Czyżby, spółka „GP & brothers” chciała nas w konia zrobić?

Od dłuższego czasu na moim blogu, który prowadzę na związanym z Gazetą Polską „prawicowym” portalu „Nasze Blogi” panoszy się rozbijacka grupa trolli podająca się za "prawicowców", której celem jest zniszczenie tego blogu poprzez odstręczenie od niego, co wrażliwszych komentatorów stroniących od chamstwa i pokrętnej obłudy. Słowem zniszczyć blogera, jedynie za to, że ośmielił się skrytykować konstruktywnie opcję prawicową - vide:

                       http://salonowcy.salon24.pl/64...

To, co wyprawiają owi trolle urąga elementarnym zasadom przyzwoitości, a ponieważ administratorzy na to draństwo nie reagują nasuwa się logiczny wniosek, że albo prewencyjnej cenzury na Naszych Blogach już nie ma, albo agresja grupki wciąż tych samych „komentatorów” skierowana pod adresem tego blogu moderatorom portalu pasuje.

Staram się stronić od wszelakich teorii spiskowych, ale przypomniało mi się, jak ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poinformował, że rozstał się definitywnie z “Gazetą Polską Codziennie”, do której przez ponad dwa i pół roku pisał regularnie felietony.

Ks. Zaleski wyjaśnił w uzasadnieniu, że powinien odejść już dawno, gdyż, cytuję: „Gazeta Polska Codziennie" kontruje wszelkie krytyczne głosy, a rzetelność i obiektywność tej gazety z miesiąca na miesiąc leciały na łeb na szyję, zniżając się prawie do poziomu Gazety Wyborczej….”, koniec cytatu.

Faktem jest, że ostatnio napisałem kilka notek KONSTRUKTYWNIE, powtarzam KONSTRUKTYWNIE krytycznych pod adresem największej partii prawicowej, której jako bloger sprzyjam. Ale brak reakcji moderatorów portalu „Nasze Blogi” na graniczący z recydywą rozbój wspomnianych kilku zawsze tych samych trolli powoduje, że mam coraz bardziej mieszane odczucia, co o tym sądzić i nie byłbym sobą, a także rzetelnym blogerem, gdybym o tym nie napisał. 

Jestem bowiem poważnie zaniepokojony, gdyż wierzyłem, że po roku 1989 będziemy mieli w Polsce wreszcie godne zaufania media prawicowe otwarte dla rzetelnych i zdolnych dziennikarzy i publicystów, także tych, którzy będą mieli odwagę konstruktywnie, powtarzam konstruktywnie krytykować obóz polityczny, któremu sprzyjają. Te same nadzieje wiązałem z prawicowymi portalami internetowymi otwartymi na blogerów, którzy są przecież "dziennikarzami obywatelskimi".

Tymczasem życie pokazuje, iż obecnie tak zwane „media i portale prawicowe” zogniskowane wokół Gazety Polskiej zostały opanowane przez uczuloną na choćby śladową krytykę grupę od lat tych samych dziennikarzy i publicystów, którzy utworzyli hermetycznie zamknięty klan niedopuszczający do głosu praktycznie nikogo z zewnątrz, choćby był nie wiem jak zdolnym żurnalistą. Podobną sytuację obserwuję na internetowym portalu Nasze Blogi, na którym królują blogi „ultraprawicowe” skupiające wiecznie rozgadane grupy „ortodoksyjnych pisowców”, a mówiąc dokładniej towarzystwa wzajemnego zachwytu nad samymi sobą”, co de facto sprowadza się do bezproduktywnego bicia piany i dyskusji przekonanych z przekonanymi nic nie wnoszącymi dla sprawy, o którą walczymy.

Przyjęto zasadę pisania i mówienia wyłącznie po tak zwanej linii partii.

A więc można powiedzieć, że na naszych oczach powstaje coś w rodzaju zalążka nowej nomenklatury, tym razem prawicowej, która grając cynicznie na polskich uczuciach zaczyna żerować na „użytecznych idiotach” pracujących na nią za darmo.   

Powiem jeszcze więcej. Coraz wyraźniej widać, że taka prymitywna polityka medialna obliczona jest na wsparcie ze strony żelaznego elektoratu prawicy, który w znakomitej większości składa się z ludzi 60 Plus, a więc obejmuje pokolenie o zminimalizowanych wymaganiach, które można stosunkowo łatwo podebrać na przesadnie emocjonalne hasła patriotyczno narodowościowe i mocno akcentowane aspekty martyrologiczne, niekoniecznie przystające do obecnych realiów. Więc ostrzegam ponownie. Taka polityka ma krótkie nogi i wcześniej bądź później okaże się przeciw-skuteczną.

Przykro mi to pisać, ale mechanizm tego rodzaju wyrachowanej zagrywki socjotechnicznej przypomina mi sprytny trick Adama Michnika, który dzięki swojej Gazecie złapał i ogłupił rzesze wykształconych w pierwszym pokoleniu inteligentów wmawiając im, że stanowią elitę Trzeciej RP, co umożliwiło uwłaszczenie się post-komunistów na polskim majątku narodowym i irracjonalne trwanie przy władzy Platformy Obywatelskiej do dnia dzisiejszego, a każdy w miarę rozgarnięty Polak widzi, do czego to doprowadziło.

