PSL wykończy polskie rolnictwo

Od dawna wiadomo, że PSL jest partią wielkich gospodarstw, w tym wielkich latyfundiów. Wiem, wiem, zaprzeczycie, ale takie są fakty. Nawiążę do innego faktu z przeszłości, tak faktu.

Od czasu, jak PSL straciło koryta i władzę, zniknęły z mediów artykuły o wprowadzeniu podatku "dochodowego" w rolnictwie. Cudzysłów użyty nie bez powodu, bo aby płacić podatek dochodowy, właśnie, trzeba uzyskiwać dochód. To dla 98% gospodarstw jest fikcją. Koszty w gospodarstwie, to nie tylko koszty bezpośrednie, ale np. amortyzacja budynków, maszyn, zwierząt i wiele innych pozycji. Wymyślono więc, że ten "dochód" będzie wyliczany centralnie w Warszawie. Im większy deficyt budżetu, im większa luka VAT, tym większy byłby "dochód" rolników do opodatkowania. Temat w mediach zniknął wraz z PSL-em u władzy.

To PSL podniósł wiek emerytalny mieszkańcom wsi i PSL, tak mam prawo podejrzewać, równie ochoczo zagłosowałby za podatkiem katastralnym na wsi. Skoro na wsi jest tak zasobnie i bogato, to dlaczego dzieci ze zmechanizowanych gospodarstw nie chcą ich przejąć po rodzicach? I wolą "biedne" pensje w mieście? Bogate są tylko gospodarstwa wielkoobszarowe, ok. 30 tys. w całej Polsce. One chętnie powiększyłyby latyfundia, a rolnicy by na nich musieli harować, jak we Francji. Typowy, biedny francuski rolnik, to nie fikcja, bo 90% ziemi należy do 10% "rolników", mieszkańców Paryża. Francuski rolnik musi od nich dzierżawić gospodarstwo i jak coś zarobi, to i tak zapłaci za dzierżawę.

A wypowiedź ówczesnego min. rolnictwa z rządu PO-PSL, który nazywa wprost rolników frajerami i że szanuje tylko biznesmenów. Wypowiedź zrozumiała, bo ci szanowani, to właściciele dużych gospodarstw. A przypomnę jeszcze niesławny projekt, który opisałem w http://naszeblogi.pl/45790-po-psl-odbierze-polakom-prywatne-majatki-projekt-ustawy. Chodziło o to, że jak ktoś jest stary, niezdolny do obrony, to należy mu odebrać majątek w drodze ustawy/uchwały, rzekomo na opiekę nad nim. Podobny sposób pozbawiania starych ludzi majątków i domów funkcjonuje w Niemczech. Co jest przemilczane w ichnich mediach. Tamtejsze gminy podejmują uchwały, że dane osoby są niepełnosprawne, odbiera się im domy, wyrzuca do blokowisk, a w ich domach osiedla się nachodźców. To wiem od osób, które długo były w Niemczech.

Tak, czy owak, temat podatku "dochodowego" na wsi zniknął wraz z PSL-em. To nic, że PSL nie ma tego w programie, ani o tym nie mówi, ale czy mówił o podniesieniu wieku emerytalnego na wsi do 67 lat? Też nie mówił, a zagłosował ZA.

A czasy SLD, gdzie PSL wiedział o głodzie wśród dzieci na wsiach, a nawet o przypadkach śmierci głodowej dzieci. Ja sam znam taki przypadek z sąsiedniej wsi, w czasie wakacji. SLD zakazało wówczas gminom dożywiania dzieci z budżetów gminnych, a PSL był wówczas koalicjantem. Te plugastwo PSL i SLD sprawiło, że w wyborach z 2005r. zaniosłem do siedziby PiS w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków trzy tematy, w tym ten, o którym piszę w tym akapicie. Było to trzy i pół tygodnia przed wyborami, a te tematy przewijały się w kampanii codziennie. Te tematy dały zwycięstwo PiS. Tym razem są inne tematy, ale proszę o przypomnienie tego draństwa i śmierci głodowych dzieci w trakcie debat, szczególnie SLD i PSL.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2019 [21:48] - Jabe | Link:

Ale demagogia z tymi umierającymi z głodu dziećmi.

