Prof. Andrzej Nowak – „O co walczymy w tych wyborach”

Wczoraj byłem w krakowskim „Klubie Wtorkowym” na spotkaniu z prof. Andrzejem Nowakiem z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Temat spotkania: „O co walczymy w tych wyborach”.

Tytułem wstępu pan profesor scharakteryzował ogólnie obecną sytuację polityczną w naszym kraju podkreślając na koniec, że jeśli obóz patriotycznej prawicy tegorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych nie wygra będzie to równoznaczne z nieodwracalną utratą przez PIS mandatu wiodącej partii opozycyjnej, a obecna władza umocni się na całe dekady.

Dodał w tym kontekście, że zbliżające się wybory to „być albo nie być” dla obecnej opozycji prawicowej i jedynym, co możemy i musimy, jako obóz patriotyczno narodowościowy zrobić to głosować na dra Andrzeja Dudę, bo tylko jego wygrana z Bronisławem Komorowskim może otworzyć drogę do zwycięstwa prawicy w wyborach parlamentarnych, a co za tym idzie odebrania władzy wyniszczającej Polskę Platformie Obywatelskiej. Że głosowanie na Andrzeja Dudę jest obowiązkiem obywatelskim wynikającym ze stanu wyższej konieczności, gdyż państwowość polska jest poważnie zagrożona.

Na koniec tej części swego wystąpienie pan profesor Nowak wprost powiedział, że po ewentualnym przegraniu wyborów parlamentarnych PIS nie będzie już miał nigdy mocy sprawczej do odebrania władzy Platformie Obywatelskiej, a jedynym sposobem na odebranie władzy Platformie byłby już tylko ogólnonarodowy protest, o jakim mówi Jarosław Marek Rymkiewicz, lecz póki co, szanse na taki zryw są raczej niewielkie.

Pod koniec spotkania zabrałem głos w dyskusji. Na wstępie przypomniałem panu profesorowi Nowakowi i zebranym na sali o wystąpieniu kardynała profesora Stanisława Nagy w auli Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w listopadzie 2012, które na swój prywatny użytek nazywam „Manifestem Rewolucyjnym Nagy’ego” (http://salonowcy.salon24.pl/51... ), który to „manifest” ów dzielny kapłan zdążył jeszcze ogłosić zanim od nas odszedł na wieczny spoczynek.

Kardynał Nagy mówił wtedy między innymi:

„Że na manifestację w obronie „Telewizji Trwam”, która była największym protestem Polaków w ostatnich dekadach nie można patrzeć w sposób wyizolowany. Że ten protest  jest zwieńczeniem pewnego procesu, który od jakiegoś czasu w Polsce się toczy, ale którego dotychczas nie dostrzegaliśmy w całej jego sile i wielkości, a może nawet niektórzy z nas nie chcieli go zauważać, choć jest procesem zupełnie wyjątkowym. Że pojawiło się nowe zjawisko. Pojawiło się bardzo niewinnie – pod hasłem poparcia dla katolickiej Telewizji, a więc pod hasłem jakiejś sprawy społecznej. Że pojawiły się manifestacje nie nakazane odgórnie, ale chciane i popierane przez dużą, coraz większą część społeczeństwa, organizowane oddolnie. Początkowo tylko w niektórych miastach. Stopniowo jednak zjawisko to zaczęło coraz bardziej się rozrastać, tak że dziś nie było prawie miasta, w którym nie demonstrowano by. Że Polska wypełniła się tym wychodzeniem na ulicę – nie dość, że nie nakazanym przez władzę, to na dodatek – wbrew tej władzy. Że manifestacje w obronie katolickiej telewizji przeobraziły się w cały ruch społeczny, będący wyrazem nowej narodowej solidarności. Że mamy prawo to tak nazywać, bo są ku temu przesłanki. Po pierwsze marsz „Obudź się Polsko” 29 września był pokojowym pochodem już w dużo szerszej sprawie niż sama katolicka telewizja. Po drugie – przybyli ludzie z całej Polski, nie tylko z jednego miasta, przybyła ich olbrzymia rzesza, blisko pół miliona osób. Po trzecie manifestowali ludzie w różnym wieku. Po czwarte, Marsz odbył się pod okiem policji, która w wielu przypadkach pomagała, choćby organizacyjnie, żeby wszystko odbyło się poprawnie. Nie musiała ingerować – nie było potrzeby. Wszystko odbywało się spokojnie, sprawnie, z powagą. Że to nie są kwestie przypadkowe. Że może ten ruch przeobrazi się z czasem w jeszcze coś innego. Że być może jest początkiem czegoś wielkiego?„Że wydarzenia z 29 września 2012 r. bardzo mocno ocierają się o rewolucję. Lecz nie chodzi tu jednak o rewolucję pospolitą, złą i destrukcyjną, tylko o rewolucję perswazyjną, taką w której naród coraz głośniej zaczyna wołać: „To nie tak się rządzi, to nie tak kieruje się narodem!”. Rząd bowiem musi pamiętać, że jest na usługach narodu. Tymczasem w tej chwili tak nie jest. Dlatego też naród przypomina rządowi, co powinien robić. Przypomina na razie spokojnie…”, koniec cytatu.

