Tańczący z diabłem

„Dlaczego nie wszyscy biskupi wsparli abpa Jędraszewskiego?” – pyta Jacek Karnowski na portalu wPolityce.pl. Tak postawione pytanie sugeruje, że jakaś garstka hierarchów wyłamała się i nie wsparła bezpardonowo zaatakowanego metropolity krakowskiego. Dlatego ja zadam to pytanie inaczej. Dlaczego tylko nieliczni biskupi udzielili wsparcia abp Markowi Jędraszewskiemu? Przecież jest ich w Polsce grubo ponad setka. Coraz bardziej martwi mnie, a momentami nawet przeraża postawa sporej części naszych najwyższych kościelnych hierarchów. Oto na naszych oczach dochodzi do zmasowanych ataków na katolicką wiarę, Kościół, Polskę i tradycyjną rodzinę, a oni tchórzliwie milczą. Niektóre tak zwane katolickie organizacje i media wspólnie ze środowiskami LGBT i za pieniądze wroga chrześcijańskiej cywilizacji, Georga Sorosa trzy lata temu zorganizowały akcję „Przekażmy sobie znak pokoju”, na której to akcji na łamach „Warszawskiej Gazety” nie pozostawiłem suchej nitki. Przecież już wtedy nawet dla średnio rozgarniętej osoby było jasne, że te wszystkie tęczowe marsze organizowane są nie po to, aby o cokolwiek walczyć, ale żeby prowokować. Dzisiaj zbieramy wielkie żniwo naiwności, głupoty i zdrady, bo jak mówi mądre powiedzenie, „Jeśli tańczysz z diabłem, diabeł się nie zmienia. Diabeł zmienia ciebie”.
Bogu dzięki wielkiego wsparcia abp Markowi Jędraszewskiemu udzielił polski naród, a to wsparcie, oczywiście po tym Boskim, jest najcenniejsze. Historia lubi się powtarzać, choć nigdy nie czyni tego w ten sam sposób. 26 sierpnia 1956 roku jasnogórskie błonia wypełniło milion wiernych składając Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, których treść napisał nieobecny na uroczystości, internowany przez komunistów Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. Jego postać symbolizował pusty fotel, na którym leżały biało-czerwone kwiaty. Warto pamiętać, że wtedy również najwyższa polska hierarchia kościelna nie zdała egzaminu. „Bronił mnie tylko Niemiec i pies” – mówił z rozgoryczeniem o swoim aresztowaniu w 1953 roku prymas Wyszyński. To prawda. Zdradził go wtedy cały episkopat, a odważnie wstawił się za nim tylko jeden mający niemieckie korzenie, ks. Wojciech Zink z diecezji warmińsko-olsztyńskiej oraz pies księdza prymasa o imieniu Baca, który dotkliwie pogryzł jednego z ubeków, którzy przyjechali go aresztować.
 
Nie wiem czy abp Jędraszewski posiada wiernego psa, ale dopiero po tygodniu od jego historycznej homilii raczył obudzić się Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki udzielając mu wsparcia. Co robił przez te siedem dni bezpardonowych ataków na metropolitę krakowskiego? Czyżby miotał się nocami w mokrej pościeli i bił się z myślami, po której stronie stanąć? Przecież od czasów stalinowskich odwaga bardzo staniała więc i ryzyko opowiedzenia się po stronie prawdy jest dzisiaj nieporównanie mniejsze. Czyżby część biskupów obawiała się tego, że szczerzy miłośnicy pokoju i tolerancji z LGBT także ich wizerunki umieszczą na dmuchanych lalach i będą podrzynać im gardła?
Odwagi, rycerze Chrystusa i więcej samokontroli, bo już z daleka widać, że ze strachu przed określeniem „tęczowa zaraza”, jak mówią młodzi, noga wam lata. Aby wzmocnić waszego ducha polecam przyswoić sobie te słowa Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Już takim jesteśmy narodem, że nikomu się nie kłaniamy, choć tak chętnie gniemy kolano przed Bogiem. Wielkość kultury narodowej polskiej polega na tym, że dumni w obronie swych wartości kulturalnych, szanujemy obce kultury, co dobrego z nich czerpiemy. Nikogo nie poniewieramy, z każdym narodem umiemy i chcemy żyć w przyjaźni. Ale przyjaźń w naszym pojęciu nie jest zdradą wobec rodzimych dóbr duchowych, nie jest czapkowaniem nikomu. Nie tylko od czasów soboru Konstancjeńskiego, ale od czasów Mieszka i Chrobrego, uczymy się tej dumy i godności, która nikogo nie poniewiera, staje w obronie uciśnionych, ale i siebie poniewierać i uciskać nie pozwoli”.
Na koniec proszę wszystkich faryzeuszy broniących abpa Jędraszewskiego twierdzeniem, że został źle zrozumiany, aby tego nie czynili. Metropolita krakowski został doskonale zrozumiany i właśnie stąd te ataki.
Felieton ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”             
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-09-2019 [12:08] - NASZ_HENRY | Link:

Parada LGBT

Fiku miku, fiku miku
Idzie cipa na patyku.
Za patykiem idzie pała
Co Biedronia wzbogacała.
.
Fiku miku, fiku miku
Idzie tęcza na patyku.
A za tęczą idzie burza
Co Polaków równo wkurza ;-)

 

Obrazek użytkownika tricolour

03-09-2019 [12:48] - tricolour | Link:

Pan z góry zakłada, że z Kościołem jest wszystko OK i stąd widzi Pan tylko zmasowane ataki na Kościół zupełnie nie wiadomo z jakiej przyczyny. Nawet przez myśl Panu nie przeszło, że może być jakaś przyczyna i do tego racjonalna.

A tu proszę, choćby to: 
https://wiadomosci.wp.pl/czy-k...

Może warto się zastanowić. I może jest tak, że w tej setce biskupów (która wedle Pana ma ślepo stawać w obronie człowieka kolegującego się z Paetzem) są ludzie którzy kierują się sumieniem. A ono może stać w sprzeczności z Jędraszewskim.

Obrazek użytkownika Dorota M

03-09-2019 [17:49] - Dorota M | Link:

Z kościołem jest wszystko bardzo dobrze, tylko wstawieni do kościoła przed latami homoseksualiści, przez ubecję, dla rozwalenia go od środka, wyłażą czasem jak karaluchy z nory, niepokojąc "bogobojnych" lewaków w TVN oraz kilku hierarchów KK, którzy boją się jak ognia piekielnego ujawnienia kim są naprawdę.W sytuacjach takich jaka miała miejsce z naszym wspaniałym abp Jędraszewskim, różne słabo rozumiejące rzeczywistość osoby, także na tym blogu zabieraja głos siejąc defetyzm.

Obrazek użytkownika tricolour

03-09-2019 [19:16] - tricolour | Link:

@Dorota

Czyli z Kosciolem jest ok kiedy ma tchórzliwych hierarchów bojących sie homosrksualnych kolegow? Albo gdy ma Wspanialego Jedraszewskiego broniącego zboczonego Paetza? 

Czy mogleby sie Pani jskos bardziej ogarnąć tworząc takie wygibasy?

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-09-2019 [21:01] - Tomaszek | Link:

@Dreifahrben
A czy tego Paetza to ktoś pociąnął do odpowiedzialności i czy były ku temu dowody ? Czy podobnie jak z Borecką i Ks Jankowskim bajki z mchu i paproci ? Znaj proporcje paplo . I nie paplaj . Może tak o cwelebrytach z TVNu i POlsatu . ? Sprawę zamietli POmocnicy , ale nie sądzę że mimo że akta "zaginęły" to i tak wypłyną . 

 

Obrazek użytkownika tricolour

03-09-2019 [22:30] - tricolour | Link:

Tomaszku, wątek nie jest o twojej rodzinie z TVN tylko o czym innym. Wiem, że masz problem nawet z miejscem swego zamieszkania, ale skup się całym wysiłkiem woli i postaraj zrozumieć o kim mowa w wątku.

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-09-2019 [19:54] - Tomaszek | Link:

 @tricolour
Zaplułeś się sam nie na temat  , a pytanie bez odpowiedzi , podobnie jak nastepne . Siadaj pała i do kąta . Pamiętaj że to nie tylko ty tu pytasz . Nastepne pytanie to jeżeli Paetz jest zboczencem czyli gejem to kim  jest Biedroń ?