Tak więc zaczyna wyglądać na to, że o ile Michnik wykorzystał cynicznie próżność, pychę i kompleksy ludzi, których na swój prywatny użytek nazywam „intelektualnie nowobogackimi”, to w podobnie perfidny sposób spółka GP & Brothers chce pod hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA wykorzystać dla swoich partykularnych interesów patriotyzm i desperacką miłość do Ojczyzny ludzi, którzy z przerażeniem patrzą, jak post-komuniści zwijają na ich oczach Polskę.

Od paru miesięcy wiatr polityczny się zmienił i prawica ma realne szanse powrotu do władzy.  

Tym bardziej aż się boję myśleć o tym, co mi przed paroma miesiącami napisała jedna z komentatorek mojego blogu, cytuję:

„Kilka miesięcy temu, na częstotliwościach satelitarnych kupionych, czy otrzymanych gratis (różne wersje krążyły) od właściciela Polsatu Zygmunta Solorza środowisko Gazety Polskiej powołało TV Republika, w panowie Zygmunt Solorz i Tomasz Sakiewicz są akcjonariuszami tego przedsięwzięcia. Oprócz nich do spółki należą jeszcze Bronisław Wildstein i Cezary Gmyz. Prezesem zarządu jest bliski współpracownik Zygmunta Solorza. Natomiast spółka TV Niezależna to właściciel stacji informacyjno-publicystycznej TV Republika, a spółkę tę założyli publicyści prawicowi: Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Tomasz Terlikowski, Ewa Stankiewicz, Cezary Gmyz, Anita Gardas i Katarzyna Heike…”, koniec cytatu.

Nie wiem, czy to prawda, lecz jeśli tak jest rzeczywiście to przypuszczam, że tej spółce podlega także portal „Nasze Blogi”.

I tylko nie mówcie, że jątrzę!  

Nie znam kulisów sprawy na tyle by twierdzić, że wiem, o co w tym wszystkim chodzi, ale życie mnie nauczyło by dmuchać na zimne. Bo jak przegramy wybory 2015 to jest koniec Polski naszych marzeń. 

Więc proszę tę notkę potraktować jako sygnał alarmowy, ku zastanowieniu, czy ktoś nas przypadkiem nie zamierza po raz nie wiadomo, który z rzędu w przysłowiową trąbę zrobić.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)  

Post Scriptum
Z góry zapowiadam, że rzeczonym trollom, którzy pewnikiem rzucą się na mój blog na ich "komentarze" nie będę odpowiadał.

Post Post Scriptum
Niniejszą notkę wysłałem na portal „Nasze Blogi” celem sprawdzenia reakcji moderatorów i muszę sprawiedliwie przyznać, że została opublikowana w całości bez żadnej ingerencji moderatorów, co świadczy, że stanowisko portalu jest uczciwe.
 
Komentarze niektórych z rzeczonych trolli, choć już nie tak często, jak zwykle - pojawiają się nadal, co świadczy, że w komentarze internautów portal Nasze Blogi też nie ingeruje.
 
Należałoby się tedy wspólnie zastanowić, jak portal powinien się zachować w sytuacji, kiedy zorganizowana „grupa przestępcza” namolnych trolli usiłuje zniszczyć blogera via odstręczanie internautów od jego blogu. 

Post Post Post Scriptum
Pan profesor Jan Woleński właśnie oznajmił publicznie, że nie będzie już wchodził na mój blog, gdyż kończy swoje wpisy na portalu "Nasze Blogi" - vide: ( http://naszeblogi.pl/53841-czy... 2015-04-07 godz. 10.33 ).
Ponieważ szanuję tę decyzję pana profesora, proszę wybaczyć, ale na komentarze dotyczące rzeczonego nie będę odpowiadał.

Czytaj także:

Brawo! Proszę księdza! Wielkie brawo na stojąco:

http://salonowcy.salon24.pl/56...
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-04-2015 [19:54] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Notka z S24 była dużo ostrzejsza,ta została przeredagowana i straciła ostrość wypowiedzi.

Trzy osoby zalinkowały notkę z S24,w tym ja.

Swoją drogą...jak mozna wylać do jednego portalu beczkę z zawartościa szamba na drugi portal,a potem z podniesionym
czołem wchodzić na ten zbryzgany i udawać zatroskanego?

Miałem osobę K.P. za chorego starszego człowieka...ale idiotyzm nie jest chorobą...to juz wada nabyta,albo ujawniła
się z wiekiem...

Powinien sie pan grzecznie ukłonić,podziekowac za udostępnianie łamów,wziąć kapelusz,parasol i wyjść.

PS.W sprawie "chorego starszego człowieka"...postawa wyprostowana,kciuk przeciwstawny i brak ogona;to jeszcze nie jest człowiek.

PPS.Polecam I Prawo Stanisława Lema :-)

Obrazek użytkownika Baco-Goral

06-04-2015 [19:59] - Baco-Goral | Link:

Hmmm.
Napisze tak..Pragąłbym ustosunkować sie szczerze do jakze trafnych tutaj opini.
Jednakże nie zrobie tego wiedząc ,że nie ujrzą "swiatła dziennego" :-))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-04-2015 [20:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@baco-Goral

"Hmmm.
Napiszę tak. Pragąłbym ustosunkować się szczerze do jakże trafnych tutaj opinii.
Jednakże nie zrobię tego wiedząc, że nie ujrzą "swiatła dziennego" :-))..."
-------------------------
A jednak ujrzały, co zdaje się dobrze świadczyć o portalu Nasze Blogi, w przeciwieństwie do trolli, które usiłują zepsuć portalowi opinię.

