Mit niezastąpionych zgredów

Dziś kilka słów o patogennym stereotypie myślowym utwierdzającym Polaków w złudnym przekonaniu, że na kluczowe stanowiska w państwie mogą być wybierani wyłącznie seniorzy posiadający wieloletnie polityczne doświadczenie.

Dlaczego patogennym?

Odpowiem krótko. Bo polityka polska splugawiona przez pezetpeerowską komunę i ostatecznie zdegenerowana przez post-komuszą Trzecią RP (SLD + UD, UW, PO), w ostatniej dekadzie sczezła do poziomu grożącego rozkładem państwa, którego struktury de facto już nie istnieją – videsłynna wypowiedź min. Sienkiewicza. Zdeptano bowiem zdawało się nienaruszalne kanony politycznego obyczaju, a dyskurs polityczny sprowadzono do poziomu odbywanych na oczach obywateli żenująco chamskich kłótni i pyskówek knajaków, którzy się za „polityków” mają.

Ale, co równie ważne, wiodącymi rajfurami tego politycznego magla są głównie ci, dla których liczy się tylko to, „kto stał tam, gdzie stało ZOMO”, „kto kogo zdradził w Magdalence”, „kto na kogo donosił”… - a nie bieżące interesy kraju, słowem „politycy” reprezentujący starsze pokolenie.

I choć wspomniane sprawy są ważne, to prawda jest taka, że problemy, z których PIS i Platforma uczyniły oręż w niekończącej się walce między sobą - młodych Polaków już kompletnie, bądź niewiele obchodzą.

Więc paradoksalnie, owi seniorzy, którym być może się nawet wydaje, że walczą o słuszną sprawę nie rozumieją jednak, bądź nie chcą zrozumieć, że towarzysząca ich walce zajadłość i wynaturzona nienawiść zbrzydza młodym ludziom polską politykę do tego stopnia, że zabija w nich miłość do ojczyzny, która im się kojarzy ze zmorą obłąkanych z nienawiści leśnych dziadków kłócących się o sprawy, które młodych w najlepszym razie rozśmieszają.

Bo jeśli nawet ja, urodzony pod sam koniec wojny syn akowca zamęczonego przez ubecję mam już chwilami po dziurki w nosie tych bezustannych politycznych naparzanek, chamskich przepychanek, zmanipulowanych oskarżeń, nienawiści wszystkich do wszystkich, maniakalnej podejrzliwości i dołująco toksycznych informacji płynących z eteru, - to nie trudno sobie wyobrazić, jak bardzo to musi odstręczać młodych Polaków nie tylko od tych wszystkich nienawidzących się wzajemnie politycznych zgredów, lecz także od Polski, którą z nimi utożsamiają.

Do tego jeszcze dochodzi beznadziejna sytuacja młodych Polek i Polaków. Bo, choć kraj na pokaz wypiękniał, to cóż ci młodzi ludzie tu na dobrą sprawę mają?

W szkole, poza bezmyślnym rozwiązywaniem testów od czego zależą pieniądze dla nauczycieli praktycznie niczego innego ich nie uczą, a na studiach czują się kulą u nogi kadry naukowej, dla której dydaktyka to skaranie Boskie, bo przeszkadza w gonitwie za pieniędzmi i para-naukową karierą, w zdobywaniu której liczy się nie tyle wiedza, co algorytmy i rankingi. A na koniec zamiast solidnego wykształcenie otrzymują de facto niewiele wart dyplom, którym ewentualnie babciom i dziadkom mogą imponować.

Potem, jeśli w ogóle znajdą pracę, tyrają za półdarmo na umowach śmieciowych bez żadnego zabezpieczenia na przyszłość. A po pracy odreagowują swoją beznadzieję w pubach, gdzie na karaoke, jak barany prowadzone na rzeź pobekują topiąc w piwie swoją krzywdę.

A w czasie weekendu, jeśli nie muszą pracować, mogą pojechać za miasto na grilla, bądź iść na mecz rodzimej ekstraklasy, gdzie dwudziestu dwóch patałachów pozoruje grę niewiele mającą wspólnego z prawdziwym futbolem, by, jeśli ich po drodze nie poćwiartują maczetami wrócić szczęśliwie do domu na telewizję i z browarem w ręce tępo patrzeć na programy wałkujące tematy zastępczye o matce Madzi, aborcji, in vitro, gender… - przerywane dołującymi wiadomościami, że znowu: zabili, zgwałcili, skatowali, naciągnęli, obrabowali, przekręcili, sprzeniewierzyli, pomówili, podsłuchali i tak dalej. Słowem nic tylko się pochlastać.

Dlatego uważam, że wybory prezydenckie wygra ten kandydat, a wybory parlamentarne to ugrupowanie, któremu ludzie młodzi i bardzo młodzi uwierzą, że będzie w stanie w przyszłości odmienić ich beznadziejną sytuację życiową.

Pora się też zastanowić, kto do takiego stanu Polskę doprowadził i tu moim zdaniem nie ma co przeprowadzać zawiłych analiz, gdyż odpowiedź jest prosta.

Winę za obecny stan Polski ponoszą rządzące Polską niezmiennie od roku 1945 skostniałe mentalnie zgredy, które z czasów komuny wyniosły zakodowaną w podświadomości dewizę, że „jak tylko sobie można chleb cukrem posypać, a w kranie jest ciepła woda, to należy siedzieć cicho i zbyt wiele od życia nie wymagać”.

I właśnie w imię tej dewizy rządzący nami obecnie „doświadczeni” politycy z długim stażem tłumaczą nam od rana do nocy, iż powinniśmy się cieszyć i być dumni z tego, że nam wybudowano nową stację warszawskiego metra. Tak samo, jak w latach powojennych komuniści szczycili się trasą W-Z. I ani słowa o tym, że w krajach rzeczywiście się rozwijających buduje się po kilka takich metr rocznie. A dlaczego o tym się nie mówi? Bo zarządzający Polską leśni dziadkowie nie mają dość wyobraźni by pojąć, z jakim rozmachem i jak dynamicznie rozwija się współczesny świat. A dzieje się tak dlatego, że są patogennie skażeni komuszą ciasnotą myśli wciąż owocującą minimalistycznym podejściem do potrzeb życiowych.