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [20:20] - tricolour | Link:

Tomaszku, Biedroń to może twój syn, nie wiem. Nie musisz całej swej rodziny wymieniać w tej rozmowie, bo autor jednoznacznie zasygnalizował temat.

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-09-2019 [20:38] - Tomaszek | Link:

A może się tak byś zastanowił , dlaczego Katarzyny zmartwieniem największym jest zagrożenie utratą miliona złotych . Aha , narzeka jeszcze tylko że klijent był ciężki . Oprócz tego cacy . Raz zdobytej bańki nie odda nigdy .Czy wymagam za dużo?

Obrazek użytkownika ruisdael

03-09-2019 [13:20] - ruisdael | Link:

Te wszystkie tematy omawia red Lisicki na wspaniałym portalu "Wierzę". Ostatnio o generale jezuitów, papieżu Franciszku i jego poplątanych wywiadów samolotowych. Jest też m.in. ojciec Szustak,"guru" nowoczesnej młodzieży dla którego największym wrogiem katolicyzmu są...tradycjonaliści (sic!). Nie on jeden pokrętnym językiem szerzy truciznę modernizmu. Ryba psuje się od głowy- a skoro dla watykańskich kongregacji źródłem homoseksualizmu i pedofilii jest...klerykalizm a nie utrata wiary i dyscypliny, to cóż się dziwić polskiemu episkopatowi, składającemu się w głównej mierze z modernistów ukąszonych heglowskim marksizmem.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-09-2019 [16:02] - Czesław2 | Link:

@ Autor. Jestem katolikiem. Jednego nie rozumiem. Dlaczego w mediach najgłośniejszy jest głos Jędraszewskiego, który nie rozliczył się z ochraniania Paetza? Prymasa jakby w Polsce w ogóle nie było. Mam wrażenie, że każdy biskup to osobna działka niezależna od nikogo. Sam bym chciał wiedzieć, co się dzieje. O Watykanie wolę w ogóle nie mówić.

Obrazek użytkownika Dorota M

03-09-2019 [18:17] - Dorota M | Link:

Ten głos Panie Czesławie jest dla nas Katolików na wagę złota i każdy kto uważa inaczej nie rozumie co sie w Polsce obecnie dzieje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-09-2019 [23:37] - Imć Waszeć | Link:

"[Paetz] Konsekrował dwóch biskupów pomocniczych poznańskich: Marka Jędraszewskiego (1997) i Grzegorza Balcerka (1999)" - człowiek byłby zwykłą świnią, gdyby na klasyczny swąd wiejący z Wybiórczej odwrócił się był na pięcie od znajomego człowieka i zaczął go oszczekiwać, czyli oczekiwany przez lewactwo taniec pokąsaniec. Nie oczekujmy od człowieka, że będzie odwracał się na rozkaz z tłumu od rodziny lub przyjaciół. Ja u niego w głowie nie siedzę, jego wiedzy dotyczącej sprawy nie mam, ale rozumiem to zachowanie - prawdopodobnie chciał pomóc, a nie miał podstaw, żeby ufać oskarżeniom. Tak jak lekarz natychmiast pomoże domniemanemu alfonsowi połamanemu w wypadku, a nie będzie dociekał jakichś spraw filozoficznych i toczył dysputy z sumieniem.

PS: Minęło 18 lat i gdzie jest jakikolwiek kleryk "metoo"? Już może mówić, dawanie dupska dziś nobilituje.

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [00:16] - tricolour | Link:

@imć,

Idąc tokiem myślenia "gdzie jest kleryk metoo" można dojść do karkołomnego wniosku, że Auschwitz tylko atrapą było, bo gdzie te miliony? Są? Nie ma...

Cytuję "28 marca 2002 Jan Paweł II przyjął rezygnację abp Paetza z pełnienia obowiązków arcybiskupa metropolity poznańskiego. Dodatkowo Watykan zakazał duchownemu udzielania sakramentów święceń i bierzmowania, głoszenia kazań, konsekrowania kościołów i ołtarzy, a także przewodniczenia publicznym uroczystościom..." - wnosi Pan, że to tak za jakieś zasługi?

