniknąć" całkowicie z zycia publicznego to...TO BY TO BYLO ZROBIONE JUZ DAWNO..10.04.2010 wieczorem..najpóźniej 11.04.2010 do południa)
p.s.
dobrze ze jest już nas 2...jak tez będę glosowal na reżysera..tylko niech pan nikomu nie mowi..bo nas zakrzyczą;za-furcą..i zajojcą..na smierc..i zostaniemy "ruskimi agentami"....
p.s.nr 2..
zauwazyl pan ta cisze medialna po tym programie???zawsze..podkreślam zawsze w ten sam dzien..ktokolwiek by nie był gościem w "polityce przy kawie" później przez caly dzień sa jakies odniesienia;komentarze do komentarzy do wypowiedzi..w glownych wiadomościach lub później w szeregu programów publicystyczno-politycznych w tvp info..typu.."po przecinku".."minęła 20 ta"lub gdziekolwiek indziej..a tu kompletna niczym nie pojeta cisza..jakby nikt niczego ważnego nie powiedział..

Obrazek użytkownika mjk1

28-04-2015 [10:07] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie. Na drugą kadencję Komorowskiego postawiono dużo wcześniej a ogłoszono w momencie wyboru Dudy, jako kandydata na prezydenta. Przecież kandydatem PiS-u miał być zupełnie ktoś inny. Co się nagle stało, że wyciągnięto królika z kapelusza? Milczy zarówno wcześniejszy kandydat, szef jedynie słusznej opozycji a członkowie i zwolennicy głupich pytań nie zadają. Proszę logicznie pomyśleć. Wygrywa kandydat Prawa i Sprawiedliwości i co wtedy? Musiałby zacząć reformować kraj. Od czego zacząć, jeżeli nie ma się żadnego programu oprócz hasła o odsunięciu aferałów od władzy i zastąpieniu ich własnymi. Chyba, że Pan jakiekolwiek zalążki owego programu dostrzega. Przegrywając wybory, można gawiedź zwodzić kolejne pięć lat. I wszystko układało się zgodnie z planem do czasu aż zamieszał w tym szambie Pan Grzegorz Braun. Nagle wszyscy zgłupieli. Zaczęto pompować Dudę. Z Bronka robić ofermę większą niż jest. Kukiełki typu Korwin i Kukiz są pokazywane na zmianę we wszystkich telewizjach a Braun nie istnieje. Z drugiej strony, też pewnych rzeczy nie rozumiem. Wujek Julek, świetnie dotychczas pilnujący interesu, wpuszcza Grzesia do studia. Zamiast przeciwstawić mu jakiegoś starego wygę, szkolonego przez Urbana, podkłada mu jakąś pogodynkę, którą ten rozjeżdża jak walec dżdżownicę. Przecież gdyby tak do końca był szlaban na Brauna, to po prostu nie wpuszczono by go do studia, jak swego czasu Korwina. Wydaje mi się, że są tylko dwie możliwości: albo istnieje jakieś głęboko zakonspirowane środowisko patriotyczne, któremu zależy na trwaniu Państwa Polskiego, albo cała ta sprzedajna band zdała sobie sprawę, że jak ta resztka państwowości przestanie istnieć, oni pójdą w najlepszym wypadku na zmywak jak elity II RP. Osobiście chciałbym wierzyć w tę pierwszą wersję.

Obrazek użytkownika cichy

28-04-2015 [10:47] - cichy | Link:

otóż to...
szeroko w mediach poszla zajawka kilka miesięcy??pół roku??rok temu??ze na nowe parlamentarne wybory nie będzie po;sld;zsl..POWTARZAM ZSL!!!a nie psl..miało nie być w naszym zyciu politycznym całej wierchuszki po;mialo nie być millera;cwoka z bilgoraja;strazakow;grzybiarzy..wszystko to po to miało być..BYLE BY TYLKO jaroslawa nie było...pierwsze zajawki już poszly jak to paparazzi filmowali pewne imieniny pewnego polityka...tu poniżej ma pan na wszystko odpowiedz...