Po tym przypomnieniu „manifestu” Kardynała Nagy zadałem profesorowi Nowakowi pytanie, co sądzi o tym, że tego dziejowego moim zdaniem wezwania odważnego kardynała do kontynuacji ogólnonarodowego protestu przeciw dziejącemu się w Polsce złu nie podchwyciło Prawo i Sprawiedliwość?

W odpowiedzi - będę cytował z pamięci słowa pana profesora - Andrzej Nowak powiedział, iż myśli, że czasem lepiej tych przyczyn nie szukać, bo można znaleźć powody „obiektywne”, które sprawiają, że ręce nam opadają  i właśnie z taką argumentacją się spotkał, kiedy próbował namawiać do konkretnych form wystąpień publicznych. Spotkał się wtedy z odpowiedzią bardzo ważnego polityka PIS, że oni nie mogą tego zrobić, bo nie mają środków na żaden Majdan. A na to przecież trzeba zapewnić namioty, infrastrukturę, a oni nie mają na to pieniędzy. Profesor powiedział też, że w części Prawa i Sprawiedliwości jest ogromna nieufność do społeczeństwa, przekonanie, że społeczeństwo samo nic nie zrobi, że jest niebezpieczne i stanowi zagrożeniem dla „fachowców”. Słowem można się domyślać, że mamy do czynienia z rodzajem désintéressement, co zdaje się wskazywać, że niektórym prominentom PIS odpowiada trwanie w roli wiecznej opozycji.

UWAGA! Właśnie dostałem relację filmową z całego wczorajszego spotkania, więc każdy może odsłuchać, co dokładnie odpowiedział mi profesor Nowak – vide:

https://www.youtube.com/watch?...

Pan profesor wspomniał także, iż PIS nigdy nie zainteresował się działalnością wydawniczą dwumiesięcznika ARCANA, którego celem było i jest tworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Ja jeszcze dodam od siebie: dwumiesięcznika, którego recenzje pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu, a wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele. Dwutygodnika, którego redaktorami byli kolejno: prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Szczerski, a obecnie prof. Andrzej Waśko.

Reasumując.

Wczorajsze wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka z jednaj strony bardzo mnie zaniepokoiło, ale dało mi również swoisty powód do osobistej „satysfakcji”. Zasmuciła mnie uczciwie i odważnie przedstawiona czarna wizja tego, co się stanie z Polską, jak PIS nie zdoła w tym roku odebrać Platformie władzy.

Z drugiej zaś strony po tym co powiedział prof. Andrzej Nowak, którego uważam za czołowego polskiego intelektualistę, choć gorzkim, to jednak ważnym dla mnie powodem do osobistej „satysfakcji” było wczoraj utwierdzenie się w przekonaniu, że miałem jednak rację pisząc ostatnimi czasy kilka konstruktywnie, powtarzam KONSTRUKTYWNIE krytycznych notek pod adresem Prawa i Sprawiedliwości, za co mi się straszliwie dostało od ultraprawicowych pisowców, a niektórzy komentatorzy się na mnie wręcz śmiertelnie obrazili. Co wcale nie przeczy temu, że w walce z Platformą będę do końca tej walki PIS wspierał. W imię stanu wyższej konieczności. Nawet gdy czasem opadają ręce.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krystal

01-04-2015 [18:16] - krystal | Link:

Jak zwykle, dąb zupa dąb.Albo ząb itd, ale ze względu na "szarmanckość blogu"...

Obrazek użytkownika Szamanka

01-04-2015 [21:37] - Szamanka | Link:

Ciekawe, czy temu blogerowi uda się przebić własną "tfurczość" z Salonu 24:

@MAREKTOMASZ
"Z chamami postkomunistycznymi - a tym jest przecież Platforma - inaczej się nie da..."
--------------------
Choć rozumiem Pańskie emocje uprzejmie przypominam, że mamy Środę Popielcową.
ECHO2420:32
83812909"

O Palmowej Niedzieli, potem Pieta....
I dziś Środa Popielcowa! No, no.....
Balangi ciąg dalszy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-04-2015 [22:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Stefanio,

Pisze Pani:
"O Palmowej Niedzieli, potem Pieta.... I dziś Środa Popielcowa! No, no..... Balangi ciąg dalszy..."
-------------------------
Odpowiadam:
Już samo to, że nie przyszło Pani do głowy, że się przegadałem, a zasugerowała Pani, że nie wiem, kiedy jest Środa Popielcowa świadczy o tym, że zalicza się Pani do grupy pisowców ultraprawicowych, których ja nazywam "pisowcami ortodoksyjnymi" i ich właśnie uważam za tych, którzy PIS-owi robią dużo więcej złego, niż dobrego. Bo platformersi takie komentarze czytają i na ich podstawie przyprawiają PIS-owi gębę partii oszołomów.

Pozdrawiam Panią i nieśmiało przypominam, że ta "balanga" się Pani niegdyś bardzo podobała.