Obrazek użytkownika Zyndramek

06-04-2015 [20:25] - Zyndramek | Link:

O posze! Jaki pan śliczny!...
Na co waści liczyłeś? Że lewactwo będzie pana obrabiać przedstawiając się z pozycji S(zcz)uki i von Biłgoraja? Czyżbyś pan uwierzył, że bezpieka, to same rosłe karki?
Panie doktor. Tu przychodzą rozwalić blogowisko FACHOWCY!!!, a nie cajmery od klikania w zielone i czerwone łapki. I domyśl się, że nie tylko komentatorzy...
I o czym ty do mnie rozmawiasz? :)
Albo pan prowokujesz z braku mądrzejszych tematów, albo właśnie trolle pana załatwiły "na cacy".

A i w ocenie merytorycznej, to nadwerężył pan swój status wieloletniego, doświadczonego pedagoga. Pan promował młodzież PiS-owską? - Paaanie! Ja się domyślam, że ten chłopak jest zmyślny i wiedzą ma nabitą bańkę, bo kilka poważnych osób z nim chce rozmawiać, ale ja to wiem z drugiej ręki, a nie od niego samego. Trzeba mu najpierw wyleczyć zatoki, nauczyć dykcji i akcentowania wyrazów i zdań, zanim się prof.Szczerskiego wystawi do boju, bo w ostatnim nagraniu prezentował masakrę (a Rysiu pracuje nad sobą :)).
Coś jeszcze o małopolskiej młodzieży? Być może nader prosty język używany przez naszego jedynego, a za to słusznego kandydata jest w demokratycznym kraju atutem - rozgarnięci prawicowcy to zjawisko rozumieją i doceniają.

Się lalunia obraziła na brak komplementów i nie będzie się odszczekiwać! - Godne to wieloletniego nauczyciela akademickiego, narciarza i krakowskiego Don Juana?

A za całokształt zaangażowania w naprawę Ojczyzny wesołych Świąt Wielkiej Nocy oraz umiaru w jedzeniu i piciu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-04-2015 [20:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zyndramek

"A za całokształt zaangażowania w naprawę Ojczyzny wesołych Świąt Wielkiej Nocy oraz umiaru w jedzeniu i piciu..."
----------------------
Dziękuję za życzenie świąteczne, które oczywiście odwzajemniam.

Alleluja!

Obrazek użytkownika terenia

06-04-2015 [21:14] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

NO COMMENT

Obrazek użytkownika Freiherr

06-04-2015 [22:06] - Freiherr | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie (przepraszam uprzejmie za spoufalenie)!
Wydaje się, że należy robić swoje,pisać to co się chce napisać, tak jak robił Pan dawniej. Zabierać głos, przedstawiać swoje opinie i przemyślenia. Nie ma obowiązku się z Panem zgadzać a i Pan powinien przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy Pańskie stanowisko afirmują. W ostatnim okresie jakby stracił Pan czucie w sterze zajmując się, pardon, pierdołami. Pies ogryzł trolli i im podobnych. Czekam na dawnego Krzysztofa Pasierbiewicza, któremu sekundowałem choć nie zawsze się zgadzałem. Alleluja i do przodu!
Przy okazji - może warto pozbyć się w podpisie tego "nauczyciela akademickiego"?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-04-2015 [23:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

"W ostatnim okresie jakby stracił Pan czucie w sterze zajmując się, pardon, pierdołami. Pies ogryzł trolli i im podobnych..."
-----------------
Można by tak powiedzieć, gdyby nie to, kto jest naczelnym trollem.
Daję Panu słowo honoru, że nie o osobiste animozje tu chodzi.
To jest człowiek niebezpieczny dla Polski! Wiem, co mówię! Jeśli nie my, to nasze dzieci kiedyś się dowiedzą o prawdziwych celach jego misji niszczenia polskiej państwowości i polskiego Kościoła, na którego naukach nasze państwo budowało swoje fundamenty.
Nie mogę Panu powiedzieć więcej, bo jak mi kiedyś ten troll zagroził w Juracie, cytuję: "jeśli się na tym moim blogu nie uspokoję, to ci którym służy puszczą w skarpetkach mnie, moją córkę i dzieci mojej córki - myślę, że i tak już Panu za dużo powiedziałem.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

06-04-2015 [22:09] - Andrzej W. | Link:

Rzadko komentuję kogoś, kto jest "człowiek niezależny" od rozumu przede wszystkim.
Pretensjonalna gra.
Dziwię się, że porządni ludzie robią tu klake
Poniżej zera zejść nie można.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-04-2015 [23:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andrzej W.

"Dziwię się, że porządni ludzie robią tu klakę.
--------------------------
Ja również się wciąż temu dziwię.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika bolesław

06-04-2015 [22:30] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
"Nie wiem, czy to prawda, lecz jeśli tak jest rzeczywiście to przypuszczam, że tej spółce podlega także portal „Nasze Blogi”.