http://niezalezna.pl/66495-slu...

wiec układ już niczego nie ukrywa..dziekuje za komentarz..znaczy to dla mnie dużo..juz teraz wiem ze nie jestem sam..znalazł się ktoś rownie glupi jak ja..serdecznie pozdrawiam..zauwazyl pan dwie dziwności dziwne??po wczorajszym programie w tvp1 "polityka przy kawie"..nikt się słowem nie zająknął..nie było swietego swiecko-politycznego oburzonka..zadnych zaprzeczonek..zadnych żądań procesow przedwyborczych..niczego...abslolutnie niczego!!!NIIIIIIIIC..!!!a jeszcze jedna ciekawostka..dziś gościem w programie miał być jego najwspanialsza gajowatosc bezwąsowa...komunikat był dziwny..że ze względu a bardzo ważne obowaizki glowy państwa...etc..etc...rikitikipam..parampampam....?????

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [11:15] - CzarnaLimuzyna | Link:

@cichy
Nie uzyskają poparcia, mam nadzieję, podobnie jak "Europa plus Polska minus"

Obrazek użytkownika cichy

28-04-2015 [11:23] - cichy | Link:

nie prawda..!!!!!
nie wierze w tzw "pozytywne myslenie"!!..to już historia polski udowodnila to dobitnie ze jak już pan Olechowski z panem czempinskim się za cos wezma to działa...BAAAAAARDZO DOBRZE działa..przez wiele lat....

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [10:50] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ mjk1
"albo istnieje jakieś głęboko zakonspirowane środowisko patriotyczne, któremu zależy na trwaniu Państwa Polskiego, albo cała ta sprzedajna band zdała sobie sprawę, że jak ta resztka państwowości przestanie istnieć, oni pójdą w najlepszym wypadku na zmywak jak elity II RP. Osobiście chciałbym wierzyć w tę pierwszą wersję".

Być może jest tak i tak równocześnie.

Obrazek użytkownika gorylisko

28-04-2015 [07:25] - gorylisko | Link:

najwyrazniej ma pan/pani problem z percepcją rzeczywistości...
dla mnie dr Andrzej Duda różni się bardzo od rezydenta komorowskiego
choćby tym, ze nie ma żony z ubeckim rodowodem, dzieci nie są zamieszane w afery
no i posiada doktorat z prawa zrobiony na UJ...
jest jeszcze trochę różnic które przy odrobinie dobrej woli sa wyraznie widoczne
czy ma pan/pani problem z obiektywnym spojrzeniem na świat ? czy też dobrej woli brakuje ?
równie dobrze może pan/pani mówić o braku różnicy pomiedzy hieną a koniem
jakby nie patrzeć, hiena ma cztery nogi i koń ma cztery nogi, hiena ma ogon i koń ma ogon,
hiena biega na czterech i koń biega na czterech... w podobny sposób można porównywać
także słonia z hieną... problem może być z akceptacją trąby i faktem bycia trąbalskim...

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [10:45] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ gorylisko

Różnica miedzy Dudą a Komorowskim pod wieloma względami jest ogromna.
Komorowskiego od czegoś, co można określić mianem normalności, dzieli przepaść

Niestety mój wpis odnosi się, do czegoś innego.

Obrazek użytkownika gorylisko

28-04-2015 [22:36] - gorylisko | Link:

no jasne, że do czego innego... dotyczy braku spostrzegawczości... widac wyraznie, że sa problemy z rozróznieniem
słonia od hieny... na pocżątek trzeba skończyć z udawaniem, że jest sie trąblaskim...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-04-2015 [07:57] - jazgdyni | Link:

Witaj

Bądź trochę pragmatyczny i schowaj sentymenty do kieszeni.
Kto może pokonać Komorowskiego? Kukiz? Korwin? Braun? Odpowiedź znasz dobrze.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [10:41] - CzarnaLimuzyna | Link:

@jazgdyni

Nie traktuję poważnie Kukiza i Korwina.
Bardzo ubolewam, że taki naród, jak Polacy, tak nisko upadł i nie stać go na mentalną i duchową niepodległość.