Obrazek użytkownika Szamanka

01-04-2015 [23:10] - Szamanka | Link:

Pan po prostu błąka się już totalnie!
Nikogo już nie obchodzi, co pan uważa, bo pan już tylko powiela!
Żenujący brak poglądów, zmyślenia,przeinaczenia....
I "się przegadałem" dwa razy?

Nawet pan nie zauważa, jak bardzo się cofa!
I siebie ośmiesza.
To dobrze, że PIS pana nie potrzebuje!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-04-2015 [23:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Szamanka

cdn; felek; terenia; krystal; henrykhenry, a zaraz się zjawią: andzia at consortes - gratuluję Pani towarzystwa!

I tylko pomyśleć, że kiedyś pisząc pod nickiem Sobiepan była Pani całkiem niezłą blogerką.

Obrazek użytkownika terenia

02-04-2015 [00:02] - terenia | Link:

Napisałam krótki komentarz (bez wulgaryzmów),wytykając jedynie (delikatnie rzecz ujmując)niedociągnięcia pańskiej notki....i cóż to też Panu nie pasuje?
Tak na marginesie,wolałabym z Szamanką stracić niż z Panem zyskać!

Kiedyś Pan tez był "całkiem niezłym blagierem" a teraz się Pan kompletnie zapętlił (zresztą na własne życzenie)

zdrowia życzę

Obrazek użytkownika goscaga

02-04-2015 [03:05] - goscaga | Link:

niedlugo liczba trolli przewazy I co to bedzie?Czyzby oni wszyscy mylili sie?

ALez nie,Pan po prostu w swojej pysze,z uporem maniaka upiera sie,stroi fochy ,gdyz nie znosi zadnej krytyki

nie rozumiem,dlaczego natychmiast nazywani sa trollami

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2015 [08:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@goscaga

Tu może Pani / Pan sobie przeczytać na jakim poziomie może być prowadzona merytoryczna dyskusja do tej notki:
http://salonowcy.salon24.pl/63...

A tu, na naszych Blogach jak zwykle komentuje, a tak naprawdę  lży i wyszydza autora notki to samo towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą.

Teraz Pani / Pan rozumie?

Obrazek użytkownika krystal

03-04-2015 [10:32] - krystal | Link:

Na "salonie24" Echo24 wycina niekorzystne dla siebie komentarze i tak "trzyma poziom" komentowania. Koń by się usmiał.

Obrazek użytkownika Szamanka

02-04-2015 [08:36] - Szamanka | Link:

Dla pana istnieje już tylko "kiedyś".
Potem pan odleciał.

Mój podpis
Troll Szamanka, ortodoksyjny pisowiec, agentura.

Ale za to w jakim ekskluzywnym towarzystwie:"@Szamanka

cdn; felek; terenia; krystal; henrykhenry, a zaraz się zjawią: andzia at consortes - gratuluję Pani towarzystwa!"

PS. "I tylko pomyśleć," - dobrze, że w formie bezosobowej, autora bowiem nie dotyczy.

Obrazek użytkownika siermięga

02-04-2015 [22:01] - siermięga | Link:

Moja Droga Szamanko!
Dawno nie byłem na NB a dziś to chyba jakieś natchnienie aby tu zajrzeć.Co czytam ,jesteś agenturą według nauczyciela!To najwidoczniej już koniec jakichkolwiek związków z racjonalnym myśleniem bo chyba już tylko chodzi o jakiekolwiek zaistnienie bez żadnej kontroli nad swoimi opiniami!Odlot całkowity i nieodwracalny!
Pozdrowienia od zaszczyconego komentowaniem od czasu do czasu na Twoim blogu.Tym których wymienił KP jako trolli moje gratulacje ,tak trzymać i nie odpuszczać!

Obrazek użytkownika Szamanka

03-04-2015 [16:06] - Szamanka | Link:

Złożę Ci świąteczne życzenia w miejscu godnym, gdzie nie ma kłamstw i samoprojekcji autora na kogoś, kim być chciałby.

Dziękuję.

Obrazek użytkownika cdn

01-04-2015 [23:16] - cdn | Link:

Fakt, pan dr KP ma wielkie zdolności do przegadywania się, ale znacznie mniejsze (o ile jakiekolwiek) do pomyślenia, co przegaduje.
JW

Obrazek użytkownika HenrykHenry

01-04-2015 [23:20] - HenrykHenry | Link:

Staram się nie komentować na tym blogu choć co wpis tego "szarmanckiego blogefa" to krew się burzy.
Proszę uważnie przeczytać ten koment do komentarza Szamanki.
Najpierw podparł się imieniem prawdziwym internautki by potem "zabulgotac" -

"Pozdrawiam Panią i nieśmiało przypominam, że ta "balanga" się Pani niegdyś bardzo podobała."

Taaak - wielka kultura tego "bulgara" , tfu miało być blogera by nie znizać się do jego poziomu.
Ortodoksyjny becwal /jak to kiedys ktos go nazwal/ o nim napisać to jakby nic nie pisać.