"Mój nos" mówi, że to jest nieprawda. A gdyby była to zostaje całonocny i ......Nie będę kończył bo nie puszczą.
Serdecznie pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-04-2015 [23:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

""Nie wiem, czy to prawda, lecz jeśli tak jest rzeczywiście to przypuszczam, że tej spółce podlega także portal „Nasze Blogi”. "Mój nos" mówi, że to jest nieprawda. A gdyby była to zostaje całonocny i ......Nie będę kończył bo nie puszczą..."
-----------------------
Szanowny Panie Bolesławie,

A jednak puścili. Więc może jeszcze nie jest tak źle. A może gorzej niż myślimy. Sam nie wiem. Ale pisać nie przestanę.

Pozdrawiam w ostatniej godzinie Wielkiej Nocy 2015.
krzysztof

Obrazek użytkownika gorylisko

06-04-2015 [22:32] - gorylisko | Link:

ja jako troll wedle pana drrrrrra... pozwolę sobie skomentować pańska wypowiedz... 
panie jesteś pan mężczyzna czy nie ? Na początek proponuje dobrze się zastanowić co pan wypisuje na niniejszym blogu... proszę się nie dziwić, że ktoś tutaj da panu adekwatną wypowiedz... a teraz widzę gorzkie żale z pana strony, że ktosiu albo inne ktosie z panem się nie zgadzają...co więcej, zamiast z nabożeństwem panu potakiwać i przyznawać rację ośmielają się mieć zdanie przeciwne... trochę samokrytycyzmu...jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło... pan ma najwyrazniej problem z dystansem do samego siebie... widzi pan, jest szansa dlapana, pod warunkiem, że przyłączy się pan do mnie, pozwisa pan ze mną na  gałęzi trzymając banana i przestanie traktować siebie jako alfę i omegę w polityce i zwykłym życiu

Obrazek użytkownika Zyndramek

07-04-2015 [00:29] - Zyndramek | Link:

Mnie tez ta notka pomogła otworzyć oczy.
Po tem, jak werdota coryllus pognan został precz, było tu u nas prawie jak spiżarce u Kopary.
I spowodowało to, po pewnym czasie, rozprzężenie obyczajowe w postaci publicznych orgietek: a to Rysiu przyganiał garnkowi, a to kocioł miał anse do Rysia, aż nawet śmiałek smalił cholewki do pani Bochwic i jakieś pyskówki jeszcze wcześniej się zdarzyły. Nicek "Józef Darski" tłumaczył to swoim kluczowym zaangażowaniem w sesję egzaminacyjną. Sytuacja była dynamiczna i dopiero sprawa Dreyfusa pozwoliła uspokoić nastroje.
A cytat przytoczony przez autora wielce pouczający. Otóż w gronie osób wymienionych są ludzie utytułowani, że przytoczę tylko: "ten Sakiewicz", "ta Gargas", "ta Stankiewicz". Utytułowani przez pomazańca Narodu. Z tego przytoczonego komentarza można wnioskować, że Nesioł napiętnował tych redaktorów dla niepoznaki.
W tej chwili sytuacja na naszeblogi jest względnie stabilna. No oczywiście, że skojarzyłem sprawę Ewarysta z Dreyfusem z uwagi na dramaturgię zdarzeń. Ewaryst przez lata zdzierał tu gardło, klarując prawdy (prawie)wszystkim znane o polityce na szczeblu powiatowym i gminnym. Darł szaty, próbując wmówić anonimowym czytelnikom, że nie wystarczy być serdecznym patriotą, pobożnym Katolikiem i wiernym pretorianinem, ale jeszcze trzeba potrafić walczyć. Gorliwiec zapamiętał się niebezpiecznie w swojej misji i nie zdążył na czas wyhamować.
Wyniesienie Ewarysta na glanach, wśród gwizdów i pohukiwań, przyniosło wszystkim domownikom ulgę. I znowu było by jak w kuchni za Ruskiej okupacji, gdyby nie ten dr.Pasierbiewicz.
Z przyczyn pozaliterackich i całkiem nie związanych z patriotyzmem mam do małopolan stosunek obciążony sporą dozą rezerwy, ale podziwiam autora za to, że w tak bezpośredni sposób waży się obnażać wstydliwe oblicze istotnych postaci życia publicznego ("te Sakiewicze" i inni :)).
I jeszcze jedna bardzo ważna obserwacja: zgodny, wspólny front zdrowej części społeczeństwa (blogerów), przykładnie karzący odszczepieńców od litery prawa, melodii marszowej.
Święta, święta... i pozdrawiam

Obrazek użytkownika maks jamnicki

06-04-2015 [22:40] - maks jamnicki | Link:

Panie Krzysztofie, ja Pana lubię, ale umiarkowanie w jedzeniu i piciu, zwłaszcza to drugie, też wskazane. Święta, świętami, czasami człowiek z czymś przedobrzy, nikt z nas nie jest święty, ale jutro rano jak się Pan obudzi i przeczyta jeszcze raz co Pan nawpisywał, będzie Panu wstyd. Ja z góry Panu wybaczam, "in vini veritas", każdy z nas ma na sumieniu jakieś głupstwa, ale powaga wieku wymaga jednak odrobinę samokontroli. Takie głupstwa to "publiczne zgorszenie", jaki to przykłąd dla młodzieży? Najlepiej niech Pan jutro to wszystko obróci w żart, ot, chciał Pan tylko "wypróbować poczucie humoru" kogoś tam. Pozdrawiam serdecznie i życzę mniej wisielczego nastroju.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-04-2015 [23:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@max jamnicki

"Nie od dzisiaj tak jest, że ci, którzy nie potrafią ogarnąć szerszych horyzontów posądzali tych, co ogarniają o chorobę umysłową, alkoholizm i temu podobne aberracje.