Pisałem o tym kiedyś: są dwie kategorie politycznych zachowań, różniące się jakością
Opozycja i negacja (Józef Mackiewicz)

Opozycja akceptuje bolszewizm i jego późniejsze wcielenia, konkurując z nim np. w demokracji.
Negacja nie daje szans i całkowicie wyklucza patologię.

Właśnie, dość często apeluję o bolesny i upokarzający pragmatyzm, apeluję do przeciwników Dudy, żeby w II turze oddali na niego głos.

Obrazek użytkownika Freiherr

28-04-2015 [08:30] - Freiherr | Link:

Zdecydowanie nie zgadzam się z poglądem sprowadzającym wybór miedzy pp.Dudą i Komorowskim do wyboru między dżumą a cholerą. Różnice są bardzo wyraźne na wielu płaszczyznach. Nie zgadzam się też z wprowadzonym do obiegu publicznego podziałem na kandydatów systemowych i antysytemowych. Tzw. antysystemowi są systemowymi, tylko udają że jest inaczej. Co do wypowiedzi p. Cz.L. to jest pełna zwrotów i sprzeczności i wymagałaby dłuższej odpowiedzi. Nie chcę przynudzać, więc po prostu napiszę, że nie podzielam tej opinii.

Obrazek użytkownika mjk1

28-04-2015 [08:47] - mjk1 | Link:

Napisał Pan: "Różnice są bardzo wyraźne na wielu płaszczyznach". Gdyby mógł Pan wymienić, nie wiele płaszczyzn a przynajmniej jedną konkretną różnicę pomiędzy Dudą a Komorowskim - byłbym wdzięczny.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [10:33] - CzarnaLimuzyna | Link:

@mjk1
Napisałem, ale proszę:
Duda zadeklarował zmianę prawa emerytalnego oraz sprzeciw wobec gender
Jest człowiekiem, który potrafi się logicznie wypowiedzieć.
Deklarację o samodzielnej polityce wkładam miedzy bajki, ponieważ jest politycznie poprawnym konformistą.
Jaki jest jest Komorowski, widzi każdy normalny człowiek - Tragedia i farsa. Słowa niestety adekwatne.

Obrazek użytkownika mjk1

28-04-2015 [11:43] - mjk1 | Link:

Pytanie było skierowane do forumowicza o nicku: Freiherr. Skoro jednak napisał Pan o deklaracjach Pana Dudy, pozwoli Pan, że skomentuję. Jeżeli PiS nie potrafi zdecydowanie sprzeciwić się In Vitro, to z wprowadzeniem gender poradzi sobie bez problemu. Najwyżej po cichutku wprowadzą tylnymi drzwiami. Na zmianę prawa emerytalnego przez PiS, niech Pan nie liczy. Dlaczego? Do obniżenia wieku emerytalnego potrzebne są tylko i wyłącznie pieniądze. Można oczywiście opodatkować banki, czy sieci handlowe. Jak się to ma jednak do deklaracji PiS o obniżce podatków proszę sobie samemu odpowiedzieć. To jednak nie rozwiąże problemu docelowo a tylko na jakiś krótki okres, po którym wróci ze zdwojoną siłą. Naszym największym problemem jest zadłużenie Państwa, które systematycznie rośnie. Bez rozwiązania problemu zadłużenia, nie obniżymy podatków, nie zwiększymy kwoty wolnej od podatku a co za tym idzie, Polacy nie będą lepiej zarabiali a emeryci dostaną coraz mniejsze emerytury o ile w ogóle uda im się wiek emerytalny osiągnąć. Pytałem wielokrotnie, nie tylko na tym forum, zwolenników PiS, na czym opierają swój optymizm i w czym pokładają nadzieję na poprawę sytuacji. Poza powtarzaniem ogólnych haseł i sloganów konkretów nie przedstawił nikt.