PS.- myślę że odpowiednia odpowiedz zostanie temu "burakowi" udzielona.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

01-04-2015 [22:22] - ExWroclawianin | Link:

krystal

Typowy wpis cwiercinteligenta....

Obrazek użytkownika krystal

02-04-2015 [13:29] - krystal | Link:

No i proszę, przemógł się ExWrocławianin i nazwał blogera Echo24 "ćwierćinteligentem" :)

Obrazek użytkownika Szamanka

01-04-2015 [21:42] - Szamanka | Link:

I jeszcze raz! Taki prima-aprilisowy sposób myślenia, bo dziś, 1. kwietnia, mamy ...środę popielcową, autorze!

"@MAREKTOMASZ
Pisząc w punkcie 5 o "końcu ich rodzin i dzieci" przegiął Pan, więc ostrzegam, jeszcze jeden taki komentarz i będę zmuszony Pana zablokować. A jeszcze do tego pisze Pan to w środę popielcową!
ECHO2421:10
83812909"

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-04-2015 [22:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Szamanka

Czytam i oczy ze zdumienia przecieram, że Pani, bez wątpienia oddana bez reszty Polsce dołącza do grona paskudzących na moim blogu trolli.

Pozdrawiam Panią tylko po starej znajomości.

Obrazek użytkownika felek

01-04-2015 [23:30] - felek | Link:

@Pasierbiewicz

Czytam i oczy ze zdumienia przecieram: a jeszcze nie tak dawno zarzucał Pan Szamance agenturalność. Mam to znaleźć?:)

Obrazek użytkownika terenia

01-04-2015 [22:00] - terenia | Link:

Szanowny Panie

Znów w notce uwypuklił Pan swoją "satysfakcję" pominąwszy wiele ciekawych wątków wystąpienia prof.Nowaka
po pierwsze:A.Duda--najlepszym kandydatem (Pan "konstruktywnie"Go próbował krytykować)
po drugie : wg prof.Nowaka--konwencja A.Dudy była DOSKONAŁA (Pan miał zastrzeżenia)
po trzecie:poruszył dużo więcej tematów niż sugeruje Pan w notce....odczytał świetny list,który był również wygłoszony przez Niego na posiedzeniu poznańskiego AKO.
po czwarte:na jedno z pytań odnośnie działań PIS-u,mimo pewnych zasadniczych zastrzeżeń odrzekł,cytuję
"Nie należy krytykować-zwłaszcza TERAZ" ....nie dodał tylko nawet "konstruktywnie"
Wierzę prof.Nowakowi,bo każde Jego wystąpienie uwidacznia Jego głęboką troskę o Polskę.

ps.Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy bloga Pana dr Krzysztofa Pasierbiewicza poświęćcie 2 godziny,by wysłuchać
wystąpienia prof.Nowaka (zapewniam nie będzie to czas stracony,ja miałam to szczęście wysłuchałam na żywo)

Obrazek użytkownika felek

01-04-2015 [22:34] - felek | Link:

Obejrzałem spotkanie z profesorem Nowakiem i przeczytałem relację Pasierbiewicza. Niestety, jedno zupełnie nie przystaje do drugiego. Pasierbiewicz dopuszcza się manipulacji.

Po pierwsze dotyczy to słów prof. Nowaka o powodach obiektywnych, których dostrzeżenie może zniechęcać do podejmowania działań, choć, jego zdaniem, warto czasem ryzykować działanie wbrew tym powodom. I miał profesor na myśli regułę ogólną. Pasierbiewicz natomiast używa w swojej relacji cudzysłowu dla słowa "obiektywne", co może sugerować, że prof. Nowak uważa powody rezygnacji z działania PiS w konkretnie omawianej sprawie organizowania masowych protestów za dwuznaczne.

Po wtóre prof. Nowak powiedział, że PiS wątpi w zdolność polskiego społeczeństwa do radykalnych, masowych wystąpień, a Pasierbiewicz relacjonuje, że, cyt. "w części Prawa i Sprawiedliwości jest ogromna nieufność do społeczeństwa", co ma zupełnie inną, niekorzystną dla PiS wymowę.

Po trzecie wreszcie. Pisze Pasierbiewicz, iż, cyt.: " można się domyślać (...) że niektórym prominentom PIS odpowiada trwanie w roli wiecznej opozycji". Z redakcji tego fragmentu tekstu czytelnik odnosi wrażenie, że jest to domysł prof. Nowaka. Tymczasem nic podobnego nie miało miejsca, prof. Nowak tego nie powiedział! To są po prostu słowa Pasierbiewicza dołączone do wypowiedzi prof. Nowaka.

Chciałbym tez zauważyć, że w odpowiedzi na głos z sali prof. Nowak powiedział, że krytycznych opinii o niektórych działaczach PiS nie należy generalizować. Ale o tym pan KP już w swojej relacji nie wspomniał.

Tak wygląda rzetelność "niezależnego publicysty" Pasierbiewicza, dla którego "prawda jest najważniejsza".