Całość:
https://www.fakt.pl/wydarzenia...

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-09-2019 [19:23] - Tomaszek | Link:

@tricolour 
To twierdzisz że Paetz kogoś zabił i w piecu spalił ? To masz karkołomne wnioski .
A z twoich dalszych wywodów wynika jasno na przyszłość , że nie wolno dalej robić ustępstw , zarówno w sprawie takiej jak Paetza , Ks Jankowskiego czy innych . Bo to demoralizuje i nakręca twoich mentorów . Przyłazi potem żaba do kuzni i chce żeby ją podkuć , a biedny kowal żeby nie być oskarżony kombinuje .No i ten wiarygodny twój link , daruj se .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-09-2019 [22:04] - Imć Waszeć | Link:

@Tomaszek, chodzi o coś znacznie gorszego. Zasugerowano tutaj, że Jędraszewski też mógł zapinać w popielnik, bo broni Paetza. A jak bronił, to miał udział - lewacka logika, później twórczo rozwijana w posyłanie ludzi do łagru za sprzeciw władzy (vide Putin). Ja stwierdziłem tylko, że on nie broni czynów Paetza, dotąd zresztą nieudowodnionych i niepotwierdzonych, tylko znanej sobie osoby, która była jego przełożonym i promotorem, do której ma szacunek i te sprawy. No to dostałem odpowiedź w sensie, że jak coś w końcu udowodnią Paetzowi, czego dokonania (udowodnienia) niby zakazuje Kościół, to Jędraszewski będzie miał niemal proces o współudział. Chore!

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [22:15] - tricolour | Link:

@imc

Proszę nie kręcić. Nie przystoi. Prosze przeczytać "Wierzchołek góry lodowej" ks. Zaka, to zobaczy Pan, ze sad cywilny nad duchownym to ostatecznosc. Nawet kanonicznie mają uregulowane, by do sądu w żaden sposób nie dopuszczać, by nie było śladów. A Pan z faktu, ze nie ma dowodu wnosi, ze nic sie stało.

Generalnie przez takich jak Pan leni i wazeliniarzy Kościół jest jak syrenka w motoryzacji.

Obrazek użytkownika maxilampus

04-09-2019 [22:49] - maxilampus | Link:

c.b.d.u !!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-09-2019 [19:28] - Imć Waszeć | Link:

Tak, twierdzę, że odbyło się nielegalne kapturowe przeniesienie odium czynu karalnego, który nigdy nie został wykazany sądownie, na Jędraszewskiego. Jest to już metoda bolszewicka turbo i brakuje tylko ustawowego przenoszenia win z rodziców na dzieci, albo na sąsiadów (bo mogli widzieć). Chociaż już ze spadkami to prawie załatwiono, zaś zmuszanie do "solidarnego" płacenia przedsiębiorców za "nieuchwytnego" złodzieja VAT-u, albo oskarżanie klientów sklepów internetowych o paserstwo, skoro kupowali od oszusta (a przecież mogli to sprawdzić, stawiając na baczność cały Wymiar S. z Kamińskim włącznie;), tylko to wrażenie podtrzymuje.

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [20:03] - tricolour | Link:

@imc.

Pan tak przypadkiem, czy moze celowo stara sie nie zauwazyc, ze diably boja sie sądu jak święconej wody? Bo jeszcze sie udowodni i Waszecie zmienią zdanie...

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-09-2019 [22:51] - Tomaszek | Link:

@tricolour
O jakich  sądach piszesz ? Sekielskie , Aksamity i inny motłoch ,co nie mając nic do powiedzenia oprócz powtarzania bzdetów i jakichś niewydrzaonych historii komuszego motłochu z Australii jakoby np Ksiądz pod specjalnym nadzorem z kindybałem na wierzchu grasował po podwórkach i klatkach milicyjnych kamienic i łapał córki towarzyszy za cipki ? To twoje sądy ? Teraz to panna , co narzekała że ksiądz był ciężki , boi się że straci bańkę , co jej w pierwszej instancji sąd przysądził , i to jest jej cała  trauma . O reszcie jakoś mało .
Może to jakaś nowa lewacka moda , żeby być złapanym za jaja lub cipkę przez księdza ? Taka czarna Wołga XXI wieku .Nikt jej nie widział ale wszyscy wiedzą , że jest ? Pisałeś że studia skończyłeś , to rżnij głupa trochę rozsądniej .
.