Czas pokaże który z nas powinien się wstydzić.

Pozdrawiam Pana w ostatniej godzinie Wielkiej Nocy roku 2015,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika goscaga

07-04-2015 [01:12] - goscaga | Link:

rowniez mam takie wrazenie,ze jest to pisanina czesto z rozpedu

autor ma problem z pycha,przede wszystkim,jest uparty I zatwardzialy w swojej krotkowzrocznosci

tyle wystarczy,wspolczuc nalezy

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [11:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@goscaga

Z całym szacunkiem, ale pozwolę sobie zwrócić Pańską uwagę na fakt, że w tym konkretnym przypadku myli Pan upór z konsekwencją.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika felek

06-04-2015 [23:07] - felek | Link:

Tak jak już napisałem wcześniej - to jest paszkwil komiczny, zwłaszcza gdy Pasierbiewicz myśląc zapewne o sobie pisze, że media GP nie dopuszczają nikogo z zewnątrz "choćby był nie wiem jak zdolnym żurnalistą". A od czterech już lat publikuje na Niezależnej bez przeszkód swoją grafomańską, obsmarowującą PiS maglarską paplaninę.

W tej chwili Pasierbiewicz uprawia bełkot już nie tylko antypisowski, ale i "antyniezależny" i tylko patrzeć, aż wydrukuje go tygodnik Urbana.

Pewien mój znajomy cytuje czasem sentencję: "Dziadowi nie dasz umrzeć, dziad nie da ci żyć". Trudno odmówić jej słuszności, zwłaszcza jeśli dotyczy tego rodzaju dziadostwa, którego uosobieniem jest Pasierbiewicz.

Co niniejszym dedykuję Redakcji Naszych Blogów.

Obrazek użytkownika krystal

06-04-2015 [23:08] - krystal | Link:

Echo24: „(…)co zdaje się dobrze świadczyć o portalu Nasze Blogi, w przeciwieństwie do trolli, które usiłują zepsuć portalowi opinię”---

Wg netykiety:
"Trollowanie
polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Symptomy trollowania m.in.:

brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji,

skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskutantów etc.), także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum[2];

konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji etc.;

próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum

Nadużywanie terminu

Termin troll bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych[2]. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia. Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest formą trollingu".

Jak widać do definicji trolla świetnie tutaj pasuje bloger Echo24 :):)

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-04-2015 [03:08] - ExWroclawianin | Link:

Felek

Cwiercinteligencie...............................SPADAJ!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-04-2015 [07:52] - HenrykHenry | Link:

@Exwroclawianin - Ooo o to bardzo "konstruktywna" wypowiedź. Myślę że to specjalnie pan robi , skądś pan tu "spadl" i popuszcza.
To właśnie tacy "exwroclawianini" myślą że podłączać się pod kogoś to są poglądy i ocena w dyskusji.
Cos pan tam "pieprzyl" o jakiejś swojej uczelni ? . Wiem to taka uczelnie z 20 - tej setki rankingu uczelni światowych czyli trochę wyżej niż przedszkole nr.7 w Radzyniu , ale zawsze to jakas szkoła. Ja myślę że nawet tej pan nie "pomacał". Proszę by Pan zabierał głos tylko w tedy gdy ma coś do powiedzenia a nie zamawial na forum piwa pod budka z tymże napojem.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-04-2015 [19:34] - ExWroclawianin | Link:

HenrykHenry

Dziekuje za bardzo "konstruktywna" odpowiedz.

Niech szanowny pan troche lepiej zadba o swoje zdrowie, bo po tym "arcyuszczypliwym i dosadnym" wpisie widac wyraznie ze ma pan klopoty ze zdrowiem i to chyba z glowa co nie jest jeszcze tragedia choc moze byc. Zycze powrotu do zdrowia....Jesli chodzi o moja uczelnie PWr to ukonczylem ja "w terminie" z wyroznieniem w 1978 roku i zapewniam pana ze jej poziom akademicki nie jest najgorszy wg rankingow w Polsce i plasuje sie zaraz za przedszkolem nr 7 w Radzyniu ktore zapewne szanowny pan ukonczyl.

Pozdrawiam pana bardzo serdecznie i zycze wiecej powodzenia w komentowaniu blogow oraz wiecej slonca i radosci z zycia...jednoczesnie PRZEPRASZAM pana ze "spadlem" na ten blog i popuszczam sobie. Zaiste niegodziwe czynic tak i zaklocac tutaj tak bardzo potrzebna i konstruktywna krytyke tego co JESZCZE sie dzieje w tym tak nieszczesliwym kraju.....