Obrazek użytkownika Freiherr

28-04-2015 [15:51] - Freiherr | Link:

Różnice są bardzo duże. Dość posłuchać co mówią obaj pretendenci.Jak wyglądają, jak się zachowują. Różni ich niemal wszystko. Wołowej skóry by nie stało by te różnice spisać.Jeżeli Pan ich nie widzi/słyszy to cóż mam na to poradzić? Nie wiem co Pan czyta, jakie stacje i programy radiowe słucha, telewizyjne ogląda. Ale uważny obserwator życia publicznego, nawet polityczny amator jak ja, łacno te różnice dostrzega.Proszę się postarać, nie będę za Pana myślał.

Obrazek użytkownika mjk1

29-04-2015 [08:41] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Freiherr. Proszę zadać sobie odrobinę trudu i przeanalizować dokładnie tekst, który Pan wysmażył. Zadałem Panu proste pytanie, aby wymienił Pan jedną, podkreślam jedną różnicę pomiędzy Dudą a Komorowskim. Na to proste pytanie niestety nie udzielił Pan odpowiedzi. W zamian otrzymałem stek inwektyw o słuchaniu i oglądaniu niewłaściwych stacji, czytaniu niewłaściwych pism itd.itp. Jeżeli jednak cokolwiek potrafi Pan napisać, na owej wołowej skórze o różnicach pomiędzy wymienionymi kandydatami, proszę podzielić się przynajmniej jedną z nich. Autor artykułu, pod którym toczy się ta dyskusja, napisał co wg niego różni Dudę od Komorowskiego. Pozwoliłem sobie skomentować, jak ja to widzę i dotychczas nikt tego nie zakwestionował. Zapewniam Pana, że skomentuję wszystko o czym Pan napisze. Proszę więc dać mi szansę i wymienić choć jeden jedyny istotny szczegół programowy, różniący wymienionych rywali w wyborach prezydenckich? Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [10:23] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Freiherr
"do wyboru między dżumą a cholerą"???
To właśnie byłoby prostackie.
Uważam,że jest ktoś zdecydowanie lepszy od Dudy, a Duda z kolei deklasuje golema (nie jest to trudne w tym przypadku).

"Tzw. antysystemowi są systemowymi, tylko udają że jest inaczej".
Z tym się zgadzam, w niektórych przypadkach, napisałem o tym, tutaj:
http://www.ekspedyt.org/czarna...

Obrazek użytkownika Freiherr

28-04-2015 [16:11] - Freiherr | Link:

Wybory są wolne w RP, każdy z nas będzie głosował wg własnego uznania i, co daj Boże, sumienia. Dla Pana lepszy jest "p.X", dla mnie lepszy jest p.Duda. Nie dlatego nawet, że jeden jest lepszy a drugi gorszy. Wierzę, że p.Duda może coś w Polsce zmienić na lepsze. Pozostali (tzn.poza Dudą i Komorowskim) kandydaci nie mają żadnych szans. Ani na zwycięstwo ani na realizację swoich pomysłów, choćby były najbardziej warte uwagi jak Kukiza idee fix w postaci JOW czy finansowanie partii.Rewolucji w Polsce przeprowadzić się nie da. Jeżeli kontestujemy system to zmienić go możemy jedynie od wewnątrz. Może zrobić to tylko ktoś, za kim stoi silne polityczne zaplecze. Katalizatorem zmian może być wybór p.Dudy. Inni kandydaci takiej szansy nie dają.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-04-2015 [09:10] - NASZ_HENRY | Link:

Antysystemowa CzarnaLimuzyna zmusza do jedzenia ciasteczek ;-)

Obrazek użytkownika angela

28-04-2015 [09:12] - angela | Link:

Ludzie!!! Usuncie wroga, dopiero wtedy rownajcie szeregi.
6% do 45, A zdaje sie ze pisza myślący.
Czego w takim razie mamy sie spodziewać po zwyklych ludziach ustawicznie manipulowanych przez niemieckie mendia????