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-04-2015 [23:41] - maks jamnicki | Link:

Ponieważ jest środa popielcowa to się włączę. Uśmiałem sie, bo jest Pan, Panie Krzysztofie naprawdę zabawny w promowaniu swojej troski o Polskę swojej przenikliwości. Piszę szczerze, to jest rozbrajające.  A poważniej, to bardzo szanuję prof. Nowaka, lubię czytać, ale czy się nadaje do polityki ?Mam bardzo poważne wątpliwości. Jako historyk, widząc pewne rzeczy w rzucie głębokim i panoramicznym mnie osobiscie jako zwykłemu  czytelnikowi wiele daje, szczególnie naświetlając sprawy rosyjskie. Jednak w sprawach codziennych, bieżącej polityki....jest jakby trochę nie z tego świata. Idealny teoretyk. Więc praktykę zostawmy  może Kaczyńskiemu ? Przecież wcale nie jest powiedziane, że jak PiS wygra to nie przegra? Jak było ostatnio? A ponieważ jest środa popielcowa, to napiszę jeszcze coś. Panie Krzysztofie, w środę popielcową tym bardziej nie wolno grzeszyć. Dlaczego Pan w środę popielcową  judzi  przeciwko PiSowi?  W środę popielcową to już naprawdę nie wypada. Ale poza tym Pana lubię. Jest Pan rozbrajający. Żeby Pan tylko ciągle nie wyjeżdżał z tym PiSem.

Obrazek użytkownika Secesh

02-04-2015 [04:53] - Secesh | Link:

Skoro dzisiaj jest środa popielcowa, to jutro zaczyna się post.
Szkoda, że w Nowym Orleanie nic nie wiedzą o dzisiejszej środzie popielcowej, bo urządziliby wczoraj Mardi Gras jeszcze raz. Że nie wspomnę o karnawale w Rio.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2015 [08:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@max jamnicki

"A poważniej, to bardzo szanuję prof. Nowaka, lubię czytać, ale czy się nadaje do polityki ?Mam bardzo poważne wątpliwości. Jako historyk, widząc pewne rzeczy w rzucie głębokim i panoramicznym mnie osobiscie jako zwykłemu  czytelnikowi wiele daje, szczególnie naświetlając sprawy rosyjskie. Jednak w sprawach codziennych, bieżącej polityki....jest jakby trochę nie z tego świata. Idealny teoretyk. Więc praktykę zostawmy  może Kaczyńskiemu ? Przecież wcale nie jest powiedziane, że jak PiS wygra to nie przegra?..."
----------------------------
No wreszcie jakiś dowcipny i nie napastliwy komentarz.

"Dlaczego Pan w środę popielcową  judzi  przeciwko PiSowi?..."
----------------------
Jeśli Pan tak odbiera moją notkę to chyba się jednak nie dogadamy.
Tu może Pani / Pan sobie przeczytać na jakim poziomie może być prowadzona merytoryczna dyskusja do tej notki:
http://salonowcy.salon24.pl/63...

A na Naszych Blogach jak zwykle komentuje, a tak naprawdę  lży i wyszydza autora notki to samo towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą ludzi, których łączy nienawiść do autora notki. Ludzi, których nie bez powodu przecież nazywam trollami.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-04-2015 [09:42] - HenrykHenry | Link:

Pan nawet nie rozumie tego co napisał max jamnicki , lub specjalnie nie chce zrozumiec. Dokona pan każdej manipulacji byle wykazać swoją "wyjatkowosc"

na innych blogach dyskusja pod pana wpisami jest przez pana moderowana. Pan wycina wszystko co uważa. Wiec internauci nie dokonują wpisów w komentarzach.poza , poza stałymi pana wazeliniarzami , jak choćby , dawniej "zdenekwrhawy" dzis ?. Można by tu parę nicków przywołać. Tych co je pozmieniało oraz tych co pan sam stworzył by sobie lukrowac.
Tu na szczęście to "wycinanie" od pana nie zależy , choć powszechnie znany jest pana ciągły lament do administracji tego portalu.
To ja Troll tego "pana" napisalem.

Obrazek użytkownika cdn

02-04-2015 [11:05] - cdn | Link:

Do pana dr KP znakomicie stosuje się myśl Leca (z pewną zmianą "Ja jestem piękny, ja jestem mądry, ja jestem wyjątkowy. I ja to wszystko wymyśliłem".
JW

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-04-2015 [09:14] - HenrykHenry | Link:

No i dołączył Pan do Trolli pana Pasierbiewicza. Nie wiem czy Pan usnie przez to , tegoze "czwartku popopielcowego".
To ja zwracam Panu uwagę - Troll tego "buraka"

Obrazek użytkownika Tarantoga

02-04-2015 [10:32] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

WCZORAJ BYŁA ŚRODA POPIELCOWA U K.P.???!

A ja jadłem wędlinę i nawet pierś kurczaka na obiad...me culpa,mea maxima culpa...:-(

Kilka osób na NB zarzucało mi,że zbyt szybko zdiagnozowałem osobę K.P.