Więc, jak już wielokrotnie pisałem finały kampanii prezydenckiej i parlamentarnej sprowadzą się do walki o zdesperowany elektorat ludzi młodych, co już zresztą widać.

Bowiem w najnowszym klipie wyborczym Bronisław Komorowski zapowiada otwarcie się na potrzeby ludzi młodych, ale moim zdaniem na te wypowiedziane w tonie bombastycznym puste słowa młodzi się raczej nie nabiorą.

Natomiast, czy się to komuś podoba, czy nie, coraz wyraźniej widać, że Pawłowi Kukizowi udało się radykalnie zmienić dotychczasowe kody komunikowania się z ludźmi, czym bezbłędnie trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Gdyż młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. Bez trucia, jojczenia, marudzenia, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – bez wodolejstwa, migawkowo, z podaniem konkretnych przykładów, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Nieco innego typu „innowacyjną” narracją polegającą na wywołującym entuzjazm młodzieży skandalizującym wykraczaniu poza granice skostniałej wyobraźni ludzi starszych generacji porwał młodych ludzi Korwin Mikke i nie są to bynajmniej bezrozumni gówniarze, bo w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Korwina głosowała en mass młodzież uniwersytecka.

Wciąż nieodgadnioną zagadką jest dla mnie kandydatura Magdaleny Ogórek, bo coś chyba wisi w powietrzu, gdyż nie chce mi się wierzyć, by stary wyga Leszek Miller nie wiedział, co robi.

Dlatego uważam, że taktyk Kaczyński mądrze zrobił rezygnując z leciwego profesora Glińskiego i wystawił młodego Andrzeja Dudę jako kontrkandydata dla popieranego przez Platformę, co tu dużo gadać infantylnego bajarza, jakim jest pozujący na dobrodusznego ojca narodu Bronisław Komorowski. 

Rozpoczyna się ostatnia prosta wyborów prezydenckich i moim zdaniem Andrzej Duda, jeśli chce wygrać musi teraz koniecznie coś zrobić, żeby zjednać sobie młody elektorat.

Więc jeśli mogę coś podpowiedzieć, Andrzej Duda powinien na finiszu kampanii odstąpić od drażniącej ludzi młodych nadmiernie patetycznej tonacji patriotyczno martyrologicznej na rzecz formuły komunikacyjnej akceptowalnej przez młode pokolenie i zadeklarować pomoc w procesie mentalnego przestawiania się Polaków na „nowoczesny patriotyzm” widziany nie tylko w kategoriach hołdowania hasłu BÓG HONOR OJCZYZNA, lecz także, a może nawet głównie, jako obronę suwerenności ekonomicznej naszego państwa. Czyli na patriotyzm zmodernizowany i kompatybilny z polityką ekonomiczno finansową Europy i Świata. Moim zdaniem powinien to zaakcentować nawet kosztem utraty głosów żelaznego elektoratu ultra-konserwatywnego, któremu ta wizja się z pewnością nie spodoba. I nie obrażajcie się Państwo, ale ja bardzo bym chciał, żeby Andrzej Duda rzeczywiście wygrał z Bronisławem Komorowskim.

I jeszcze jeden podszept w kontekście już nie tylko młodych, lecz wszystkich wyborców, szczególnie mieszkających w małych miastach i na wsi. Otóż uważam, że krakowianin Andrzej Duda powinien w końcówce kampanii wystrzegać się irytującej szeregowych obywateli maniery, którą na swój prywatny użytek nazywam: „trącącym naftaliną stylem podwawelsko jagiellońskim”, zaś jego sztabowcy winni unikać przedstawiania Andrzeja Dudy jako doktora UJ przy każdej możliwej okazji.

Bo ludzie chcą prezydenta z jajami, a nie "jagiellońskiego mentora".

Szczególnie, że za przyczyną jajogłowych zgredów o pezetpeerowskim rodowodzie uniwersyteckie wzorce ostatnimi czasy bardzo się zmieniły i choć mi nad wyraz przykro to powiedzieć, dzisiejszym Polakom krakowska Wszechnica kojarzy się bardziej z błaznującym pod publiczkę lewakiem Hartmanem, niźli jej wielowiekową tradycją uniwersytecką o chrześcijańskich korzeniach.

Więc póki co, trzeba grać pod dzisiejsze uwarunkowania. Szkody naprawimy później.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

27-04-2015 [20:13] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Młodzieniaszek Echo24 sie odezwał...zgred 70 letni.
Kukiz...53 lata...też szczeniak...gimnazjalista,ale promowany przez ambasadę pewnego mocarstwa i w związku z tym
przez Echo24.

Polskie przysłowie powiada: "szewcze,pilnuj swojego kopyta",więc sparafrazuję...geologu! zajmij się tłuczeniem kamieni,bo tego cie nauczyli i ty uczyłeś innych.

Jeżeli myslisz,że finezyjnie opluwasz J.Kaczyńskiego,Andrzeja Dudę i PiS,to sie grubo mylisz...tu nie jest Salon24,
gdzie pisza i czytają agenci i zwykli idioci...tu sie nikt nie nabierze na twoje "podszepty"!

Jeżeli jesteś istotą zbudowaną z białka,to jest to białko ścięte...czyli już denaturyzowane...albo i zmutowane.
Skocz se do monopolowego na rogu...alkohol jeszcze bardziej ścina białko...o komórki mózgowe sie nie martw...one juz dawno się ścieły.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [21:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Komentarz niejakiego @Tarantogi tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jak napisałem:
"Więc jeśli mogę coś podpowiedzieć, Andrzej Duda powinien na finiszu kampanii odstąpić od drażniącej ludzi młodych nadmiernie patetycznej tonacji patriotyczno martyrologicznej na rzecz formuły komunikacyjnej akceptowalnej przez młode pokolenie i zadeklarować pomoc w procesie mentalnego przestawiania się Polaków na „nowoczesny patriotyzm” widziany nie tylko w kategoriach hołdowania hasłu BÓG HONOR OJCZYZNA, lecz także, a może nawet głównie, jako obronę suwerenności ekonomicznej naszego państwa. Czyli na patriotyzm zmodernizowany i kompatybilny z polityką ekonomiczno finansową Europy i Świata. Moim zdaniem powinien to zaakcentować nawet kosztem utraty głosów żelaznego elektoratu ultra-konserwatywnego, któremu ta wizja się z pewnością nie spodoba...", koniec cytatu.
Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-04-2015 [21:33] - HenrykHenry | Link:

@Pasierbiewicz vel ALL - do kogo pan to pisze . Nie widze tu zadnego komentu ALL-a.
Aha rozumiem , zaraz zacznie sie manipulowanie tekstem jego dopasowywanie do pojawiajacych sie komentarzy itp. sciema .
Czyzby ALL to byl pana nick ?. Napisal pan koment jako ALL tylko "zle" wyslal , nie pojawil sie - natomiast odpowiedz ktora byla z gory przygotowana - poszla.
To tylko niewielki przyklad pana uczciwosci.