Obrazek użytkownika angela

28-04-2015 [09:16] - angela | Link:

Pewnie autor notki nie chce zadnej zmiany.
Byl kiedys taki samochód, czarna Wołga.....

Obrazek użytkownika mada

28-04-2015 [10:12] - mada | Link:

jeden mądry drugi mniej niż

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-04-2015 [11:24] - NASZ_HENRY | Link:

Ten podział na systemowych i antysystemowych jest mylący!
Z jednej strony Duda, Braun, Kowalski
z drugiej Komorowski, Palikot, Korwin, Kukiz itp ;-)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [21:10] - CzarnaLimuzyna | Link:

Myślę, że na "Naszych Blogach" jest całkiem sporo osób, które wiedzą kim jest Komorowski. Jak w taki razie wytłumaczyć obrzydliwie mydłkowatą wypowiedź Andrzeja Dudy:
"Proszony o skomentowanie wygwizdania Bronisława Komorowskiego na spotkaniach wyborczych w Krakowie i Nowym Targu, Andrzej Duda podkreślił, że prezydentowi "należy się szacunek z racji pełnionego urzędu i z racji wyboru, którego dokonali przez pięcioma laty Polacy. (...)W demokracji naturalne jest to, że mamy różne poglądy, jest to tylko kwestia wzajemnego szacunku - przyznał." Cytat z internetowej emanacji "gwiazdy śmierci". (GW)
Czy Andrzej Duda nie mógł powiedzieć, że jest ta forma jest wyrazem dużej dezaprobaty, która dotyczy wielu skandalicznych zachowań Bronisława Komorowskiego?

Obrazek użytkownika zawadiaka

28-04-2015 [22:17] - zawadiaka | Link:

Nie mogłeś sobie poczekać do czasu aż ukażą się prawdziwe nagrania tej wypowiedzi i dać linka aby być wiarygodnym? Ja tego GooWna nie biorę do ręki od lat. I nie uwierzę dopóki sam nie dotknę. I nie komentuję na podstawie co najmniej niewiarygodnych źródeł. Ale może Ty masz inne/trzecie(?) intencje???

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

28-04-2015 [23:04] - CzarnaLimuzyna | Link:

@zawadiaka
Dałem cytat z gadzinówki, aby pokazać jak wykorzystuje ona wypowiedź Dudy. Jest to wypowiedź z marca.
Cytat z Rzeczpospolitej: " Proszony o skomentowanie wygwizdania Bronisława Komorowskiego na jednym ze spotkań wyborczych Duda podkreślił, że prezydentowi "należy się szacunek z racji pełnionego urzędu i z racji wyboru, którego dokonali przez pięcioma laty Polacy". http://www.rp.pl/artykul/11847...

Obrazek użytkownika mjk1

29-04-2015 [09:24] - mjk1 | Link:

Tłumaczyć nie trzeba, widać jak na dłoni, że podział na tzw. rządzących i opozycję jest całkowicie sztuczny. Stara zasada wszystkich rzymskich cesarzy - divide et impera, funkcjonuje wręcz wzorcowo w dzisiejszej Polsce. Kiedyś interesowało mnie dlaczego ludzie dają się wciąż nabierać na te same i tak prymitywne chwyty propagandowe. Odpowiedź jest tylko jedna: bo wciąż działają. Proszę spróbować zadać, nie Panu Dudzie a jego zwolennikom pytanie, jak zamierzają spełnić, żądanie, jak to określa Pan Grzegorz Braun, państwa położonego w Palestynie? Przypominam, że chodzi o niebagatelną kwotę 65 mld. dolarów amerykańskich. Jak spełnić owe żądania, bez sprzedaży lasów, lub jak w inny sposób złupić Polaków. Proszę zapytać też, dlaczego mamy spełniać jakiekolwiek żądania, które są niezgodne, nie tylko z naszym prawem, ale i z prawem międzynarodowym. Zobaczy Pan jakie dyrdymały będą pletli o ile cokolwiek odpowiedzą.