Obrazek użytkownika angol

03-09-2019 [22:20] - angol | Link:

Jebe modl sie goraco zebys przy wyglaszaniu takich opinii nie byl w zasiegu reki.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

03-09-2019 [22:25] - piastolsztyn | Link:

Demagogia to chyba Pan jesteś. Polecam Mątyki w gminie Iława, woj. warmińsko-mazurskie. Wiem, syty nie widzi biedy, jak jedzie na drogie wczasy, ale wystarczy nieco zboczyć z trasy. Opisuję fakty, a demagogię zostawiam Panu. Wówczas bieda była tak potężna, że gminy masowo przeznaczały sporą część swoich budżetów na dożywianie dzieci, bo te umierały z głodu, a SLD przy pomocy PSL przegłosowało ustawę, która miała to gminom uniemożliwić. Taka ustawa byla faktem i żadne ujadanie tego nie odmieni, to historia. 

To dopiero wstęp, bo inne fakty zmiażdżą PO i przystawki. 

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2019 [22:48] - Jabe | Link:

Ile dzieci umarło tam z głodu?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-09-2019 [09:29] - piastolsztyn | Link:

Zalecam szacunek dla samego siebie, bo takimi wstawkami derwisz Pan z siebie. Wówczas bieda dotykała prawie wszystkie gminy i te zaczęły dożywianie dzieci. Później zwracały się do ówczesnego rządu SLD-psl, o wsparcie. Ci zaś, zamiast wsparcia, zakazali ustawowo gminom finansowania dożywiania dzieci z budżetów gminnych. Teraz PSL i SLD mówią o wartościach europejskich, więc polecam wspominanie w trakcie debat o tej haniebnej ustawie. 

Tworzy Pan rzeczywistosc urojoną, co w medycynie ma nazwę. To jest fakt historyczny i kazdy, kto szanuje siebie, nie przeczy faktom. Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2019 [09:45] - Jabe | Link:

To umierały te dzieci, czy nie umierały?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-09-2019 [11:38] - piastolsztyn | Link:

Proszę szanować siebie, a odpowiedź jest w tekście, który proszę przeczytać ze zrozumieniem. W pierwszej odpowiedzi podałem przykład i też proszę czytać ze zrozumieniem. Nawet osoby mało inteligentne mają umiejętność czytania, a Pan jest wyżej, bo potrafi nawet pisać, czyż nie? 

Opisuje fakty, historię i ustawę SLD PSL, plugawą ustawę. Nie jestem politykiem i do konca życia nie mam takich planów. Jeśli ten argument zostanie umiejętnie użyty w debatach, to PSL nie przekroczy progu, a SLD może, ledwo. 

Jak ktos mowi o wartosciach europejskich, o propozycjach, wystarczy przywolac tę plugawą ustawę i po narracji, po debacie.

Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika kaliszanin

04-09-2019 [11:59] - kaliszanin | Link:

ma Pan może nr tej ustawy - chętnie się zapoznam.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-09-2019 [14:51] - piastolsztyn | Link:

Stara sprawa z 2005r. Zgłosiłem wówczas, jako jeden z trzech tematów, do siedziby PiS w Olsztynie i został on z sukcesem użyty w ówczesnej kampanii z 2005r.. Nie prowadzę ani biura, ani archiwum, a mam jedną wadę - całkiem dobrą pamięć. Z projektami jest różnie, ale co, jak co, ustawę można znaleźć. Nawet w czytelni w bibliotece poczytać prasę z tego okresu, a uzbroiwszy się w detale, sięgnąć po stosowny Dz.U. Ja bynajmniej tak bym zrobił,  bo raczej nie chciałoby mi się jeździć po Warszawach ... 

Drugi sposób, kolega ma dostep do LEX i opcjonalnie, bez chodzenia gdziekolwiek, ale to już angażowanie innych osób.

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-09-2019 [08:20] - kaliszanin | Link:

znalazł Pan już ową ustawę, nie jestem tak obyty w tej materii jak Pan więc się poddałem.