Obrazek użytkownika loli pop

28-04-2015 [03:38] - loli pop | Link:

@ALL oznacza do wszystkich. Pan Pasierbiewicz zajmuje się tłumaczeniami z angielskiego stąd zamiast @do wszystkich wyszedł mu skrót. Jak widać nie ma to nic wspólnego z brakiem uczciwości tylko z nadużywaniem Włoszczyzny, jak się mówiło za czasów panowania królowej Bony i nieco później.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-04-2015 [08:12] - HenrykHenry | Link:

Taki "mlodziak" z niego , ma taki trynd. Niestety ale jest też bloger podpisujący się nickiem ALL.
Alle dziękuję za uwagę lolipop

Obrazek użytkownika xena2012

27-04-2015 [21:14] - xena2012 | Link:

zarządzający Polską leśni dziadkowie wprawdzie nie mają jak Pan zauważył wyobraźni,ale za to inne przydatne atuty w łapach:swoje media,zwasalizowane sądownictwo,składający hołdy prezydenci miast.Jakie szanse ma w takiej sytuacji mlodosć?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [22:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012 --- No właśnie. Pozdrawiam Panią. Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-04-2015 [21:26] - HenrykHenry | Link:

AZ DZIW BIERZE - czemu ten Pasierbiewicz na Prezydenta nie startuje , taki "mundry". Aaa rozumiem nie da sie stanac kolo kogos , tak na slupa , udawac ze sie jest , lub reprezentuje, potem chwalic sie , taki wazny jestem i wplyw wywieram , itd.
Mozna by dlugo. Facet totalnie wykonuje czyjes "tresci". Cale zycie sluzyl. Dlatego to zapewnienie w opisie swojej osoby - "czlowiek wolny". Od czego wolny ?. Czy tylko od rozumu , pol biedy , jezeli mysli ze to co wypisuje kogos przekonuje.
Nie warto tlumaczyc jak bardzo jest to "falszywe" myslenie , to co autor proponuje , wypisuje. Ale wspomnicie Panstwo jak bedzie nachalnie promowal prof.Nowaka. To jest pewien element pewnej gry ktory opisze pozniej i niekoniecznie tu.
PS- zeby dopelnic sens tresci tego belkotu Pasierbiewicza prosze toto przeczytac jeszcze raz. Jedno zdanie zaprzecza drugiemu. Jakies skojarzenia , polprawdy , domysly i powolywania sie na mlodych. Czy to corka ma taki wplyw i jest opiniodajna dla niego ?. Ot , niedaleko pada jablko od jabloni.
No i naturalnie by wzmocnic wiarygodnosc przekazu musi byc przypomnienie o rodowodzie AK-owskim i meczarniach UB-ckich.
Bez tego "nie da rady" jak mawial Kwicol w serialu Janosik polewajac swojego szwagra Pyzdre woda z potoka przy inicjacji wstapienia do swojej bandy.
No nie da rady , no nie da rady - tylko lanie wody.

Jeszcze jedno - prosze nie odpowiadac na tresc mego komentarza panie Pasierbiewicz bo ja znam "glebie pana przemyslen". Troll , ruski agent ,ortodoksyjny pisowiec (o , to najlagodniej) , potem ten no - Wolenski (chyba dobrze napisalem nazwisko , nie chcialbym przekrecic i tym samym dolaczyc do grona chamow jak doktor), natomiast mile mi bedzie jak pan napisze ze Tarantoga , Felek , Andzia , Teresa , oraz wszyscy inni ktorzy tu pisza , jak to sie mowi ,od serca (to tak zeby sie usprawiedliwic ze wszystkich nie wymienilem) to ja - tylko pod zmienionymi nickami. A wszystko to po to by zaszkodzic PiS.Takie wlasnie "pierdoly" pan pisze , sa pana udzialem.

Obrazek użytkownika BazyliMD

27-04-2015 [21:53] - BazyliMD | Link:

Wprowadza Panu tu atmosferę jakiej prostackiej pyskówki, takiej rodem z ..... tu przychodzi mi na myśl wymienić parę miejsc. Nie zrobię tego, bo bym owe miejsca obraził.
Nie pisz Pan o gościu i jego wadach. Paradoksalnie to pańskie wpisy robią z Pasierbiewicza głównego bohatera; tak ja by nie było innego tematu. Miej Pan odrobinę szacunku do samego siebie.
I jeszcze jedno: Pasierbiewicz płaci mi za każdy tekst w powyższym stylu. Przelewem.

Obrazek użytkownika Szamanka

27-04-2015 [21:57] - Szamanka | Link:

Dodam do tego kolejny nonsens, a nawet idiotyzm autora:
" Czyli na patriotyzm zmodernizowany i kompatybilny z polityką ekonomiczno finansową Europy i Świata. Moim zdaniem powinien to zaakcentować nawet kosztem utraty głosów żelaznego elektoratu ultra-konserwatywnego, któremu ta wizja się z pewnością nie spodoba."

Kto wie, co oznacza "patriotyzm zmodernizowany i kompatybilny"?

Ano, to ten Komorowskiego, Lisa, Olejnik, Żakowskiego, Kutza i Tomaszewskiego. Koniunkturalny i nastawiony na zysk. A jak go zabraknie, to na forum prośba o datki. Tak też ma się wyrażać "patriotyzm", potrzebą na blogowanie.
I podeprzeć to wszystko rodzinną martyrologią!