Obrazek użytkownika arabas

07-04-2015 [04:42] - arabas | Link:

Witam.Wszystkich mających odmienne zdanie od Pana wrzuca Pan do jednego worka z Pana odwiecznym wrogiem z Krakowa.Pisze Pan ,że jak przegramy wybory to koniec naszych marzeń zgadzam się z Panem.Jednak cała Pana działalność blogerska od momentu entuzjastycznego poparcia tez prof.Nowaka przed konwencją wyborczą p.Dudy(wyjątkowo szkodliwych w kontekście czasu w jakim były głoszone}nakierowana jest na "konstruktywną krytykę" PIS i tych mediów prawicowych które faktycznie coś znaczą i mają moc dotarcia do szerszego ogółu.Miesiąc przed wyborami prezydenckimi i kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi innych mediów mieć nie będziemy.W sytuacji zmasowanego ataku na PIS atakowanie jedynych sprzyjających mu mediów pod pozorem poprawy szans wyborczych PIS to naiwność małego dziecka.Lekceważący osąd ludzi z pokolenia 60+ dzięki którym mamy szansę jeszcze o coś powalczyć w tych wyborach to dalszy etap mobilizacji czy też raczej demobilizacji wyborców.Często odwołuje się Pan do przeszłości więc przypomnę że pojęcie konstruktywna krytyka oszałamiającą karierę zrobiło na zebraniach partyjnych a co wtedy oznaczało wszyscy wiemy.Myślę,że ostatnio Pan mocno przeholował i nie potrafi Pan się wycofać z niektórych popełnionych wolt.Chcę dalej wierzyć w Pana dobre intencje.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [10:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@arabas

Dziękuję Panu za komentarz i zapewniam, że szanuję Pańskie zdanie, w nadziei, że Pan również uszanuje to, iż mam na ten temat inny pogląd.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Zofia

07-04-2015 [08:52] - Zofia | Link:

Przeanalizowałam pański tekst i wszystkie wpisy. Jest wiele prawdy po obu stronach,ale Bóg nam dał rozum i każdy ma swój osąd.Zdjęcie Pan wkleił bardzo sugestywne.A mianowicie "te kotyliony". Mam na nie uczulenie.Tłumaczę to tym, że jak jest zabawa,to i "przywieszki" powinny być kolorowe, a nie zapożyczone od prezydenta III RP. To mnie zastanowiło, za kim Oni są ?
Panie Krzysztofie,nasz Naród był i jest okłamywany "od wewnątrz i zewnątrz" i dlatego jesteśmy nieufni jedni w stosunku do drugich. Władze działają na zasadzie - "Daj mi władzę a pokażę Ci kim jestem".
Ten wątek nie jest związany z tym tekstem, ale pozwolę sobie wspomnieć o wyborach. Mamy wielu kandydatów,ale po przeanalizowaniu wszystkich osób wychodzi mi, że jedynym i bezkonkurencyjnym kandydatem jest p. Andrzej Duda, chociaż media robią co mogą, aby przeforsować Komorowskiego. Wyborcy , powinni włączyć swój rozum i głosować na tego, co wg. nich jest najodpowiedniejszy.
Pozdrawiam Pana serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [10:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

"Wyborcy , powinni włączyć swój rozum i głosować na tego, co wg. nich jest najodpowiedniejszy..."
----------------------
I tego powinniśmy się trzymać!

Dziękuję Pani za cenny komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika mada

07-04-2015 [11:22] - mada | Link:

Problem z blogami jest taki, że łatwo jest komuś nawrzucać nie patrząc mu w twarz i samemu twarzy nie pokazując.

Obrazek użytkownika cdn

07-04-2015 [10:08] - cdn | Link:

Chciałbym wrócić do notek p. Pasierbiewicza o A. Dudzie i in vitro. P. Pasierbiewicz opublikował w tych notkach zdjęcie dwóch dziewczynek, przy czym przy jednym jest podany tytuł galerii "Marysia i Julka". W ostatnich dniach uczestniczyłem w spotkaniu, na którym dowiedziałem się, że zdjęcie to zostało rozpoznane jako przedstawiające konkretną osobę, której sposób przyjścia na świat został opisany w pierwszej ze wspomnianych notek p. Pasierbiewicza. P. Pasierbiewicz po pierwsze, bezprawnie (bo bez zgody zainteresowanej) opublikował zdjęcie tej osoby i tym samym naruszył jej prawo do ochrony wizerunku. Po drugie, postąpił niegodziwie, gdyż równocześnie ujawnił intymne informacje, do których upubliczniania nie został upoważniony. A niegodziwość w tym wypadku, jest tym większa, że zarówno zdjęcie jak i treść notki wykorzystał dla usprawiedliwiania własnych fanaberii politycznych. Wprawdzie możliwości intelektualne p. Pasierbiewicza nie są zbyt wysokiej próby, ale trudno przypuścić, aby nie zdawał sobie sprawy, że osoba, o której napisał to, co napisał, zostanie rychło rozpoznane. A to znaczy, że postąpił świadomie.
Biorąc pod uwagę opisany postępek p. Pasierbiewicza, oświadczam, że przestaję komentować jego utwory, gdyż człowiek na tak niskim poziomie moralnym, nie zasługuje nawet na kpiny.
Jan Woleński
PS. Przypuszczając, że p. Pasierbiewicz będzie rozpowiadał, że sam przepędził mnie ze swojego blogu, zamieszczę jeszcze jeden wpis, który scharakteryzuje naturę sukcesów pana dr KP.