Otóż nie! Dalej utrzymuję,ze facet oprócz demencji,mitomanii,syndromu anankastycznego i syndromu munchhausena
i nabytego chamstwa pospolitego (pytanie...czy nabytego,a może skrywanego?) zalicza w tej chwili atrofię mózgu
i związanym z tym...rozpadem funkcji,zarówno mózgowych,jak też społecznych.

Ale jak ktoś urządza pijacką balangę w Wielki Piątek i jeszcze sie tym chwali na 8 portalach,to może w Wielkim Tygodniu...obchodzić Środę Popielcową.

Mógłbym teraz dorzucić kilka słów na temat zaniku tych szczątków w czaszce u osoby K.P....ale dam se na luz.

PS.Życzenia wrzucę w Sobotę :-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

02-04-2015 [10:33] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

WCZORAJ BYŁA ŚRODA POPIELCOWA U K.P.???!

A ja jadłem wędlinę i nawet pierś kurczaka na obiad...me culpa,mea maxima culpa...:-(

Kilka osób na NB zarzucało mi,że zbyt szybko zdiagnozowałem osobę K.P.

Otóż nie! Dalej utrzymuję,ze facet oprócz demencji,mitomanii,syndromu anankastycznego i syndromu munchhausena
i nabytego chamstwa pospolitego (pytanie...czy nabytego,a może skrywanego?) zalicza w tej chwili atrofię mózgu
i związanym z tym...rozpadem funkcji,zarówno mózgowych,jak też społecznych.

Ale jak ktoś urządza pijacką balangę w Wielki Piątek i jeszcze sie tym chwali na 8 portalach,to może w Wielkim Tygodniu...obchodzić Środę Popielcową.

Mógłbym teraz dorzucić kilka słów na temat zaniku tych szczątków w czaszce u osoby K.P....ale dam se na luz.

PS.Życzenia wrzucę w Sobotę :-)

Obrazek użytkownika Lektor

02-04-2015 [12:47] - Lektor | Link:

Ten upierdliwy debil znowu mąci. Jak tasiemiec uzbrojony cholerny szkodnik. No ile razy mamy ci tłumaczyć chłopie żebyś wziął łopatę i popracował - jest wiosna, więc zrób wreszcie coś pożytecznego !

Obrazek użytkownika andzia

02-04-2015 [13:20] - andzia | Link:

Ty,lektor,jak widać rozgrzałeś się tym komentowaniem od świtu."Mamy ci tłumaczyć"napisane w liczbie mnogiej,to ty i pasierbiewicz? Przytuptał do ciebie po ratunek? Chociaż jeden pozytywny komentarz po wpadce z pokrętnym przedstawieniem wykładu Nowaka i Środą Popielcową? Następnym razem radzę policzyć do dziesięciu,zanim napiszesz COKOLWIEK.

Obrazek użytkownika krystal

02-04-2015 [13:31] - krystal | Link:

Wpis Lektora dotyczył Autora blogu, nie Taranogi :)

Obrazek użytkownika Lektor

02-04-2015 [15:40] - Lektor | Link:

Ty krystal ty też jesteś stuknięty !

Obrazek użytkownika krystal

03-04-2015 [10:25] - krystal | Link:

Ależ, lektorze, dotyczy autora blogu, tak, tylko jeszcze o tym nie wiesz :)
A poza tym- jak to "też"? Czyżbyś widział objawy stuknięcia także u ... ?

Obrazek użytkownika Tarantoga

02-04-2015 [16:26] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Lektor 2015-04-02 [12:47]

Szarmanckość blogu osoby K.P....jak na powyższym obrazku.

Jeżeli IP lektora i K.P. sa jednakowe,to wszystko wyjaśni,a nawet jeżeli są inne,to też nie jest problem.

Naczelny opluwacz całodzienny "lektor",jest dla mnie abstrakcją...ewentualnie obstrukcją...taką fatamorganą,która
po drobnym ruchu...znika.

PS.NB zawsze dbało o język używany na portalu..."upierdliwy debil",to dowód na dbałość?
Dla mnie,a za mnie...to tylko dowód,że osoba K.P. została trafiona...zdiagnozowana i nie może znieść oczywistej
oczywistości :-)

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-04-2015 [16:55] - HenrykHenry | Link:

Co znaczy "my" ?. Wypowiadasz się w imieniu jakiejś grupy ?. I dlaczego "debilu" ?. Dodaje ci to jakiejś wartości , ta służba ?!.
Żałosniaku, gdzie się pojawisz tam "merytoryczne zgagi".

Obrazek użytkownika Szamanka

02-04-2015 [18:30] - Szamanka | Link:

Dokładnie wpisuje się tak prostacka narracja w poziom blogu autora, który "dba o jego szarmanckość".

Jak dwie kropelki...wody, ale z całonocnego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-04-2015 [18:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Szamanka

A ja naiwny myślałem, że Renaty Rudeckiej Kalinowskiej nikt nie jest w stanie przebić.

Gratuluję detronizacji pani Retaty i ogłaszam Panią "Żelazną Damą Naszych Blogów".