Taką okrężną drogą przywalić Dudzie może tylko intelektualne zero. O moralności nie wspomną. Obce słowo na tym blogu.
Dobrze, że Pasierbiewicz na Dudę nie zagłosuje. Jest bowiem kompatybilny z elektoratem czekoladowego orła. Czyli taki ..zmodernizowany.

Zlepek słów grafomana, nic więcej. Może pracować przy oknie.Orłem nie wyleci.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [22:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Szamanka --- "Dodam do tego kolejny nonsens, a nawet idiotyzm autora:
" Czyli na patriotyzm zmodernizowany i kompatybilny z polityką ekonomiczno finansową Europy i Świata. Moim zdaniem powinien to zaakcentować nawet kosztem utraty głosów żelaznego elektoratu ultra-konserwatywnego, któremu ta wizja się z pewnością nie spodoba...." --- Uderz w stół, a nożyce... Żal mi Pani.

Obrazek użytkownika Szamanka

28-04-2015 [09:19] - Szamanka | Link:

Pasierbiewiczowi żal samego siebie. Fragment swych, pożal się, Boże, "rozmyślań" go tak rozczulił.
Nie pamięta, co przed kilkoma godzinami wkleił?

I czym tak w stół uderzył? Jeśli własną impertynencją, to echo się poniosło. Ani jednego pozytywnego komentarza. Nawet Bazyli dziś nie zarobi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [14:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@szamanka --- Pani Stefanio, czytam te Pani komentarze i tak sobie myślę, co się stało z lotnością, z jaką Pani pisała jeszcze pod nickiem Sobiepan? A teraz, jedyne na co Panią stać to przyciężkawe inwektywy. Nienawiść zabiła w Pani literacki talent. Szkoda. Pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Szamanka

29-04-2015 [17:51] - Szamanka | Link:

Panie, szukaj pan u siebie resztek przyzwoitości!
Nic pan nie znajdzie.
Takiego bełkotu, jak ta notka, to po świecie szukać!
Nienawiść?
Autorze....
Litość ogarnia, kiedy czyta się bezmyślne komentarze, zawsze na tę samą
modłę. Cytacik i albo groźba, albo pozdrowienia.

Za grosz szacunku do samego siebie.
Pozostaje mieć nadzieję, że Kraków dalej nie czyta.

Obrazek użytkownika Michał W.

27-04-2015 [22:55] - Michał W. | Link:

Cała twórczość autora tego blogu składa się z insynuacji, etykietek, przymiotników, pomówień i politologicznych neologizmów własnej roboty, których znaczenia nie rozumie nawet ich autor, Krzysztof "de facto" Pasierbiewicz, ponieważ jako wytwory jego "kompatybilnego" intelektu żadnego znaczenia mieć nie mogą.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [09:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Michał W. --- "Cała twórczość autora tego blogu składa się z insynuacji, etykietek, przymiotników, pomówień i politologicznych neologizmów własnej roboty, których znaczenia nie rozumie nawet ich autor, Krzysztof "de facto" Pasierbiewicz, ponieważ jako wytwory jego "kompatybilnego" intelektu żadnego znaczenia mieć nie mogą..." --- To to po jaką cholerę Panie Michale w ogóle Pan na ten blog włazi? Pozdrawiam. Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika eska

27-04-2015 [21:56] - eska | Link:

Nie da się ukryć, ze przy Korwinie (72 latka), Kukizie (52 latka) czy nawet takim Braunie (48 latek) to Andrzej Duda, starzec czterdziestodwuletni (42 lata!) nie jest żadną propozycją dla młodzieży. Po prostu za stary....

To już tylko dr Ogórek pozostaje, w końcu czemu nie? Mają Murzynka Bambo w USA, możemy mieć laleczkę Barbie w Polsce.
Będzie nareszcie młodzieżowo.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [22:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@eska --- "Nie da się ukryć, ze przy Korwinie (72 latka), Kukizie (52 latka) czy nawet takim Braunie (48 latek) to Andrzej Duda, starzec czterdziestodwuletni (42 lata!) nie jest żadną propozycją dla młodzieży. Po prostu za stary..." --- Z całym szacunkiem, ale myślałem, że jest pani bardziej inteligentna i mniej zaczadzona. Pani nic nie zrozumiała z mojej notki. Nic. Kompletnie! --- " To już tylko dr Ogórek pozostaje, w końcu czemu nie? Mają Murzynka Bambo w USA, możemy mieć laleczkę Barbie w Polsce. Będzie nareszcie młodzieżowo..." --- Jedynym, co może Panią tłumaczyć z napisanie tych słów to nieszczęście, że jest pani kobietą bardzo brzydką. Innego tłumaczenia nie widzę. Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika andzia

27-04-2015 [22:20] - andzia | Link:

Prostak z ciebie pasierbiewicz i skończony cham.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-04-2015 [22:48] - HenrykHenry | Link:

Andzia - a to jakies zaskoczenie dla Ciebie ?.

Obrazek użytkownika andzia

28-04-2015 [10:42] - andzia | Link:

HenrykHenry,wiesz,że to żadne zaskoczenie,ale fajnie tak napisać :)

Obrazek użytkownika aestimatus

27-04-2015 [23:47] - aestimatus | Link:

Dżentelmen błysnął taktem i pełnią intelektu,rzekłbym przedwojenną ,brawo ,gratulacje ,pańska wymarzona młodzież może pobierać nauki "bontonu" i "sawuarwiwru",Klasa panie Pasierbiewicz!!!!!!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-04-2015 [04:35] - ExWroclawianin | Link:

aestimatus

100/100

Nie rozumiem dlaczego pan KP uzywajac jezyka dzisiejszej wladzy (jezyk knajacki) tylko niepotrzebnie sie pograza!

Glowa do gory i wiecej szacunku do siebie.....