Obrazek użytkownika cdn

07-04-2015 [10:33] - cdn | Link:

Zapowiedziana rzecz o sukcesach dr KP.

Scenka:

KP jako Salvator Patriae (Zbawca Ojczyzny), I Świadek, II Świadek.

Salvator Patriae (patetycznie)
Jam już przybył do salonu,
By go zetrzeć bez pardonu.
Andrzej Wajda podeptany,
Zbig Brzeziński połajany,
Adam Michnik pognębiony,
Bartoszewski poskromiony.
Jakiś agent strasznie ryczy,
Lewak zaś o łaskę krzyczy.
Ha lemingi, ha psubraty
Dostaniecie tęgie baty.
Już dobywam spod tapczanu,
Szpadę dziadka z Lechistanu.
Artemiza sławna w świecie,
Do kaduka was wymiecie.
Moje teksty są czytane,
Od Jastarni po Brisbane,
A przez magię namiętności,
Już nauczę was wartości.
I rozwinę swoje skrzydła,
Aby Prawda nie zastygła.
Wnet pofrunę ze słowami,
Tak jak bałwan nad falami.

I Świadek (przerażony)
Gwałtu, rety, kto mi powie,
Jak ten groźny mąż się zowie.

II Świadek (rozbawiony)
Spoko, spoko mocium panie,
Traktuj lekko to gadanie.
Artemiza bardziej z gąbki,
Niż z żelaza szczerzy ząbki.
Tylko gębą tnie bez lęku,
Drugi Papkin, lecz bez wdzięku.

Tak mniej więcej wygląda działalność pana dr KP i jej adekwatna ocena. O ile nie zajdą jakieś nadzwyczajne okoliczności skłaniające do zabrania głosu, na tym kończę swoje wpisy na portalu "Nasze Blogi".
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [10:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

"O ile nie zajdą jakieś nadzwyczajne okoliczności skłaniające do zabrania głosu, na tym kończę swoje wpisy na portalu "Nasze Blogi".
Jan Woleński
----------------------------------------
Trzymam za słowo,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika mada

07-04-2015 [12:02] - mada | Link:

ciąg dalszy nie nastąpi
A tyle jeszcze jest do opowiedzenia! jagielończyk się poddał

Obrazek użytkownika Apis

07-04-2015 [10:46] - Apis (niezweryfikowany) | Link:

Gratuluję notki,

teraz z lekko tylko zabawnego dziwadła stał się pan rasowym pośmiewiskiem polskiego internetu. Rozumiem, że o to chodziło od początku.

Obrazek użytkownika Jan11

07-04-2015 [10:47] - Jan11 | Link:

...a świstak siedzi i zawija je w sreberka.
Poparcie dla Pana Dudu rośnie, Bul Komoruski pikuje w dół, a tu wyzwiska, czepianie się pierdół, wycieczki osobiste (ja też nie jestem bez winy). My będziemy się na...ć, a Wiadome Siły Informujące o tym co się dzieje w kokpicie, zrobią wszystko, żeby nic się nie zmieniło, żeby wiadomego koloru swołocz miała władzę.
Pan Pasierbiewicz zachowuje się jak "oblegana twierdza", kto za murem ten wróg. Nie jestem tym zdziwiony, bo bardzo często od osób zmieniających nick słyszał obelgi, wyzwiska i szyderstwa (nie oszczędzali nawet rodziny).
Odłóżcie Krakowiacy osobiste animozje na bok i spróbujcie merytorycznej dyskusji, przynajmniej do wyborów. Panie Krzysztofie nie każdy oponent to troll, chociaż na tym blogu jest ich jak "mrówków".
"Gazetę Polską" już kiedyś porzuciłem, Sakiewicz sprawił, że ją znów prenumeruję, ale konflikt z ks. Tadeuszem Isakowicz-Zaleskim postawił mnie w sytuacji dziecka, które ktoś pyta (głupek) kogo bardziej kochasz mamę czy tatę?
Mój pięcioletni (wtedy) syn na takie pytanie po krótkim namyśle odpowiedział. -Sznurówka mi się rozwiązała.

Obrazek użytkownika Baco-Goral

07-04-2015 [13:30] - Baco-Goral | Link:

Hmmm.Racjonalna propozycja.
Mogę tylko dodać,że ks.T.Isakowicz-Zalewski jest Pasterzem.A ja pokorną owieczką idąca za swoim pasterzem.
Tak ,że ta polaryzacja stworzona na GP przez wiadome osoby obróciła się przeciwko jej twócom.Cóż "żywioł katolicki" dla nie-katolików jest trudny do zrozumienia i zapanowania nad nim :-))
Dla dobra sprawy,rozsądek kaze osiągnięcia zgody i obecności Ojca Isakowicza-Zalewskiego na GP

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [16:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jan11

"Panie Krzysztofie nie każdy oponent to troll, chociaż na tym blogu jest ich jak "mrówków"..."
------------------------
Aż tak źle nie jest. Na moim blogu trollowało w sumie sześciu, góra ośmiu.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Domasuł

07-04-2015 [16:35] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze odpowiedział na głupie pytanie.