A teraz biegnę do Piwnicy pod Baranami na uroczyste jajeczko wielkanocne. Będzie tłum miłych ludzi i woda święcona. A potem... kończę, bo się boję, że mogłaby się Pani żółcią zadławić.

Obrazek użytkownika Szamanka

02-04-2015 [19:41] - Szamanka | Link:

Co krok, to cofka!

Człowieku, jajeczko wielkanocne w Wielki Czwartek?
Ta choroba został już zdiagnozowana. I lekarstwa nawet wymyślono!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2015 [01:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Szamanka

"Człowieku, jajeczko wielkanocne w Wielki Czwartek?..."
---------------------------
No właśnie, "człowieku!".
Było uroczyście, odświętnie, był pięknie udekorowany stół świąteczny, przyszedł kapłan, który odczytał słowa Ewangelii i pięknie je zinterpretował, potem było dzielenie się jajkiem, wszyscy byli dla siebie mili, dalecy od bestialstwa, szarzyzny, głupoty, łajdactwa, cynizmu, nietolerancji i przemocy. Słowem odizolowani od tego, co sączy się z Pani nieprzyjaznej ludziom toksycznej duszy.
To nie ja, lecz Pani w Wielki Piątek nienawidzi wszystkiego i wszystkich.
To Pani jest obłąkaną prowincjonalną bigotką nierozumiejącą, o co w katolickiej wierze chodzi.

PS. W południowej Polsce chodzą plotki, że zakłada Pani kółko różańcowe z niejakim Woleńskim. Podobno pan profesor zamówił sobie u Turbasy komżę, na wszelki wypadek, gdyby PIS doszedł do władzy.

Obrazek użytkownika Szamanka

03-04-2015 [08:34] - Szamanka | Link:

Tylko jedno miało się potwierdzić, żeś pan dureń i cham z czworaków. I to właśnie potwierdzone zostało osobiście.

Prostackiego pochodzenia ukryć nie sposób. Nagiś pan, samozwańcze!

Obrazek użytkownika cdn

03-04-2015 [09:03] - cdn | Link:

Pani Szamanko,
Pan Pasierbiewicz czasem opisuje czworaki w rodzinnych posiadłościach I KOGO BY TAM NIE ZATRUDNIONO. Przypomina mi się anegdota. Kiedyś na Pomorzu (lata 1970te) hucznie urządzono przyjecie w leśniczówce. Leśniczy pamiętający jeszcze Hohenzollernów powiedział w pewnym momencie "Takiej ślachty dawniej nie było". Ciekawe, co by odrzekł na widok pana Pasierbiewicza. Pewnie: "Dawniej to nawet w czworakach tacy nie mieszkali".
JW

Obrazek użytkownika Szamanka

03-04-2015 [15:59] - Szamanka | Link:

"Takiej ślachty dawniej nie było".
Bo ta "ślachta" manier w czworakach nauczona. I tego nawet zmyślona Święconka i wydumany "kapłan" nie zmienią.
Radosnego Zmartwychwstania, jeśli, Pan Profesor pozwoli, "kolego trollu", życzę.

PS. Większość miejsc spotkań komunistycznych formacji, czyli elit PRL, czworaki przypomina. W III RP szczególnie.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

03-04-2015 [08:58] - HenrykHenry | Link:

A to wszystko w "Piwnicy pod Baranami" zwanej pod agentami. Tam niejeden teatr , spektakl , odegrali i odgrywaja.
Ten zapewne do tych dokonań teatralnych należał.

Zresztą czytałem gdzieś tu niedawno opinie tychże "piwniczan" na tematy bieżące , polityczne , w naszym kraju !!!. 100% sympatii do PO i Komorowskiego. To jest środowisko pana Pasierbiewicza. A jeszcze co do Rudzkiej to ja bym sobie tak gęby na pana miejscu nią nie wycierał . Toż to dawna koleżanka.

Obrazek użytkownika cdn

03-04-2015 [09:07] - cdn | Link:

Wystarczy, ze przypomnę o tym, jak przepuściłem pan a dr inż. Krzysztofa Wojciecha Pasierbiewicza przy egzaminie z filozofii do doktoratu. PiS na pewno doceni ten akt dawny łaski wobec tej miary swojego zwolennika, chociaż, po prawdzie (bo jest najważniejsza), supernieudacznika także polittycznego.
JW

Obrazek użytkownika krystal

03-04-2015 [10:34] - krystal | Link:

PiS nie doceni, bo PiS jest znacznie inteligentniejszy niż Pan sądzi.

Obrazek użytkownika cdn

03-04-2015 [11:24] - cdn | Link:

Przecież nie mnie, ale uczynek na rzecz tak, jak mówią Rosjanie, wydajuszczevo sotrudnika (wybitnego współpracownika). Liczę bardziej na wielkoduszność niż inteligencję.
JW

Obrazek użytkownika krystal

03-04-2015 [12:01] - krystal | Link:

Eee, a kto mówi, że Pana? PiS nie doceni aktu laski,bo PiS wie (inteligencja, nie wielkoduszność), że bloger Echo PiSowi bruździ.