Obrazek użytkownika terenia

27-04-2015 [22:34] - terenia | Link:

@eska

W komentarzu do Pani autor bloga napisał "...,że jest pani kobietą bardzo brzydką....."
Proszę nie traktować tych słów jako przykre,gdy padają z ust "szarmanckiego kurdupla"

Obrazek użytkownika loli pop

28-04-2015 [03:22] - loli pop | Link:

Tylko, że tu nie chodzi o wiek kandydata, a o wiek wyborcy. Dr Duda jest świetny, ale do wielu młodych trafiają lepiej Kukiz, Korwin, Braun, Kowalski, Wilk. Nieważne dlaczego. Ważne by w II turze poparli Andrzeja Dudę. Może zrobić z niego Endriu ? Andrzej Duda jest wyrazisty, jest przebojowy, ale czegoś mu jeszcze brakuje. Może właśnie tego, że nie może być antysystemowy z definicji.Poparcie "antysystemowców" bardzo się w II turze przyda.
Tak jak napisałem Pani w komentarzu do jej notki - dlaczego Duda ? - W 1980, a przede wszystkim w 1989 nastąpiło zjednoczenie wszystkich skrzydeł opozycji, a nawet części systemu, która zwietrzyła swoją szansę. Stety, niestety, ale tylko taki szeroki front, nie obrażających się wzajemnie kandydatów, którzy w II turze zjednoczą się wokół Andrzeja Dudy ma szansę na zwycięstwo. Każdy z wyborców kandydatów spoza głównego nurtu to szabla Andrzeja Dudy w I turze. Każdy taki wyborca, który w II turze pozostanie w domu, a są to w dużej mierze ludzie młodzi, to szabla Komoruskiego. Nie stać nas by je tracić. Matematyka i psychologia są nieubłagane.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [09:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@loli pop --- "Tylko, że tu nie chodzi o wiek kandydata, a o wiek wyborcy. Dr Duda jest świetny, ale do wielu młodych trafiają lepiej Kukiz, Korwin, Braun, Kowalski, Wilk. Nieważne dlaczego. Ważne by w II turze poparli Andrzeja Dudę..." --- I o tym właśnie jest moja notka. Dziękuję za merytoryczny komentarz i serdecznie pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika zawadiaka

28-04-2015 [21:56] - zawadiaka | Link:

Realnie - jakie sznase ma Kukiz, Kowalski czy Ogórek i pozostali "antysystemowi" jak chcą ich nazwyać niektórzy? Po co głosować na kogoś kto ma tak niewielkie, wręcz nikłe szanse by zostać pierwszą osobą w państwie? Po co pytam? Bo chyba nikt kto ma rozenznanie polityczne nie przypuszcza że nagle większość wyborców rzuci głosy na Kukiza? Albo na Brauna? Albo... No właśnie. Skoro jest ich tylu, tych "Kowalskich" to jak sobie wyobrażają, że kto z nich wygra? Co myślą o swoich szansach? Co myślą to możemy zgadywać, bo co mówią to wiemy i bez słuchania. Zatem ponawiam pytanie: Po co marnować głos, czas i pieniądze na drugą turę skoro wiadomo że Komorowski to jest jedyna alternatywa dla Dudy? Ale skoro nie wiemy co myślą ci kandydaci, to może sami pomyślmy za nich. A skoro tak to od razu pozbądźmy się złudzeń i przy okazji straszaka w rodzaju "jak młodzi nie zagłosują to Duda przegra" i zgódźmy się że trzeba działać nieco radykalniej niż zwykle. Sytuacja to usprawiedliwia. Nie mamy czasu, każdy z nas, bo mamy tylko to jedno życie i wiemy dobrze że jak Komor wygra to jedziemy "na zmywak". A skoro tak, to wogóle po co łudzić siebie oraz innych pisaniną, że gdyby Duda powiedział młodzieży to czy tamto, to.... No po co? Kukiz prezydentem Polski... Koń by się uśmiał!!! Albo Mikke... Wyobrażamy sobie śmieszniejszą/głupszą sytuację? Powrót do PPP? Uważam że rozdrabniamy się, rozmieniamy na drobne, zamiast konsolidować się i działać według rozmumu i chłodnej kalkulacji. Ktoś to czyta co tu się pisze. Ktoś czyta i myśli według tych wpisów, bo nie umie inaczej. Zastanawiajmy się, co i po co piszemy. Blogi i komentarze. I czy pora jest odpowiednia. Bo czasami mam wrażenie że wolność od myślenia przesłoniła nam cały świat rozumny.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-04-2015 [04:29] - ExWroclawianin | Link:

eska

100/100

Strzal w 10-tke!

Trafiony i zatopiony!!!!

Obrazek użytkownika andzia

27-04-2015 [22:01] - andzia | Link:

Wybory tuż,tuż,więc trzeba POpluć,co pasierbiewicz? A tego "miłościwie nam panującego" to tak przykładnie,w samym centrum.Ryją krety,ryją,aż ryje sczerwieniały ...

Obrazek użytkownika Michał W.

27-04-2015 [22:02] - Michał W. | Link:

Czytając powyższy wpis nie można oprzeć się zdumieniu. Mamy bowiem do czynienia z jakimś horrendalnym grafomaństwem i na domiar tego pseudointelektualnym bełkotem. I jedno i drugie chodzą zresztą zazwyczaj ze sobą w parze, więc to akurat nie zaskakuje. Ale dziw bierze, że taki poziom jest dopuszczany na tym portalu. Czyżby w redakcji nie było nikogo, kto miałby odrobinę smaku?

Druga i nie mniej ważna sprawa to ta, że cała ta tandetna pisanina ma otwarcie antypisowską wymowę. Ciekawe, że nie budzi to zastrzeżeń właścicieli "Niezależnej". Zwłaszcza w przededniu wyborów. Czyżby nikt w redakcji nie czytał tego co się tutaj pisze?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [22:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Michał W. --- Sorry, ale zapomniałem napisać, że ta notka to tekst tylko dla inteligentnych.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-04-2015 [22:50] - HenrykHenry | Link:

"Sorry, ale zapomniałem napisać, że ta notka to tekst tylko dla inteligentnych." - aaaaa to tylko Bazyli cos tam , cos tam.