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2019 [14:16] - Jabe | Link:

O tym, że w wsi Mątyki w gminie Iława dziecko umarło z głodu z powodu braku dożywiania przez tamtejszy samorząd, wie tylko Pan, czy też może ktoś jeszcze?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-09-2019 [14:37] - piastolsztyn | Link:

Proponuję trochę szacunku dla siebie. Współczuję Panu. 

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [16:33] - tricolour | Link:

@piast

Ale teraz już jest git:

https://portal.abczdrowie.pl/p...

To też zasługa Pana mitomana?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

04-09-2019 [20:06] - piastolsztyn | Link:

Czekam Panie na szwadrony śmierci. Ostatnio Pan rzucałeś pogróżkami w mafijnym stylu, chociaż zawoalowanymi. 

Po takim czymś taką osobę wyrzuca się z dyskusji. Współczuję Panu. Czekam na szwadrony śmierci. 

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [20:27] - tricolour | Link:

@piast

Kolega widze raczej z tych tępych wiec trzeba jeszcze raz. Kolega wobec mnie uzyl sformulowania "szambonurek" oczywiscie w tchórzliwy sposób. Wobec tego ja na tej samej zasadzie napisalem, ze szmaty w Olsztynie także pierzemy w czystej wodzie, co jest oczywiste bo pranie w brudnej daje mizerny efekt. Kolega niech nie bierze do siebie słowa "także" czy innego tylko sie uśmiechnie. Bo kolega od współczucia juz niewydala.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-09-2019 [08:36] - piastolsztyn | Link:

Po co te kłamstwa? Łatwo je zidentyfikować, czyż nie? Napisałem, że każdy człowiek jest godzien szacunku, nawet szambonurek. A Pan pomijasz milczeniem całe zdanie i zostawiasz tylko jedno słowo, ostatnie. Jest Pan kłamcą, a do tego wysuwasz Pan groźby w stylu mafijnym. Czekam więc na Pańskie szwadrony śmierci. 

Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika tricolour

05-09-2019 [14:15] - tricolour | Link:

@piast

A dlaczego przyszedl koledze do glowy akurat szambonurek, a nie na przykład ekonomista? Koledze bliżej do tego pierwszego, będąc drugim? Ekonomista nie zasluguje na szacunek?

Obrazek użytkownika kaliszanin

04-09-2019 [17:29] - kaliszanin | Link:

coś  dla Pana  z życia  wzięte.

przychodzi dziecko z zajęć dodatkowych, na których miało się uczyć origami.

jak było pyta ojciec?

bardzo fajnie odpowiada córka. 

a co zrobiliście?

nic bo pani nie zabrała papieru.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

04-09-2019 [16:40] - maxilampus | Link:

W latch 2010-2015 sam osobiscie wspomagalem glodujaca 6-osobowa rodzine..Ojciec invalida pracowal ale nie wystarczalo to do utrzymania. Opal, ziemniaki, worki cebuli,kapusta do ukiszenia,cukier ogorki do ukiszenia etec,etc,etc.. Miejscowy odzial pomocy Spoleczjej w tamtym czasie byl tak oblozony potrzebujacymi ,ze nie dawali rady..Ponoc na Warmi i Mazurach bylo jeszcze gorzej..Wiec prosze bez sarkazmu..

Obrazek użytkownika Jabe

04-09-2019 [19:04] - Jabe | Link:

Czyli od katastrofy smoleńskiej do wygranej PiS-u. A potem nastąpiła raptowna poprawa?

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [19:59] - tricolour | Link:

Pan pomagał, ja pomagam, wraz z żoną. Więc mowy nie ma, by wspomagajacego potraktować sarkazmem.

Ale nasz kolezka nie pomagal, a chwali sie jak to dzieki niemu piętnaście lay temu PiS wygral wybory. Nic to program, kandydaci, kampania - wystarczył jefen temat naszego bohatera i opozycję zmiotło. I to spotyka sie z szyderstwem.

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-09-2019 [08:18] - kaliszanin | Link:

nie zapominajmy, że ów bloger ma w swoim arsenale trzy ładunki jądrowe gotowe odpalenia (mam nadzieje, że zapalniki się nie zagubiły temu panu jak ta ustawa), co czyni go najlepiej uposażonym blogerem we w całym blogerskim wszechświecie, zatem proszę ważyć słowa...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-09-2019 [13:24] - piastolsztyn | Link:

Ustawa już raz była użyta i istnieje, a Pańskie kwiki historii nie zmienią. Nie jestem politykiem, nigdzie nie startuję, ani kiedykolwiek nie zamierzam. Niby dlaczego mam wykonać pracę za kandydatów?