Obrazek użytkownika tricolour

04-09-2019 [23:42] - tricolour | Link:

Tomaszku, jeżeli ty jesteś tym głupem, to ja dziękuję. Wolę jednak kobiety.

Ps. Nie mógłbyś zalecać się mniej obcesowo?

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-09-2019 [19:58] - Tomaszek | Link:

Może ktoś temu łosiowi wytłumaczy o co chodzi , bo mu się wszystko z dymaniem kojarzy . Intelektualista , czy co ?

Obrazek użytkownika tricolour

05-09-2019 [22:50] - tricolour | Link:

Wymiękłeś śmieszny koleżko i wzywasz innych na pomoc. Nic to nie da, nikt ci nie pomoże, radź sobie sam, ale z tym wyjątkowo słabiutko - nawet nie potrafisz obronić inwektywy własnej konstrukcji.

Hłe, hłe, hłe.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-09-2019 [20:17] - Tomaszek | Link:

Do ludzi pisałem , matole . To tak trudno zrozumiec ?

Obrazek użytkownika maxilampus

03-09-2019 [21:43] - maxilampus | Link:

Zyjemy ponoc w "panstwie" gdzie Konstytucja chroni swobody religijne,symbole religijne,godnosc wyznawcow..
Mnie interesuje skoro sa takie prawa to czemu instytucje Panstwa ,ktore sa powolane do obrony tych Praw odstepuja od scigania i karania tych ktorzy je lamia ??
Mnie interesuje dlaczego karze sie i sciga tych obywateli ,ktorzy wystepuja w obronie tych Praw przeciwko lamiacych te Prawa ( vide Bialystok)..??
Do dzis wlasciwe Instytucje nie wyjasnily tego obywatelom..Natomiast wyraznie widac przyzwolenie i kooperacje tych Instytucji na lamanie Praw Katolikow w Polsce. ze znanymi organizacjami przestepczymi jak np. LGBT ...
Zadaj sobie Polaku pytanie  na strazy czyich interesow stoi obecna wladza ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-09-2019 [23:20] - Imć Waszeć | Link:

To proste. Ponieważ tego domagają się instytucje znajdujące się poza granicami naszego państwa, będące bardzo wpływowe w świecie, ale nie mające kompletnie nic wspólnego z naszym systemem parlamentarnym. Rząd robi tutaj jedynie za wykonawce poleceń tych instytucji np. w sprawie marszów narodowców albo Auschwitz, czyli po prostu "tylko wykonuje rozkazy". Nie ma się czym chwalić. Jakbym użył właściwszego słowa "kolaborant" lub "obca agentura", to by mnie tu zjedli z cebulką. Zresztą rząd już spróbował się wyłamać z szablonu z góry ustalonego przez "opinię" w sprawie MN i w zasadzie do dziś sprawa wisi ;)

Obrazek użytkownika Dorota M

04-09-2019 [00:20] - Dorota M | Link:

Nam się to wydaje niezrozumiałe, ale jest racjonalne ze strony PIS, w obliczu o wiele ważniejszych spraw takich jak wygranie wyborów przez jedyna siłe polityczną, która jest w stanie uratowac Polskę właśnie przed kompletnym chaosem, który nam zagraża z powodu zmasowanego ataku zarówno UE, jak i miedzynarodowych korporacji finansowych i ideologicznych. Przed tym zdrajcy panoszacy sie w Polsce nas nie uratują, gdyby wygrali wybory, bo są jednym z elementów tworzacych ten chaos, na polecenie naszych wrogów, w tym obcej agentury panoszącej sie w naszym kraju. Zatem trzeba na tym etapie wykonywać takie ostrożne ruchy, żeby wiekszość społeczeństwa zmanipulowanego fałszywym przekazem medialnym, zagłosowała na PIS.W drugiej kadencji będą bardziej stanowczy i zdecydowani odnośnie zrobienia w Polsce porządku. Jeżeli ktoś tego nie jest w stanie zrozumieć, to właśnie potwierdza to zmanipulowanie ludźmi, bardzo dla naszej państwoowości niebezpieczne.