Obrazek użytkownika terenia

27-04-2015 [22:03] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

Szanowny Panie ....wokół własnej osoby tworzy Pan mit "wolnego","niezależnego" .....a nijak to się ma do proponowanych przez Pana treści.Dobrze było przestudiować strukturę wiekową ludności Polski a potem tworzyć piętrowe konstrukcje o młodych czy też o zgredach...wypisuje Pan wierutne bzdury o młodzieży....nie jest tak do końca podatna tylko na krótkie
komunikaty Kukiza czy Korwina-Mikkego...widać we własnym otoczeniu ma Pan takie wzorce zachowań młodzieży ,stąd takie a nie inne przekonanie na jej temat...proszę się nie podpierać "Odą do młodości" A.Mickiewicza ...
Tak jednoznaczną oceną młodzieży wyrządza Pan krzywdę tej części,która została właściwie wychowana w domu,nie zdegenerował jej system czy też doradcy pańskiego pokroju.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-04-2015 [22:37] - Andrzej W. | Link:

"Bo jeśli nawet ja, urodzony pod sam koniec wojny syn akowca zamęczonego przez ubecję mam już chwilami po dziurki w nosie tych bezustannych politycznych naparzanek, chamskich przepychanek, zmanipulowanych oskarżeń, nienawiści wszystkich do wszystkich, maniakalnej podejrzliwości (...)"

PO prostu: "ZGODA I BEZPIECZEŃSTWO"!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-04-2015 [22:51] - HenrykHenry | Link:

No wlasnie.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-04-2015 [23:56] - HenrykHenry | Link:

"No wlasnie" - jest do komentarza AndrzejW a nie pana Pasierbiewicza. On tylko , zreszta to w jego
stylu manipulacja , "wcial" sie z komentarzem tak by wyszlo ze jemu przyznalem racje. To takie "pasierbiewiczowskie" zagranie. Stary manipulator - szkolony.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [22:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andrzej W --- "Bo jeśli nawet ja, urodzony pod sam koniec wojny syn akowca zamęczonego przez ubecję mam już chwilami po dziurki w nosie tych bezustannych politycznych naparzanek, chamskich przepychanek, zmanipulowanych oskarżeń, nienawiści wszystkich do wszystkich, maniakalnej podejrzliwości (...)" PO prostu: "ZGODA I BEZPIECZEŃSTWO"!..." --- Pan nadal nie jest w stanie, albo nie chce zrozumieć właściwego przekazu mojej notki.

Obrazek użytkownika markop

27-04-2015 [23:30] - markop | Link:

Panie blogerze!
"Kończ waść, wstydu oszczędź" !!!!
Hołduje pan zasadzie wyszydzonej już dość dawno temu przez hrabiego Fredrę :
Znacie?? Z N A M Y !!! no to posłuchajcie...

A jak to jest z tym wiekiem polityków, że jedni są dla pana zgredami i leśnymi dziadkami a inni zaprawionymi w bojach politycznych wiarusami... "by stary wyga Leszek Miller nie wiedział, co robi"

A czemu pan wybrał WŁAŚNIE TAKĄ interpretację "Ody do młodości" - marną w wykonaniu za to z melodią "Podmoskiewskich wieczorów" w tle ???????

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2015 [23:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Markop --- Czytam ten Pański komentarz i nie zazdroszczę panu Andrzejowi Dudzie, że będzie musiał być prezydentem tak jak Pan ciasno myślących. No ale przecież nie jest powiedziane, że prezydentura to łatwe zajęcie. Więc spoko, Panie Andrzeju. Prezydent musi żyć także z takimi...

Obrazek użytkownika markop

28-04-2015 [01:02] - markop | Link:

Z uporem człowieka zbyt często muszącego "latać do całonocnego" (bo w domu zapas by się nie ostał)zmienia pan moją płeć. Powtarzam więc kolejny raz : Jestem K O B I E T Ą i jak panu trudno to zapamiętać, to proszę sobie zapisać.

To, że pan ZAZDROŚCI wielu ludziom, wielu rzeczy - to bije z każdej pana notki.

Pana Andrzeja Dudę znam osobiście i WIEM, że On nic nie musi! On bardzo chce ( i daj nam To wszystkim Panie Boże } zostać prezydentem - i to z pobudek, których pan nigdy, NIGDY! nie zrozumie... Pan niestety tylko P I T O L I !!!
O tej przedziwnej pańskiej inteligencji której NIKT poza panem ( to widać w komentarzach poniżej ) nie posiada ... a która wzrasta podczas słuchania bałałajek!

No może nie tylko, bo jeszcze pan obraża wszystkich nie bacząc na płeć i wiek.
Brrr !!!!!!!

Obrazek użytkownika aestimatus

27-04-2015 [23:41] - aestimatus | Link:

Jakiś czas temu zrezygnowałem z komentowania twórczości tego pana stwierdzając ,że jest albo szkodnikiem albo wręcz jakimś kretem ale czytając dziś jego komentarz dotyczący urody jednej z komentujących Pań stwierdzam,że jest zwykłym CHAMEM i oczekuję jak najszybszych przeprosin w stosunku do Pani,która bardzo grzecznie swój komentarz umieściła ,oczywiście jeśli chce jakieś resztki swojego honoru uratować!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [00:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@aestimatus --- "Jakiś czas temu zrezygnowałem z komentowania twórczości tego pana stwierdzając ,że jest albo szkodnikiem albo wręcz jakimś kretem ale czytając dziś jego komentarz..." --- No to po cholerę Pan czyta, jak Pan zrezygnował.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-04-2015 [04:48] - ExWroclawianin | Link:

Jednym slowem aby ten artykul podsumowac to zgred o zgredach pisze niezbyt pochlebnie! Troche wiecej szacunku dla siebie i innych zgredow. Prezydent USA Ronald Reagan zaczynal swoja pierwsza kadencje w 1981 w 70-tym roku zycia, wiec troche szacunku......

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [09:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin --- "Prezydent USA Ronald Reagan zaczynal swoja pierwsza kadencje w 1981 w 70-tym roku zycia, wiec troche szacunku..." --- Owszem. Ale jest takie powiedzenie, że "kto się urodził leszczem, nie zdechnie szczupakiem". Niestety ni każdy rodzi się Reganem. Pozdrawiam serdecznie. Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika dag.

28-04-2015 [07:23] - dag. | Link:

Obsesja Pasierbiewicza ... ludzie to się leczy. Jak stado obszczekujących piesków, szukających sposobności by się chwycić nogawki.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [09:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@dag. --- Porozmawiamy we wrześniu, po parlamentarnych wyborach. Pozdrawiam, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-04-2015 [09:04] - NASZ_HENRY | Link:

Kukiz Klon Korwina ;-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

28-04-2015 [09:15] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Do osoby pasierbiewicz! Uważaj,będzie powaznie i naukowo...kompatybilnie i adekwatnie.