Dziś wieczorem proszę zajrzeć na NB, bo zajmę się fake newsami, co tylko oznacza, że oddalem batdzo celny i bolesny dla targowiczan "strzał". Klamac potrafią co niektórzy, ale to nie koniec bólu dla targowiczan. Sprawię, ze łączny wynik targowiczan, także z tymi pod progiem, będzie poniżej 20%.

Żadne kwiki tego nie zmienią. 

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-09-2019 [13:39] - kaliszanin | Link:

ale proszę mnie zrozumieć - zaciekawiony Pańskim tematem zwłaszcza, że powołuje się Pan na ustawę chcę ją tylko poznać - czy to jakiś problem dla Pana wrzucić do niej link i się w ten sposób uwiarygodnić. sporo miejsca pisze Pan o faktach więc kawa na ławę.

proszę trochę wyluzować i nie przyrównywać mnie do świni no chyba, że w Olsztynie wszyscy czymś zainteresowani okazują to kwiczeniem.

wieczorem zajrzę na pewno - i żadne kwiki mnie od tego nie odwiodą.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-09-2019 [15:54] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, każdy może znaleźć tę ustawę i grzecznie napisałem dwa sposoby. Nie chce się Panu wysilać i szuka Pan frajera, który wykona tę pracę ... może można i tak. Jako autor tematów z 2005 r. pamiętam je. Nie oznacza to, że mam archiwum, w którym przechowuję detale, np. nr Dz.U. jak to Pana interesuje, proszę znaleźć to samodzielnie. Jak Pan nie potrafisz tak prostej rzeczy, proszę sobie dać spokój z jakimikolwiek pracami wymagającymi intelektu.

Co do kwikow itp. ... skoro Pan nie potrafisz znaleźć, to po co dezauwowanie mojego przypomnienia temaru z 2005 r.? I tak zupełnie nie złośliwie, gdzie napisałem świńskie kwiki? Język polski jest bogaty i osoba, nawet słabo wykształcona, zna kilka innych kontekstów. Pan nie? Jaka szkoda?

Dziś wieczorem znowu poruszę pewien temat, ktory spowodowal wysyp trolli. Czy Pan też kwiczy? Sam Pan tak przyznaje, wiec może uwierzę? Co do linków, to czasy współczesne, a w 2005r. kampania nie toczyła się w necie, naprawdę. Można podac tytuł i nr czasopisma, jeden  z licznych,  ale trzeba iść do biblioteki i przewertowac pewien zakres gazet. Ja tego za Pana i za kogokolwiek nie będę robił, choćby prosił mnie np. Pan Kaczyński. O ustawie także dowiedziałem się z ówczesnych gazet.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-09-2019 [09:24] - piastolsztyn | Link:

Szwadrony śmierci, jak rozumiem, w drodze.

A wracajac do 2005r., był program, kandydaci, ale PO bylo pierwsze, a PiS drugie. Sytuacja zaczela się diametralnie zmieniać, jak w reklamie wyborczej ruszyly trzy moje tematy. Mozna, oczywiscie, twierdzic, że to przypadkowa zbieżność czasowa. Tylko, skoro to bez znaczenia, to dlaczego te tematy szły codziennie? Szły, bo potencjalni wybircy przyjeli je pozytywnie. Malo tego, koncowka kampanii skoncentrowala sie tylko na tych trzech tematach. Może przypadek? 

Posluguje się Pan klamstwami, urojeniami, nasylasz jakieś szwadrony śmierci, oczywiście tez urojone. Wspolczuje Panu, szczerze. Osoba, ktora klamie i wysuwa groźby, nie powinna uczestniczyc w zadnych forach, dla jej dobra. Chyba, że będą to fora medyczne. 

Obrazek użytkownika angela

04-09-2019 [15:00] - angela | Link:

Jabe miała  co jeść, a 500 za rolling, Brejza +, też się liczy.
co tu sie uzalac nad jabe, on wie co robi.