Obrazek użytkownika ruisdael

04-09-2019 [07:06] - ruisdael | Link:

"W drugiej kadencji będą bardziej stanowczy.".. Ano, zobaczymy. Osobiście, wątpię.

Obrazek użytkownika maxilampus

04-09-2019 [16:29] - maxilampus | Link:

.."PIS.W drugiej kadencji będą bardziej stanowczy i zdecydowani odnośnie zrobienia w Polsce porządku"...Przeciez pod tym haslem szli po  wladze ! i co ? ano Katolikow sie bije, uwlacza ich godnosci,depcze i poniza symbole naszej wiary..ksiezy rani nozami,podpala i desakruje koscioly i domy parafialne Tych ktorzy wwalcza o swoje prawa religijne o swoja Wiare bandycka policja bije,aresztuje,paluje  i uzywa wobec nas gazow i granatow  hukowych dokladnie tak samo jak za PO.(vide Barbara Poleszuk i setki innych) Odmawia sie nam w srodkach masowego przekazu czlowieczenstwa i dechumanizuje sie Nas. Jestesmy celem szyderstw,ponizen w mediach na skale krajowa i miedzynarodowa. Polski Katolik jest symbolem Zla,to Homofob,Nazista,Rasista, Antysemita,Ciemnogrod etc ( you name it) i Partia ktorj zaufalismy nic z tym nie robi..jedynie co ja interesuje to przeczolganie sie na nastepna kadencje..
Z twojej opini wynika co my Patriotyczni Polacy juz dawno wiemy Brak stanowczosci i zdecydowania w stosowaniu Prawa i Sprawiedliwosci..wobec anty-polskich anty-chrzescijanskich formacji..Natomiast nie brakuje IM zdecydowania i stanowczosci w przesladowaniu nas Katolikow i Polskich Patriotow  walczacych o szanowanie Praw i zasad naszej Wiary..Gdzie jest ustawa o " Prawie do Zycia" ???? Pomysl ile nienarodzonych  dzieci jest i bedzie mordowanych  w imie politycznych celow PIS.?
Jest wiele innych obszarow gdzie PIS stosuje podwojne standardy.gdzie pokazuje uleglosc wobec jaskrawego lamania Prawa i praw Konstytucyjnych..Kogo wiec do cholery ten PIS reprezentuje ? Jaki jest jego cel ? bo juz wiemy ,ze nie jest to Prawo i Sprawiedliwosc !
4 nastepne lata beda takie same..i wciagle Polacy beda slyszec ta sama "zdarta plyte"  pod tytulem "okazcie Cierpliwosci" ktora okazujemy od 32 lat ..az umrzemy w przekonaniu wlasnej indywidualnej i Narodowej krzywdy..
W tym swietle nieCH  ktos mnie przekona jaki mam interes w glosowaniu na PIS ?
 

Obrazek użytkownika Dorota M

04-09-2019 [19:50] - Dorota M | Link:

A jaki masz interes Makxilampus w niegłosowaniu na PIS i także namawiajac innych do tego?. Co tym zyskasz?. Co na tym zyska Polska? Przekonaj mnie i innych. Odrzuć komunały i zastanów się odpowiadając.

Obrazek użytkownika maxilampus

04-09-2019 [20:54] - maxilampus | Link:

.."A jaki masz interes Makxilampus w niegłosowaniu na PIS"..
Komunistyczna dialektyka przezentowana przez zwolennikow interesu partyjnego PIS ..".Odwracanie kota ogonem" tylko to potraficie Na zadane rzeczowe pytania potraficie ( nie wszyscy) tylko zadc absdurdalne pytania..Niczym to sie nie rozni od podobnych socjo-technik stosowanych przez SLD,PSL,PO,UW I pomniejszych agenturalnych przybudowek..
PIS utracil moralny i etyczny kregoslup..Tak jak wskazane wczesniej " partie" stal sie kolejna partia Wladzy..Jak sie to stalo ? ano takze przez takich jak Ty..Slepych,gluchych,bezkrytycznych..lykajacych propagande jak Kania..deszcz na sygnaly ,ze zle sie dzieje.chowaliscie glowy w piasek..Zamiast wymagac od PIS i Kaczynskiego z kolejnych lamanych .obietnic wyborczych to go usprawiedialiscie..Zaczelo sie wkrotce od przejecia wladzy..Szumnie zapowiadany AUDYT znanych przestepczych organizacji zakonczyl sie spektakularnym spektaklem usprawiedliwiania poprzednich Mafijnych rezimow..
Bylo 43 waznych obietnic wyborczych skladanych przez PIS Zrealizowali 19..Przestepcy smieja sie w glos z naiwnoscin Polakow na plazach najbardziej excluzywnych plaz swiata..
Tacy nieodpowiedzialni zindoktrynizowani " oszolomy" jak ty i tobie podobni sa bardzo niebezpieczni dla Polskiej Racji Stanu i Narodu Polskiego..
Wyznawcy " mniejszego Zla" trzeba wam bylo pomyslec oraz zdyscyplinowac Kaczynskiego i wziac w obroty kiedy na zimno lamal obietnice wyborcze..To bylo wasze pojscie na kompromis ze Zlem..To WY jestescie odpowiedzialni za to ' mniejsze Zlo"..
ps. Czy jest tutaj ktos racjonalnie myslacy ,ktory podejmie sie proby odpowiedzi na moje wczesniejsze pytanie ?

Obrazek użytkownika angela

04-09-2019 [20:40] - angela | Link:

oPOzycja zbiera szczątki procentów, partyjki niszowe, łączą głosy, nie zmarnuj się żadna lewacka szuja. Przetasowania, różne konfigurację, wszystkie grabie na pokład.
A co robią na prawicy? Do czego maxilampus namawia, tylko że, jak PiS przegra, to tamci tym bardziej pogrzebia temat aborcji. Gdzie logika, o co wam narodowcy chodzi. O Naród? Żeby pracował na tuskowych smieciowkach. 
Czy nie widzicie, że PiS uspokaja i tak już rozpasane nastroje. Ze chcą wygrać wysoko, żeby nikt nic nie blokował, żeby temat aborcji załatwić, trzeba mieć wszystko w ręku, a przede wszystkim MEDIA. 
Pomóżcie im wygrać, i razem rządzić, inaczej łatka Putinowcy się od was nie odczepi. 

Obrazek użytkownika maxilampus

04-09-2019 [22:43] - maxilampus | Link:

1)  tylko że, jak PiS przegra, to tamci tym bardziej pogrzebia temat aborcji.? "...
Ja tu nie widze roznicy.Gdzie jest ustawa " pracwo do zycia" o ktora z takim wysilkiem walczylimy ? Co PIS z nia zrobil ?
2)  .."Czy nie widzicie, że PiS uspokaja i tak już rozpasane nastroje"..Tak widzimy..przeciwko komu wysyla bandytow-palkarzy !!! doswiadczylem tego na wlasnej skorze ! a ci od tworzenia " nastrojow" korzystaja z ochrony i stworzonego im przez PIS  przyzwolenia i imunitetu tworza kolejne  ogniska zapalne..Gaszenie i uspokajanie nastrojow poprzez tworzenie nowych ognisk zapalnych i akceptacja ich eskalowania..Takie strategie "uspakajania" to moga tylko geniusze z  PIS wymyslic !
3).."trzeba mieć wszystko w ręku, a przede wszystkim MEDIA. "  No i gdzie ta kontrola PIS nad mediami ?? Przeciez Kaczynski wrzeszczy glosno ,ze Polsce potrzebny jest pluralizm Medialny !! i twierdzi ,ze "kazda strona sporu,ma prawo do wyrazania wlasnych odmiennych opini"..czyli przeczy swoim wlasnym postulatom...Wszyscy juz widza te sprzecznosci..
Kaczynswki i PIS zakiwali sie i strzelaja do wlasnej bramki nie widzac tego..Zadaj sobie pytanie czy z tak "genialna" strategia sa wstanie wygrac ten mecz? Ja i wielu jak ja uwaza ,ze nie.Wiec po co inwestowac swoj czas i energie w przegranych ktorzy na dodatek potykaja sie o wlasne nogi ?