Jak stwierdzaja podręczniki,ale nie do geologii,tylko do psychologii,osobę K.P. mozna okreslić dwoma zdaniami.

1.Byt o wątpliwym statusie ontologicznym...impos animi.

2.Byt zdeterminowany biologicznie w granicach statystycznej istotności.

Prawda że pojechałem naukowym slangiem? :-)

Tak Panie Pasierbiewicz...synu AK-owca zamordowanego przez UB...jeżeli to jest kolejny wymysł...dla wzruszenia
czytelnika i dodania sobie martyrologicznej historii,to jesteś...[-----].Sam się ocenzurowałem.

Już tu na NB kilka razy zdefiniowałem,zdiagnozowałem tę osobę...więc po co naruszać Brzytwę Ockhama?

Wolę już zastosować do tej osoby Teorię Monoda...ale znowu jest nieadekwatna w 100%.

PS.Na 36 komentarzy,do tej pory, ani jednego pozytywnego...same trolle i terroryści na NB!!

Obrazek użytkownika Jan11

28-04-2015 [09:31] - Jan11 | Link:

Jako leśny dziadek oburzam się na tekst pana Krzysztofa, niestety wystarczy zajrzeć na "fejsbuka", żeby dowiedzieć się co młodzież myśli o kandydatach, partii rządzącej i opozycyjnej. Niestety, jeżeli pan Duda nie dotrze do nich wynik wyborów przyprawi nas o zawał. Jak wygra (co daj Boże, amen) to musi stworzyć nową wartość nie odcinając się od swoich poglądów, młodzież MUSI mieć szansę na współrządzenie. Już dziś większość mówi, jak wygra Komora, emigruję. W duchu myślę, mają rację, też bym tak zrobił.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [09:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jan11 --- szanowny Panie Janie. Dziękuję za merytoryczny komentarz i pozdrawiam Pana, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-04-2015 [12:47] - HenrykHenry | Link:

Na fejsbuku prosze Pana to o politykach przede wszystkim pisza MWzDM.Prosze zajrzec na portale - GazetaPL i np. wPolitycePL a zobaczy Pan roznice. Fejsbuk jest tak miarodajny jak i Pasierbiewicz.
Spotykam duzo mlodych z racji wykonywanego zawodu. Nie znam takich ktorzy by sie pozytywnie wyrazali o Komorowskim. Ja wcale wsrod znajomych i znajomych znajomych nie znam takich co by popierali "Ruska Bude". Skad to poparcie ?!. Natomiast cieplych slow nie brakuje Dudzie. Naturalnie czesc dalej oglupiona chce glosowac na Kukiza , jeszcze mniejsza czes na Korwina. Ale to bardziej z poczucia kleski iz dali sie juz raz zrobic propagandzie i glosowali na Paligniota. Chca uchodzic za dojrzalych , inteligentnych i nie dopuszczaja mysli ze moga glosowac na PiS czyli Dude , co dla nich jest rownoznaczne z przyznaniem sie do swojej indolencji. To czesc pokolenia stracona. Oni i tak wyjada bo to takie "cwaniaczki" ktorzy w d...ie maja Polske. W d...ie !!! - chocby nie wiem co im ta Polska dala. Cale ich zycie , dorosle i nie , to pasmo "chachmectw" , gownianych geszeftow , dopalaczy i "prukania". Prukania byle jak i byle gdzie. Jak uda sie cos ukras to wtedy do klubu GO-GO.
Pan Pasierbiewicz te opinie ma od swojej corki , tak mysle bo i skad teraz gdy nie uczy. A ja wiem ze na uczelniach jest tak jak wyzej napisalem. Moge tylko dodac , dziecku nalezy poswiecac uwage . Na tym polega roznica miedzy wychowaniem a uchowaniem.
Jeszcze jedno - dzis wszyscy robia za "patriotow" , walecznych i juz majacych recepte na szczesliwosc powszechna po PO.
To ludzie wszedzie i wszystkim sie wyslugujacy , przez cale swoje zycie. Tylko w rozne "piorka" to ubierajac swoje paciorki chca sprzedac - zawsze jak idzie nowe.

Obrazek użytkownika Jan11

28-04-2015 [14:12] - Jan11 | Link:

A czy z tym brakiem poparcia dla Gajowego z Ruskiej Budy nie jest tak jak w tej anegdocie. Nauczyciel (za komuny) pyta Jasia kto jest jego idolem. Jaś odpowiada gen.Walter, Bierut czy wymienia inną swołocz, a po cichu szepcze, Sorry Winetu, ale biznes, jest biznes. Jeśli GównoPrawda(GazetaPL) jest wiarygodniejsza od fejsa to gratuluję rozeznania.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-04-2015 [18:16] - HenrykHenry | Link:

" Jeśli GównoPrawda(GazetaPL) jest wiarygodniejsza od fejsa to gratuluję rozeznania." -

Nic takiego nie napisalem prosze nie manipulowac moja wypowiedzia w stylu Pasierbiewicza. Teraz pewno beda epitety bo to taki jego styl.

Obrazek użytkownika Jan11

28-04-2015 [20:32] - Jan11 | Link:

Zrozumiałem w ten sposób, jeśli Pan tak nie uważa to przepraszam, ale jestem gotów się zgodzić, co do wiarygodności "fejsa" i pana Pasierbiewicza, wg mnie są w porzo (jak mówi młodzież). Epitet to wyraz określający rzeczownik np trafny komentarz, mądra uwaga to dlaczego miałbym go nie używać;)))

Obrazek użytkownika dag.

28-04-2015 [10:44] - dag. | Link:

Naprawdę nie rozumiem przyczyny zajadłości z jaką Pan Pasierbiewicz jest atakowany, myślę, że to nie do końca jest spontaniczne.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-04-2015 [12:53] - HenrykHenry | Link:

Gdyby tak powielic Pasierbiewicza w jego komentarzach do niektorych internautow to koniecznie musialbym ci napisac

"Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz
Krzysztof Pasie...
2015-04-27 [22:24]
@Michał W. --- Sorry, ale zapomniałem napisać, że ta notka to tekst tylko dla inteligentnych."