Obrazek użytkownika Tarantoga

07-04-2015 [13:04] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Post post scriptum osoby K.P.

"Należałoby się tedy wspólnie zastanowić, jak portal powinien się zachować w sytuacji, kiedy zorganizowana „grupa przestępcza” namolnych trolli usiłuje zniszczyć blogera via odstręczanie internautów od jego blogu."--koniec cytatu.

To juz nie jest paranoja...ale rozkwit schizofrenii maniakalnej...drugie stadium.

PS.Wspólne zastanawianie sie osoby K.P....czyli jak przekonać Pana Darskiego i Zarząd...do wprowadzenia cenzury
i zatkania taśma klejąca ust,innym blogerom i komentatorom,którzy sie ośmielają napisać,że osoba K.P.to zidiociały
emeryt,którego ego siega jądra Galaktyki,tylko wszyscy mu przeszkadzają w "naprawie Rzeczypospolitej"

Każdy powinien wiedzieć...kiedy zejść ze sceny...pańska rola ( trzymanie halabardy ) już się skończyła...kurtyna!!!

Obrazek użytkownika Apis

07-04-2015 [13:44] - Apis (niezweryfikowany) | Link:

Pan K.P. m.in. tydzień temu nazwał trollem jednego z moderatorów:) Coś się pokiełbasiło konkretnie.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-04-2015 [14:09] - Andrzej W. | Link:

Od dłuższego czasu nie czytuję bloga Tego Blogera. Od tamtego czasu uważam, że to żenada.; pretensjonalizm i zwykła głupota.
Niestety wiek tu niczego nie wyjaśnia ( znam starszych, u których mógłbym zaledwie praktykować).
Zatem Autor tego bloga nie istnieje dla mnie.
Zadziwia mnie jednak ten rodzaj masochizmu u Jego (rzekomych) adwersarzy (jeśli tu wchodzę, czytam niektóre komentarze).
Najwięcej mówią one o nich samych.
Ten Pan, Autor bloga powinien być im wdzięczny. I tak, pomimo pewnego zacietrzewienia, zapewne jest.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [16:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andrzej W.

"Zatem Autor tego bloga nie istnieje dla mnie..."
------------------------
Z całym szacunkiem, ale w takim razie, co Pan robi na moim blogu?

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Domasuł

07-04-2015 [17:32] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Sam nie będąc blogerem mam takie wrażenie, że większość blogerów (a właściwie to chyba wszyscy) wpadają w bardzo miły i przytulny, ale fikcyjny, świat tworzonej przez siebie twórczości. Dlatego czytam to co piszą bardziej jako literaturę "fiction" niż cokolwiek innego. Można by długo o tym pisać, bo to naprawdę ciekawe z punktu widzenia naukowego zjawisko. Ich teorie są często tak oderwane od rzeczywistości, że zaczynam zastanawiać się, czy cynicznie nie sieją jakiejś propagandy, tym bardziej jeśli jest ich cała grupa, która mówi jednym językiem. Myślę jednak, że to tak po prostu jest. Wizje pana profesora widocznie są trochę inne niż większości.

Natomiast jest dla mnie rzeczą oczywistą, że GP trzyma się pewnego światopoglądu. Nawet jeśli nie do końca się z nim zgadzam, to przychodząc tu akceptuję go. Zawsze mogę odwiedzić inne strony. Tak samo bloger może przenieść się w inne, bardziej dla niego odpowiednie, miejsce.

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

07-04-2015 [18:55] - Seryjny-Samobójca | Link:

Hahahha...dobre. Oczywiście, że każdy bloger tworzy jakiś 'swój' świat, w końcu bawi się w literata :)

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-04-2015 [18:49] - Andrzej W. | Link:

(jeśli tu wchodzę, czytam niektóre komentarze).
Bardzo Pana proszę, aby czytał ze zrozumieniem.
Również Pana pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

07-04-2015 [21:31] - Seryjny-Samobójca | Link:

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2015 [22:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Seryjny samobójca

Jak już Pan przypomniał moje wystąpienie w Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie to może jeszcze warto to przypomnieć:

http://www.youtube.com/watch?v...

Pozdrawiam Pana,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika felek

07-04-2015 [22:49] - felek | Link:

Wykazałem cierpliwość, ale została nagrodzona. Mniej więcej w połowie zaczyna wzbierać w człeku wesołość, a na koniec jest już pusty śmiech. Dobrej nocy.:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2015 [10:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Wielu "naszych" się zastanawia dlaczego przed wyborami "naszych" krytykuję.
Otóż krytykuję konstruktywnie
Dlaczego to robię?
Bo chcę, żeby opozycja prawicowa była ta tyle mądra, a co za tym idzie silna, by odebrać władzę łobuzom z Platformy i nierobom z Belwederu.
Gdyż nie chcę przez następną dekadę jojczyć, że znowu żeśmy minimalnie przegrali, bądź niedostatecznie wysoko wygrali.
Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem.

Pozdrawiam wszystkich na Naszych Blogach,
Krzysztof Pasierbiewicz