Obrazek użytkownika andzia

03-04-2015 [09:13] - andzia | Link:

Pasierbiewicz - grób pobielany.Na zewnątrz fotki jarmarczne,wewnątrz wężowy jad i robactwo.

Obrazek użytkownika markop

03-04-2015 [10:59] - markop | Link:

Ho ho! Coraz ciekawiej... Co to za KAPŁAN który miast uczestniczyć w JEDYNEJ w tym dniu odprawianej Mszy św. W ŚWIĘTO USTANOWIENIA EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA (największe święto kapłana) idzie do kabaretu "święcić jajeczko" mocno przedwielkanocne ??!!! Świat oszalał, czy pan bloger mija się z prawdą oczerniając stan kapłański?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2015 [14:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

Tu relacja filmowa. Pod koniec modlitwa i kapłan, o którego się Pan tak dopytuje:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika markop

02-04-2015 [22:20] - markop | Link:

No właśnie! Katolicyzm pana blogera... Kościół rozpoczyna Triduum Sacrum. 3 dni skupienia, postu i ciszy. Milkną dzwonki i organy. Pan Jezus do Ciemnicy a pan bloger na imprezę do Piwnicy.
Brr...
Tam pewnie "uplastycznia" swoje stanowisko w sprawie in vitro .

Jutro nam napisze jak płakał na Rynku w 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II...

Obrazek użytkownika krystal

03-04-2015 [12:28] - krystal | Link:

Odpowiedź Echa do komentatorki "To Pani jest obłąkaną prowincjonalną bigotką nierozumiejącą, o co w katolickiej wierze chodzi." Na całe szczęście bloger Echo wie! Wie na pewno, bo w Wielki Piątek urządzał balangi. Wiadomo- jest nieprowincjonalny :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2015 [14:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

Pan Bóg wie i tego się trzymam:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2015 [14:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ Do tych wszystkich, którzy na mnie pluli wyzywając od najgorszych za to, że wczoraj poszedłem na Świąteczne Jajeczko do Piwnicy Pod Baranami

Zamieściłem film z tradycyjnego jajeczka, które od wielu lat gromadzi Przyjaciół krakowskiej Piwnicy. Wysłuchajcie Ewangelii i modlitwy w końcowej części relacji filmowej.

W nadziei, że się Wam choć trochę wstyd zrobi, życzę Wam na te Święta wszystkiego najlepszego, a także żebyście sobie Państwo przypomnieli miłości, która winna łączyć ludzi,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika markop

03-04-2015 [15:54] - markop | Link:

Cała prawda - całą dobę:

zamieszczony filmik rok 2014!

Spotkania w Piwnicy są "ruchome" - nie zawsze w Wielki Czwartek!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2015 [16:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marktop

Filmu z tego roku na YOU TUBE jeszcze niema, ale co roku jest podobnie, i ten sam "Kapelan Piwnicy pod Baranami" odmawia modlitwę i święci potrawy świąteczne. To jest stały rytuał proszę Pana, niezmienny od wielu lat. I jeśli to tylko możliwe zawsze w Wielki Czwartek. Na You Tube są filmy z piwnicznych jajeczek w innych latach.
Film z tego roku będzie na You Tube w terminie późniejszym i zapewniam Pana, że dołączę go do notki.

Obrazek użytkownika bolesław

03-04-2015 [19:24] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
Myślałem, że chociaż w Wielkim Tygodniu będzie spokojnie na tym blogu.
Byłem naiwny. Nienawiść ludzka nie ma granic. Trudno trzeba się z tym godzić.
Życzę aby Zmartwychwstały Chrystus
obudził w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywił to co już martwe.
Życzę aby krzyż, który dźwiga Pan (poprzez obelgi i.....)był
krzyżem zwycięstwa miłości nad nienawiścią i dobra nad złem.

Wielkopiątkowo Pana, córę Julkę i wszystkich (WSZYSTKICH!)
komentatorów serdecznie pozdrawiam,
bolesław

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-04-2015 [19:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie Bolesławie,

Na Pańskie ręce przekazuję życzenia dla wszystkich bez wyjątku Gości mojego blogu byśmy, jak najrychlej doczekali Polski wolnej od wzajemnej nienawiści.
Będę myślał o Panu i Pańskich bliskich wyjątkowo ciepło przy świątecznym stole,
najserdeczniej pozdrawiam,
krzysztof

Obrazek użytkownika felek

03-04-2015 [21:09] - felek | Link:

Cytat pierwszy: "Życzę aby krzyż, który dźwiga Pan (poprzez obelgi i.....)był
krzyżem zwycięstwa miłości nad nienawiścią i dobra nad złem."

Cytat drugi: "Na Pańskie ręce przekazuję życzenia dla wszystkich bez wyjątku Gości mojego blogu byśmy, jak najrychlej doczekali Polski wolnej od wzajemnej nienawiści."

Mam jedno pytanie. Czy Pan , Panie Pasierbiewicz, zna jakieś granice dobrego smaku?