Teraz rozumiesz ? - sorrrrrry.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [14:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@dag --- "myślę, że to nie do końca jest spontaniczne..." --- To jest zorganizowana grupa działająca na usługach systemu. Dlatego należy tę hołotę totalnie olewać. Nie zasługują na uwagę. Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika gal

28-04-2015 [10:59] - gal | Link:

Zajrzałem do komentarza pod wpisem Eski, ale nie było warto - ot, pospolity ćwok i tyle

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [14:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gal --- "Zajrzałem do komentarza pod wpisem Eski..." --- A wpis Eski Pan przeczytał? Każdy dostaje to, na co zasłużył. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gal

28-04-2015 [17:36] - gal | Link:

W takim razie i Pan się nie obrazi.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Domasuł

28-04-2015 [14:34] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A ja, sam będąc osobą jeszcze młodą, mam wrażenie, że stare zgredy zwykle są blogerami politycznymi, zakochanymi w swoim bajkopisarstwie, na który mają czas na emeryturze, oderwani od realiów życia reszty społeczeństwa (to nie o panu konkretnie, tylko taka ogólna uwaga). Ad meritum, a co z "młodymi, wykształconymi, z dużych miast" zakochanymi w postępowej Platformie Obywatelskiej i 25 latach złotego wieku w historii Polski? Komorowski wygra wybory jadąc na hasłach Polski mlekiem i miodem płynącej, w której broń Boże nic nie można zmieniać, bo wszystko jest wspaniałe i idzie w jeszcze wspanialszym kierunku. Myśli pan, że młodzi nie będą na niego głosować? Dla Kukizów i Mikków elektorat młodych to oczywiście podstawa, ale liczebnie nie umywa się do ilości młodych osób, które zagłosują na Bronka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [14:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł --- "Dla Kukizów i Mikków elektorat młodych to oczywiście podstawa, ale liczebnie nie umywa się do ilości młodych osób, które zagłosują na Bronka..." --- Może tak, może nie. Ja bym nie był tego taki pewien. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Domasuł

28-04-2015 [15:56] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

W liczbach bezwzględnych to jest masakra na korzyść Bronka. Mikke i Kukiz, dorzućmy do nich Kowalskiego, to jest tak naprawdę margines (a do Brauna, zauważyłem, to chyba największy sentyment mają emeryci). Myśli pan, że 50% poparcia Bronka, w skali całego społeczeństwa, to są tylko ludzie w średnim wieku i starsi? To są masy, a wśród nich również młodzi i najmłodsi.

Obrazek użytkownika JJC

28-04-2015 [17:49] - JJC | Link:

Czytam ten blog od dłuższego czasu. Nie zabierałem dotąd głosu, choć wiele razy już miałem ochotę to zrobić. Ale wobec tego co tu się teraz dzieje już nie mogę przejść obojętnie. I od razu na wstępie zaznaczę, że choć mój nick jest podobny do jednego z tych okropnych, napastliwych krytykantów na tym blogu, niejakiego Felka, to mam całkowicie różne od niego poglądy.
Panie Krzysztofie, trudno zrozumieć, że są ludzie, którzy kierują się bałwochwalczym stosunkiem do zastarzałych i czesto skostniałych struktur i niektórych działaczy. Nie pojmują oni również, że tylko ludzie młodzi mogą odmienić naszą rzeczywistość. Taka na przykład Pani Ogórek mogłaby zrobić wiele dobrego, bo ma i intelekt, i wdzięk tak potrzebny nam wszystkim w tym naszym smutnym życiu politycznym. A Pan Kukiz jest nie tylko zdolnym piosenkarzem, ale też bezkompromisowym i uczciwym człowiekiem, poza wszelkimi starymi układami.
Ma Pan rację, Panie Krzysztofie, że te napaści na Pana, to jakaś zorganizowana akcja typów spod ciemnej gwiazdy, zaślepionych w nienawiści do Pana, i w zazdrości, że tak pięknie pracuje Pan dla Polski. Niech Pan nie ustaje w swoich wysiłkach i nadal pracuje, bo Ojczyzna w potrzebie, a mało jest tak uzdolnionych i szlachetnych ludzi jak Pan.
Serdecznie Pana pozdrawiam życząc zdrowia i wytrwałości w Pana jakże doniosłym dziele.
Felicjan

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-04-2015 [18:12] - HenrykHenry | Link:

Niejaki Felicjan :
- "Ma Pan rację, Panie Krzysztofie, że te napaści na Pana, to jakaś zorganizowana akcja typów spod ciemnej gwiazdy, zaślepionych w nienawiści do Pana, i w zazdrości, że tak pięknie pracuje Pan dla Polski. Niech Pan nie ustaje w swoich wysiłkach i nadal pracuje, bo Ojczyzna w potrzebie, a mało jest tak uzdolnionych i szlachetnych ludzi jak Pan.
Serdecznie Pana pozdrawiam życząc zdrowia i wytrwałości w Pana jakże doniosłym dziele.
Felicjan" -

No nic tylko steknac - jak nic "Slonce Karpat" ?!.

PS - przyklad jak pisze ktos po "butaprenie"

Obrazek użytkownika Szamanka

28-04-2015 [18:26] - Szamanka | Link:

A może by tak komentarz na temat treści, o której autor "notki" zapomniał?
Bo na razie mamy bełkot w duecie Felicjan i Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-04-2015 [22:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@szamanka --- No comment

Obrazek użytkownika Domasuł

28-04-2015 [19:19] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zgadza się, panie Felicjanie. Odbywa się tu jakieś regularne mordobicie, którego nie sposób jest pojąć. Które mimowolnie przysparza sympatii raczej panu profesorowi (oczywiście abstrahując od przekonań).

Obrazek użytkownika andzia

28-04-2015 [19:32] - andzia | Link:

No,no,pełnia szczęścia dla zgreda pasierbiewicza !!! Oto dwóch POchlebców POśpieszyło na POmoc hi,hi ...
A ty domasuł,jakbyś był mądrzejszy,to nie dał byś się pasierbiewiczowi wziąć pod włos.Zrobił z ciebie durnia dedykując ci jeden wpis,a ty jak ta głupia mucha dałeś się zwabić na lep POchlebstwa.Dziadostwo się POrobiło z tych dzisiejszych chłopów,a fuj !!!

Obrazek użytkownika Domasuł

28-04-2015 [19:55] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Haha ale jazda :)

Strony